ESMTK – FC Dabas 0:2 (vége)
ESMTK
0:2 (0:0)
FC Dabas
vasárnap 12.04.2015, 16:30 • Pesterzsébet, Ady Endre út - ESMTK Sporttelep • NBIII - Közép csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Az NBIII Közép csoportjában két mérkőzés marad vasárnapra, az egyik az ESMTK-Dabas. A két csapatot 6 helyezés és 5 pont választja el a tabellán, a Dabas az ötödik, 34 ponttal, az ESMTK a 11., 29 ponttal. Nagyon szoros a mezőny, a Liza ráadásul a legutóbbi két hazai meccsén az első két helyezettel játszott, a listavezető Vácot sikerült legyőzniük (ősszel idegenben is), a Kozármisleny viszont nyert Pesterzsébeten, utána pedig egy 1-4-be szaladt bele az ESMTK a REAC ellen.
    A Dabas formája igen hullámzó, az előző fordulóban verték a Szeolt, előtte kikaptak a Dunaharasztitól és az Orosházától, azelőtt verték a Maglódot. Ezek alapján tehát nehéz lenne megtippelni, ki az esélyesebb. Tartsanak velünk vasárnap, reméljük sok izgalom vár ránk!

ESMTK: Bonica – Lázár, Nemes, Surányi, Müllerlei – Kiss, Farkas, Bányai, Murinai – Böröczky, Bukovec
    Cserék: Imre – Németh, Vörös, Sebestyén, Mile, Szabó, Csepregi

FC Dabas: Scheilinger – Dévai, Tóth, Bozsik, Zsíros – Buczkó, Lanczkor, Takács, Gáspár – Hollauer, Geiger
    Cserék: Nagy – Csák, Dankó, Jakab, Szkunc

Játékvezetők: Zierkelbach Péter; Legeza, Éles.

1

1
    A fehérben játszó hazai csapat kezdte a meccset.

2
    A Dabas sötét kékben játszik.

4
    Egy csúnya ütközés a félpályán, rövid időre megállt a játék, de rendben vannak a felek.

5
    Müllerlei beadása után Murinai lőhetett a kapu közvetlen közeléből, de fölé ment. Ám les volt, így nem számít a hiba.

7
    Egy beadás után Bonicának kellett figyelnie, veszélyes helyzet volt, de jól avatkozott játékba a kapus.

8
    A 16-os jobb sarkánál kap szabadot az ESMTK, ez lehetőség lehet.

9
    Scheilinger öklözte ki az ívelést, de még ott a labda.

10
    Kijön végül a Dabas a szorításból, gólhelyzet nem alakult ki.

11
    A néhány száz lelkes szurkoló jó hangulatot teremt, némi hangpárbaj is ki-kialakul a hazai és a vendég drukkerek között.

11
    Közben újabb hazai szabadrúgás, szinte ugyanonnan, mint az imént, a 16-os sarkától.

12
    Fölé tekeredett az ívelés, kirúgás!

14
    Surányi felszabadítása szállt ki az utcára, míg új labdát találnak, áll a játék. Egyébként az első negyedórában eddig főleg mezőnyjáték zajlik.

15
    Farkas lőtt messziről, de nagyon gyengén.

17
    Jobbára a hazai csapat birtokolja a labdát, egyelőre helyzetek nélkül.

18
    Bukovec ügyesen cselezte be magát az ötösig, egy önfeláldozó mentés után szöglet jöhet, az első a meccsen!

19
    Veszélytelen volt a sarokrúgás, de marad a labda a hazai csapatnál.

19
    Murinai beadása megpattant, Farkas lőtt, de beleállt egy dabasi védő, és bár többen kezezést reklamáltak, mehet tovább a játék!

20
    Gyors akciót vezetett a baloldalon az 'erzsébet, Müllerlei elől mentettek szögletre.

21
    Ez a szöglet sem volt veszélyes, de hosszabb ideig nem tudja megtartani a labdát a Dabas.

22
    Müllerlei került a földre, áll a játék, de már jobban van a hazai játékos.

25
    Az elmúlt percekben sajnos szinte eseménytelen a játék.

28
    Farkast rúgják meg, nincs lap, de rövid időre megáll a játék.

29
    Végre valami! Egy megpattanó lövés után Bukovec lőtt közelről, Scheilinger védett, a kipattanóról pedig alig maradt le Murinai.

31
    Müllerlei jó ívelése után Bukovec elől mentett a védelem.

32
    Megint Müllerlei adott be, Farkas előtt pattogott a labda, de lövését blokkolták.

33
    Jó 30 méterre a kaputól, de azzal nagyjából szemben kap szabadrúgást az ESMTK.

33
    Bukovec ellőtte, de ez kétszer ekkora kapuba is fölé ment volna.

35
    Bonica jött ki egy hosszú ívelésre, és így játékba avatkozhatott, amire rég volt szükség.

38
    A baloldalon kap szabadrúgást az ESMTK, jó 24-25 méterre az alapvonaltól, az oldalvonalnál.

39
    Ez a rögzített szituáció sem vezetett semmire.

40
    Szabadrúgást kap a Dabas a 16-ostól 5-6 méterre, jó lehet ívelésre.

41
    Buczkó ívelése nagyon mély volt, Bonicának sem kellett beleérnie.

43
    Zsíros kezezése után a 16-os mellett kap szabadrúgást az ESMTK, veszélyes lehet!

44
    Murinai eltekerte a kapu fölött, veszélytelen volt.

45
    Böröczky rántotta le Bozsikot, de nincs lap.

45
    A szabadrúgást Dévai ívelte be a 16-oson belülre, de kivágta a védelem.

45+1

Hosszabbítás nélkül vége az első félidőnek. Lagymatag, gyenge játékot láthattunk, a Dabas alig-alig jutott el az ellenfél térfelére, az ESMTK pedig mezőnyfölényben játszott ugyan, de nem sok helyzetet tudott kialakítani a hazai csapat sem. Reméljük a csapatok megpörgetik a játékot a második félidőben, mert eddig nem sok veszély fenyegette a 0-0-ás állást...

46

46
    Nem volt csere a szünetben.

47
    Rögtön az elején eljut a 16-osig a Dabas, Hollauer elől mentett a hazai védelem.

48
    Büntető! Összeszedte magát a Dabas a félidőben, Gáspár esett el a 16-oson belül Farkas mellett, a tizenegyespontra mutat a játékvezető!

48
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Farkas (ESMTK).

49
    A Dabas gólt szerzett!
    GÓÓL! DÉVAI CSABA LÁSZLÓ lőtte a büntetőt, a jobb alsót választotta, a kapus a másik irányba dőlt, 0-1!

50
    Bonica folyamatosan reklamál, ezt megunta a játékvezető, és sárgát adott neki.

51
    Húzzák az időt a vendégek, egy bedobásnál Zsírost figyelmezteti a játékvezető.

52
    Harcosan küzdött a labdáért Kiss, fejelt is az ötös sarkáról, de fölé ment.

53
    Bukovec ugrott ki, de hosszan tolta meg a labdát, utolérte a védője, végül csak bedobással jöhet a hazai csapat.

54
    Bányai beadása volt csak egy kicsit magas Bukovecnek.

55
    Bukovec lőtt 17 méterről, pattogott a labda, így Scheilinger csak ütni tudta, szöglet!

56
    A laposan elvégzett sarokrúgással most nem ment sokra az ESMTK...

57
    Támad a Dabas, Gáspár és Geiger kevergeti a hazai védelmet. Sokat javult a vendég csapat a második félidőre!

58
    Labdaszerzés után Murinai szép testcsellel vitte el a labdát védője mellett, beadása után szögletre mentettek a dabasiak.

59
    Nem volt jó ez sem, de marad ott az ESMTK a 16-osnál, bedobás.

59
    Kirúgás a vége, amit nem siet el a dabasi kapus...

60
    Az első csere! Gáspár helyett Szkunc folytatja a Dabasban.

61
    Murinait buktatták a 16-os előterében, ESMTK szabadrúgás 19 méterre a kaputól, azzal szemben!

62
    Böröczky tekerte kapura, Scheilinger védett, szöglet!

63
    A sarokrúgás nem sikerült, utána bedobás következhetett, a vége egy szabadrúgás a 16-os bal sarkától a hazaiaknak!

63
    Böröczky végezte el, szöglet a vége.

64
    Kettős csere! Farkas és Bukovec le, Vörös és Szabó be!

65
    A szöglet utáni lecsorgó labdából Vörös első labdaérintése gól lehetett volna, de a kapus védte lövését.

68
    Az ellenfél térfelének közepén kap szabadot a Dabas.

69
    Simán tisztázott a védelem, de a támadás már nem jön össze az ESMTK-nak.

70
    Kiss harcolt ki egy újabb szögletet.

71
    Böröczky ívelte be ezt is, megint nem volt veszélyes.

72
    Vörös harcol ki egy szabadrúgást jó 21-22 méterre a kaputól, kicsit balra.

73
    Vörös végezte el, a sorfalról kipattant, jöhet Böröczky és az újabb szöglet.

74
    Közvetlen veszély ebből sem alakult ki, de beszorult a Dabas.

74
    Kiss hibája után szabadul fel a kapu.

75
    Buczkó helyén Csák a Dabasnál, a második vendég csere.

76
    Böröczky lőtt 17 méterről, mellé!

77
    Dabasi szabadrúgás távol a kaputól.

78
    GÓÓL! A szabadrúgás gyenge volt, de hamar visszaszerezte a labdát a Dabas, GEIGER NORBERT ment el a balszélen, majd éles szögből gyönyörű gólt lőtt a rövidre, 0-2!

79
    Ezzel úgy tűnik, eldől a meccs, nincs átütő erő a hazaiak támadásaiban.

80
    Dabasi szabadrúgás az oldalvonalnál, jó lehet ívelésre.

81
    Hollauer ívelte be, Dévai belefejelt, de gyengén, a kapusé.

82
    Bányai lőtt nagyjából 20 méterről, mellé.

83
    Scheilinger kap sárgát időhúzásért, érett már ez, és két gólos előnynél talán felesleges is volt.

85
    Lent maradt egy dabasi védő, ápolni kell.

85
    Takács az, lebiceg a pályáról.

86
    Visszaadják a labdát a hazaiak, visszatért Takács, dabasi bedobás jön.

87
    Vörös emelte be a 16-oson belülre a labdát, de senkinek nem volt jó.

88
    Böröczky helyén Csepregi, ez volt a hazaiak utolsó cseréje.

90
    A Dabas az ellenfél 16-osánál tudja tartani a labdát.

90
    Az utolsó csere a meccsen. Hollauer helyén Dankó.

90+1
    Kiss beadása volt pontatlan.

90+2
    Dévai dobta fel magát a 16-oson belül, sárga!

90+3
    Csák lőtt 18 méterről, Bonica fogta.

90+3
    Még egy hazai szöglet a végén, talán a szépítés összejöhet.

90+4
    Nem jött össze, ez a szöglet sem volt jó, sőt kontrázott a Dabas, de les miatt nem tudták végigvinni.

90+4
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bozsik (FC Dabas).

90+4

Bozsik sárgája volt az utolsó esemény, vége. A második félidő jobb játékot hozott, ebben a játékrészben is az ESMTK-nál volt többet a labda, de a Dabas taktikus játékkal 2-0-ra nyerni tudott. Köszönöm a figyelmet! (18:17:47)