Everton FC – Manchester United 3:0 (vége) | Arsenal FC – Chelsea F.C. 0:0 (vége)
Arsenal FC
0:0 (0:0)
Chelsea Football Club
vasárnap 26.04.2015, 17:00 • Emirates Stadium, London • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

A Premier League 34. fordulójának szuperrangadóján az Arsenal fogadja a Chelseat.

Az ágyúsok jelenleg a harmadik helyen tartózkodnak, hátrányuk egy pont a Cityvel szemben, de két meccsel kevesebbet játszottak, és tiz pont a Chelseavel szemben a hátrány.
    Odahaza tiz tét tétmeccsből kilenet megnyertek, csupán a Monaco tudott győzni idén az Arsenal otthonában, mint kiderült ez elég is volt a továbbjutásra.

A Chelsea vezeti tehát a bajnokságot magabiztosan. Idegenben legutóbbi tiz tétmeccséből hatot nyert meg, három döntetlen, és egy vereség mellett. Nincsenek rossz formában, rendes játékidőben legutóbb januárban kaptak ki a kupában, előtte pedig január elsején a Tottenham ellen bajnokin.

A két csapat őszi meccsén 2:0-ra győzött a Chelsea, a tavalyi szezonban az Arsenal otthonában 0:0 lett a végeredmény, reméljük látunk ma azért sok gólt. Tartsanak velünk!

1

1
    A Chelsea kezdett, kék mezben vannak, míg az Arsenal piros mezben játszik! Lássuk a rangadót!

3
    Az első pár percben tapogatóznak a csapatok, az ágyúsok nem rohannak előre.

4
    Sanchez kapott szabadrúgást a tizenhatos csücskétől néhány méterre.

4
    Cazorla beadását Courtois húzza le könnyedén.

6
    Sanchez harcolt ki szögletet.

7
    Cazorla beadását a rövid saroknál megcsúsztatták, de nem volt érkező, ezt követően Willian kapott szabadrúgást.

8
    Kisebb kakaskodás a pályán, a spori rendet tesz. Érezhető azért a tét a meccsen.

10
    Coquelin ütközte le ellenfelét a pálya középső harmadában.

12
    Eléggé eseménytelen egyenlőre a mérkőzés sajnos, reméljük feljebb kapcsolnak a csapatok. Egyenlőre a keménykedésé a főszerep.

13
    Özil beadásába Fabregas lépett bele, jöhet a második hazai szöglet.

14
    Özil szögletét kifejelte Matic.

15
    Az első negyed óra elrepült, a labdabirtoklás aránya 43:57, a lövések száma 1:0.

16
    Oscar kapott parádés labdát, átpöccinti a kapujából kijövő Ospina felett, de Bellerin visszaért és a gólvonaltól egy méterre kifejeli a labdát oldalra, szöglet!

16
    Oscar ütközött Ospina kapussal, előbbit ápolni kell.

17
    Oscar ápolása pályán kívül folytatódik.

18
    Fabregas sarokrúgása nem okozott veszélyt az ágyúsok kapujára.

19
    Oscar ismét a pályán.

20
    Egyenlőre egyetlen komolyabb Chelsea lehetőség a meccsen, ezt leszámítva szinte semmi nem történt.

22
    A félidő derekánál járunk, hátul passzolgat a Chelsea.

23
    Fabregas kapott sárgát műesés miatt.

24
    Özil lövés helyett a beadást választja, labdája nem jutott el a hosszú oldalra, lekapcsolták.

25
    Sanchez hosszan tolja meg a labdát, a labda elhagyta az alapvonalat, kirúgással jöhet Courtois.

26
    Rányomja a bélyegét a nagy tét a meccsre, sajnos a vártnál kevesebb az izgalom.

27
    A bal oldali beadást Giroud egyből próbálta a kapuba juttatni, de nem volt leszorítva, mellé/fölé jócskán.

28
    Arsenal bedobással folytatódik a mérkőzés.

30
    Az utóbbi percekben azért presszionál az Arsenal, de jól szűr a védelem.

30
    Az első fél óra eltelt, 57:43 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 2:3, a kaput eltaláló 0:1.

32
    Megy a taktikázás a pályán, pályán kívül is.

33
    Kivárásra játszanak a csapatok, de hibázni nem hibázott egyik védelem se különösebben nagyot.

34
    Véleményes szituáció, a jobb oldali beadásra érkezett Cazorla, lövését Cahill mintha kézzel blokkolta volna, Michael Oliver szerint le volt szorítva, mehet tovább, mutatja.

34
    Coquelin kapott sárgát előző szabálytalanságáért.

36
    Chelsea bedobás a középpályán, sajnos ezekről tudunk beszámolni most, lövésről, helyzetről, gólról nem igazán. Reméljük ez változni fog.

37
    Na végre valami foci! Willian tálalt hajszálpontosan társa, Ramires elé, aki kapásból tette kapura a labdát, de Ospina reflexszerű mozdulattal védett!

39
    Arsenal szöglettel folytatódik a játék.

39
    Özil beadása lecsorgott, majd kivágták a labdát.

40
    Sanchez csinál magának helyet, húsz méteres lövése a jobb sarok mellett gurult ki két méterrel.

41
    Öt perc a félidőből, az utóbbi percekben azért megmutatták a csapatok, hogy tudnak ők, ha akarnak.

43
    Cazorla szemfüles passzára Giroud nem számított. Kirúgás.

44
    60:40 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 4:4, csak a Chelsea talált kaput.

44
    Cazorla lövését blokkolták, Bellerin középre tett labdája lecsorgott, majd egy váratlan lövés Öziltől, ami pontosan Courtois kezei között landolt.

45
    Bellerin bal oldali beadását Terry vágja ki, a Chelsea kapitánya ma is hibátlanul védekezik.

45+1
    Két perc a ráadás.

45+2

Rendkívül nagy taktika csata zajlik a két nagy között, de egyenlőre mindkét védelem jól zár, és ennek köszönhetően nem láthattunk gólt a félidőben. Könnyen lehet, hogy egyetlen találat fog ma dönteni, de akár a döntetlen sem kizárt a játék képe alapján. Egyik csapat sem vállal túl nagy kockázatot, a döntetlen azért a Chelsea számára jobb, hiszen nem tud akkor közelebb férkőzni hozzá az Arsenal, és maradna a két csapat között a tiz pontos különbség. Tartsanak velünk továbbra is!

46

46
    Oscar helyére Drogba érkezett a második félidőre.

48
    Willian átadása használhatatlan lett, kirúgással jöhet Ospina.

50
    A második félidő is mezőnyjátékkal kezdődik.

50
    Monreal próbálkozása beadásnak, és lövésnek is pocsék lett. Kirúgással jöhet Courtois.

51
    Ospina ütközött Koscielnyvel, ápolni kell.

53
    Folytatódhat a mérkőzés, Ospina jól van.

54
    Elég álmoskás továbbra is a meccs, hátul passzolgatnak a vendégek, lassan fejlődik fel a támadás.

55
    Mertesacker szerzett labdát a középpályán, majd Sanchez kapott szabadrúgást a Chelsea térfelének közepén.

56
    Hazard távoli lövése méterekkel elkerülte a kaput.

58
    Chelsea bedobás következik a középpályáról.

59
    A Chelsea egyértelműen célfutballt játszik, ami nem túl közönség szórakoztató, az Arsenal ezzel nem tud mit kezdeni egyenlőre.

60
    Fél óra a meccsből, ebben a játékrészben egyetlen vendég lövést jegyezhettünk fel, ami nem volt veszélyes.

61
    Coqulein kapott egyet, ápolni kellett, nagyjából ez folyik az egész meccsen.

62
    Ramsey került volna lövőhelyzetbe, de Fabregas az utolsó pillanatban elszedte előle a labdát.

63
    Özil kezezése miatt Chelsea szabad a középpályán.

65
    Húsz perc eltelt a második félidőből, nincs kapura tartó lövés.

65
    A középre tett labdát kivágták a védők, a negyedik Arsenal szöglet jöhet.

65
    Cazorla sarokrúgása Courtois kezei között végezte.

66
    Drogba lapos lövése középre tartott, Ospinanak ez csemege.

67
    Ez a mérkőzés egyenlőre országos x.

68
    A beadásba Ivanovic lépett bele, újabb hazai szöglet.

68
    Özil szögletét kifejelték, ebben sem volt veszély.

68
    Willian veszélyes játékért kapott sárgát.

69
    A beadást Courtois bokszoltak ki rossz helyre, Mertesacker lőhetett üresen, viszont pechére mellé lőtt három méterrel.

70
    Húsz perc már csak a meccsből, az Arsenalnak továbbra sem jó ez az eredmény, de egyenlőre tehetetlenek a kiváló Chelsea védelemmel szemben.

72
    Ivanovic pakolt oda ellenfelének, sárgát kapott. Az áldozat Sanchez volt.

73
    Drogba játszotta magát tisztára, bal lábas, tizenhét méteres lövése a kapu bal oldala mellé szállt, viszont beleért még valaki, szöglet jön.

74
    A középre tett labdát Koscielny fejelte ki.

75
    A meccs legnagyobb helyzetét Ramires hagyta ki, azóta nem igazán adódott gólhelyzet egyik csapat előtt sem.

75
    Vajon mikor kezd el cserélni Arsene Wenger? A kezdő tizenegy nem tud mit kezdeni egyenlőre ellenfelével.

76
    Cazorla lövése méterekkel elkerülte a kaput.

77
    Most jön a csere! Welbeck érkezik Coquelin helyére.

78
    A mérkőzést 60066 néző tekinti meg a helyszínen.

79
    57:43 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 9:7, kaput eltaláló 1:3. Egyik csapat sem érdemel győzelmet, és lassan meg kell barátkozni a gondolattal, hogy ma nem látunk gólt.

80
    Ramsey bombája saját csapattársán, Giroudon akadt el.

82
    Welbeck beadása lecsorgott, majd Courtois paskolja szögletre.

83
    Özil beadását követően kapustámadás miatt kifelé ítél Michael Oliver.

84
    Courtois ápolása miatt áll a játék.

84
    Giroud ma nem sokat mutatott, helyére Walcott érkezett.

85
    Ramsey indítása Walcott felé ígéretes volt, de Courtois gyorsan meggyógyult, és lehúzta a levegőből a labdát.

86
    Öt perc a rendes játékidőből.

86
    Bellerin beadását kifejelték a védők, de támadásban az ágyúsok továbbra is.

87
    Terry kapott szabadrúgást a saját térfelén, nem kapkodja el a feltápászkodást.

88
    Sanchez átadása elérhetetlen lett Özil számára.

89
    A második félidő rémunalmasra sikerült, egyetlen kapura tartó lövéssel, célfutball a javából.