ESMTK – FC Dabas 0:2 (vége)
ESMTK
0:2 (0:0)
FC Dabas
vasárnap 12.04.2015, 16:30 • Pesterzsébet, Ady Endre út - ESMTK Sporttelep • NBIII - Közép csoport

Bozsik sárgája volt az utolsó esemény, vége. A második félidő jobb játékot hozott, ebben a játékrészben is az ESMTK-nál volt többet a labda, de a Dabas taktikus játékkal 2-0-ra nyerni tudott. Köszönöm a figyelmet! (18:17:47)

90+4

90+4
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bozsik (FC Dabas).

90+4
    Nem jött össze, ez a szöglet sem volt jó, sőt kontrázott a Dabas, de les miatt nem tudták végigvinni.

90+3
    Még egy hazai szöglet a végén, talán a szépítés összejöhet.

90+3
    Csák lőtt 18 méterről, Bonica fogta.

90+2
    Dévai dobta fel magát a 16-oson belül, sárga!

90+1
    Kiss beadása volt pontatlan.

90
    Az utolsó csere a meccsen. Hollauer helyén Dankó.

90
    A Dabas az ellenfél 16-osánál tudja tartani a labdát.

88
    Böröczky helyén Csepregi, ez volt a hazaiak utolsó cseréje.

87
    Vörös emelte be a 16-oson belülre a labdát, de senkinek nem volt jó.

86
    Visszaadják a labdát a hazaiak, visszatért Takács, dabasi bedobás jön.

85
    Takács az, lebiceg a pályáról.

85
    Lent maradt egy dabasi védő, ápolni kell.

83
    Scheilinger kap sárgát időhúzásért, érett már ez, és két gólos előnynél talán felesleges is volt.

82
    Bányai lőtt nagyjából 20 méterről, mellé.

81
    Hollauer ívelte be, Dévai belefejelt, de gyengén, a kapusé.

80
    Dabasi szabadrúgás az oldalvonalnál, jó lehet ívelésre.

79
    Ezzel úgy tűnik, eldől a meccs, nincs átütő erő a hazaiak támadásaiban.

78
    A Dabas gólt szerzett!
    GÓÓL! A szabadrúgás gyenge volt, de hamar visszaszerezte a labdát a Dabas, GEIGER NORBERT ment el a balszélen, majd éles szögből gyönyörű gólt lőtt a rövidre, 0-2!

77
    Dabasi szabadrúgás távol a kaputól.

76
    Böröczky lőtt 17 méterről, mellé!

75
    Buczkó helyén Csák a Dabasnál, a második vendég csere.

74
    Kiss hibája után szabadul fel a kapu.

74
    Közvetlen veszély ebből sem alakult ki, de beszorult a Dabas.

73
    Vörös végezte el, a sorfalról kipattant, jöhet Böröczky és az újabb szöglet.

72
    Vörös harcol ki egy szabadrúgást jó 21-22 méterre a kaputól, kicsit balra.

71
    Böröczky ívelte be ezt is, megint nem volt veszélyes.

70
    Kiss harcolt ki egy újabb szögletet.

69
    Simán tisztázott a védelem, de a támadás már nem jön össze az ESMTK-nak.

68
    Az ellenfél térfelének közepén kap szabadot a Dabas.

65
    A szöglet utáni lecsorgó labdából Vörös első labdaérintése gól lehetett volna, de a kapus védte lövését.

64
    Kettős csere! Farkas és Bukovec le, Vörös és Szabó be!

63
    Böröczky végezte el, szöglet a vége.

63
    A sarokrúgás nem sikerült, utána bedobás következhetett, a vége egy szabadrúgás a 16-os bal sarkától a hazaiaknak!

62
    Böröczky tekerte kapura, Scheilinger védett, szöglet!

61
    Murinait buktatták a 16-os előterében, ESMTK szabadrúgás 19 méterre a kaputól, azzal szemben!

60
    Az első csere! Gáspár helyett Szkunc folytatja a Dabasban.

59
    Kirúgás a vége, amit nem siet el a dabasi kapus...

59
    Nem volt jó ez sem, de marad ott az ESMTK a 16-osnál, bedobás.

58
    Labdaszerzés után Murinai szép testcsellel vitte el a labdát védője mellett, beadása után szögletre mentettek a dabasiak.

57
    Támad a Dabas, Gáspár és Geiger kevergeti a hazai védelmet. Sokat javult a vendég csapat a második félidőre!

56
    A laposan elvégzett sarokrúgással most nem ment sokra az ESMTK...

55
    Bukovec lőtt 17 méterről, pattogott a labda, így Scheilinger csak ütni tudta, szöglet!

54
    Bányai beadása volt csak egy kicsit magas Bukovecnek.

53
    Bukovec ugrott ki, de hosszan tolta meg a labdát, utolérte a védője, végül csak bedobással jöhet a hazai csapat.

52
    Harcosan küzdött a labdáért Kiss, fejelt is az ötös sarkáról, de fölé ment.

51
    Húzzák az időt a vendégek, egy bedobásnál Zsírost figyelmezteti a játékvezető.

50
    Bonica folyamatosan reklamál, ezt megunta a játékvezető, és sárgát adott neki.

49
    GÓÓL! DÉVAI CSABA LÁSZLÓ lőtte a büntetőt, a jobb alsót választotta, a kapus a másik irányba dőlt, 0-1!

48
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Farkas (ESMTK).

48
    Büntető! Összeszedte magát a Dabas a félidőben, Gáspár esett el a 16-oson belül Farkas mellett, a tizenegyespontra mutat a játékvezető!

47
    Rögtön az elején eljut a 16-osig a Dabas, Hollauer elől mentett a hazai védelem.

46
    Nem volt csere a szünetben.

46

Hosszabbítás nélkül vége az első félidőnek. Lagymatag, gyenge játékot láthattunk, a Dabas alig-alig jutott el az ellenfél térfelére, az ESMTK pedig mezőnyfölényben játszott ugyan, de nem sok helyzetet tudott kialakítani a hazai csapat sem. Reméljük a csapatok megpörgetik a játékot a második félidőben, mert eddig nem sok veszély fenyegette a 0-0-ás állást...

45+1

45
    A szabadrúgást Dévai ívelte be a 16-oson belülre, de kivágta a védelem.

45
    Böröczky rántotta le Bozsikot, de nincs lap.

44
    Murinai eltekerte a kapu fölött, veszélytelen volt.

43
    Zsíros kezezése után a 16-os mellett kap szabadrúgást az ESMTK, veszélyes lehet!

41
    Buczkó ívelése nagyon mély volt, Bonicának sem kellett beleérnie.

40
    Szabadrúgást kap a Dabas a 16-ostól 5-6 méterre, jó lehet ívelésre.

39
    Ez a rögzített szituáció sem vezetett semmire.

38
    A baloldalon kap szabadrúgást az ESMTK, jó 24-25 méterre az alapvonaltól, az oldalvonalnál.

35
    Bonica jött ki egy hosszú ívelésre, és így játékba avatkozhatott, amire rég volt szükség.

33
    Bukovec ellőtte, de ez kétszer ekkora kapuba is fölé ment volna.

33
    Jó 30 méterre a kaputól, de azzal nagyjából szemben kap szabadrúgást az ESMTK.

32
    Megint Müllerlei adott be, Farkas előtt pattogott a labda, de lövését blokkolták.

31
    Müllerlei jó ívelése után Bukovec elől mentett a védelem.

29
    Végre valami! Egy megpattanó lövés után Bukovec lőtt közelről, Scheilinger védett, a kipattanóról pedig alig maradt le Murinai.

28
    Farkast rúgják meg, nincs lap, de rövid időre megáll a játék.

25
    Az elmúlt percekben sajnos szinte eseménytelen a játék.

22
    Müllerlei került a földre, áll a játék, de már jobban van a hazai játékos.

21
    Ez a szöglet sem volt veszélyes, de hosszabb ideig nem tudja megtartani a labdát a Dabas.

20
    Gyors akciót vezetett a baloldalon az 'erzsébet, Müllerlei elől mentettek szögletre.

19
    Murinai beadása megpattant, Farkas lőtt, de beleállt egy dabasi védő, és bár többen kezezést reklamáltak, mehet tovább a játék!

19
    Veszélytelen volt a sarokrúgás, de marad a labda a hazai csapatnál.

18
    Bukovec ügyesen cselezte be magát az ötösig, egy önfeláldozó mentés után szöglet jöhet, az első a meccsen!

17
    Jobbára a hazai csapat birtokolja a labdát, egyelőre helyzetek nélkül.

15
    Farkas lőtt messziről, de nagyon gyengén.

14
    Surányi felszabadítása szállt ki az utcára, míg új labdát találnak, áll a játék. Egyébként az első negyedórában eddig főleg mezőnyjáték zajlik.

12
    Fölé tekeredett az ívelés, kirúgás!

11
    Közben újabb hazai szabadrúgás, szinte ugyanonnan, mint az imént, a 16-os sarkától.

11
    A néhány száz lelkes szurkoló jó hangulatot teremt, némi hangpárbaj is ki-kialakul a hazai és a vendég drukkerek között.

10
    Kijön végül a Dabas a szorításból, gólhelyzet nem alakult ki.

9
    Scheilinger öklözte ki az ívelést, de még ott a labda.

8
    A 16-os jobb sarkánál kap szabadot az ESMTK, ez lehetőség lehet.

7
    Egy beadás után Bonicának kellett figyelnie, veszélyes helyzet volt, de jól avatkozott játékba a kapus.

5
    Müllerlei beadása után Murinai lőhetett a kapu közvetlen közeléből, de fölé ment. Ám les volt, így nem számít a hiba.

4
    Egy csúnya ütközés a félpályán, rövid időre megállt a játék, de rendben vannak a felek.

2
    A Dabas sötét kékben játszik.

1
    A fehérben játszó hazai csapat kezdte a meccset.

1

ESMTK: Bonica – Lázár, Nemes, Surányi, Müllerlei – Kiss, Farkas, Bányai, Murinai – Böröczky, Bukovec
    Cserék: Imre – Németh, Vörös, Sebestyén, Mile, Szabó, Csepregi

FC Dabas: Scheilinger – Dévai, Tóth, Bozsik, Zsíros – Buczkó, Lanczkor, Takács, Gáspár – Hollauer, Geiger
    Cserék: Nagy – Csák, Dankó, Jakab, Szkunc

Játékvezetők: Zierkelbach Péter; Legeza, Éles.

Az NBIII Közép csoportjában két mérkőzés marad vasárnapra, az egyik az ESMTK-Dabas. A két csapatot 6 helyezés és 5 pont választja el a tabellán, a Dabas az ötödik, 34 ponttal, az ESMTK a 11., 29 ponttal. Nagyon szoros a mezőny, a Liza ráadásul a legutóbbi két hazai meccsén az első két helyezettel játszott, a listavezető Vácot sikerült legyőzniük (ősszel idegenben is), a Kozármisleny viszont nyert Pesterzsébeten, utána pedig egy 1-4-be szaladt bele az ESMTK a REAC ellen.
    A Dabas formája igen hullámzó, az előző fordulóban verték a Szeolt, előtte kikaptak a Dunaharasztitól és az Orosházától, azelőtt verték a Maglódot. Ezek alapján tehát nehéz lenne megtippelni, ki az esélyesebb. Tartsanak velünk vasárnap, reméljük sok izgalom vár ránk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.