Dunaújváros – MTK Budapest FC 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Diósgyőri VTK 1:1 (vége) | Paksi FC – Pécsi MFC 2:0 (vége)
Lombard Pápa FC – Puskás Akadémia FC 0:1 (vége) | Győr – Nyíregyháza 2:3 (vége)
Dunaújváros PASE
0:0 (0:0)
MTK Budapest FC
szombat 11.04.2015, 14:00 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • OTP Bank Liga

Igazságos döntetlen született, a Dunaújváros legutóbbi két meccsén négy pontot szerzett Artner Tamás vezetésével, ami nem mondható rossznak. Az MTK szezonbeli első döntetlenjét szerezte. Kisebb helyzetek adódtak a mérkőzésen, végül gólt nem láthattunk. A végén nyomott a hazai csapat, de gólt nem sikerült szerezniük. 0:0 tehát a végeredmény, köszönjük figyelmüket. (15:52:30)

90+3
    Orosz bombáját Hegedűs védeni tudta!

89
    Gólhelyzet a hazaiak oldalán, Eppel lövése viszont mellé szállt méterekkel. Nem pontosak ma a játékosok.

84
    Vukmir kapott sárga lapot buktatás miatt.

78
    Horváth kihagyta a meccslabdát. Teljesen üresen érkezett, tizenegy méterről lőhetett, Nagy Gergely bravúrral védett.

77
    Thiago helyére Hidvégi érkezett.

68
    Petneházi helyére Lázár érkezett.

66
    Horváth került gólhelyzetbe, hat méterről lőtt, Nagy Gergely remekül zárta a szöget.

66
    Villám szabálytalankodott, sárga lap a jutalma. Ráadásul ő sérült bele.

64
    Pölöskei kapott sárga lapot ellenfele buktatásáért.

56
    Grubjesic érkezett Jakab helyére.

46
    Hrepka helyére Bese érkezett.

A negyedik percben Torghelle hagyott ki egy nagy lehetőséget, de Nagy bravúrt mutatott be, ezt követően a mezőnyben folyt a játék, nem igazán volt szép a játék. A kreativitás hiányzik mindkét csapatnál. Az utolsó percben Jakab szerezhetett volna gólt, de néhány centit tévedett, igy az állás 0:0 a félidőben, tartsanak velünk!

45
    Az első hazai helyzet! Jakab húsz méteres bombája centikkel suhant el a jobb sarok mellett!

43
    Nagy Tibor késett egy ütemet, övé a meccs első lapja.

43
    Hrepka szerzett labdát a tizenhatoson belül, majd a kivetődő Nagy testtel háritotta el a veszélyt.

29
    Horváth beadását Torghelle fejelte kapura, a védő blokkolt, szöglet.

4
    Torghelle fűzte be védőjét, majd lőtt, közeli lövését bravúrral védeni tudta Nagy Gergely!

Az OTP Bank Liga 23. fordulójában a DPASE fogadja az MTK Budapestet.

A Dunaújváros továbbra is az utolsó helyen tartózkodik, viszont egy esetleges győzelemmel négy helyet is ugorhatna a csapat, hiszen előttük négy csapat rendelkezik 18 ponttal, ők pedig 16-al állnak.
    Odahaza tíz meccsből négyet nyertek, két x, és négy vereség a mérleg. Otthona gólaránya 10:12, amivel a tizenegyedik legjobb mutatójuk van. Ezzel nem is lenne gond, de idegenben nagyon nem megy a csapatnak, mindössze három pontot szereztek eddig.
    Legutóbbi bajnokijukon megtört a 2015-ben való góltalanság, és magabiztosan, 3:0-ra verték meg a Nyíregyháza együttesét. Nikházi volt ennek a meccsnek a legjobbja. Ez megelőzően zsinórban négy bajnokit buktak el saját stadionjukban igaz rangosabb ellenfelekkel szemben ( Győr, Kecskemét, Fradi, Vidi )

Az MTK jelenleg a második a tabellán, lemaradásuk tíz pont a Vidivel szemben. Egyedüliként nem játszottak még döntetlent a 22.forduló alatt. Idegenben tizenegy meccsből hetet nyertek, négy vereség mellett. Idegenbeli gólarányuk 15:13. Legutóbb a Pápát fogadták vendégül, és simán nyertek 3:0-ra, ezt megelőzően pedig a Fradi otthonában kaptak ki 2:0-ra.

A két csapat őszi bajnoki meccsén az MTK győzött 2:0-ra. A két csapat a Ligakupában is találkozott, az első meccsen a DPASE nyert idegenben, majd a csoport utolsó meccsét is a két csapat játszottak, ekkor Dunaújvárosból elhozta a pontokat az MTK, 2:1-re győzött, és a Ligakupa csoportját ezzel nyerték meg.
    Reméljük izgalmas, gól gazdag meccs lesz, a két csapat három tíz gól született, ami azért biztató a szombati meccset tekintve. Tartsanak velünk Kedves Nézőink!

Gólok:

Lapok:   66. Villám (DUP) – 43. Nagy (MTK), 64. Pölöskei (MTK), 84. Vukmir (MTK)

Dunaújváros PASE: Nagy – Hidvégi ( 77' Thiago ) , Szekeres, Vaskó, Villám – Orosz, Csehi, Petneházi ( 68' Lázár ) , Farkas, Jakab ( 56' Grubjesic ) – Eppel
    Cserék: Jahic – Böőr, Grubjesic, Lázár, Papp, Sóron, Thiago

MTK Budapest FC: Hegedűs – Nagy T., Baki, Vukmir, Vadnai – Vass, Pölöskei, Kanta – Horváth, Torghelle, Hrepka ( 46' Bese )
    Cserék: Groppioni – Bese, Hajdú, Halmai, Talaber, Tamayo, Thian

Játékvezetők: Iványi Zoltán – Kóbor Péter, Horváth Zoltán