Getafe CF – Villarreal 1:1 (vége) | RCD Espanyol – Athletic Bilbao 1:0 (vége) | Real Sociedad – La Coruňa 2:2 (vége)
Cordoba – Elche CF 0:2 (vége)
Cordoba CF
0:2 (0:1)
Elche CF
vasárnap 12.04.2015, 21:00 • Nuevo Arcángel, Córdoba • Primera División

Jobban kezdett a Córdoba, de negyed óra elteltével az Elche vette át az irányítást, egy nagy helyzetük volt is, amire a Córdoba is csak egy kihagyott lehetőséggel tudott válaszolni. Az első félidő hajrájában egy pontrúgásból végül az Elche szerezte meg a vezetést.

A második félidőben többet támadott a Córdoba, akadtak kisebb-nagyobb helyzeteik, lesről a kapuba is betaláltak, de egy újabb pontrúgás utáni találattal megduplázta az előnyét az Elche, a hazaiak emberhátrányba kerültek nem sokkal ezután, fel is adták a meccset. Nem nagyon menekülhetnek meg már a kieséstől. Az Elche fontos győzelmet aratott, kis levegőhöz jutottak a kiesés ellenni folyamatos harcukban. (22:55:40)

90+1
    Victor Rodríguez helyére Coro jön.

87
    Carlos gyűjt be egy előrevágott labdát, de füttyöt kap saját közönségétől, mindkét gólban benne volt, nem lehet kellemes élmény...

83
    Két gólos hátrányban a Córdoba, meg is fogyatkoztak, ez a meccs elmenni látszik...

82
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rodríguez (Elche CF), ő is agresszíven viselkedett az esetnél.

81
    Piros lapot kap García (Córdoba CF), Victor Rodríguezt fejelte le a felezővonalnál egy rosszul sikerült szerelés után.

76
    Jó negyedórája van a hazaiaknak, hogy változtassanak az eredeményen.

75
    Fidel cselez befelé jobbról, ballal, 14 méterről lő a jobb alsó mellé, nem is sokkal.

74
    Níguez le, Giménez a helyén.

71
    Heldon tesz lövésre vissza egy labdát jobbról, Luso lő 15 méterről, Tyton védi bravúrral a bal alsó előtt.

70
    Bébé helyett Fidel a pályán.

69
    Potya ízű góllal növeli az előnyét az Elche.
    Mario PAŠALIĆ - 0:2

68
    Az Elche gólt szerzett!
    Fajr ível be szögletet balról, a labda átszáll a fejek fölött, Carlos kapus is elnézi a hosszú saroknál érkező MARIO PASALIC közelről bólint a hálóba! 0:2

62
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lombán (Córdoba CF), Cartabiát rántotta vissza a felezővonalnál.

61
    Egy óra eltelt e meccsből, tartja az első félidő hajrájában megszerzett előnyét az Elche.

58
    Albacar megsérült, Cisma váltja.

55
    Kettős csere a hazaiaknál, Ghilas és Gunino le, Heldon és Vico a helyükön.

Jobban kezdett a Córdoba, de negyed óra elteltével az Elche vette át az irányítást, egy nagy helyzetük volt is, amire a Córdoba is csak egy kihagyott lehetőséggel tudott válaszolni. A félidő hajrájában egy pontrúgásból végül az Elche szerezte meg a vezetést, de ettől nem nyugodhatnak meg, nem játszottak jobban a hazaiaknál.

45+1
    Pasalaic 14 méteres lövését védi a félidő végén Carlos.

41
    Albacar ível fel szabadrúgást jobbról, ENZO ROCO megelőzi a kapujából kilépő Carlost, és 6 méterről a jobb sarokba csúsztat! 0:1
    Enco ROCO - 0:1

39
    A hajrá percei jönnek, ránk férne egy kis izgalom...

25
    Ha kaput talál Cartabia, akkor ez gól...

25
    Cartabia cselez befelé jobbról, a 14 méteres lövése azonban fölé száll!

16
    Az Elche vette át a játék irányítását.

13
    Az első nagy helyzet az Elche előtt adódott!

A spanyol élvonal 31. fordulójának ma esti mérkőzésén kiesési rangadót láthatnak a Nuevo Arcángel nézői, az utolsó helyezett Córdoba a 17. helyen állomásozó Elchét fogadja.

A hazaiak mérlege 3-10-17, és egyre biztosabb kiesőnek tűnnek, kilenc pont a lemaradásuk az Elchétől, és nagyon gyenge formában vannak, zsinórban elszenvedett tíz vereség után sikerült pontot szerezniük a Deportivo otthonában.

Az Elche éppen utóbbiakat előzi meg egy ponttal, tehát ennyi az előnyük a kiesés elkerüléséért folytatott harcban. Az Elche nyeretlen az utóbbi négy fordulóban, a hét közben a Getafétól kaptak ki odahaza.

A Córdoba és az Elche egymás elleni mérlege a másodosztály keretein belül értelmezhető, de a kiegyensúlyozottság jellemzi, hosszú idő után az első élvonalbeli meccsükön döntetlen született az ősz során, és ehhez közeli eredményre van most is kilátás.

Gólok: 41. Roco, 68. Pasalic

Lapok:   62. Lombán (COR) – 82. Rodríguez (ELC)   81. García (COR)

Cordoba CF: Carlos – Gunino (55' Rico), Luso, Pantic, Edimar – Krhin – Bébé (70' Fidel), García, Cartabia, Ghilas (55' Heldon)– Andone

Cserék: Saizar – Campabadal, Rossi, Fidel, Abel, Ramos, Vico, Heldon

Elche CF: Tyton – Damien Suárez, Roco, Lombán, Albacar (58' Cisma) – Pasalic, Mosquera – Víctor Rodríguez (90+1' Coro), Fajr, Níguez (74' Giménez) – Jonathas

Cserék: M. Herrera – Cisma, Ángel, Adrián González, C. Herrera, Coro, Giménez

Játékvezetők: Inaki Bikandi – Andoni Huerga, Aitor Villate

Nézőszám: 14.164