Japán – Olaszország 3:2 (vége) | Ukrajna – Magyarország 2:4 (vége) | Kazahsztán – Lengyelország 3:2 (vége)
Kazahsztán
3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Lengyelország
csütörtök 23.04.2015, 20:00 • Krakkó • Div. I/A Világbajnokság

Remek izgalmakat tartogatott számunkra is ez a mérkőzés, az eddigi három nagyon sima kazah győzelmet most egy szenvedősebb követte, de számukra a legfontosabb, hogy négyből négy, a maximális 12 pontot szerezte eddig Kazahsztán és immáron matematikailag is megvan a feljutás.

A lengyelek és a magyarok egymás között döntik el a szombati zárónapon a második helyet, a japánok és az ukránok pedig kiesési rangadót kénytelenek játszani. Az olasz-kazah meccs aránylag tét nélküli lesz, Olaszország a mai, Japán elleni vereségével elvesztette feljutási esélyeit, de kiesni sem tud már, mert Ukrajna négy ponttal van mögötte.

Kazahsztán – Lengyelország: 3-2!
    ---- (22:07:50)

60:00

59:57
    Időt kér Lengyelország. Egy lövésre van még idő a buli után.

59:57
    Áll az óra, bár a nagyóra látszólag lepörgött, de Litvinenkot még kiállítják játék késleltetése miatt. HÁROM másodperc hátra!

59:53
    Radziszewski helyett mezőnyjátékos a pályán, talán kicsit későn.

59:50
    Radziszewski véd még egyet, a jobbról kapura bombázó Savenkov lövését hárította.

59:35
    Hátul adogatnak a kazahok, a lengyeleket próbálják kicsalogatni, sikerül is vele, de a korong még megvan nekik.

59:05
    Starchenko önfeláldozóan vetődött bele a lövésbe, az utolsó percben járunk.

58:30
    Puskarjov mellett indítottak a lengyelek, de pontatlanul, már Polujektov teszi ki a korongot.

57:56
    Tilos felszabadítás a lengyelek részéről, ez a kazahoknak tökéletes. Hamarosan számíthatunk a lengyel kapus lehozatalára, alig két perc hátra.

57:25
    Spiridonov kapott csodálatos passzt a jobb oldalon, közelről lőhetett, Radziszewski viszont meccsben tartja a lengyeleket.

57:05
    Kicsit elől tartották most a kazahok a korongot, igen nehéz három perc vár még rájuk a hazai közönség által fűtött Lengyelország ellen.

56:35
    Ahogy várható volt, gyors akciókat vezetnek a lengyelek, Rompkowsky iramodott meg középen, de túl hosszú a passz Zapalának.

55:45
    Innentől a lengyelek valószínűleg mindent feltesznek egy lapra és támadnak kockáztatva is, nincs mire várniuk.
    STARCHENKO - 3:2

55:24
    Kazahsztán gólt szerzett!
    Hosszú ideig a jobb oldalon a palánk mellett nem igazán volt megjátszható a korong, végül elhozták a kazahok, ROMAN STARCHENKO befelé húzott és a körből óriási gólt ragasztott a rövid felsőbe! 3-2!
    Gólpassz:Konstantin Savenkov.

54:20
    Savchenko újabb bombája már teljes létszámú lengyel együttes ellen, Radziszewski alatt már szinte átcsúszott, de valahogy utána nyúlt és tisztázott. A játékvezető jelezte, hogy nem került át a korong a vonalon!

53:50
    Starchenko komoly lövőhelyzetben tüzelt középről, de nem találta el a kaput! Savchenko nem sokkal később újra próbálkozik, ezt Radziszewski hárítja!

53:20
    Megszerzik a kazahok és felállnak emberelőnyben. Dallman elsőre elpasszolja, de még megvan.

52:54
    Starchenko bombája kijön, középen Rudenko azonban nem tudta bekotorni a fekvő kapus fölött, mert még ketten álltak előtte, ez is hatalmas helyzet volt!

52:20
    Krasnolobodtsev mellől kilövik a lengyelek a korongot, idő, mire visszahozzák.

51:52
    Savchenko esett óriásit, tett is róla a lengyel játékos. Pasiut gáncsolás miatt száll ki két percre. Két nagyon nehéz perc vár a lengyelekre.

51:40
    Változik a játék képe, a lengyelek kényszerülnek védekezni többnyire.

50:55
    Semyonov a kék vonal közeléből bombázta kapura, Radziszewski a helyén állt és hárított!

50:01
    A buli a kazah harmadban, de elhozzák végül a kék mezesek.

49:30
    Szinte új mérkőzés kezdődik az utolsó tíz percre, teljesen nyílt a találkozó, a kazahok nem tudták eldönteni, a lengyelek pedig büntettek.
    KOLUSZ - 2:2

48:20
    Lengyelország gólt szerzett!
    Egy kazah védelmi hibát kihasználva MARCIN KOLUSZ valami egészen csodálatos triplacselt bemutatva balról középre húzott, elfektette Polujektovot is és a lába mellett belőtte a lengyelek egyenlítő gólját! 2-2!
    Gólpassz: Mateusz Bryk, Mateusz Rompkowski.

48:00
    Minden korongért óriási a harc, de most kapura az elmúlt 1,5 percben senki sem volt veszélyes.

46:45
    Starchenko gellert kapott lövésébe Semyonov segít még bele középről, de a bal kapuvas mellé lőtt, az ötlet nagyon jó volt.

45:50
    A kazahok eddigi lőtt góljainak száma meccsenként 5, 5, majd 7. Ezen vélhetően rontani fognak a mai napon, de egyelőre győzelemre állnak.

45:05
    Khudyakov kapott csodálatos korongot középen, rá is bombázta közelről, ám a kapuvas megmentette a lengyeleket az újabb góltól, hú, mi maradt itt ki!

44:40
    Igen gyorsan átkerült a túloldalra a korong, Radziszewski azonban biztonsági védést mutat be, hogy ne pattanjon ki róla a korong.

44:12
    Óriási helyzet alakult ki Kowalowka lövése nyomán. Megpattant egy védőn, Metalnikovot találta el a szurka, nagyon veszélyesen a bal alsó felé pattogott a pakk, de Polujektov remekül nyúlt utána.

43:10
    Nyomást próbálnak gyakorolni most a lengyelek a kazahokra, de a kazah védekezés most egészen jó.

42:05
    Pasiut felé túl hosszú a belőtt korong, Polujektov inkább rátenyerel a biztonság kedvéért.

41:35
    Krasnolobodtsev tüzelt középről, távolról, Radziszewski ezúttal is jól zárta a szöget.

40:45
    Starchenko jobbról húzott középre, majd a rövid felsőt célozta meg, Radziszewski a botos karjával védett, majd a korong kipattant!

40:10
    Még egy fél percig lengyel emberhátrány, ne feledjük!

40:01

A harmad első fele nagyon töredezett volt, nemigen alakult ki gyors, folyamatos játék. A játékrész felénél a kazah vezető gól után megélénkültek az események, Lengyelország egyenlíteni tudott szép akció végén, ám Kazahsztán másfél perc múlva újra előnyben volt. Így indulunk neki az utolsó harmadnak, de egyáltalán nem biztos, hogy ez lesz a végeredmény, teljesen nyitott a mérkőzés.

A lengyelek eddig 17x kísérleteztek lövéssel, a kazahok 13x.

Kazahsztán – Lengyelország: 2-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:48
    Dallman jobbról bombázta kapura, Radziszewski egészen kijött a kapujából és hárított.

39:25
    Savchenko bal oldali lövése megy jócskán mellé, Dallman passza pedig pontatlan.

38:40
    Ismét lengyel kiállítás, a rossz csere sokba került nekik. Egy része át is fog nyúlni a harmadik harmadba. Voltak másodpercek, amikor hét mezőnyjátékos volt a jégen. Két percig kazah emberelőny.

38:15
    Malasinski indul meg középen, de Khudyakov szerelni tudja.

37:40
    Nem sokáig örülhettek a lengyelek, ismét kazah előny. Ez volt az első olyan találat, ami teljes létszámnál esett.
    STARCHENKO - 2:1

36:52
    ROMAN STARCHENKO vezette a kontrát a jobb oldalon, Rudenkoval szép oda-vissza passzt láttunk, majd Starchenko ballal ráhúzta egy védő takarásában, Radziszewski nem láthatta, a lábai közt átcsorgott. 2-1!
    Gólpassz: Konstantin Rudenko.

36:30
    Lélektanilag fontos volt, hogy még a harmad vége előtt egyenlíteni tudtak a lengyelek, ráadásul az egyik kiállítás még tartott a gól után is fél percig, de azóta letelt.
    POCIECHA - 1:1

35:33
    BARTLOMIEJ POCIECHA váltja gólra a kettős előnyt, kissé jobbról bombázott a rövid felsőbe gyönyörűen! 1-1!
    Gólpassz: Sebastian Kowalowka, Aron Chmielewski.

35:05
    Kibombázták a kazahok, de még mindig 45 másodpercig kettős hátrányban.

34:35
    Rompkowski középről megeresztett bombáját fogja Polujektov!

34:08
    Most lesznek bajban a kazahok, mert Spiridonov is kiáll bottal ütés miatt két percre. Kettős előnyben igen sokáig a lengyelek, óriási sansz!

33:45
    Elesett Vorontsov, de még utána nyúlt ellenfelének, gáncsolás miatt feleslegesen kiállíttatja magát. Lengyel emberelőny!

33:10
    Zailauov bal oldali lövésébe Litvinenko nem tudott belenyúlni, úgy lett volna igazán veszélyes.

32:15
    Paisuttól kapott egy nagyot a palánknál Panshin, nem csoda, hogy egy kis pihenőre lebotorkált a kispadhoz.

30:20
    Éppen a mérkőzés felénél járunk, amikor hátrányba kerülnek a lengyelek, innentől még rá kell tenniük egy lapáttal.
    SAVCHENKO - 1:0

29:34
    ROMAN SAVCHENKO kapta vissza lövésre középen Dallmantól, távoli bombája pedig éppen befért a felső vas alatt a lengyel kapuba! 1-0!
    Gólpassz: Kevin Dallman, Vadim Krasnolobodtsev.

29:15
    Gyors lengyel ellentámadás végén Kolusz tüzelt, a kazah kapus védett.

29:05
    Kicsusszan a korong a jobb oldalon, újra kell építenie a támadást a kék mezeseknek.

28:33
    Rudenko lövését blokkolják, a korong messze kipattan a pályáról. Ez a harmad igen hosszú lesz, mert nagyon lassan haladunk.

27:37
    Dutka ütött a botjával fejmagasságban, két perces kiállítás a jutalma. Dutka ebben a harmadban már másodszor bűnhődik.

27:00
    Korongot szerez középen Zhailauov, kicsit dajkálja is, megbecsülik most a kazahok.

26:20
    Továbbra is tart a kazah mezőnyfölény, bármennyire is vége már a kiállításnak egy ideje.

25:45
    Közben kiegészültek a lengyelek, megúszták a házigazdák ezt a hátrányt is.

25:20
    Dallman bal oldali keresztbe lőtt korongjára senki sem érkezett ütemre középen.

24:50
    Hoppá, lengyel kontra végén Malasinski újabb lövését láthattuk jobbról, itt Polujektov védésére volt szükség.

24:35
    Krasnolobodtsev a bal oldalon egy ritmusváltás után tüzelt éles szögből, Radziszewski jól zárta a szöget!

24:05
    Első körben lövés nélkül kiütötték a lengyelek és egy ideje a kék mezesek nem is tudják visszahozni a korongot.

23:27
    Dutka gáncsolás miatt két percre kiszáll, kazah emberelőny.

23:25
    Starchenko a szomszéd utcából suhintotta rá, de bizony Radziszewskinek figyelnie kellett, lengyel kiállítás lesz egyébként.

23:00
    Áll a játék, mert Polischuk a jelek szerint komolyabban sérült, a jobb térdére esett rá egy lengyel, Kruczek. Le kell támogatni a jégről Polischukot, ő ma már nemigen áll vissza. Reméljük, nincs komoly sérülés.

23:00
    Semyonov passza nem jutott el a címzetthez, belenyúltak a lengyelek, majd jégre kerül egy kazah a palánk mellett, Polischuk kapott egy nagyot térdre.

22:15
    Már két perc eltelt, de nem láttunk újabb lövést a mérkőzésen a szünet óta.

21:55
    Krasnolobodtsev szerez korongot hátul, majd indul meg a jobb oldalon, ám a támadó harmadban elveszíti azt. A lengyel indítás szintén kudarcba fullad, sok most a pontatlanság.

20:51
    Folyamatos játékmegszakítások, mert a korong negyedszer pattan ki a pályáról, A játék azonban már a kazah harmadban folyik.

20:20
    Starchenko, majd Seminov a korong útja, de a bal oldali lövés egy védő botjáról kerül ki a pályán kívülre.

20:01

A harmad első fele volt folyamatosabb, gyorsabb, több nagy helyzetet hozó. Utána kicsit erőteljesebb hangsúlyt fektettek a csapatok a védekezésre. Többet lőnek kapura eddig a lengyelek, 7-10 a kísérletek száma, de a kazahok előtt is jócskán adódtak nagy helyzetek.

Kazahsztán – Lengyelország: 0-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:55
    A bal oldalon betörő Pociechát állítják meg a kazah védők.

19:30
    Kis híján korongot szerzett Puskarjov a lengyel kapunál, végül felszabadítanak a fehér mezesek.

19:05
    Polujektov védi Malasinski jobb oldali lövését, ez bizony helyzet volt!

18:25
    Sok most a kapkodás, az eladott korong és a pontatlan indítás, nem alakult ki helyzet jó ideje.

17:12
    Kowalowka csúszott lesre, egyébként 7-8 a lövésarány, tehát eddig többször próbálkoztak a lengyelek.

16:56
    Sok most a játékmegszakítás, egyéni akció révén Pasiut iramodott meg középen, kissé jobbra húzott, majd lőtt, a kazah kapus jól zárta a szöget.

16:20
    Malasinski a bedobást követően egy ígéretes középre adást próbált Polujektov alatt betuszkolni, nem sikerült.

16:11
    A kazah harmadban a buli, de sokat elbohóckodnak vele, mert már a harmadik embert küldik el onnan.

15:40
    Krasnolobodtsev a jobb oldalon vitte be a korongot, de sarokban sokáig elbíbelődtek két védővel, de végül felszabadítanak a lengyelek.

14:20
    Polishchuk a jobb szélre sodródva is kapura bombázta nem igazán jó szögből, nem tudott kifogni Radziszewskin.

13:30
    Csak most ismételték vissza Savchenko lövését, nem véletlenül pattant fel veszélyesen, ugyanis a felső kapuvasról jött vissza!

13:05
    Malasinski ugrott ki két védő között középen, egy csel után nagy helyzetben kapura bombázott, elakadt a korong Polujektovban, micsoda helyzet!

12:40
    Szerencsére a meccs ezen szakaszában folyamatos a játék, kevés a megszakítás, így sokkal több a veszélyes akció is!

11:45
    Baginski a bal oldalon ígéretes helyzetben kapott kiugratást, de már csak éles szögből tüzelhetett, Polujektov hárított!

11:10
    Vorontsov már a teljes létszámú hazai csapat ellen kerül helyzetbe a bal oldalon, de lövésébe ismét belevetődnek, nem jut el Radziszewskiig.

10:05
    Savchenko lövését vagy egy védő, vagy a kapus blokkolja, nagyon veszélyesen felpattant a kapu előtt, de végül a lengyelek szerzik meg!

09:50
    Kontrázott Lengyelország, Malasinski tüzelt volna egy szóló végén, de blokkolják a lövését.

09:20
    Starchenko keresztbe lőtt korongjára Dallman érkezett középen, de pár centivel lemarad.

08:40
    Első körben a lengyelek kiütötték a korongot és továbbra sem tudja Kazahsztán bent tartani.

08:17
    Az első kiállítás, a lengyel Kruczek áll ki két percre bottal ütés miatt.

08:10
    Urbanowicz iramodott meg a bal oldalon, lövése nem sokkal ment a jobb kapuvas mellé.

07:30
    Kis nyugalmi helyzet, Savchenko és Krasnolobodtsev adogattak hátul, mielőtt megindították az újabb támadást.

06:50
    Zailauov kerülte meg a kaput, de nem tudta visszatenni lövésre senkinek a második hullámban.

05:45
    Panshin is komoly helyzetben próbálkozott a bal oldalon, lövése gellert kapott, végül Radziszewski kesztyűjében kötött ki.

04:55
    Zailauov iramodott meg a bal oldalon, Radziszewski védte a közeli lövést, Puskarjov ismételt volna, de nem sikerült áttuszkolnia a korongot a gólvonalon!

04:00
    Az első igazi lövés a lengyeleké, Kowalowka tüzelt középről, jó helyzetből, Polujektov hárított a botos kezével!

03:35
    Bryk kapott a palánk mellett egy kisebb könyököst, de saját lábán hagyja el a jeget, nincs túl nagy gond.

02:55
    Vorontsov lőtt a jobb oldalról, de a bal kapuvas mellé trafált.

01:30
    Tilos felszabadítás Litvinenkotól, a kazah harmadban a buli.

00:30
    Így, hogy legyőztük Ukrajnát, Magyarországnak egy kazah győzelem lenne a legjobb, de a házigazda lengyeleknek lesz ehhez egy-két szavuk.

00:15
    Elhozták a lengyelek a bulit, de az első támadás nem sikerül.

00:01

Kékben Kazahsztán, fehérben Lengyelország.

Kazahsztán: Polujektov (Malgin) – Savchenko, Triasunov, Dallman, Litvinenko, Semionov, Lakiza, Lipin, Metalnikov – Żailauov, Savenkov, Rymarev, Vorontsov, Chudiakov, Pansin, Poliscsuk, Puskariov, Starchenko, Spiridonov, Krasnoslobodtsev, Rudenko

Lengyelország: Radziszewski (Odrobny) – Bryk, Rompkowski, Zapala, Malasinski, Kolusz (C) – Pociecha, Dutka, Chmielewski, Kowalowka, Pasiut – Wajda, Kotlorz, Laszkiewicz, Dziubinski, Galant – Kruczek, Wanacki, Baginski, Urbanowicz, Kalinowski

Játékvezetők: ANSONS Andris (LAT) , GEBEI Péter (HUN) – DALTON Andrew (GBR) , ROVENSKY Tibor (SVK).

Kazahsztán kiválóan kezdte a Divízió I/A férfi jégkorongtornát a lengyelországi Krakkóban. Az első két mérkőzést összesen 10:2-s gólkülönbséggel nyerték meg a kazahok előbb Ukrajna, majd Magyarország ellenében. Nem titkoltan a feljutás a cél számukra, a lengyel válogatott viszont az első fordulóban elszenvedett vereség miatt (Olaszország ellenében) komoly hátrányba került a feljutásért folytatott küzdelemben.

A lengyelek Japán, majd Ukrajna ellen folytatták a mérkőzéssorozatot, zárásként pedig a magyarok ellen játszanak majd. Kérdés, mi lesz a tétje annak a találkozónak. A házigazdák javítottak az első meccs óta, ugyanis Japán és Ukrajna ellen is mindhárom pontot megszerezték, így hat pontjukkal már nem kell félniük a kieséstől, de bejelentkeztek a második helyért, ami a feljutást jelentené. Ukrajna és Japán pedig úgy tűnik jelenleg, hogy a kiesés kérdését az utolsó fordulóban egymás ellen kell, hogy eldöntse.
    De nagyon sok függ a többi összecsapás eredményétől.
    A kazahok három mérkőzés után 17:4-es gólkülönbséggel, a maximális 9 pontot megszerezve állnak az élen, ha a házigazdákat is legyőznék, máris készülhetnének egy osztállyal feljebb az utolsó meccs eredményétől függetlenül.

A találkozó csütörtökön 20 órakor kezdődik, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 30. Savchenko (Dallman, Krasnolobodtsev), 37. Starchenko (Rudenko), 56. Starchenko (Savenkov) – 36. Pociecha (Kowalowka, Chmielewski), 49. Kolusz (Bryk, Rompkovski)

Kazahsztán: Polujektov (Malgin) – Savchenko, Triasunov, Dallman, Litvinenko, Semionov, Lakiza, Lipin, Metalnikov – Żailauov, Savenkov, Rymarev, Vorontsov, Chudiakov, Pansin, Polisuk, Puskariov, Starchenko, Spiridonov, Krasnoslobodtsev, Rudenko