Ajka – Szolnok 3:1 (vége) | – Szeged 2011 2:1 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – Békéscsaba 1:1 (vége)
Mezőkövesd Zsóry FC – Cegléd 4:1 (vége) | Gyirmót – Soroksár 1:0 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC
1:1 (1:1)
Békéscsabai Előre 1912 SE
szombat 18.04.2015, 19:00 • Rákóczi Stadion, Kaposvár • Merkantil Bank Liga

90
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Olasz (Kaposvári Rákóczi FC).

86
    Prasler elé kerül a középre tett labda, ő kapura pörgeti, de Bozsó bravúrral véd.

80
    Csere a Békéscsabai Előre 1912 SE-nél/nál: lemegy Szilágyi, bejön Vólent.

73
    Csere a Békéscsabai Előre 1912 SE-nél/nál: lemegy Király, bejön Balogh.

65
    Egy félpályán elkövetett szabálytalanság után Böcskei mutatja fel a sárgát Albertnek.

64
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Bagi, bejön Prasler.

59
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Luka, bejön Fejős.

55
    A vendégeknél Király rántja le kitörő Nagy Krisztiánt,jutalma egy sárga kártya

46
    A sérült Hadarót Balogh váltja a szünetben.

45
    A szöglet után Kovács fejesét Bényei menti a gólvonalról. Ez lett az első félidő utolsó mozzanata.

40
    Szilágyi megy el a bal oldalon be szeretné adni a labdát, de lecsúszik a lábáról, így lesz jó, a bal kapufát találja el, de nem perdül be a labda.

35
    A Kaposvár gólt szerzett!

Faggyas adja be középre a labdát, amit közelről LAKATOS GERGŐ fejel a hálóba.

28
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Vermes, bejön Olasz.

24
    Lakatos kap sárga kártyát buktatásért a bal oldalon a tizenhatos sarkánál.

15
    A Békéscsaba gólt szerzett!

A húsz méterről megítélt szabadrúgást BORBÉLY BÁLINT lőtte el a bal alsó sarok felé. Bozsó rossz helyen állt, így a gyengének ígérkező lövésre későn indult el, így a labda szabadon juthatott a hálóba.

14
    Spitzmüller kap sárgát , mivel engedély nélkül tért vissza játéktérre.

2
    Nagy ad remek labdát Faggyasnak, de a középre tett labdájába a vendég védők belelépnek.

A Békéscsaba a tavaszi szezonban vagy ikszelt, vagy győzött. Tehát idén még nem szenvedett vereséget. A tabella elején lévő feljutásra esélyes csapatokat, Vasas, Mezőkövesd megverte, viszont a tabella végén lévőkkel Balmazújváros, Ajka döntetlent játszott. Ezek alapján a Rákóczi is esélyes lehetne egy döntetlenre hazai pályán.
    Kérdés, hogy ez mire lenne elég a kaposvári gárdának, semmire.
    Ha a következő szezont nem a harmadosztályban szeretné kezdeni a tavaly még NB-I-es együttes, akkor szombaton semmi más eredmény nem elfogadható, csak a győzelem. Egyszer minden sorozatnak meg kell szakadni, idén a Rákóczi még nem tudott három ponttal levonulni a pályáról. De a múlt héten három góllal igen, ami azért is fájó, mivel egy félidő alatt szedték be, másrészről pedig a megyei rivális verte meg a Prukner tanítványokat. Az elmúlt két meccsen hat góllal terhelték meg a Rákóczi hálóját, amire csupán két góllal tudtak válaszolni.
    Balmazújváros, Gyirmót, Sopron, Cegléd , Szeged,ezek a csapatok távoztak sorozatban kapott gól nélkül a cukorgyári gödörből. Az utolsó hazai találat október 18-án a Szolnok hálójában landolt, bár ezen a meccsen sem tudott győzni az akkor még Márton Gábor vezette Rákóczi csapata.
    Huszonhat pont a két csapat között a különbség, ami ennél is fájóbb Kaposváron, hogy a bent maradó hely is négy pontra, kevesebb győzelemre és rosszabb gólkülönbségre van.
    Rossz időt jósolnak holnapra, esőt, lehűlést. Kérdés melyik csapat fázik meg a találkozó végére.