Levante UD
2:2 (1:2)
RCD Espanyol
péntek 17.04.2015, 20:45 • Ciutat de València • Primera División

Változatos játékkal telt az első negyedóra, de helyzetek nélkül, ám az Espanyol egy kipattanó labdából megszerezte a vezetést, viszont percek alatt egyenlített a Levante egy szögletből. Ezután sem láthattunk igazi gólhelyzeteket, de a szünet előtt ráadásban egy szép akció végén ismét megszerezte a vezetést az Espanyol.

A második félidőben is többet támadott az Espanyol, volt egy ziccerük is, a Levante azonban nem adta fel, és a végén egyenlíteni tudott. Sőt volt egy meccslabdájuk is, Casilla bravúrral tudott csak menteni a rendes játékidő utolsó előtti percében.

Összességében a döntetlen igazságos eredmény. (22:39:58)

90+3

90+3
    Juanfran ível fel szabadrúgást, Casadesus fejeli le a védőjét, Uche fejeli tovább a labdát, könnyű zsákmány így Casillának.

90+2
    Rubén García szögleténél támadó faultot lát a játékvezető.

90+1
    Rubén García laposan tesz be egy szabadrúgást, Morales veszi át a 16-os vonalánál, de a lövését szögletre blokkolják.

90+1
    3 perc a ráadás.

90
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Duarte (RCD Espanyol).

90
    Kis híján a vezetést is megszerezte a Levante.

89
    Uche lő ballal kapásból, Casilla bravúrral védi a bal sarok előtt!

88
    És végül egyenlíteni tud a Levante.
    Víctor CASADESUS - 2:2

87
    Levante gólt szerzett!
    Juanfran ível előre egy labdát, Uche fejeli tovább a 16-os vonaláról, majd VICTOR CASADESUS 14 méterről bombáz kapásból a hálóba! 2:2

86
    Morales szöglete után Uche ballal, szorongatott helyzetből lő csúnyán a kapu fölé.

85
    Arbilla ível be szabadrúgást jobbról, Marino húzza le a támadók elől a labdát.

84
    Lucas Vázquez le, Mattioni be.

83
    Szép támadás végén Stuani kerül ziccerbe, de a 10 méteres lövésébe belevetődik Marino!

82
    Most Casilla lép ki a kapujából egy előreívelt labdát begyűjteni.

81
    Barral löki fel a védőjét az Espanyol térfelén, szabadrúgás.

80
    Marino gyűjt be egy védők mögé beívelt labdát Sergio García elől.

79
    Az Espnyolnál a labda, de nem jutnak vele kapuig.

78
    Barral lő 18 méterről, telibe találja a felső lécet!

77
    Barral indítja Casadesust, lest jelez az asszisztens.

76
    A dobás után rögtön elveszíti a labdát a Levante.

76
    Hactor Moreno szereli oldalra Uchét a jobb szélen.

75
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül J. López (RCD Espanyol).

74
    El Zhar is lemegy, Casadesus jön a helyére.

74
    Tono íveli be a szabadrúgást, Casilla könnyedén húzza le az ötösön.

73
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül V. Sánchez (RCD Espanyol), Tonót buktatta.

72
    Victor Álvarez helyére Montánes érkezik.

71
    Szép támadás végén Sergio García Lucas Vázquez beadását pörgeti kevéssel a jobb alsó mellé!

70
    El Zahr újabb szöglete is veszélytelen.

69
    Tono lapos beíveléséről marad le középen két támadó is, szögletre mentenek az Espanyol védői.

67
    Kisebb kihagyásokkal az Espanyol játszik fölényben, magabiztosan tartják az előnyüket eddig.

66
    Sergia García az alapvonalról, közel a kapuhoz ad be középre, de lemarad róla középen Stuani.

65
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül José Mari (Levante UD), Lucas Vázquezt rúgta mellbe...

64
    Barral ível be balról, Uche feje fölött elszáll, nem is éri el a támadó az alapvonal előtt, kirúgás jön.

63
    Lucas Vázquez szöglete veszélytelen.

63
    Victor Álvarez közeli lövését védi szögletre Marino.

61
    Lássuk mire megy a vérfrissítéssel a hazai csapat.

60
    Caicedo is lemegy, Stuani a helyén.

59
    Simao helyén Rubén García, Iván helyén José Mari játszik.

58
    Kettős cseréhez készülődnek közben a hazaiak.

57
    A kontra végén Sergio García tálal Victor Sánchez elé, aki 12 méterről a bal felső mellé bombázza a labdát.

56
    Tono ívelhet be szabadrúgást balról, Hector Moreno fejeli ki a kapu elől, kontrázhat az Espanyol.

55
    Közben egy lassításból az derül ki, hogy Simao kezén akadt el Duarte kapáslövése az előző támadásnál...

54
    Szorgalmasan szövögetik a csapatok a támadásaikat, de ezekben a percekben nem jutnak kapuig.

51
    Marino távol a kapujától mellel szelídít meg egy labdát, sikerül neki felszabadítani Sergio García elől.

50
    Moralest előzik meg fejjel az Espanyol védői a 16-os előterében.

48
    Sergio García szöglete után kontrát vezethet a Levante, de Barral lapos beadásáról lemarad kevéssel Morales a kapu előtt.

47
    Iván a biztonság kedvéért szögletre menti Vázquez beívelését.

46
    Morales indul meg a balösszekötő helyén, de 15 méterről jócskán a bal sarok mellé csavarja a labdát.

46

Változatos játékkal telt az első negyedóra, de helyzetek nélkül, de az Espanyol egy kipattanó labdából megszerezte a vezetést, de percek alatt egyenlített a Levante egy szögletből. Ezután sem láthattunk igazi gólhelyzeteket, de a ráadásban egy szép akció végén ismét megszerezte a vezetést az Espanyol, nem lesz könnyű dolga a hazaiaknak, ha változtatni akarnak az eredményen.

45+2

45+1
    Fél perccel a hosszabbítás lejárta előtt szerzi meg ismét a vezetést az Espanyol.
    Felipe CAICEDO - 1:2

45+1
    Az Espanyol gólt szerzett!
    Sergio García ad remek labdát a 16-os előterében Victor Álvareznek, aki laposan továbbít FELIPE CAICEDO elé, ő 13 méterről gondolkodás nélkül lő a jobb felső sarokba! 1:2

45
    1 perc a ráadás.

44
    Simao ér kézzel a labdába a vonal mellett, szabadrúgás.

44
    Vyntra ad haza kicsit veszélyesen, Marino menteni tud Sergio García elől.

43
    Juanfran szereli Vázquezt becsúszva, dobhat az Espanyol.

42
    Vyntra ment szögletre egy beadást, balról ívelhet Vázquez, de a beadása nem veszélyes.

41
    Közhellyel élve: egymás hibáiból élnek most a csapatok, de nem látunk helyzeteket sajnos.

40
    Arbilla passzolja el a labdát, nem tudja megmenteni Vázquez, dobhat a Levante.

39
    A pálya közepén pattog most a labda, nem jutnak kapuig a csapatok.

37
    Talpon az Espanyol kapitánya, folytatódik a játék.

36
    Sergio García marad lenn a gyepen egy ütközés után, ápolják.

35
    Az Espanyol támadása akad el a 16-os előterében, Vázquez buktatja utána Camarasát, ez is szabadrúgás.

33
    Barral forgolódik az Espanyol 16-osán belül, nem jut lövéshez, majd szabálytalankodik a nagy igyekezetében.

33
    Javi Lopez buktatja El Zhart a Levante térfelén.

32
    Ezekben a percekben az Espanyol tartja meg a labdát, de helyzetig nem jutnak.

31
    Az első fél óra változatos játékot, és ennek megfelelően két gólt hozott, igazságos elosztásban.

30
    Tono beívelését Hector Moreno vágja ki az ötösről.

29
    Lucas Vázquez lépne ki középen, ez is les, szabadrúgás.

28
    Sergio Garciát állítják meg lesen a jobb szélen.

27
    Caicedo löki fel Juanfrant a Levante kapuja lelőtt, szabadrúgás kifelé.

26
    El Zhar íveli be a szabadot, Uche ugrik a legmagasabbra, de jócskán a kapu mellé csúsztat.

25
    Duarte buktatja El Zhart a jobb szélen, szabadrúgás.

25
    Arbilla szereli könnyedén Moralest a bal szélen, de nem jutnak messzire a vendégek a labdával.

24
    A harmadik sarokrúgásnál Simao támadó szabálytalanságát fújja le a játékvezető.

23
    Két szöglet gyors egymás utánban balról a Levantétól, a harmadikat is beívelheti Tono.

22
    Percek alatt egyenlíteni tud a Levante.
    SIMAO - 1:1

21
    El Zhar íveli be a szögletet jobbról, JUNIOR SIMAO érkezik a rövid saroknál, és az ötösről a jobb alsó sarokba fejel! 1:1

20
    Barralt szerelik a jobb szélen, szöglet jön.

19
    Kicsit váratlanul ugyan, de megszerzi a vezetést az Espanyol.
    Lucas VÁZQUEZ - 0:1

18
    Egy balról érkező beívelés után üggyel-bajjal mentik a labdát a hazai védők, de a kipattanót Victor Sánchez rálövi kapásból, Marinóról kijön a labda, LUCAS VÁZQUEZ terem ott, és 6 méterről a kapu közepébe lő! 0:1

17
    Most nem ívelik be a szabadrúgást, el is veszíti a labdát a hazai csapat.

16
    Duarte buktatja El Zhart a jobb szélen, szabadrúgással jön a Levante.

15
    Sergio Garcíát szerelik a védők, jöhet előre a Levante.

14
    Duartét szerlik a bal szélen a hazaiak, dobhat a védő.

13
    Morales ível be balról, Casilla húzza le a veszélyesen csavarodó labdát.

11
    Morales közeli lövését blokkolják a védők, Tono íveli vissza a labdát, Uche támadja szabálytalanul Casillát, szabadrúgás kifelé.

10
    Simao rúgja meg csúnyán V. Sanchezt a felezővonalnál, ez is szabadrúgás.

9
    Álvarez ível be a hazai kapu elé balról, kicsúsztatják a védők.

8
    A dobás után felszabadul a vendégek kapuja, majd ismét Tono indulna a szélen, lesen állítják meg.

8
    Arbilla szereli Tonót a bal szélen becsúszva.

7
    Uche lép oda a védőjének az Espanyol térfelén, szabadrúgás jön.

5
    El Zhar szöglete jobbról, könnyedén mentnek utána a védők.

5
    Tono íveli be a szabadot, a kifejelt labdát Vyntra lövi rá, szögletre pattan egy védőről.

4
    Arbilla buktatja Moralest a bal szélen, szabadrúgás.

3
    Marinót zavarja meg két támadó egy kirúgásnál, de még fel tud szabadítani a kapus.

2
    Tono emel a védők mögé egy labdát, hosszú Barralnak, kirúgás jön.

2
    Javi Lopez buktatja a saját térfelén Barralt, jöhet a Levante szabadrúgása.

1

A spanyol élvonal 32. fordulójának első mérkőzésén a Levante az Espanyol csapatát fogadja ma este.

A hazaiak a 18. helyen állnak jelenleg, így kiesőnek számítanak, de négy ponttal megelőzik a 19. Granadát, és az előttük lévő két csapat, az Almeria és a Deportivo sem gyűjtött többet ennél a 28-nál, így egy győzelemmel – ideiglenesen – el tudnának lépni vetélytársaiktól, Csak ahhoz elég rossz formában vannak, az utóbbi öt meccsükből négyet elveszítettek, igaz a Real Madrid, a Valencia és a Sevilla volt ez ellenfelük, csak a Celta Vigo elleni hazai zakó nem volt benne a pakliban.

Az Espanyol a nyolcadik helyen áll, a 41 pontja így is tízzel kevesebb, mint amennyi nemzetközi szereplést biztosítana számukra, de a kieső zóna biztonságos távolban van már tőlük. Ők az utóbbi 5 meccsükön veretlenek maradtak, három döntetlen után le tudták győzni idegenben a Villarrealt, majd az Athletic Bilbaót odahaza, vagyis bizakodva várhatják a mai valenciai fellépésüket.

A két csapat egymás elleni mérlege kiegyensúlyozottnak tekinthető, az utóbbi 13 meccsből csak egyet tudott nyerni az aktuális vendég gárda, és öt végződött döntetlenre, és ma is ehhez közeli eredmény várható az előjelek alapján.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.

Gólok: 21. Simao, 87. Casadesus – 18. Vázquez, 45+1. Caicedo

Lapok:   65. Mari (LVN) – 73. Sánchez (ESB), 75. J. López (ESB), 90. Duarte (ESB)

Levante UD: Marino – Iván (59' José Mari), Vyntra, García Juanfran, Tono – El Zhar, Camarasa, Simao (59' Rubén Garcia), Morales – Barral, Uche.

Cserék: J. Fernández – D. Navarro, Rubén García, Xumetra, V. Casadesús, Sissoko, Mari.

RCD Espanyol: Casilla – Arbilla, Álvaro González, H. Moreno, Duarte – Vázquez (84' Mattioni), J. López, V. Sánchez, V. Álvarez (71' Montánes) – S. García, Caicedo (60' Stuani)

Cserék: Pau – Mattioni, Stuani, Abraham González, Canas, Colotto, Montanés

Játékvezetők: Mario Melero – Jacobo Martínez, José Martínez – Víctor Mateo