Oroszország_dup – Magyarország_dup 23:27 (vége)
Oroszország_dup
23:27 (8:15)
Magyarország_dup
csütörtök 30.04.2015, 18:00 • Olimpiai sportcsarnok, Csehov • EB Selejtező

Ha meglepő is az eredmény, a játék alapján reális a különbség a javunkra. Az oroszok bent ragadtak a rajtgépbe, hét perc alatt öt góllal léptünk el, kihasználtuk a vendéglátók technikai hibáit, és ötletesen is játszottunk. Valamelyest magukra találtak az oroszok, de négy gólnál közelebb nem tudtak férkőzni a jól védekező magyar csapathoz az első félidőben, de a hét gólos előnyünk is megérdemelt volt.

A szünet után még ezt is meg tudtuk toldani, a 38. percben már kilenccel mentünk.

Ezután jött a fordulat, 18:9-ről, 18:15-re jöttek fel az oroszok! Kihasználták az emberelőnyeiket, a sok technikai hibát nálunk, és az 52. percben már csak két góllal vezettünk. Ekkor elsősorban Császár góljainak köszönhetően megnyugodott a magyar csapat, és összességében megérdemelt, és egyben fontos győzelmet arat Oroszország ellen!

A folytatás szombaton, Veszprémben, ahol vendégül láthatjuk mai ellenfelünket, győzelmi esélyekkel a látottak alapján. (19:33:48)

60
    Mérkőzés vége. (23:27)

60
    Nagy Kornél rántja le Csipurint, hetes jön, SZOROKA bedobja. (23:27)

60
    BALOGH ejtés-szerű megoldása után a hálóban a labda. (22:27)

60
    Bodganov kitolja Ancsin lövését, marad itt a labda. (22:26)

59
    Időkérés nálunk is, ennek sincs már különösebb tétje. (22:26)

59
    ZSEDIK klasszikus átlövése a bal alsóban. (22:26)

59
    Időt kérnek az oroszok, nincs jelentősége már. (21:26)

59
    BODÓ betörésből, estében talál be, megnyugodhatunk. (21:26)

58
    Lépéshiba nálunk, Selmenko mellé lő a szaggatottról. (21:25)

57
    Dibirov a túloldalra ível át egy labdát, Gazdag megszerzi! (21:25)

57
    BÁNHIDIT rántják le ziccerben, hetes jön, CSÁSZÁR magabiztosan lövi be, Pavlenkónak! (21:25)

56
    ZSEDIK szépít másodpercek alatt. (21:24)

55
    Eladott, majd visszaszerzett labda után CSÁSZÁR előtt nyílik szét a fal, betalál. (20:24)

55
    Mikler véd, a kipattanót CSIPURIN lövi be. (20:23)

55
    BÁNHIDI kijátszott akció végén kapja a labdát beállóban, értékesíti a ziccert. (19:23)

54
    ZSEDIK lövését Mikler a kapufa közreműködésével védi, itt a labda. (19:22)

53
    CSÁSZÁR talpról, pattintott átlövésből is betalál. (19:22)

52
    SELMENKO kijátszott támadás végén talál a kapunkba. (19:21)

51
    CSÁSZÁR egyéni akcióból talál be, fontos találat volt. (18:21)

51
    Bodganov véd, CSERISCSEV kapj az indítást, két gól a különbség. (18:20)

50
    Naszirov adja el a labdát, az indításunk nem pontos, Bogdanovról kipattan a labda, oldalbedobással jövünk. (17:20)

49
    Elveszik a labdát az oroszoktól, Iváncsik kap elérhetetlen indítást... (17:20)

48
    Eredménytelen támadás tőlünk ismét, kettőre jöhetnek fel az oroszok. (17:20)

48
    DIBIROV pörgeti a hálóba a labdát lehetetlen szögből. (17:20)

48
    NAGY LÁSZLÓ is betörésből válaszol, (16:20)

47
    Bodót taglózza le Zsedik, kiáll két percre. (16:19)

47
    Császár adja el a labdát, ZSEDIK betörésből talál a jobb felsőbe. (16:19)

46
    Nagy Laci találja el a kapufát, marad itt a labda. (15:19)

45
    Mikler ziccert véd, jöhetünk előre. (15:19)

45
    CSÁSZÁR betörésből szerez látványos gólt, pattintott lövésből. (15:19)

44
    Időt kérünk, ha az oroszoké indokolt volt, akkor ez is az mindenképpen. (15:18)

44
    Bodó lő mellé, SELMENKO talpról, takarásból hoz fel háromra (!) az oroszokat! (15:18)

43
    Lékai lövését blokkolják, egy kapufa után DIBIROV gyűjti be a kipattanót, betalál közelről. (14:18)

42
    Még emberhátrányban támadunk. (13:18)

42
    Beállóban adjuk el a labdát, SISKARJOV kapja Dibirov indítását, Iváncsik a kapuban, nem tud védeni. (13:18)

42
    SZOROKA használja ki az emberelőnyt. (12:18)

41
    Újabb eladott labda nálunk, Nagy Lacit kiállítják lökésért. (11:18)

40
    Nagy Laci lövése gyenge, SISKARJOV megy végig az indítással, betalál. (11:18)

40
    SISKARJOV a szélről talál be. (10:18)

39
    Időt kérnek az oroszok, erősen indokoltnak tűnik. (9:18)

38
    NAGY KORNÉL betörésből pattintja a labdát a hálóba. (9:18)

38
    Nagy Kornél remek csel után a kapusba "cunderezi" a labdát, Mikler is bemutat egy bravúrt, kiegészülve támadhatunk. (9:17)

37
    Harsányi lép a vonalra, Drjapocsko adja el a labdát a túloldalon. (9:17)

37
    Lépéshiba Dibirovnál, jöhetünk, de pár másodpercig még kettős hátrányban... (9:17)

37
    SCHUCH is kiáll, Naszirovot terítette le. (9:17)

36
    LÉKAI átlövésből talál a bal felsőbe! (9:17)

36
    Lékai lövését védi Bogdanov, oldalbedobással jöhetünk. (9:16)

35
    Mikler védi Drjapocsko ziccerét, bravó! (9:16)

34
    De emberhátrányban támadunk, Zubai lökött két kézzel a lövésnél. (9:16)

34
    Naszirov lő egy hatalmas kapufát, jöhetünk. (9:16)

33
    Eladott labdák itt is, ott is, az oroszok támadhatnak most. (9:16)

33
    DRJAPOCSKO lő egy nagy gólt. (9:16)

32
    NAGY KORNÉL kapja Nagy Lacitól a labdát jó helyzetben, be is talál. (8:16)

31
    Blokkolt lövés után Mikler indít, pontatlanul Dibirov lövését védi, nálunk a labda. (8:15)

31
    Az oroszok támadnak először. (8:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (8:15)

Ha meglepő is az eredmény, a játék alapján reális a különbség a javunkra. Az oroszok bent ragadtak a rajtgépbe, hét perc alatt öt góllal léptünk el, kihasználtuk a vendéglátók technikai hibáit, és ötletesen is játszottunk. Valamelyest magukra találtak az oroszok, de négy gólnál közelebb nem tudtak férkőzni a jól védekező magyar csapathoz. A hajrá is nekünk sikerült jobban, az eredményt és a mutatott játékot látva, ezt a meccset meg kellene nyernünk.

30
    Befejeződött az első félidő. (8:15)

30
    Dibirov passzív alatti szabaddobása gyenge, nincs már magyar támadásra idő. (8:15)

29
    ZUBAI értékesíti Ilyés remek bejátszását, kihasználjuk azonnal az emberelőnyt. (8:15)

29
    SISKARJOV áll ki, Gazdagot rántotta le. (8:14)

28
    Mikler mutat be egy bravúrt ziccerben, támadunk. (8:14)

28
    Zsedik megpattanó lövését megfogja Mikler a gólvonal előtt, Ilyés lövi telibe Bodganovot a túloldalon. (8:14)

27
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Schuch (Magyarország). (8:14)

27
    GAZDAG szerez labdát, visszakapja, végigmegy vele, betalál ziccerből! (8:14)

26
    Naszirov védekezik belül, hetes jön, BALOGH bedobja. (8:13)

25
    KALARAS átlövésből szépít, nem védhetett Mikler. (8:12)

24
    Technikai hiba az oroszoknál, indulhatunk, GAZDAG repül be a szélről, betalál. (7:12)

24
    Ilyés szórja el a labdát, jöhetnek emberhátrányban az oroszok. (7:11)

23
    Rosszul cserélnek az oroszok, kapnak egy technikai két percet, és nálunk a labda. (7:11)

23
    Elveszik a labdát tőlünk, kétszer indult Balogh. (7:11)

22
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Cseliscsev (Oroszország). (7:11)

21
    Lépéshibát látnak Baloghnál a játékvezetők, SISKARJOV a szélről talál be a lerohanás végén. (6:11)

20
    Drjapocsko lövése kis híján kettétöri a felső lécet, miénk a kipattanó. (6:11)

20
    Balogh elhamarkodottan lő a bal sarok mellé. (6:11)

20
    Elhalászunk egy labdát, támadhatunk. (6:11)

19
    Ilyéssel szemben védekeznek belül, hetest kapunk, BALOGH pattintja a hálóba a labdát a büntetőből. (6:11)

18
    Időt kérünk mi is, kicsit leapadt a tetemes előnyünk. (6:10)

18
    Balogh szerzi meg Dibirov passzát, jöhetünk előre. (6:10)

17
    Bogdanov mutat be két bravúrt egymás után, jöhetnek az oroszok. (6:10)

16
    DIBIROV megy el egy eladott labdával, bedobja a bal felsőbe a ziccert. (6:10)

15
    NASZIROV szépít egy bombagóllal. (5:10)

14
    Komogorov fölé lő talpról, a túloldalon BODÓ a kapus lába között talál be. (4:10)

14
    Nagy Laci rálép a vonalra, érvénytelen a találata. (4:9)

14
    ZSEDIK lövi ki a jobb alsót. (4:9)

13
    Támadó fault nálunk, jöhetnek a hazaiak. (3:9)

13
    Dibirov a szélről lő Miklerbe, támadunk. (3:9)

12
    BODÓ másolja le az előző gólunkat, csak jobb kézzel szerzi. (3:9)

11
    NASZIROV közbelövése a jobb alsóban. (3:8)

10
    Kalaras adja el a labdát, ANCSIN fejezi be hibátlanul a lerohanást! (2:8)

9
    NAGY LÁSZLÓ lő egy félelmetesen nagy gólt 10 méterről. (2:7)

8
    KALARAS szerzi közelről a szépítő orosz gólt. (2:6)

7
    Hazai időkérés, nem meglepő módon. (1:6)

7
    IVÁNCSIK eredményes az újabb lerohanásból, álomszerű ez a kezdés! (1:6)

7
    Megint eladják az oroszok a labdát, támadunk, Császár lövése kijön a kapusról, visszaszerezzük a labdát a saját térfelünkön. (1:5)

6
    HARSÁNYI csak a kipattanót dobja be a hetes után, de így sem rossz... (1:5)

6
    Báhidit rántja le Naszirov, sárga és hetes. (1:4)

5
    Nagy László csíp el egy bejátszást, támadunk. (1:4)

5
    Lábat ér a labda az oroszoknál, Nagy Laci, Császár, IVÁNCSIK a labda útja, benn van a ziccer! (1:4)

3
    Labdaszerzés nálunk, Nagy Laci hozza helyzetbe IVÁNCSIKOT, aki betalál a szélről. (1:3)

3
    BÁNHIDI ki is használja az előnyt beállóból. (1:2)

2
    Lépéshiba az oroszoknál, 20 másodpercig vagyunk előnyben. (1:1)

2
    NAGY LÁSZLÓ egyenlít átlövésből. (1:1)

1
    SISKARJOV indul labdaszerzés után, belövi a ziccert. (1:0)

1
    Naszirov üti meg Bodót, kiáll rögtön! (0:0)

1
    Mi kezdtük a játékot. (0:0)

1

17:57 most a két ország himnusza következik, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

A férfi kézilabda válogatottunk EB-selejtezőn lép pályára idegenben Oroszország ellen.

Az 5. csoportban eddig három mérkőzést játszottak a csapatok, a mieink tavaly októberben legyőzték egy szoros meccsen Portugáliát (31:30), majd Ukrajnát idegenben verték 33:20-ra, míg Oroszország ugyancsak idegenben verte Portugáliát 34:29-re.

Így természetesen vezetjük a csoportot, hogy ez így is maradjon, ahhoz nem szabadna kikapnunk a csehovi mérkőzésen, ezt viszont nem is lesz könnyű teljesíteni.

Időtlen idők óta nem sikerült legyőzni az oroszokat tétmeccsen, a 2012-es EB-n játszottunk velük 31:31-es döntetlent legutóbb, de szerencsére vendéglátónk nincsenek igazán jó passzban, míg a már Talant Dusebajev által irányított magyar csapat legalább formálódik, kérdés, hogy elértük-e azt a szintet, ami egy ilyen fontos tétmeccsen elegendő egy jó eredményhez.

Ma ez is kiderül, érdemes lesz velünk tartani!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Oroszország_dup: Bogdanov, Pavlenko – Buzmakov, Csipurin, Dibirov, Drjapocsko, Kalarash, Komogorov, Naszirov, Rastvorcev, Selmenko, Siskarjov, Szoroka , Celiscsev, Voronyin, Zsedik
    Magyarország_dup: Mikler, Székely – Ancsin, Balogh, Bánhidi, Bodó, CSászár, Gazdag, Harsányi, Ilyés, Iváncsik, Lékai, Nagy Kornél, Nagy László, Schuch, Zubai

Játékvezetők: Nenad Krstic – Peter Ljubic (szlovénok)