Getafe CF – Villarreal 1:1 (vége) | RCD Espanyol – Athletic Bilbao 1:0 (vége) | Real Sociedad – La Coruňa 2:2 (vége)
Cordoba – Elche CF 0:2 (vége)
Cordoba CF
0:2 (0:1)
Elche CF
vasárnap 12.04.2015, 21:00 • Nuevo Arcángel, Córdoba • Primera División

Jobban kezdett a Córdoba, de negyed óra elteltével az Elche vette át az irányítást, egy nagy helyzetük volt is, amire a Córdoba is csak egy kihagyott lehetőséggel tudott válaszolni. Az első félidő hajrájában egy pontrúgásból végül az Elche szerezte meg a vezetést.

A második félidőben többet támadott a Córdoba, akadtak kisebb-nagyobb helyzeteik, lesről a kapuba is betaláltak, de egy újabb pontrúgás utáni találattal megduplázta az előnyét az Elche, a hazaiak emberhátrányba kerültek nem sokkal ezután, fel is adták a meccset. Nem nagyon menekülhetnek meg már a kieséstől. Az Elche fontos győzelmet aratott, kis levegőhöz jutottak a kiesés ellenni folyamatos harcukban. (22:55:40)

90+4

90+4
    A Córdoba térfelén pattog a labda, lefújja a bíró a meccset.

90+3
    Most az Elche tartja meg a labdát a hazai térfélen, de nem jutnak kapuig.

90+2
    Heldon lép ki nagy helyzetben a bal szélen, lesen állítják meg, jogosan.

90+1
    Victor Rodríguez helyére Coro jön.

90
    4 perc a ráadás.

90
    Cartabia íveli be a szögletet, a kipattanót Luso lövi csúnyán a kapu mellé, rosszuk találta el a labdát.

90
    Cartabia beadása pattan szögletre a védőkről.

89
    Az Elche támadását állítják meg a hazai védők a bal oldalon.

88
    Heldon fejel kapura egy balról érkező beadást, Tytonról felperdül, de üggyel-bajjal tisztáznak az Elche védői.

87
    Carlos gyűjt be egy előrevágott labdát, de füttyöt kap saját közönségétől, mindkét gólban benne volt, nem lehet kellemes élmény...

87
    A szöglet után a megcsúsztatott labdát Luso a hálóba vágja, de lesről.

86
    A hazaiak vezetnek hosszadalmas támadást, Fidelt szerelik a végén szögletre.

85
    Hordágyon viszik le Giménezt.

84
    Giménez és Edimar ütköznek, előbbi szorul ápolásra, összefejeltek, ez veszélyes lehet.

83
    Két gólos hátrányban a Córdoba, meg is fogyatkoztak, ez a meccs elmenni látszik...

82
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rodríguez (Elche CF), ő is agresszíven viselkedett az esetnél.

81
    Piros lapot kap García (Córdoba CF), Victor Rodríguezt fejelte le a felezővonalnál egy rosszul sikerült szerelés után.

79
    Az eset után Fidelt kell ápolni, de folytatja a játékot.

79
    Cartabia ível be szabadrúgást jobbról, de mély labda, Tyton húzza le a hosszú saroknál.

78
    A dobás után elveszíti a labdát a Córdoba.

78
    Hazai szöglet balról, veszélytelen, dobás lesz belőle a túloldalról.

77
    Edimar ad be laposan balról, de rosszul veszi át középen Andona.

76
    Jó negyedórája van a hazaiaknak, hogy változtassanak az eredeményen.

75
    Fidel cselez befelé jobbról, ballal, 14 méterről lő a jobb alsó mellé, nem is sokkal.

74
    Níguez le, Giménez a helyén.

73
    Most Fajr marad lenn a felezővonalnál, ápolják őt is.

72
    Tytont ápolni kell közben, de folytatja a játékot.

71
    Heldon tesz lövésre vissza egy labdát jobbról, Luso lő 15 méterről, Tyton védi bravúrral a bal alsó előtt.

70
    Bébé helyett Fidel a pályán.

69
    Potya ízű góllal növeli az előnyét az Elche.
    Mario PAŠALIĆ - 0:2

68
    Az Elche gólt szerzett!
    Fajr ível be szögletet balról, a labda átszáll a fejek fölött, Carlos kapus is elnézi a hosszú saroknál érkező MARIO PASALIC közelről bólint a hálóba! 0:2

67
    Victor Rodríguez vesz át üresen egy labdát a jobbösszekötő helyén, kapura fordul, de a lövése szögletre pattan.

65
    Cartabia ível be szabadrúgást jobbról, Luso csúsztat a jobb kapufára, de lesről.

64
    Heldon éles beadása felpörög egy védőn, Tyton húzza le a kapuja előtt a labdát.

63
    Heldon teker középre jobbról, a rövid sarokról vágják ki a labdát a védők.

62
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lombán (Córdoba CF), Cartabiát rántotta vissza a felezővonalnál.

61
    Egy óra eltelt e meccsből, tartja az első félidő hajrájában megszerzett előnyét az Elche.

60
    Szöglettel jön balról az Elche, a rövid sarokról fejelik ki a védők a beívelést.

58
    Albacar megsérült, Cisma váltja.

57
    Egy hosszan előreívelt labdát gyűjt be Bébé elől Tyton.

56
    Közben Albacart kellett ápolni, de folytatja a játékot.

55
    Kettős csere a hazaiaknál, Ghilas és Gunino le, Heldon és Vico a helyükön.

55
    Jonathas szabálytalanul szerez labdát a felezővonalnál, szabadrúgás jön.

54
    Albacar szereli Bébét a jobb szélen, dobhat is a védő.

53
    Cartabiát rúgják meg a jobb oldalon, Bébé íveli előre a labdát, Ghilas nem tudja levenni jól a kapu előterében.

52
    Bébé lép ki a jobb szélen, de a beadás lecsúszik a lábáról, kirúgás jön.

51
    Fajr ível előre egy labdát, Gunino fejeli haza kapusának a 16-os vonalról.

50
    Bébé emel a kapu elé egy labdát jobbról, a védők szerzik meg a hosszú saroknál.

49
    Fajr tesz le egy labdát Pasalicnek, aki 14 méterről lő csúnyán a kapu mellé.

48
    Fajr küld előre egy szabadrúgást, a belső védők fejelik vissza a mezőnybe.

47
    Bébé ível fel szabadrúgást, a lepattanóból Andone lőhet éles szögből, de nem talál kaput.

46
    Cserék nélkül folytatódik a játék.

46

Jobban kezdett a Córdoba, de negyed óra elteltével az Elche vette át az irányítást, egy nagy helyzetük volt is, amire a Córdoba is csak egy kihagyott lehetőséggel tudott válaszolni. A félidő hajrájában egy pontrúgásból végül az Elche szerezte meg a vezetést, de ettől nem nyugodhatnak meg, nem játszottak jobban a hazaiaknál.

45+1

45+1
    Pasalaic 14 méteres lövését védi a félidő végén Carlos.

45
    Ghilas indul a bal szélen, de hosszú labdát kap, kirúgás jön.

44
    Albacar ível előre balról, ezt begyűjti az ötösön Carlos.

42
    Pontrúgásból szerzi meg a vezetést az Elche, nem sok esélyük volt eddig a gólszerzésre, de náluk az előny.

41
    Albacar ível fel szabadrúgást jobbról, ENZO ROCO megelőzi a kapujából kilépő Carlost, és 6 méterről a jobb sarokba csúsztat! 0:1
    Enco ROCO - 0:1

40
    Most Cartabia kap pontatlan labdát a jobbösszekötő helyén.

39
    A hajrá percei jönnek, ránk férne egy kis izgalom...

38
    Edimar passzolja el a labdát a bal oldalon, könnyen begyűjtik a vendég védők.

37
    Bébé íveli be a szögletet, a földről felpattanó labdát Luso fejeli fölé.

36
    Cartabiát szerelik szögletre a bal szélen.

35
    Damien Suarez cselez befelé jobbról, szerelik a hazai védők.

34
    Borja García fordul kapura, 14 méterről lő az égbe...

33
    Bébé húz el a jobb szélen, a beadása elsuhan a kapu előtt keresztben.

32
    Ghilas 18 méteres lövését blokkolják a védők.

31
    Az első fél óra nem hozott jó játékot, egy-egy nagy helyzet adódott mindkét kapu előtt, azok kimaradtak.

31
    Cartabia labdája pontatlan Ghilas felé, kirúgással jöhet az Elche.

30
    Bébé ívelését oldalra tisztázzák az Elce védői.

29
    Jonathas lép ki a jobb szélen ó helyzetben, lesen állítják meg.

28
    Luso lép oda csúnyán Rodrígueznek, de elmarad a sárga...

27
    Krhin emel a védők mögé, Andonétól pattan el a labda.

25
    Ha kaput talál Cartabia, akkor ez gól...

25
    Cartabia cselez befelé jobbról, a 14 méteres lövése azonban fölé száll!

24
    Níguez laposan belőtt labdáját ártalmatlanítja Carlos kapus az ötösön.

23
    Albacar jó csel után ível középre, a hazai védők is tisztáznak könnyedén.

22
    Bébé teker a kapu elé jobbról, kivágják a védők könnyedén.

21
    Gunino beívelése pontatlan, kirúgás az Elchének.

20
    Most a Córdoba tartja meg a labdát, Ghilas lépne ki a bal szélen, szerelik.

19
    Fajr löki fel a saját térfelén Krhint, szabadrúgás.

18
    Jonathast szerelik a jobb szélen, róla megy ki a labda, kirúgás jön.

17
    Fajr passzát kézzel veszi át Níguez a 16-os előterében.

16
    Az Elche vette át a játék irányítását.

15
    Fajr szöglete veszélytelen.

14
    Níguez és Victor Rodríguez kever a jobb oldalon, szögletre szerelnek a védők.

13
    Az első nagy helyzet az Elche előtt adódott!

12
    Victor Rodríguez ad be pontosan jobbról, Níguez kapásból, 12 méterről lő a kapu mellé.

11
    Cartabiát buktatják, a szabadrúgást ellőreíveli a sértett, de tisztáznak a védők.

11
    Az első tíz perc a hazaiaké volt, most merészkedik át a felezővonalon az Elche.

9
    Bébé lövi be a labdát balról, lemarad róla középen Cartabia.

8
    Edimar szöglete után Mosqueránál látnak kezezést a hazaiak, de nincs sípszó.

7
    Gunino jó cselek után ad be, kijön a védőkről, Bébé ismétlését Lomban tereli szögletre.

6
    Edimar ível középre balról, Andonét keresi, de ebből nem lesz helyzet.

5
    Damien Suarez beívelését fejelik ki a kapu elől a védők.

4
    Folyamatosan a hazaiaknál a labda egyelőre, Cartabia ível jobbról a kapu mögé.

2
    A szöglet veszélytelen, de a túloldalról ismét Edimar teker középre, ezt már tényleg Andone fejeli mellé.

2
    Edimar ível be balról, Andone csúsztat a hosszú sarok mellé, de szöglet jön,

1

A spanyol élvonal 31. fordulójának ma esti mérkőzésén kiesési rangadót láthatnak a Nuevo Arcángel nézői, az utolsó helyezett Córdoba a 17. helyen állomásozó Elchét fogadja.

A hazaiak mérlege 3-10-17, és egyre biztosabb kiesőnek tűnnek, kilenc pont a lemaradásuk az Elchétől, és nagyon gyenge formában vannak, zsinórban elszenvedett tíz vereség után sikerült pontot szerezniük a Deportivo otthonában.

Az Elche éppen utóbbiakat előzi meg egy ponttal, tehát ennyi az előnyük a kiesés elkerüléséért folytatott harcban. Az Elche nyeretlen az utóbbi négy fordulóban, a hét közben a Getafétól kaptak ki odahaza.

A Córdoba és az Elche egymás elleni mérlege a másodosztály keretein belül értelmezhető, de a kiegyensúlyozottság jellemzi, hosszú idő után az első élvonalbeli meccsükön döntetlen született az ősz során, és ehhez közeli eredményre van most is kilátás.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.

Gólok: 41. Roco, 68. Pasalic

Lapok:   62. Lombán (COR) – 82. Rodríguez (ELC)   81. García (COR)

Cordoba CF: Carlos – Gunino (55' Rico), Luso, Pantic, Edimar – Krhin – Bébé (70' Fidel), García, Cartabia, Ghilas (55' Heldon)– Andone

Cserék: Saizar – Campabadal, Rossi, Fidel, Abel, Ramos, Vico, Heldon

Elche CF: Tyton – Damien Suárez, Roco, Lombán, Albacar (58' Cisma) – Pasalic, Mosquera – Víctor Rodríguez (90+1' Coro), Fajr, Níguez (74' Giménez) – Jonathas

Cserék: M. Herrera – Cisma, Ángel, Adrián González, C. Herrera, Coro, Giménez

Játékvezetők: Inaki Bikandi – Andoni Huerga, Aitor Villate