Dunaújváros – MTK Budapest FC 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Diósgyőri VTK 1:1 (vége) | Paks – Pécsi MFC 2:0 (vége)
Lombard Pápa FC – Puskás Akadémia FC 0:1 (vége) | Győr – Nyíregyháza 2:3 (vége)
Dunaújváros PASE
0:0 (0:0)
MTK Budapest FC
szombat 11.04.2015, 14:00 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • OTP Bank Liga

Igazságos döntetlen született, a Dunaújváros legutóbbi két meccsén négy pontot szerzett Artner Tamás vezetésével, ami nem mondható rossznak. Az MTK szezonbeli első döntetlenjét szerezte. Kisebb helyzetek adódtak a mérkőzésen, végül gólt nem láthattunk. A végén nyomott a hazai csapat, de gólt nem sikerült szerezniük. 0:0 tehát a végeredmény, köszönjük figyelmüket. (15:52:30)

90+3

90+3
    Orosz bombáját Hegedűs védeni tudta!

90+3
    Fél perc maradt hátra, Eppel hosszan tolja meg a lövés igy elmaradt.

90+3
    MTK bedobás következhet.

90+2
    Pölöskei beadását kifejelték, nem volt veszélyes.

90+1
    Villám szabálytalankodott, a távolság harmincöt méter a kaputól. Beadás fog következni.

90+1
    Három perc a ráadás.

90
    A rendes játékidő utolsó percében járunk.

89
    Gólhelyzet a hazaiak oldalán, Eppel lövése viszont mellé szállt méterekkel. Nem pontosak ma a játékosok.

88
    Nincs túl nagy sansz rá, hogy változni fog az állás a hátralevő pár percben.

87
    Lázár iramodott meg a bal szélen, a beadás azonban lecsúszott. Ebben sokkal több volt, de most már lényegtelen.

86
    Támadó szabálytalanságot látott Iványi Zoltán, a labdát az MTK kapja.

85
    A beadás Hegedűs kezei között végezte, nem volt jó.

84
    Vukmir kapott sárga lapot buktatás miatt.

84
    Grubjesic kapott szabadrúgást az ellenfél térfelének közepén.

83
    Lázár húsz méteres bombája mellé szállt.

81
    Labdázgatnak a hazaiak az ellenfél térfelén, a vendégek kontrára rendezkedtek be.

80
    Megkezdődik az utolsó tiz perc, vajon dűlőre jutnak a csapatok? A döntetlen nem a legjobb a hazaiaknak, bár több mint a semmi.

79
    Hazai bedobás jöhet a középpályán.

78
    Horváth kihagyta a meccslabdát. Teljesen üresen érkezett, tizenegy méterről lőhetett, Nagy Gergely bravúrral védett.

78
    Orosz beadásának pillanatában szabadrúgás kifelé kapustámadásért.

78
    Újvárosi szöglettel folytatódik a mérkőzés.

77
    Thiago helyére Hidvégi érkezett.

75
    Pölöskei átlövése jócskán fölé szállt.

74
    Lázár beadását kirúgták az oldalvonalon túlra, nyom most a hazai csapat.

73
    Eppel tette ki a bal szélre, a beadás viszont ellenfélhez szállt. Továbbra sincs nagy iram.

71
    Húsz perc van a mérkőzésből. Gólt nem láthattunk még, és könnyen lehet, hogy nem is fogunk.

70
    Eppel esett el a tizenhatoson belül, de nem kapott büntetőt.

68
    Petneházi helyére Lázár érkezett.

68
    Csehi lesen tartózkodott, lövése fölé szállt ráadásul.

66
    Horváth került gólhelyzetbe, hat méterről lőtt, Nagy Gergely remekül zárta a szöget.

66
    Villám szabálytalankodott, sárga lap a jutalma. Ráadásul ő sérült bele.

66
    Villám ápolása miatt áll a játék.

64
    Pölöskei kapott sárga lapot ellenfele buktatásáért.

62
    Torghelle lesen tartózkodott.

61
    Eppel került lövőhelyzetbe, de lövés helyett eladta a labdát, most már ő is tudja, hogy rossz döntést hozott.

60
    Fél óra van hátra, egy gól jót tenne a mérkőzésnek, kijönne ebből a mederből a meccs, mert egyenlőre nagyon gyenge a találkozó.

59
    Orosz szabálytalankodott a pálya középső harmadában.

58
    A beadásba Bese csúsztatott, Torghelle elől az utolsó pillanatban kivágták a játékszert.

58
    A beadást Hegedűs bokszolta ki, kontrázhat az MTK.

57
    Hazai szöglet következett, a középre tett labdát Vaskó lőtte volna kapura, de blokkolták, szöglet ismét.

56
    Grubjesic érkezett Jakab helyére.

55
    A beadást sikerült kifejelniük a védőknek.

53
    Torghelle harcolt ki szögletet ezúttal.

52
    Érik az MTK szezonbeli első döntetlenje.

50
    Továbbra is a mezőnyben folyik a játék, nem tudnak helyzetbe kerülne egyik oldalon sem.

48
    Jakab húsz méteres kapáslövését közelről blokkolták.

46
    Hrepka helyére Bese érkezett.

46

A negyedik percben Torghelle hagyott ki egy nagy lehetőséget, de Nagy bravúrt mutatott be, ezt követően a mezőnyben folyt a játék, nem igazán volt szép a játék. A kreativitás hiányzik mindkét csapatnál. Az utolsó percben Jakab szerezhetett volna gólt, de néhány centit tévedett, igy az állás 0:0 a félidőben, tartsanak velünk!

45+1

45
    Az első hazai helyzet! Jakab húsz méteres bombája centikkel suhant el a jobb sarok mellett!

45
    Csehi beadás mindenki számára magas lett.

43
    Nagy Tibor késett egy ütemet, övé a meccs első lapja.

43
    Hrepka szerzett labdát a tizenhatoson belül, majd a kivetődő Nagy testtel háritotta el a veszélyt.

41
    A beadást Petneházi fejelte vissza, majd kirúgta a vendég védő.

41
    Eppel kapott szabadrúgást, a vétkes Pölöskei volt.

40
    A beadást kivágták, Kanta labdája nem volt pontos.

40
    Öt perc ebből a felejthető félidőből, reméljük feljebb kapcsolnak a csapatok.

39
    Horváth kapott szabadrúgást az ellenfél térfelének a közepén.

38
    Csehi futott lesre ezúttal.

38
    A lágy beadást Vukmir kapcsolta le, de továbbra is támadásban a hazaiak.

37
    Eppel kapott szabadrúgást, melyet gyorsan elvégeztek a hazaiak.

36
    Torghelle szabálytalan a középpályán, a labda az újvárosé.

35
    Bedobás jöhet, Hidvégi mestere ennek. A tizenegyes pontig dobott, de kivágták.

34
    Lövésből lesz a gól, tartja a mondás. Nos a hazaiak még nem lőttek Hegedűs kapujára, már pedig igy nehéz lesz a három pont megszerzése.

33
    Nincs átütő erő egyik csapat támadójátékában sem.

32
    Újvárosi bedobás jöhet, közel az alapvonalukhoz.

31
    Jakab beadása magas lett, de visszaszerzi az újváros a labdát.

30
    Egyetlen kapura tartó lövés volt eddig csupán.

30
    Negyed óra a félidőből, Torghelle negyedik percben szerezhetett volna vezetést, azóta nem volt helyzet.

29
    A középre tett labdára érkezett a társ, fejese jócskán kapu fölé ment.

29
    Horváth beadását Torghelle fejelte kapura, a védő blokkolt, szöglet.

28
    Horváth iramodott meg, de a beadásra már nem futotta erejéből, illetve igen, de nem találta el jól.

27
    A beadásból nem adódott lehetőség, Hegedűs zavarta a támadót, aki nem tudott fejelni.

26
    Hidvégi harcolt ki egy újabb szögletet.

25
    A beadás élesen jött befelé, Hegedűs kibokszolta azonban.

25
    Hidvégi harcolt ki szöglettel felérő szabadrúgást. A labda Hrepka kezét érintette.

24
    A második helyen lévő MTK nem tud egyenlőre a kiesés ellen küzdő újváros fölé nőni.

23
    Torghelle kapott szabadrúgást a középpályán.

22
    Orosz iramodott meg a bal szélen, majd labdát vesztett.

22
    A félidő derekánál vagyunk, sajnos gólt még nem láthattunk.

20
    Horváth lesen tartózkodott az átadás pillanatában.

20
    Nem túl eseménydús a meccs eddig, a pálya középső harmadában folyik a játék.

19
    Csehi lágy beadását Hegedűs húzta le a levegőből.

18
    Kanta sarokrúgását kifejelték, bedobás jöhet.

17
    A baloldali beadást Csehi blokkolta, MTK szöglettel folytatódik a meccs.

16
    Hazai bedobást követően megcsúsztatták a játékszert, majd a kapus kaparintotta meg, nem volt veszély ebben az akcióban sem.

15
    Az első negyed óra el is repült, teljesen kiegyenlitett a játék, Torghelle hagyott ki egy nagy helyzetet, a hazai még nem veszélyeztettek.

14
    A beadást kivágták, majd Jakab beadása a kapusé lett.

14
    A beadást kifejelték Vaskó elől, szöglet jöhet a túloldalról is.

14
    Orosz beadását blokkolták, az első hazai szöglet jöhet.

13
    Hidvégi bal szélről jövő beadása lecsúszott, kiment a labda a pályáról. Kirúgással jöhet az MTK.

12
    Toghelle szabálytalankodott nem először, lassan érik a sárga lap.

11
    Nincs különösebben nagy iram a mérkőzésen, mondhatni tapogatóznak a csapatok.

10
    Torghelle követett el kisebb faltot a középpályán.

10
    Nem tudott még lövőhelyzetet kialakitani a hazai csapat, az átadás most is hosszú lett, a labda elhagyta az alapvonalat. Csehi nem tudta beérni.

9
    Csehi szabálytalankodott ezúttal.

7

7
    Egyenlőre folyik a mezőnyjáték, és egyetlen komolyabb lehetőség adódott Torghelle előtt.

5
    Petneházi lövése elakadt a csapattársban, majd kicsorgott a labda az alapvonalon. Kirúgással jöhet az MTK.

4
    A sarokrúgást a rövidre lőtte Kanta, majd Vadnai lőtte rá a lecsorgót, méterekkel fölé lőtt. Kirúgás.

4
    Torghelle fűzte be védőjét, majd lőtt, közeli lövését bravúrral védeni tudta Nagy Gergely!

2
    Petneházi szabálytalankodott az ellenfél térfelén.

1
    Az MTK kezdte a mérkőzést.

1

Az OTP Bank Liga 23. fordulójában a DPASE fogadja az MTK Budapestet.

A Dunaújváros továbbra is az utolsó helyen tartózkodik, viszont egy esetleges győzelemmel négy helyet is ugorhatna a csapat, hiszen előttük négy csapat rendelkezik 18 ponttal, ők pedig 16-al állnak.
    Odahaza tíz meccsből négyet nyertek, két x, és négy vereség a mérleg. Otthona gólaránya 10:12, amivel a tizenegyedik legjobb mutatójuk van. Ezzel nem is lenne gond, de idegenben nagyon nem megy a csapatnak, mindössze három pontot szereztek eddig.
    Legutóbbi bajnokijukon megtört a 2015-ben való góltalanság, és magabiztosan, 3:0-ra verték meg a Nyíregyháza együttesét. Nikházi volt ennek a meccsnek a legjobbja. Ez megelőzően zsinórban négy bajnokit buktak el saját stadionjukban igaz rangosabb ellenfelekkel szemben ( Győr, Kecskemét, Fradi, Vidi )

Az MTK jelenleg a második a tabellán, lemaradásuk tíz pont a Vidivel szemben. Egyedüliként nem játszottak még döntetlent a 22.forduló alatt. Idegenben tizenegy meccsből hetet nyertek, négy vereség mellett. Idegenbeli gólarányuk 15:13. Legutóbb a Pápát fogadták vendégül, és simán nyertek 3:0-ra, ezt megelőzően pedig a Fradi otthonában kaptak ki 2:0-ra.

A két csapat őszi bajnoki meccsén az MTK győzött 2:0-ra. A két csapat a Ligakupában is találkozott, az első meccsen a DPASE nyert idegenben, majd a csoport utolsó meccsét is a két csapat játszottak, ekkor Dunaújvárosból elhozta a pontokat az MTK, 2:1-re győzött, és a Ligakupa csoportját ezzel nyerték meg.
    Reméljük izgalmas, gól gazdag meccs lesz, a két csapat három tíz gól született, ami azért biztató a szombati meccset tekintve. Tartsanak velünk Kedves Nézőink!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Gólok:

Lapok:   66. Villám (DUP) – 43. Nagy (MTK), 64. Pölöskei (MTK), 84. Vukmir (MTK)

Dunaújváros PASE: Nagy – Hidvégi ( 77' Thiago ) , Szekeres, Vaskó, Villám – Orosz, Csehi, Petneházi ( 68' Lázár ) , Farkas, Jakab ( 56' Grubjesic ) – Eppel
    Cserék: Jahic – Böőr, Grubjesic, Lázár, Papp, Sóron, Thiago

MTK Budapest FC: Hegedűs – Nagy T., Baki, Vukmir, Vadnai – Vass, Pölöskei, Kanta – Horváth, Torghelle, Hrepka ( 46' Bese )
    Cserék: Groppioni – Bese, Hajdú, Halmai, Talaber, Tamayo, Thian

Játékvezetők: Iványi Zoltán – Kóbor Péter, Horváth Zoltán