Győr – Puskás Akadémia FC 1:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Debreceni VSC 1:1 (vége)
Budapest Honvéd FC
1:1 (1:1)
Debreceni VSC
vasárnap 26.04.2015, 18:30 • Bozsik Stadion, Budapest • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

A 25. forduló zárómérkőzésén mindkét pályára lépő csapat számára létfontosságú a három pont megszerzése. Igaz míg a Budapest Honvéd a bennmaradás kiharcolásáért vív harcolt, addig a DVSC az európai kupaszereplést érő harmadik helyért küzd.

Marco Rossi csapata csak jobb gólkülönbségének köszönhetően nem áll kieső helyen. A fővárosi együttes szeptember közepe óta képtelen a nyerni a Bozsik Stadionban, részben ennek is köszönhető az elvárások alatti szereplés a bajnokságban. A télen Csábi Józsefet váltó Marco Rossi-val nyolc forduló alatt 6 pontot gyűjtöttek Vécsei Bálinték és hét közben kiharcolt az elődöntőbe jutását a Ligakupában.

Kondás Elemér csapata is kvalifikálta magát a Ligakupa legjobb négy együttese közé a Videoton kiverésével. Szakály Péterék az utolsó négy bajnoki mérkőzésükön veretlenek, de azt megelőzően kikaptak Szombathelyen és a Szusza Ferenc Stadionból is csak egy pontot sikerült elhoznia a bajnoki címvédőnek.

A két csapat őszi mérkőzésén a Nagyerdei Stadionban sima 4:0-ás hazai győzelem született. A mai találkozón vélhetően nem lesz ekkora különbség a két csapat között, és egy izgalmas összecsapásra kerül sor. Tartsanak élő, helyszíni közvetítésünkkel és nem maradnak le semmiről!

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Ikenne-King, Ignjatovic, Elez, Baráth – Hidi, Nagy G. – Holender, Vécsei, Prosser – Youla

Cserék: Horváth A. (k). Kristi, Meza, Punosevac, Izazola, Botka, Gazdag

Vezetőedző: Marco Rossi

Debreceni VSC: Verpecz – Lázár, Mészáros, Brkovic, Korhut – Varga J. – Bódi, Bouadla, Mihelic, Jovanovic – Sidibe

Cserék: Slakta (k), Balogh N., Máté P., Ludánszki, Morozov, Nagy Z., Berdó

Vezetőedző: Kondás Elemér

Játékvezetők: Vad II István – Albert István, Viszokai László.

1

1
    A vendég csapat kezdte a mérkőzést.

2
    Lázár beadása veszélytelen, hazai kirúgás következik.

3
    Hidi szerzett labdát a vendég térfélen, Lázár tisztáz bedobásra.

3
    Vécsei lövése pattan le Brkovic-ról.

4
    Vécsei indítását Brkovic tette haza Youla elől.

5
    A Debrecen járatja a labdát egyelőre veszélytelenül.

6
    Korhut szerzett labdát a védelemből kilépve, de Ikenne-King mellett nem tudta elvinni a labdát a vendégek védője.

7
    A Honvéd a saját térfelére visszahúzódva várja a DVSC támadásait.

9
    Prosser ugratta volna ki Youla-t, de átadása pontatlanra sikeredett.

10
    Korhut beadásába volt magas Bódinak.

11
    Sidibe csúsztatása találta lesen Bódit.

12
    Az első 10 percben a vendégeknél volt többet a játékszer, de Kemenesnek nem akadt még dolga.

13
    Bouadla révén kontrázhatott a DVSC, de a középpályás beadása magas volt a hórihorgas Sidibe-nek.

15
    Labdaszerzés után Holender révén támadhatott a Honvéd, azonban a jobb oldalon érkező Prossernek hosszú volt az átadás, így még lövésig sem jutott az akció.

16
    Holender kapott sárga lapot Jovanovic buktatásáért.

17
    Hátul adogattak a hazaiak Mihelic labdát is szerzett, Ikenne-King csak fault árán akadályozta meg a nagyobb baj kialakulását.

18
    Bódi szabadrúgása volt magas mindenkinek, érintetlenül hagyja el a játékszer a pályát.

19
    Varga József tartott rá Holender lábára, de a sárga elmarad.

21
    Jovanovic cselezgetett a jobb oldalvonal mellett, majd Vécsei szorításában vezette ki a labdát a pályán kívülre.

22
    Ikenne-King belépője után kell ápolni Bódit.

23
    Mihelic szabadrúgását Kemenes húzta le könnyedén.

24
    A kiesés ellen küzdő hazaiak egyenlőre a labdát is alig bírják megtartani, igaz a Debrecen sem tudott helyzetet kialakítani a mezőnyfölényéből adódóan.

25
    A Honvéd gólt szerzett!

Filip Holender vezette le a labdát az alapvonalig, beadását SOULEYMANE YOULA 5 méterről a védőket megelőzve akrobatikus mozdulattal juttatta a kapuba.

26
    Első valamirevaló akciójából szerzett gólt a Budapest Honvéd.

28
    Bódi sarokrúgását Youla fejelte ki a rövid saroknál.

29
    Baráth nagy bedobása után Mészáros fejelte haza a játékszert.

30
    A gólt követően is a vendégek járatják a labdát, veszélytelenül.

31
    A társak többször is Sidibe-t keresik labdával, de a csatár nem tudja megtartani, megjátszani a labdát a védők szorításában.

32
    Ignjatovic előrevágott labdáját Youla vette le és harcolt ki szabadrúgás, megjátszani úgysem tudta volna a játékszert hiszen egyetlen csapattársa sem volt a közelében.

34
    Jovanovic két szép csel után ment el a jobb szélen, beadása azonban pontatlan volt Sidibe-nek.

35
    Bouadla harcolt meg Elez-zel a szögletzászlónál, azonban a vendég támadónak szögletet sem sikerült kiharcolnia, kirúgás.

36
    Lázár Pál buktatta hátulról Holender-t, sárgát érően.

37
    Vécsei szabadrúgása magas volt a középen érkező csapattársaknak.

38
    Bódi próbálta egy-egyben elmenni Ikenne-King mellet, azonban az alapvonal az útját állta.

39
    A Loki gólt szerzett!

Vendég bedobás után Mihelic passzolt SELIM BOUADLA elé, aki egyet igazított és a kapuval szemben 27 méterről a kapu bal oldalába lőtt, Kemenes hiába vetődött.

40
    Igazából helyzetek nélkül láthatott két gólt a helyszínen szurkoló mintegy 1000 néző.

41
    Bódi beadását Baráth fejelte ki Lázár Pál elől.

42
    Filip Holender fogott rosszul talajt a Bouadla-val történt ütközést követően, de ápolás nélkül folytatni tudja a hazaiak támadója.

44
    A DVSC próbál helyzetet kialakítani, de a kulcspasszokba hiba csúszik.

45
    Egy perc a ráadás az első játékrész végén.

45+1

Az első játékrészben a DVSC járatta többet a labdát, Youla révén mégis a hazaiak szereztek vezetést. A labdát járató vendégek helyzetet nem tudtak kialakítani, azonban Selim Bouadla 27 méteres remek lövése egyenlítést jelentett a szünet előtt.

46

46
    A vendég csapat a második félidőt.

46
    A gólszerző Bouadla-t Ludánszki Bence váltotta a szünetben.

47
    Bódi verte át egy esernyőcsellel Ignjatovic-ot, a védő törlesztés gyanánt vesén rúgta a támadót.

48
    Ignjatovic kapott sárgát az előző megmozdulásáért.

49
    Vécsei indítását Mészáros rúgta ki Holender elől.

50
    Bódi jobboldali beadása Kemenes kezei között hal el.

51
    A túloldalon Verpecz húzta le magabiztosan Baráth ívelését.

52
    A második játékrész ott folytatódott ahol az első véget ért, azaz debreceni mezőnyfölénnyel.

54
    Holender helyén Punosevac a folytatásban.

55
    Youla húzódott ki a lecserélt Holender helyére a bal szélre, míg Punosevac a középcsatár pozícióját foglalta el.

56
    Bódi szabadrúgása után Varga József esett nagyot Vécsei mellett a játékvezető sípja azonban néma maradt.

57
    Prosser beadása sikeredett mélyre, amit így Verpecz kaparintott meg könnyedén.

58
    Varga József kisebb ápolás után újra a pályán.

60
    Korhut laposan középre lőtt beadása érintetlenül hagyja el a játékteret a túloldalon.

61
    Egyik akadémista helyén a másik, azaz Prosser Dánielt Gazdag Dániel váltja.

62
    A hazaiak kiszabadultak a Debrecen "szorításából", a középpályán zajlik a játék.

64
    Ignjatovic veszített labdát a szögletzászlónál, Sidibe középre passzolt Mihelic.nek, aki az érkező Bódi elé tálalt, a támadó azonban 17 méterről csúnyán fölé lőtt.

65
    Korhut marad lent a földön Youla belépője nyomán.

66
    Bódi szabadrúgásból ívelt középre, Kemenes senkitől sem zavartatva kaparintotta meg a labdát.

67
    Hidi szögletét követően Elez közeli fejesét védte Verpecz nagyot vetődve.

68
    Punosevac 15 méteres lövésébe lépett bele az utolsó pillanatban Mészáros, ami így szögletre pattant.

69
    Hidi sarokrúgása utáni kavarodást követően Gazdag nem jut lövéshez.

71
    Korhut lábára taposott rá Ikenne-King , aki megkapta második sárgáját, így a pirosat.

72
    Vad II István Marco Rossi-t elküldi a kispadtól.

73
    Bódi Ádám "sárgul" be Vécsei visszahúzásáért.

74
    A gólszerző Youla helyén a szélső hátvéd Botka Endre az utolsó negyed órára.

75
    Korhut nem tudja folytatni a játékot, helyén Balogh Norbert.

76
    A szünetben beálló Ludánszki Bence kap egyből piroslapot miután csúnyán rácsúszott Hidi Patrikra.

77
    Vécsei tekerte kapura 20 méterről a megítélt szabadrúgást, ami a felső lécet érintve hagyta el a játékteret.

78
    Az utolsó kicsivel több mint tíz percre tehát 9-9 mezőnyjátékossal a két csapat.

79
    Botka tolta el Jovanovic mellett a labdát, a védő a nagyobb bajt megakadályozva buktatta, amiért sárga lapot kapott.

81
    A vendégek támadnak a három pontot érő gól megszerzéséért.

82
    Bódi veszített labdát egy debreceni szögletet követően, Vécsei vezethette senkitől sem zavartatva a labdát majd Punosevac elé passzolt, a csatár 22 méterről nem talált kaput.

83
    Nagy Zoltán váltja Sidibe-t a hajrára.

84
    Jovanovic keresztlabdája volt pontatlan Nagy Zoltánnak.

86
    Hidi veszített labdát, majd rántotta vissza Balogh Norbertet a mezénél fogva.

87
    Mihelic szabadrúgását Brkovic nem tudta fejjel a kapu felé juttatni.

88
    A Honvéd a kapuja elé visszazárva próbálja kibekkelni a hátralévő perceket.

89
    Brkovic húzott váratlant és tört előre, azonban passza pontatlan volt.

90
    Négy perc a ráadás.

90+2
    Bódi adta be éppen az alapvonalról Mihelic indítást, de Nagy Zoltán Baráth szorításában nem tudta veszélyesen a kapura juttatni a labdát.

90+3
    Nagy Gergő játszotta át Bódit, majd Punosevac elé passzolt, aki 14 méterről lőhetett kapura, de nem találta el a labdát, így a támadó lábában maradt a győzelmet érő találat.

90+4

A 90+4 percben Punosevac révén otthon tarthatta volna a Honvéd, igaz a mérkőzésen a Debrecennél volt többet a labda. Youla gólját Bouadla egalizálta még az első játékrészben. A második félidőben gólt ugyan nem de két piros lapot láthattak a nézők. Az igazságosnak mondható pontosztozkodás egyik csapat sem örülhet teljesen. (20:29:12)

Sándor Gergő

Gólok: 25. Souleymane Youla – 39. Selim Bouadla

Lapok:   16. Holender (HNB), 48. Ignjatovic (HNB), 86. Hidi (HNB) – 36. Lázár P. (DVSC), 73. Bódi (DVSC), 79. Jovanovic (DVSC)   71. Ikenne-King (HNB)   76. Ludánszki (DVSC)

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Ikenne-King, Ignjatovic, Elez, Baráth – Hidi, Nagy G. – Holender (54. Punosevac), Vécsei, Prosser (61. Gazdag) – Youla (74. Botka)

Debreceni VSC: Verpecz – Lázár, Mészáros, Brkovic, Korhut (75. Balogh N.) – Varga J. – Bódi, Bouadla (Ludánszki, a szünetben), Mihelic, Jovanovic – Sidibe (83. Nagy Z.)

Játékvezetők: Vad II István – Albert István, Viszokai László