6:5 (2:3, 1:1, 3:1)
Magyarország
kedd 14.04.2015, 16:30 • Debreceni Jégcsarnok • U18 Div. I/A Férfi VB

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Nem kezdte jól U18-as válogatottunk a divízió I/A debreceni küzdelmeit, hiszen a feljutásra is esélyes dánok ellen csúnya pofonba szaladt bele csapatunk. Jó előjel lehet viszont, hogy a kazahok sem úszták meg sokkal jobban, ők a francia mészárszéken véreztek el (7-1). Remélhetőleg Glen Williamson jól használta ki a szünnapot, és felrázta a fiúkat a keddi mérkőzésre, hiszen az első két játéknap alapján a kazahok ellen lehet a legnagyobb esélyünk, így ha ezt a mérkőzést elbukjuk, vélhetően a kieséstől sem ment meg minket senki. A közönség támogatása sokat jelenthet majd a mieink számára, de a védekezést mindenképpen stabilizálni kell a vb folytatására.

Tartsanak velünk a vélhetően sorsdöntő összecsapáson!

Kékben a kazahok, fehérben a mieink, azonnal kezdünk.

00:01

00:34
    Kiss Bencéé az első védés, de nem volt komoly lehetőség.

00:39
    A védőhálóban a korong, a magyar harmadban a bedobás.

01:00
    Garat lövését Ustinovich tolja ki.

01:26
    Kiss Bence kesztyűjében a korong, a bedobás a kapusunk jobb keze felőli körben.

01:49
    Kiss Bence most a mamuttal avatkozik közbe.

02:25
    Garat adta el veszélyes helyen a korongot, de Bugár kisegítette.

02:58
    Horváth is bizonytalankodik, de ebből sincs komolyabb baj.

03:30
    Borisevich kapott remek korongot, de kapáslövését Kiss védte szépen.

03:46
    Ustinovichnak is dolga akad, buli lesz a kazah harmadban.

03:56
    Aidash kevergetett szépen, de Sági megoldotta a védekezési feladatot.

05:12
    Tilos felszabadítás: Kazahsztán.

05:37
    Megint Kiss Bence használja jól a lábát a lapos lövésnél.

06:48
    Tóth Gergely adta el hajmeresztően a pakkot, de a blokkról a védőhálóba pattan a korong.

07:15
    Magyarország gólt szerzett!!
    Vezetünk!!!!! Nyomás alá helyeztük a kazah csapatot, másodpercekig adogattunk a harmadukban, amikor majdnem megszerezték a korongot, de HORVÁTH BÁLINT remek helyen szerezte vissza a pakkot, és kilőtte a jobb felsőt!

07:33
    Dmitry Bykovot állítják ki. A magyar harmadban követett el bottal akasztást a védő.

08:08
    Újabb magyar góóóóól! Kihasználjuk az emberelőnyt. A buli után bent tartottuk a harmadban a pakkot, és a kapu előtt TÖRÖK VIKTOR volt jókor, jó helyen. Gólpassz: Garat Zsombor, Kiss Patrik.

08:59
    Újabb nagy magyar helyzet, de ezúttal nem mi találjuk meg a korongot.

09:35

10:18
    Két támadónk vezethette volna egy védőre a támadást, de a védő lezárta a passzsávot.

10:36
    Kazahsztán gólt szerzett!
    Szépít Kazahsztán! Nem voltunk elég határozottak a saját kapunk előtt, és MAXIM SMOLYAKOV valahogy begyötörte a korongot a kapunkba. Néhányan megkérdőjelezték, de innen, ahol ülök, tisztán lehetett látni, hogy átcsúszott a gólvonalon a korong. Gólpassz: Maxim Pavlov, Alexei Kiselyov.

11:03
    Kiss Zsombor palánkra lökésért áll ki.

12:07
    Kazah les miatt áll a játék. Eddig remek a kivédekezésünk.

12:35
    Makeyev tisztán találja magát a kapunk előtt, de lecsúszik a korongjáról a pakk, így pedig Kiss Bence odaér. A kipattanót eltakarítjuk.

12:57
    Kazah les megint. Visszaviszik a kék mezesek harmadába a bulit.

13:10
    Egyenlít Kazahsztán! Újabb védelmi hiba a mieinktől. Hiába jött vissza Kiss Zsombor a büntetőpadról, még nem találtuk meg a helyünket, DMITRI DEMYANOV teljesen üresen maradt a kapunk előtt, Kiss Bencének esélye nem volt. Gólpassz: Alexander Melikhov, Ilya Solodovnikov.

13:40

14:09
    Szlama veszít korongot a kapunk mögött.

14:15
    Kiss Bence szúrt bele egy távoli lövésbe, végül kihozzuk a korongot.

15:18
    Sándor Flórián lövése ment el a kazah kapu előtt, majd a palánk melletti összecsapás eredményeként a kazah cserepadra pattan a korong.

15:23
    Megint nálunk az előny!!!! Elhoztuk a bulit, és SZITA DONÁT szinte azonnal ellőtte a pakkot, ami Ustinovich kapujában kötött ki. Gólpassz: Gáspár Máté.

16:34
    Kiss Bence védi Polokhov lövését, majd a kipattanót is magához öleli.

16:58
    Stipsicz hajrázta le Panyukovot, így tilos felszabadítást ítélnek a játékvezetők a kazahok ellen.

17:10
    A buli után újabb magyar helyzet, de nincs gól.

17:23
    A túloldalon Borisevich lövése pattan a védőhálóba a blokkról.

17:46
    Aidash került helyzetbe a magyar kapu előtt, de Kiss Bence nagyot védett.

18:18
    Gáspár volt határozott a kazah kapu előtt, de végül tisztáztak a kékek.

18:38
    Megint Kiss lepkésében a korong.

19:17
    Péter Andor váratlan lövése megy mellé.

19:31
    Solodovnikovot gyötörjük meg a kapunk előtt, nincs is gól. Így kellett volna a második kazah gólnál is...

20:00
    Befejeződött az első harmad.

Magyar vezetéssel vonulnak pihenőre a csapatok egy igen mozgalmas első harmad után. Gyorsan kétgólos előnyre tettünk szert egy remek egyéni teljesítmény, majd egy emberelőnyös gól folytán. A kazahok sajnos kiegyenlítettek, de erre is volt válaszunk: Szita Donát remek góljával vezetünk 3-2-re. Tartsanak velünk a folytatásban is!

A második harmadra Alexander Kutko korcsolyázik ki, kapust cserél tehát a kazah csapat. Való igaz, sok védése nem volt Ustinovichnak. Reméljük, Kutkonak sem lesz sok köze a meccshez.

20:01

20:25
    Borisevich nagyon aktív, megint ő fordult rá, de Kiss védett. A kipattanó talán még veszélyesebb volt, de Panyukov nem tudta a kapuba kotorni a korongot.

20:35
    Kazah les.

21:12
    Bykov távoli lövését Kiss kapja le a levegőből.

22:10
    Megint Kiss kapuja előtt van kavarodás, de megússzuk.

22:16
    A semleges harmadban lesz buli.

22:38
    Tanimov lövésébe beleszúrnak, de Kiss Bence így is véd.

23:23
    Katasztrofálisan cseréltünk, így Makeyev kiléphetett, de Kiss Bence bravúrral védett, majd visszaértek a védők.

23:42
    Hihetetlen! Makeyev megint kiugorhatott, de gólt ezúttal sem érte el. Viszont Szabó Dávidnak ebben komoly szerepe volt: testre ütésért jár a kiállítás.

24:33
    Sági blokkol mintaszerűen. A védőhálóban a korong, a mi harmadunkban a buli.

25:06
    Bykov távoli lövését Kiss magabiztosan fogja.

25:16
    Polokhov is távolról lő, ez mellécsúszik.

25:42
    Felszabadítunk, Szabó visszajöhet. Bravó!

26:14
    Egyértelmű szabálytalanság. Tokarev vita nélkül megy a büntetőpadra (gáncsolás).

26:30
    Péter Andor éles szögből váratlanul lő. A kapuvas külső élén csattan a korong.

27:09
    Létszámfölényes helyzet végén Kiss Patrik lőtt, Kutko védett. Ha pontosabb a passz, kapásból lőhetett volna csatárunk.

27:16
    Kicsúszott a korong a kazah harmadból, Simotics visszavitte, de ez így les.

27:16
    Viszont újabb kazah kiállítás akadályozásért. Majdnem egy percig kettős az előnyünk.

28:04
    Eladjuk a korongot, tisztáznak a kazahok. Ez így bosszantó. Tokarev visszajöhet.

29:08
    Megint kiütik, elég gyengécske volt ez az emberelőnyös játék, Bykov is visszatérhet.

29:39
    Ami nem ment előnyből, az megy akcióból! Újra két góllal vezetünk! Elsőre még megúszták a kazahok a kapujuk előtt kialakult helyzetet, de Simotics távoli lövésébe KISS ZSOMBOR szúrt bele, amit így nem tudott védeni Kutko. Gólpassz: Simotics Ferenc, Török Viktor.

29:59
    Szinte azonnal válaszol Kazahsztán! DMITRI MAKEYEV és Kiril Panyukov kevergettek a magyar kapu előtt, végül utóbbi remek passzát közvetlen közelről előbbi váltotta gólra.

31:20
    Újabb nagy magyar helyzet, de mellé megy a veszélyes lövés. Talán Kutko is hozzáért.

32:50
    Kiss Zsombor és Török Viktor parádés cselekkel bolondították a kazah védelmet, de végül mindkettőjüket elnyomták. Kiss ellen talán gáncsolás is történt, de néma maradt most a lengyel bíró sípja.

33:13
    Szita lőtt oldalhálót.

33:25
    Majd Szita a levegőből, de Kutko véd.

33:40
    Némi probléma adódott a plexivel a magyar harmadban, ahol kipattant a korong. A lehető legmesszebb ülök, így nem tudom, hogy kitört-e, de a játék áll, és két pályamunkás jött be létrával.

Lassan folytatódhat a játék.

Sajnos Kutko jól véd, igaz őt is felavattuk. Viszont ahányszor lélektani előnybe kerülhetnénk, a kazahok nagyon gyorsan válaszolnak. Kétgólos előnyünk volt kétszer is, de nem tudtuk megtartani, csak másodpercekig.

Na de folytatódik a játék, mi hozzuk el a bulit.

34:10
    Erőtlen magyar lövés megy mellé.

35:29
    Kiss Bence véd szépen, majd ráesik a magyar kapusra a kazah támadó.

35:29
    Maxim Smolyakovot kiállítják testre ütésért.

35:40
    Kissnek kell védenie emberelőnyben.

36:17
    Tilosra ütünk, Péter Andor már nem érte el a korongot a vonal előtt.

37:02
    Most több helyzetet is kialakítottunk, de végül megint felszabadít Kazahsztán.

37:35
    Szita Donát lő az oldalhálóba megint, Smolyakov visszajöhet közben.

37:43
    Tilosra üt Kazahsztán. Ez az emberelőny most valóban előnyt jelentett, más kérdés, hogy gólt nem szereztünk belőle.

37:59
    Kazah les.

38:17

38:20
    Szabó Dávid lövése megy mellé, de a hátsó palánkról visszapattanót Kutko majdnem bevédi magának...

38:45
    A harmad második fele egyértelműen a miénk, megint kialakítottunk néhány veszélyes helyzetet, de lövés egyikből sem lett.

39:22
    Kazah les.

39:59
    Még egy veszélyes kazah lövés belefért, de Kiss nagyon magabiztos ma. 1,2 másodperc a harmadból.

40:00

Nem feltétlenül eseménytelenebb, de gólszegényebb harmadon vagyunk túl. Ami örömteli, hogy a vezetésünk megmaradt, ami miatt viszont kicsit keserű lehet a szánk íze, az az, hogy megint elmentünk két góllal, de szinte azonnal visszajöttek a meccsbe a kazahok. Emiatt a harmadik harmad nyitott, nagyon izgalmas és rendkívül fontos játékrész következik.

Na, akkor az utolsó harmadra érkeznek a csapatok.

40:01

40:53
    Horváth harcolt ki kiállítást közvetlenül a harmad kezdete után, azóta hat mezőnyjátékossal próbálkoztunk, de felállni sem sikerült. Talán majd öt a négyre. Anuarbek Tanimov a kiállított játékos gáncsolásért.

41:50
    Megint nincs nálunk az emberelőny első percében a korong. Így nehéz.

42:30
    Panyukov léphetett ki az emberhátrány ellenére ziccerben, el is fektette Kisst, de a kapus mamutja ott maradt, és bravúrral védett.

43:46
    Panyukov ezúttal távolabbról véd, de Kiss Bencén ez sem fog ki. A tetőszerkezetet éri közben a korong, a magyar harmadban lesz buli.

44:31
    Várható volt... Kiss Zsombor a kiállított játékos fogásért.

45:08
    Óriási a takarás Kiss előtt, de nem jut el a kapuig a kék vonalról leadott lövés szerencsére.

45:36
    Kiss zárja a rövidet Makeyev lövésénél.

45:54
    Megint egyenlít Kazahsztán! ALEXANDER BORISEVICH fejezte be a nagy nyomás után kialakult ziccert, miután szép passzt kapott Kiril Panyukovtól.

46:17
    Kiss véd szépen egy távoli lövést. A védőhálóban a korong.

46:25
    A buli után a kapunk előtt alakul ki hatalmas kavarodás, de Kiss kétszer, talán háromszor is véd.

46:45
    Hihetetlen bravúrok Kiss Bencétől megint! Többször is ziccer alakul ki megint a kapunk előtt, de Kiss agresszíven hárít, majd szinte hihetetlen módon pattog el a kapunk előtt a korong.

47:06
    Nem bírtuk a nyomást. Kiselyov ment el szépen a jobb szélen, centerezését pedig DMITRI DEMYANOV váltotta gólra. Gólpassz: Alexei Kiselyov és Maxim Smolyakov. Először vezet Kazahsztán.

48:05
    Borisevich marad a jégen, de folyik a játék. Kazah emberelőny jön majd.

48:26
    Nem jön a kazah emberelőny sajnos... Hat mezőnyjátékossal a jégen gólt szerez Kazahsztán. DMITRI DEMYANOV egyéni akciója végén szerez szép gólt.

49:22
    Kiss Bence véd nagyot, a kipattanót Parkhomenko lövi mellé.

50:00
    Mintha fáradnánk, és ezt nemcsak a három perc alatt kapott három gól jelzi.

51:04
    Halvány reménysugár. Magyar emberelőny jön, miután Demyanov ül ki két percre magas botért.

51:08
    Kihozzák a bulit a kazah harmadból.

51:13
    Magyar les. Megint kint lesz a bedobás.

51:40
    Egymást zavarják a mieink a kazah kapu mögött.

51:47
    Kutko lepkésében a pakk.

53:05
    A kazah harmadban magyar ütőkön járt a korong, de valódi helyzetig nem jutottunk el. Ez a két perc is letelt.

53:08
    Kiss Zsombort ütőfogásért állítják ki.

53:50
    Óriási kapuvas Demyanovtól. Ez most nem a kapusunkon múlt.

54:10
    Nagy nyomást élünk túl, mehetünk cserére.

54:27

54:57
    Polokhov dühöng: lövése után a magyar kapu tetejére pattan a korong.

55:10
    Kiss visszajöhet, de kevesebb, mint öt percünk maradt.

55:28
    Török üt el a korong felett ígéretes helyzetben.

56:40
    Masszív mezőnyjáték folyik most, ami a kazahoknak jó.

56:57
    Péter Andor lövése után a védőhálóban a korong. A kazah harmadban lesz buli.

57:41
    Kitámadtunk, így Aidash került helyzetbe, de Kiss résen volt.

58:08
    A kapu mögül próbálkozó Gáspár Mátét állítja meg Kutko.

58:08
    Kiss Bence a padon, hat mezőnyjátékossal megyünk neki az utolsó szűk két percnek.

58:18
    Megvolt a lehetőség Kiss Zsombor előtt, de Kutko magabiztosan védett.

58:18
    Kazahsztán kér időt. Glen Williamson már a hatodik kazah gól után kikérte idejét, így talán nekünk sem jön rosszul néhány edzői tanács.

58:30
    Garat lövését rúgja ki Kutko.

58:59
    Van még remény! Felálltunk mintaszerűen, STIPSICZ BENCE távoli lövésébe pedig az egyik védő szúrt bele, így csapta be Kutkót a bomba. Gólpassz: Török Viktor. Kiss Bence visszajött a kapuba.

59:34
    Buli a kazah kapu előtt.

59:52
    Garat lövését Kutko védi.

Csúnya jelenettel ér véget a meccs, a palánk mellett akaszkodnak össze a felek. Demyanovot nehéz lenyugtatni.

60:00

Szívszaggató vereséget szenvedünk Kazahsztántól, mert két harmadon át kézben tartottuk a meccset, de a harmadik harmad közepén három perc alatt kapott három gól megpecsételte a sorsunkat. Egy perccel a vége előtt még visszajöttünk a meccsbe, de egyenlítenünk már nem sikerült, így a kazah himnusz szól a meccs végén. A magyar válogatott nagyon nehéz helyzetbe került, de még nem veszett el semmi, így a vb további részében is érdemes lesz velünk tartani. Köszönöm mai megtisztelő figyelmüket! (18:44:57)

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 11. Smolyakov (Pavlov, Kiselyov), 14. Demyanov (Melikhov, Solodovnikov), 30. Makeyev (Panyukov), 46. Borisevich (Panyukov), 48. Demyanov (Kiselyov, Smolyakov), 49. Demyanov – 8. Horváth, 9. Török (Garat, Kiss), 16. Szita (Gáspár), 30. Kiss (Simotics, Török), 59. Stipsicz (Török)

Kazahsztán: Ustinovich (Kutko) – Medvedev (C), Tanimov (A), Borisevich, Makeyev, Panyukov – Bykov, Polokhov, Borovikov, Parkhomenko, Aidash – Lazarev, Tokarev, Solodovnikov, Demyanov, Melikhov – Marzhikpayev (A), Dzhangazinov, Kiselyov, Pavlov, Smolyakov

Szövetségi kapitány: Alexander Linyov

Magyarország: Kiss B. (Bors) – Sándor, Stipsicz (C), Vizi (A), Horváth B., Sági – Garat, Szabó D., Török, Kiss Zs., Gáspár – Simotics, Szlama, Szabad K.(A), Kiss P., Péter A. – Tóth G., Sarcia, Szita, Nagy Á., Bugár

Szövetségi kapitány: Glen Williamson

Játékvezetők: Przemyslaw Kepa – Artem Korepanov, Yakov Palei