Telekom Veszprém
32:21 (14:9)
HC Meshkov Brest
vasárnap 29.03.2015, 18:00 • Veszprém Aréna • SEHA Liga

Nehezen lendült bele a Veszprém az első félidő első felében, 6:6-ig fej-fej mellett haladtak a felek. A Brest nem szerzett sok gólt, de a Veszprém cserében nagyon pontatlan volt. Ritmust tudott azonban váltani a magyar bajnok és a szünetig öt gólos fórt küzdött ki magának.

A fordulás után magához ragadta a kezdeményezést a Veszprém, egyre növelte előnyét az utolsó negyed órában már fáradni látszó Bresttel szemben. Ne feledjük, a fehéroroszoknak szerda óta ez már a harmadik komoly tétmeccse volt, míg a magyaroknak a második.

Tíz gólos különbségnél már minden eldőlt, végül erre egyet rá is tudott tenni az MKB és megnyerte a SEHA Liga döntőjét! Mikler Roland remekül védett, a két szélső, Ugalde és Marguc is kiváló napot fogtak ki 9-9 szerzett góllal, de Lékai is szépen termelt öt találattal. A Meshkov Brestnél Nikulenkau öt, Stojkovic pedig nyolc góljával emelkedett ki. A Brest számára siker az ezüstérem is, az aranyérem pedig a Veszprémé!

MKB-MVB Veszprém – Meshkov Brest: 32-21!
    ---- (19:38:46)

60
    Mérkőzés vége. (32:21)

60
    Hatalmas bombagóllal zárja le a meccset NIKULENKAU, test mellett húzta fel a léc alá talpról. (32:21)

60
    LÉKAI Máté ezúttal átlövéssel próbálkozott, hozzáért a sánc, de így is a jobb alsóban kötött ki. Fél perc hátra. (32:20)

60
    Rózsavölgyi újabb ziccert hárít, kérem! Babichev kísérletezett! (31:20)

59
    A +12-ért támadhatunk, de lépéshiba Ruesgától. (31:20)

59
    Rózsavölgyi kirobban a kapujából és lábbal hárítja Baranau ziccerét! (31:20)

59
    Megkezdődik az utolsó két perc, izzik a csarnok az ünnepléstől. (31:20)

58
    RUESGA középen két védő közt fut be és gyönyörű bombagólt szerez a kapu jobb oldalába! (31:20)

57
    STOJKOVIC fordul be ismét, Nilsson inkább elengedte. (30:20)

56
    Óriási gól középről RUESGÁTÓL elhajlásból! (30:19)

56
    A kapuban innentől a meccs végéig Rózsavölgyi! (29:19)

56
    Szép blokk Schuchtól, Gulyás pedig megszerzi a lasztit. (29:19)

55
    Bő öt perc hátra, szinte matematikailag is eldőlt az idei SEHA Liga kupa sorsa. (29:19)

55
    Zeitz egy labdaszerzés után elől ragadt, de mégis önzetlenül lepasszolta az érkező RUESGÁNAK, aki nem hibázta el a ziccert. (29:19)

54
    Zeitz tör be és szinte kettétöri a felső lécet. (28:19)

54
    Alighanem ettől függetlenül eldőlt a mérkőzés, alig hat perc hátra és kilenc az előny. (28:19)