Everton FC – Manchester United 3:0 (vége) | Arsenal FC – Chelsea F.C. 0:0 (vége)
Arsenal FC
0:0 (0:0)
Chelsea Football Club
vasárnap 26.04.2015, 17:00 • Emirates Stadium, London • Barclays Premier League

A Chelsea egy pontért jött, ezt el is vitte. Lehozta kapott, és lőtt gól nélkül a meccset Mourinho csapata. Az Arsenal próbálkozott, próbálkozott, de nem volt bennük ma átütő erő, a gólszerzés nem jött össze, és ezzel a döntetlennel maradt a két csapat között a tiz pontos differencia. Egy újabb hatalmas lépést tettek a vendégek a bajnoki cim felé. A végeredmény 0:0, ahogy tavaly is az Emirates Stadiumban, köszönjük figyelmüket! (18:56:09)

90+5

90+4
    Monreal szabálytalankodott a középpályán. Sárga lap.

90+4
    Willian helyére Cuadrado érkezett időhúzó szándékkal.

90+3
    Cazorla kap sárgát durvaság miatt.

90+1
    A lapos beadásra Welbeck érkezett, aki ha eltalálja akkor ez gól, mert félig üresen tátongott előtte a kapu, viszont ez nem jött össze neki!

89
    A második félidő rémunalmasra sikerült, egyetlen kapura tartó lövéssel, célfutball a javából.

88
    Sanchez átadása elérhetetlen lett Özil számára.

87
    Terry kapott szabadrúgást a saját térfelén, nem kapkodja el a feltápászkodást.

86
    Bellerin beadását kifejelték a védők, de támadásban az ágyúsok továbbra is.

86
    Öt perc a rendes játékidőből.

85
    Ramsey indítása Walcott felé ígéretes volt, de Courtois gyorsan meggyógyult, és lehúzta a levegőből a labdát.

84
    Giroud ma nem sokat mutatott, helyére Walcott érkezett.

84
    Courtois ápolása miatt áll a játék.

83
    Özil beadását követően kapustámadás miatt kifelé ítél Michael Oliver.

82
    Welbeck beadása lecsorgott, majd Courtois paskolja szögletre.

80
    Ramsey bombája saját csapattársán, Giroudon akadt el.

79
    57:43 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 9:7, kaput eltaláló 1:3. Egyik csapat sem érdemel győzelmet, és lassan meg kell barátkozni a gondolattal, hogy ma nem látunk gólt.

78
    A mérkőzést 60066 néző tekinti meg a helyszínen.

77
    Most jön a csere! Welbeck érkezik Coquelin helyére.

76
    Cazorla lövése méterekkel elkerülte a kaput.

75
    Vajon mikor kezd el cserélni Arsene Wenger? A kezdő tizenegy nem tud mit kezdeni egyenlőre ellenfelével.

75
    A meccs legnagyobb helyzetét Ramires hagyta ki, azóta nem igazán adódott gólhelyzet egyik csapat előtt sem.

74
    A középre tett labdát Koscielny fejelte ki.

73
    Drogba játszotta magát tisztára, bal lábas, tizenhét méteres lövése a kapu bal oldala mellé szállt, viszont beleért még valaki, szöglet jön.

72
    Ivanovic pakolt oda ellenfelének, sárgát kapott. Az áldozat Sanchez volt.

70
    Húsz perc már csak a meccsből, az Arsenalnak továbbra sem jó ez az eredmény, de egyenlőre tehetetlenek a kiváló Chelsea védelemmel szemben.

69
    A beadást Courtois bokszoltak ki rossz helyre, Mertesacker lőhetett üresen, viszont pechére mellé lőtt három méterrel.

68
    Willian veszélyes játékért kapott sárgát.

68
    Özil szögletét kifejelték, ebben sem volt veszély.

68
    A beadásba Ivanovic lépett bele, újabb hazai szöglet.

67
    Ez a mérkőzés egyenlőre országos x.

66
    Drogba lapos lövése középre tartott, Ospinanak ez csemege.

65
    Cazorla sarokrúgása Courtois kezei között végezte.

65
    A középre tett labdát kivágták a védők, a negyedik Arsenal szöglet jöhet.

65
    Húsz perc eltelt a második félidőből, nincs kapura tartó lövés.

63
    Özil kezezése miatt Chelsea szabad a középpályán.

62
    Ramsey került volna lövőhelyzetbe, de Fabregas az utolsó pillanatban elszedte előle a labdát.

61
    Coqulein kapott egyet, ápolni kellett, nagyjából ez folyik az egész meccsen.

60
    Fél óra a meccsből, ebben a játékrészben egyetlen vendég lövést jegyezhettünk fel, ami nem volt veszélyes.

59
    A Chelsea egyértelműen célfutballt játszik, ami nem túl közönség szórakoztató, az Arsenal ezzel nem tud mit kezdeni egyenlőre.

58
    Chelsea bedobás következik a középpályáról.

56
    Hazard távoli lövése méterekkel elkerülte a kaput.

55
    Mertesacker szerzett labdát a középpályán, majd Sanchez kapott szabadrúgást a Chelsea térfelének közepén.

54
    Elég álmoskás továbbra is a meccs, hátul passzolgatnak a vendégek, lassan fejlődik fel a támadás.

53
    Folytatódhat a mérkőzés, Ospina jól van.

51
    Ospina ütközött Koscielnyvel, ápolni kell.

50
    Monreal próbálkozása beadásnak, és lövésnek is pocsék lett. Kirúgással jöhet Courtois.

50
    A második félidő is mezőnyjátékkal kezdődik.

48
    Willian átadása használhatatlan lett, kirúgással jöhet Ospina.

46
    Oscar helyére Drogba érkezett a második félidőre.

46

Rendkívül nagy taktika csata zajlik a két nagy között, de egyenlőre mindkét védelem jól zár, és ennek köszönhetően nem láthattunk gólt a félidőben. Könnyen lehet, hogy egyetlen találat fog ma dönteni, de akár a döntetlen sem kizárt a játék képe alapján. Egyik csapat sem vállal túl nagy kockázatot, a döntetlen azért a Chelsea számára jobb, hiszen nem tud akkor közelebb férkőzni hozzá az Arsenal, és maradna a két csapat között a tiz pontos különbség. Tartsanak velünk továbbra is!

45+2

45+1
    Két perc a ráadás.

45
    Bellerin bal oldali beadását Terry vágja ki, a Chelsea kapitánya ma is hibátlanul védekezik.

44
    Cazorla lövését blokkolták, Bellerin középre tett labdája lecsorgott, majd egy váratlan lövés Öziltől, ami pontosan Courtois kezei között landolt.

44
    60:40 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 4:4, csak a Chelsea talált kaput.

43
    Cazorla szemfüles passzára Giroud nem számított. Kirúgás.

41
    Öt perc a félidőből, az utóbbi percekben azért megmutatták a csapatok, hogy tudnak ők, ha akarnak.

40
    Sanchez csinál magának helyet, húsz méteres lövése a jobb sarok mellett gurult ki két méterrel.

39
    Özil beadása lecsorgott, majd kivágták a labdát.

39
    Arsenal szöglettel folytatódik a játék.

37
    Na végre valami foci! Willian tálalt hajszálpontosan társa, Ramires elé, aki kapásból tette kapura a labdát, de Ospina reflexszerű mozdulattal védett!

36
    Chelsea bedobás a középpályán, sajnos ezekről tudunk beszámolni most, lövésről, helyzetről, gólról nem igazán. Reméljük ez változni fog.

34
    Coquelin kapott sárgát előző szabálytalanságáért.

34
    Véleményes szituáció, a jobb oldali beadásra érkezett Cazorla, lövését Cahill mintha kézzel blokkolta volna, Michael Oliver szerint le volt szorítva, mehet tovább, mutatja.

33
    Kivárásra játszanak a csapatok, de hibázni nem hibázott egyik védelem se különösebben nagyot.

32
    Megy a taktikázás a pályán, pályán kívül is.

30
    Az első fél óra eltelt, 57:43 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 2:3, a kaput eltaláló 0:1.

30
    Az utóbbi percekben azért presszionál az Arsenal, de jól szűr a védelem.

28
    Arsenal bedobással folytatódik a mérkőzés.

27
    A bal oldali beadást Giroud egyből próbálta a kapuba juttatni, de nem volt leszorítva, mellé/fölé jócskán.

26
    Rányomja a bélyegét a nagy tét a meccsre, sajnos a vártnál kevesebb az izgalom.

25
    Sanchez hosszan tolja meg a labdát, a labda elhagyta az alapvonalat, kirúgással jöhet Courtois.

24
    Özil lövés helyett a beadást választja, labdája nem jutott el a hosszú oldalra, lekapcsolták.

23
    Fabregas kapott sárgát műesés miatt.

22
    A félidő derekánál járunk, hátul passzolgat a Chelsea.

20
    Egyenlőre egyetlen komolyabb Chelsea lehetőség a meccsen, ezt leszámítva szinte semmi nem történt.

19
    Oscar ismét a pályán.

18
    Fabregas sarokrúgása nem okozott veszélyt az ágyúsok kapujára.

17
    Oscar ápolása pályán kívül folytatódik.

16
    Oscar ütközött Ospina kapussal, előbbit ápolni kell.

16
    Oscar kapott parádés labdát, átpöccinti a kapujából kijövő Ospina felett, de Bellerin visszaért és a gólvonaltól egy méterre kifejeli a labdát oldalra, szöglet!

15
    Az első negyed óra elrepült, a labdabirtoklás aránya 43:57, a lövések száma 1:0.

14
    Özil szögletét kifejelte Matic.

13
    Özil beadásába Fabregas lépett bele, jöhet a második hazai szöglet.

12
    Eléggé eseménytelen egyenlőre a mérkőzés sajnos, reméljük feljebb kapcsolnak a csapatok. Egyenlőre a keménykedésé a főszerep.

10
    Coquelin ütközte le ellenfelét a pálya középső harmadában.

8
    Kisebb kakaskodás a pályán, a spori rendet tesz. Érezhető azért a tét a meccsen.

7
    Cazorla beadását a rövid saroknál megcsúsztatták, de nem volt érkező, ezt követően Willian kapott szabadrúgást.

6
    Sanchez harcolt ki szögletet.

4
    Cazorla beadását Courtois húzza le könnyedén.

4
    Sanchez kapott szabadrúgást a tizenhatos csücskétől néhány méterre.

3
    Az első pár percben tapogatóznak a csapatok, az ágyúsok nem rohannak előre.

1
    A Chelsea kezdett, kék mezben vannak, míg az Arsenal piros mezben játszik! Lássuk a rangadót!

1

A Premier League 34. fordulójának szuperrangadóján az Arsenal fogadja a Chelseat.

Az ágyúsok jelenleg a harmadik helyen tartózkodnak, hátrányuk egy pont a Cityvel szemben, de két meccsel kevesebbet játszottak, és tiz pont a Chelseavel szemben a hátrány.
    Odahaza tiz tét tétmeccsből kilenet megnyertek, csupán a Monaco tudott győzni idén az Arsenal otthonában, mint kiderült ez elég is volt a továbbjutásra.

A Chelsea vezeti tehát a bajnokságot magabiztosan. Idegenben legutóbbi tiz tétmeccséből hatot nyert meg, három döntetlen, és egy vereség mellett. Nincsenek rossz formában, rendes játékidőben legutóbb januárban kaptak ki a kupában, előtte pedig január elsején a Tottenham ellen bajnokin.

A két csapat őszi meccsén 2:0-ra győzött a Chelsea, a tavalyi szezonban az Arsenal otthonában 0:0 lett a végeredmény, reméljük látunk ma azért sok gólt. Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Gólok:

Lapok:   34. Coquelin (ARS), 89. Ramsey (ARS), 90+3. Cazorla (ARS), 90+4. Monreal (ARS) – 23. Fàbregas (CHE), 68. Willian (CHE), 72. Ivanović (CHE)

Arsenal FC: Ospina – Bellerín, Mertesacker (C), Koscielny, Monreal – Coquelin (77. Welbeck), Cazorla – Ramsey, Özil, A. Sánchez – Giroud (84. Walcott).
    Cserék: Szczęsny – Debuchy, Gibbs, Flamini, Wilshere, Walcott, Welbeck.

Chelsea Football Club: Courtois – Ivanović, Terry (C), Cahill, Azpilicueta – Fàbregas (90. K. Zouma), Matić – Ramires, Oscar (46. Drogba), Willian (90+4. Cuadrado) – E. Hazard.
    Cserék: Čech – Loftus-Cheek, K. Zouma, Luís, Mikel, Cuadrado, Drogba.

Játékvezetők: Michael Oliver (ENG) – John Brooks (ENG), Lee Betts (ENG)

Nézőszám: 60066