Györ – PEAC-Pécs 62:68 (vége) | Aluinvent-DVTK – UNIQA Euroleasing Sopron 90:86 (vége)
Serco UNI Györ
62:68 (17:14, 35:31, 43:52)
PEAC-Pécs
csütörtök 09.04.2015, 18:00 • Egyetemi Csarnok, Győr • Női NB I. A csoport

A női kosárlabda NBI harmadik helyéért a CMB Cargo UNI Győr és PEAC Pécs küzd, a párharc a második mérkőzését játsszák ma este Győrben.

Az alapszakaszban a PEAC végzett a második helyen, a négy közé jutásért a Szekszárdot verték, de a Diósgyőr nagy küzdelemben, egy pécsi győzelemmel a harmadik mérkőzésen elütötte őket a döntőtől.

A Győr a negyedik helyen végzett az alapszakaszban, ők a PINKK elleni párharcot nyerték kalandos körülmények között, az első, megnyert mérkőzésüket újrajátszották bírói műhiba miatt, másodszorra elveszítették, de Komlón nyerni tudtak, és odahaza vívták ki az elődöntőbe jutást. Ám a Sopron két meccsen jobbnak bizonyult náluk, így most a bronzéremért harcolhatnak.

Ráadásul jó eséllyel, hiszen az alapszakaszban kétszer is meg tudták verni a tavalyi ezüstérmes PEAC-ot, majd a bronzcsata első mérkőzésén is megtették ezt, így már ma megszerezhetik a harmadik helyet a bajnokságban, amennyiben nyerni tudnak hazai környezetben.

Serco UNI Györ: Radocaj, Czirják, Koch, Ivanovic, Horváth K., Török Á., Vajda, Vincze, László, Nagy, Laklóth

Vezetőedző: Völgyi Péter

PEAC-Pécs: Kiss, Raksányi, Orozovic, Hurts, Szücs, N. Jovanovic, Williams, Pap, Raus, T. Jovanovic, Kaposi, Zólyomi

Vezetőedző: Zeljko Dokic

Játékvezetők: Pálla Zoltán, Gorka Szabolcs, Makovsky Szabolcs