Ajka – Szolnok 3:1 (vége) | – Szeged 2011 2:1 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – Békéscsaba 1:1 (vége)
Mezőkövesd Zsóry FC – Cegléd 4:1 (vége) | Gyirmót – Soroksár 1:0 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC
1:1 (1:1)
Békéscsabai Előre 1912 SE
szombat 18.04.2015, 19:00 • Rákóczi Stadion, Kaposvár • Merkantil Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

A Békéscsaba a tavaszi szezonban vagy ikszelt, vagy győzött. Tehát idén még nem szenvedett vereséget. A tabella elején lévő feljutásra esélyes csapatokat, Vasas, Mezőkövesd megverte, viszont a tabella végén lévőkkel Balmazújváros, Ajka döntetlent játszott. Ezek alapján a Rákóczi is esélyes lehetne egy döntetlenre hazai pályán.
    Kérdés, hogy ez mire lenne elég a kaposvári gárdának, semmire.
    Ha a következő szezont nem a harmadosztályban szeretné kezdeni a tavaly még NB-I-es együttes, akkor szombaton semmi más eredmény nem elfogadható, csak a győzelem. Egyszer minden sorozatnak meg kell szakadni, idén a Rákóczi még nem tudott három ponttal levonulni a pályáról. De a múlt héten három góllal igen, ami azért is fájó, mivel egy félidő alatt szedték be, másrészről pedig a megyei rivális verte meg a Prukner tanítványokat. Az elmúlt két meccsen hat góllal terhelték meg a Rákóczi hálóját, amire csupán két góllal tudtak válaszolni.
    Balmazújváros, Gyirmót, Sopron, Cegléd , Szeged,ezek a csapatok távoztak sorozatban kapott gól nélkül a cukorgyári gödörből. Az utolsó hazai találat október 18-án a Szolnok hálójában landolt, bár ezen a meccsen sem tudott győzni az akkor még Márton Gábor vezette Rákóczi csapata.
    Huszonhat pont a két csapat között a különbség, ami ennél is fájóbb Kaposváron, hogy a bent maradó hely is négy pontra, kevesebb győzelemre és rosszabb gólkülönbségre van.
    Rossz időt jósolnak holnapra, esőt, lehűlést. Kérdés melyik csapat fázik meg a találkozó végére.

A hazaiak tiszta fehér szerelésben, míg a vendég Békéscsaba teljesen lilában áll fel a csekély számú nézőket köszönteni .

1

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

1
    A vendég kapushoz hazakerülő labdát bedobásra menti Póser.

2
    Nagy ad remek labdát Faggyasnak, de a középre tett labdájába a vendég védők belelépnek.

3
    Szabadrúgást kap a jobb oldalról a Békéscsaba.

4
    Borbély íveli középre, de a védők kifejelik.

5
    Tartja a labdát a Békéscsaba, majd egy indítás után eladják.

6
    Nagy Krisztián vezeti át a félpályán, megvárja a bal oldalon Hadarót, de nem pontos a passza.

7
    Rajczi fejeli vissza a saját térfelére a feléje fellőtt labdát

8
    Rajczi tenné le Nagynak, de hosszú a fejes.

9
    Albert keresztlabdája nem jó Hadarónak.

10
    Bagi beadása száll a kapu mögé.

11
    Luka végezhet el bedobást a jobb oldalon.

12
    Albert rántja le a vendég támadót,a sárga elmarad.

13
    Luka menne el a jobb oldalon, de szabálytalankodnak vel, így szabadrúgással folytatódhat a játék.

14
    Hadaró pörgeti oda Faggyasnak, de a csatár nem tudja megszerezni a labdát.

14
    Spitzmüller kap sárgát , mivel engedély nélkül tért vissza játéktérre.

15
    A Békéscsaba gólt szerzett!

A húsz méterről megítélt szabadrúgást BORBÉLY BÁLINT lőtte el a bal alsó sarok felé. Bozsó rossz helyen állt, így a gyengének ígérkező lövésre későn indult el, így a labda szabadon juthatott a hálóba.

17
    Az első negyed óra után az első kapura menő lövésből megszerezte a vezetést a Békéscsaba.

18
    Szilágyi buktatja Kovácsot a félpályánál.

19
    Vermes passzolja ki a labdát az oldalvonalon túlra.

20
    Ismét Vermes adja el a labdát, majd az indítás után ő ment szögletre.

21
    Lesen állítják meg Koszót a bal oldalon.

22
    Petrók fejjel menti Király beadását .

23
    Király nem éri el Bagi indítását az oldalvonal előtt.

24
    Lakatos kap sárga kártyát buktatásért a bal oldalon a tizenhatos sarkánál.

26
    Hadaró szerez labdát a bal oldalon.

27
    Bozsó szerzi meg a középre tett labdát.

28
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Vermes, bejön Olasz.

30
    Rajczi felé megy egy indítás, de a csatár nem tudja megszerezni a labdát.

33
    Faggyas szrezett egy labdát, majd magasan fölé durrantja .

34
    Jobb oldali szabadrúgással jöhet a Kaposvár.

35
    A Kaposvár gólt szerzett!

Faggyas adja be középre a labdát, amit közelről LAKATOS GERGŐ fejel a hálóba.

37
    Király lövi el a kényszerítőből visszakapott labdát.

38
    Hadaró nem tudja bent tartani a labdát.

39
    Rajczit döntik fel a középkörben.

40
    Szilágyi megy el a bal oldalon be szeretné adni a labdát, de lecsúszik a lábáról, így lesz jó, a bal kapufát találja el, de nem perdül be a labda.

41
    Luka adná be középre, de szögletre tudnak menteni a védők.

42
    Hadaró fejel össze Királlyal.

43
    Albert vezeti át a félpályán, de nem tud indítani.

44
    Hadaró jön vissza kötéssel a fején a pályára, majd harcol ki egy szögletet.

45
    A szöglet után Kovács fejesét Bényei menti a gólvonalról. Ez lett az első félidő utolsó mozzanata.

Az első félidőben megtört a kaposvári gólínség hazai pályán, de ez a gól eddig csak az egyenlítésre volt elég.
    A Békéscsaba gólja is egy szabadrúgásból született, míg a Rákóczinak a félidő 35 percében sikerült egy pontrúgás után egyenlíteni. Bejött Prukner László cseréje a bal védő Vermest egy támadóbb játékos Olasz váltotta.

46

46
    A sérült Hadarót Balogh váltja a szünetben.

47
    Bal oldalról jöhet szabadrúgással a Rákóczi.

47
    A belőtt labda levágódik a védőkről, amit Nagy lő rá, de levágódik a lövése.

49
    Birtalan teszi vissza a labdát Spitzmüllernek, aki tizenhatról vállalkozik lövésre, de elkerüli a labda a kaput.

50
    Balogh mehetne el a bal oldalon, de belevezeti a védőbe a labdát.

51
    Luka kap egy keresztlabdát, de a végén rossz megoldást választ.

52
    Petrók m ellett sikerül Szilágyinak befordulni, de Bozsó a helyén van.

53
    Rajczi veri meg a védőjét, már az alapvonalnál jár, mikor Póser kezébe rúgja a labdát.

54
    Nagy lábáról perdül ki a labda szögletre.

55
    A vendégeknél Király rántja le kitörő Nagy Krisztiánt,jutalma egy sárga kártya

56
    Koszó beadása száll a kapu mögé.

57
    Szabadrúgás után jobb oldali szöglettel jöhet a Rákóczi.

58
    A beadás után kirúgás következik.

59
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Luka, bejön Fejős.

61
    Birtalan vezeti ki az alapvonalon a labdát.

63
    Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után ugyanolyan gyorsan el is vesztik a hazaiak a labdát.

64
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Bagi, bejön Prasler.

65
    Egy félpályán elkövetett szabálytalanság után Böcskei mutatja fel a sárgát Albertnek.

66
    Praslert állítják meg lesen.

67
    Balogh lövi rá a tizenhatos sarkáról, de Póser kiüti a labdát.

68
    Petrók ment becsúszva szögletre.

69
    Albert lábára tartanak oda, így közvetett szabadrúgással jöhetnek a hazaiak.

70
    A félpálya közepén kap szabadot a Rákóczi.

71
    Albert íveli be a védők mögé, de nem ér hozzá senki

73
    Csere a Békéscsabai Előre 1912 SE-nél/nál: lemegy Király, bejön Balogh.

74
    A kaposvári támadás után kirúgással jöhet a Békéscsaba.

75
    Kovács kíséri ki a labdát az alapvonalon, nem engedi hozzáférni a békéscsabai csatárt.

76
    Bozsónak hátratett labdát a kapus kirúgja bedobásra.

77
    Vagdalózás folyik a pályán, egyik csapat sem tudja megtartani a labdát.

80
    Csere a Békéscsabai Előre 1912 SE-nél/nál: lemegy Szilágyi, bejön Vólent.

80
    Petrók tud menteni a most beállt Vólent elől.

81
    Bal oldali szöglet után visszarúgják a mezőnybe a labdát a kaposvári védők.

82
    Bényei dönti fel Baloghot.

83
    A szöglet után szabálytalankodik a Rákóczi csatára.

84
    Rajczi ellen fúj a bíró támadó faultot.

85
    Rajczi tartja meg erőszakosan a labdát, majd a beadása után Fejős fejeli mellé.

86
    Prasler elé kerül a középre tett labda, ő kapura pörgeti, de Bozsó bravúrral véd.

90
    Albert kap egy indítást a jobb oldalon, de lassú és körülményes a Rákóczi játékosa.

90
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Olasz (Kaposvári Rákóczi FC).

Jól alakultak az eredmények a Rákóczi szempontjából, kikapott a Cegléd és a Soroksár is, azonban csak egy pontot tudott hazai pályán ebből ledolgozni a kaposvári csapat.
    Az első félidőben kiegyenlített volt a játék, mindkét gárda egyszer tudta a pontrúgását gólra váltani.
    Nem szakadt meg egyik együttes sorozata sem, a Rákóczi nem tud nyerni hazai pályán, míg a Békéscsaba a tabella végén lévő csapatokat nem tudja megverni.
    Jól szálltak be a mérkőzésbe a Prukner László cseréi, de a győzelmet nem tudták kiharcolni. Az első félidőben a Rákóczi, míg a másodikban a Békéscsaba szabálytalankodott többet. Ez mutatja a Kaposvár javuló támadó játékát, azonban ez még mindig kevés a győzelemhez.
    A mérkőzés végén a Békéscsaba eldönthette volna kétszer is három pont sorsát, azonban a végén vagy hibáztak a támadók, vagy Bozsó hozta helyre a bekopott gólnál elkövetett hibáját. (20:47:00)