Kazahsztán – Fehéroroszország 3:6 (vége) | Franciaország – Magyarország 5:2 (vége) | Dánia – Norvégia 2:1 (vége)
Kazahsztán
3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Fehéroroszország
szombat 18.04.2015, 13:00 • Debrecen • U18 Div. I/A Férfi VB

Másolja az első két harmadod a fehérorosz válogatott, ezt a periódust is 2-1-re nyerik meg a fehér mezesek. A záró harmad is jól kezdődött Osipkovék számára, 5-2-nél gyakorlatilag már eldőlt a mérkőzés, és hiába vitték le 5-3-nál a kapust a kazahok, közelebb férkőzni nem sikerült az ellenfélhez. Üres kapus találat viszont született, ezzel minden nyitott kérdés le is zárult.

A mérkőzés legjobbja a négy gólt és egy gólpasszt jegyző Yegor Sharangovich. (15:04:57)

Fehéroroszország gólt szerzett!
    GÓÓÓÓL! Üres kapus találattal zárja le a mérkőzést a fehérorosz alakulat! YEGOR SHARANGOVICH helyez az üresen tátongó kapuba! 3-6!

Assziszt nélküli találat.

58:01
    Megkezdődik a mérkőzés utolsó kettő perce.

57:24
    Levitték a kapust a kék mezesek, hat az öt ellen rohamoznak a kazahok!

57:23
    Időt kér Kazahsztán csapata!

57:23
    Tilos felszabadítás (Fehéroroszország), a buli a fehér mezesek kapuja elől jöhet.

56:42
    Sokat birtokolja most a korongot a kazah válogatott, de nem sikerül helyzetbe kerülniük.

56:07
    Tilos felszabadítás (Kazahsztán).

55:40
    Smolyakov törne be két fehérorosz bekk között, de elnyomják a kék mezes játékost.

55:03
    Lesre korcsolyáznak a fehér mezesek.

54:32
    Kiegészülnek a fehéroroszok.

52:50
    Osipkov véd mamuttal, Borisevich próbálkozott középről!

52:32
    Buinitski (BLR) jut a kiállítás sorsára gáncsolás miatt!

52:11
    Átköltöznek a csapatok a fehérorosz harmadba.

50:54
    A kazah kapu előteréből jöhet a bedobás.

50:13
    Lehet, hogy még is csak izgalmas lesz a vége.

49:02
    Kazahsztán gólt szerzett!
    GÓÓÓÓL! Micsoda védelmi hiba, szépítenek a kék mezesek! A saját kapujuk előtt adják el a korongot a fehér mezesek, ADILBEK DZHANGAZINOV köszöni szépen lecsap rá, elhúzza a pakkot a tehetetlen hálóőr mellett, majd fonákkal, laposan a kapuba helyez! 3-5!

Assziszt nélküli találat!

47:21
    Kiegészülnek a kazahok, ebből az előnyből most nem születik találat.

47:06
    A bedobás a kazah kapu előteréből jöhet.

45:46
    Átmenetileg felszabadítanak a kék mezesek.

45:21
    Emberelőnyben a fehéroroszok! Pavlov (KAZ) ül le kettő percre a játék késleltetése miatt!

45:17

44:50
    Salnik próbálkozik helyezett lövéssel a palánk mellől, nem talál kaput a fehérorosz játékos.

43:01
    Az elmúlt időszakban nem forognak veszélyben a kapuk.

41:44
    Szép cselek után Buinitski fonákkal emelné át a kapust közelről, de Ustinovichban elakad a korong!

41:25
    A gól után továbbra is a fehér mezesek vannak lendületben.

40:51
    GÓÓÓL! Ez a harmad is fehérorosz találattal kezdődik, ez most emberelőnyben születik! Astankov passza után DMITRI BUINITSKI talál a kazah kapuba! 2-5!

Gólpassz: Yevgeni Astankov.

40:01

A második harmad két gyors fehérorosz találattal kezdődött, amire csak egy kazah válasz jött, így a fehér mezesek a középső periódust is 2-1-re nyerik.
    Az előny összesítésben tehát már két találat, húsz perce maradt a kazahoknak, hogy javítsanak a helyzetükön.

40:00

39:25
    Marzhikpayev (KAZ) szed össze egy 2+10 percet palánkra lökésért!

39:01
    Megkezdődik a második harmad utolsó perce.

38:50
    Kiselyov kerüli meg a fehérorosz kaput, de nem sikerül lövésre visszatennie a pakkot.

38:12
    A bedobás ismét a fehérorosz harmadban lesz.

37:50
    Aidash tör előre középen, majd félmagasan próbálkozik, Osipkovról nincs kipattanó.

36:10
    Ustinovich tenyere rá a pakkra, a buli a kazah kapu előterében lesz.

34:11
    Dubovski kétszer is próbálkozhat a kazah harmad közepéről, Ustinovich a helyén!

32:33
    Bykov is visszajöhet, újra teljes létszámban tehát a csapatok.

31:58
    Gavrilenko visszatérhet a jégre.

30:54
    Páros kiállítás: Lazarev (KAZ) gáncsolásért, Astankov (BLR) sportszerűtlen magatartás miatt bűnhődik!

30:33
    Bykov (KAZ) követi őt a büntetőpadra, szintén bottal akasztás miatt! Négy a négy ellen a jégen a csapatok!

29:58
    Gavrilenko (BLR) áll ki kettő percre bottal akasztásért!

28:56
    Beszorulnak most a fehéroroszok a saját harmadukba.

28:28
    GÓÓÓÓL! Gyors kazah akció végén szépítenek a kék mezesek! ALEXANDAR MELIKHOV a gólszerző!

Gólpassz: Alexandar Borisevich.

26:19
    Lövésre visszatett korong a kazah kapu mögül, Ustinovich szó szerint előre vetődve keresztezi a korong útját.

25:49
    Buli lesz a fehérorosz kapu elől, helyzet azonban még nem akadt a kék mezesek előtt a második periódusban.

25:24

24:50
    Újabb bedobás lesz a kazah kapu előterében. A második harmad egyértelműen fehérorosz dominanciával telik.

23:53
    GÓÓÓÓL! Növelik előnyüket a fehéroroszok! Ismét kapu előtti tumultus, a kazah bekkek nem tudnak felszabadítani, záporoznak a közeli lövések Ustinovichre, aki a végén mr a hátán fekszik, teljesen kiszolgáltatva, YEGOR SHARANGOVICH emeli át egészen közelről! 1-4!

21:47
    A bedobás a kazah kapu előterében lesz.

20:36
    GÓÓÓÓL! Növelik előnyüket a fehéroroszok! A második harmad elején óriási nyomás a kazah kapun, három az egyben rohamozzák ellenfelüket a fehér mezesek, Ustinovich így is bemutat két védést, ám a harmadiknál már tehetetlen, VIKTOR GAVRILENKO a gólszerző! 1-3!

Gólpassz: Yegor Sharangovich.

20:01

Pörgős harmadon vagyunk, melynek az elején a kazahok kétszer is emberelőnybe kerültek, ám a kék mezesek nem tudtak élni a kínálkozó lehetőségekkel. Ezt követően a fehéroroszok fokozatosan átvették az irányítást, Sharangovich első góljára mér érkezett válasz, a másodikra viszont már nem, így jelenleg a fehér mezes válogatott vezet a mérkőzésen.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:23
    GÓÓÓL! Újra vezetnek a fehér mezesek! Nagy tömörülés a kazah kapu előtt, Ustinovich az első lövést még hárítja, azonban a kipattanót YEGOR SHARANGOVICH egyből kapura tűzi egészen közelről, ezt már nem lehet hárítani! 1-2!

Gólpassz: Ilya Sushko és Arseni Borisov.

19:02
    Megkezdődik az első harmad utolsó perce.

18:15
    Solodovnikov lő a bedobó kör közepétől, Osipkov hárít a mamuttal!

17:25
    Lesre korcsolyáznak a fehéroroszok.

15:15
    GÓÓÓÓL! Gyorsan egalizálnak a kék mezesek! DMITRI DEMYANOV jár túl a kapus eszén! 1-1!

Gólpassz: Adilbek Dzhangazinov és Zakhar Parkhomenko.

14:10
    GÓÓÓL! Vezetnek a fehér mezesek! Egy kapu előtti kavarodásnál YEGIR SHARANGOVICH eszmél a leghamarabb! 0-1!

Gólpassz: Viktor Gavrilenko és Alexei Patsenkin.

12:40
    Klpecha is próbálkozik távolról, nem talál kaput a fehérorosz bekk.

12:27
    Kiegészülnek a kazahok.

11:30
    Shikut távoli lövése kerüli el a kazah kaput.

10:53
    Szépen jár a korong, Sushko távoli bombáját másodszorra szedi össze Ustinovich!

10:27
    Emberelőnyben a fehéroroszok, először a meccsen!

09:01
    Tilosra ütik a korongot a kazahok.

08:40
    Osipkov tenyerel rá a belőtt korongra, a buli a fehérorosz harmadban lesz.

08:22
    Lesre korcsolyáznak a kék mezes kazahok.

07:55
    Újabb buli lesz a kazah kapu előterében.

07:16
    Vorobei próbálkozik a palánk mellől, bal oldalról, Ustinovich magához öleli a pakkot.

05:50
    Ustinovich üt oldalra egy távoli fehérorosz kísérletet.

04:37
    Kiegészül Fehéroroszország válogatottja.

04:00
    Kiviszi a bulit a játékvezető a semleges harmadba.

02:37
    Sushko is lemegy kettő percre, magas bottal való játék miatt, ismét előnyben a kazahok!

02:11
    Kiegészülnek a fehéroroszok, nem sikerül helyzetet kialakítani a kettő perc alatt a kék mezeseknek.

00:10
    Rögötn az elején emberelőnybe kerülnek a kazahok! Dubovski pihen kettő percet!

00:01

A kazahsztániak kék szerelésben, míg a fehéroroszok fehér mezben és piros nadrágban lépnek ma jégre.

Kazahsztán: Ustinovich (Kutko) – Medvedev, Tanimov, Borisevich, Panyukov, Kiselyov – Bykov, Polokhov, Aidash, Borovikov, Parkhomenko – Marzhikpayev, Dzhangazinov, Lazarev, Solodovnikov, Demyanov – Smolyakov, Pavlov, Melikhov

Vezetőedző: Alexander Linyov

Fehéroroszország: Osipkov (Verbitski) – Borisov, Dubovski, Gavrilenko, Astankov, Sharangovich – Sushko, Magaletski, Alexander Patsenkin, Buinitski, Alexel Patsenkin – Shikut, Pashik, Farafontov, Salnik, Kutsyr – Klepcha, Vorobei, Lukashevich, Astashevich

Vezetőedző: Yevgeni Butskevich

Játékvezetők: Juris Balodis (LAT) – Kriss Kupcus (LAT) , Pálkövi Botond (HUN).

Kazahsztán vereséget szenvedett Franciaországtól (1-7), megverte Magyarországot (6-5), kikapott Norvégiától (3-5), majd Dániától is (2-5).

Fehéroroszország hosszabbítás után legyőzte Norvégiát (3-2), majd szintén hosszabbítás után kikapott Dániától (3-4), legyőzte Magyarországot (7-2), valamint Franciaországot is (4-0).

Az Debrecenben megrendezett Divízió I/A csoportos ifjúsági világbajnokságon Kazahsztán válogatottja Fehéroroszország legjobbjaival méri össze az erejét szombaton kora délután.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 16. Demyanov (Dzhangazinov, Parkhomenko), 29. Melikhov (Borisevich), 50. Dzhangazinov – 15. Sharangovich (Gavrilenko, Alexei Patsenkin), 20. Sharangovich (Sushko, Borisov), 21. Gavrilenko (Sharangovich), 24. Sharangovich (Astankov), 41. Buinitski (Astankov), 59. Sharangovich

Játékvezetők: Juris Balodis (LAT) – Kriss Kupcus (LAT) , Pálkövi Botond (HUN)