Cordoba – Barcelona 0:8 (vége) | Atlético Madrid – Athletic Bilbao 0:0 (vége) | Sevilla – Real Madrid 2:3 (vége)
La Coruňa – Villarreal 1:1 (vége)
Deportivo La Coruňa
1:1 (0:0)
Villarreal CF
szombat 02.05.2015, 22:00 • Riazor Stadion • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

A spanyol élvonal 35. fordulójának késő esti meccsén a 18. helyen álló Deportivo La Coruňa a hatodik Villarrealt fogadja.

A hazaiak mérlege 6-11-17, és két ponttal maradnak el a bennmaradást jelentő helyezéstől, vagyis van miért küzdeniük még.

A Villarreal nemzetközi szereplést jelentő helyezéssel büszkélkedhet, és a hátrányuk tetemes az ötödik Sevillához képest, a 13 pont behozhatatlan, de héttel megelőzik a Malagát, így a hatodik pozíciójuk elég biztosnak tűnik.

Mindkét csapat gyenge formát mutat, a legutóbbi öt fordulóban három-három pontot szereztek, a hazaiak reményeit az táplálhatja, hogy a legutóbbi hat egymás elleni meccsükön mindig haza győzelem született, lássuk, hogy a Villarreal a rossz formája ellenére meg tudja-e törni ezt a hagyományt!

1

1
    Riera marad le egy labdáról kevéssel a kapu előtt, oda a helyzet.

3
    Bergantinos ível előre, Juan Carlos húzza le a labdát a támadók elől.

4
    Riera lép ki a jobbösszekötő helyén, de éles szögből már csak a kapusba tud lőni.

5
    A szögletet Juan Carlosnak kell kiöklöznie a rövid sarok elől, felszabadítanak a védők.

6
    Gaspar ível be jobbról, kifejelik a védők az ötösről a labdát.

8
    Nagy az iram, de ehhez sok hiba is társul, nem láttunk végigvitt támadásokat az elmúlt percekben.

10
    Jokić ível be jobbról, ezt a vendég védők bólintják ki a kapu elől.

11
    Riera lép ki nagy helyzetben, de lesen intik le.

12
    Campbell indul a jobbösszekötő helyén, de ő is lesről.

13
    Jokić beívelését Moreno perdíti kapura, de ő is lesen van.

14
    Riera elé kerül egy labda a kapu előtt, de nem számít rá, így ebből nem lesz lövés.

16
    Az első tíz percben a Depor játszott fölényben, de most már a Villarreal birtokolja többet a labdát.

17
    Borges labdája hosszú Rierának, jöhet a Villarreal.

18
    Sidnei emel egy labdát a védők mögé, Lucas marad le róla.

19
    Campell indítja a jobb oldalon Morenót, hosszú ez a labda is.

21
    Lucas teszi a védők közé a labdát laposan, Berganinos marad le róla kevéssel.

22
    Campbell lövi be a labdát balról, Sidnei vágja ki kapásból.

23
    Juanfran beadása után Luisinho lő 20 méterről nagyon gyengén, fogja Juan Carlos.

25
    Trigueros kiugratása találja lesen Campbellt.

27
    Moreno kapja nagy helyzetben a labdát, jól is veszi át, de lesen...

29
    Borgest buktatja Trigueros a 16-os előterében, de nincs sípszó...

30
    Moreno keresztlabdája pontatlan Campbellnek, dobhat a Depor.

31
    Juanfran lő fölé ütemtelenül 15 méterről, nem volt veszélyes.

32
    Sidenei takarít el egy labdát a 16-os előteréből, nem hagyja kapusának.

33
    Campbell ad be laposan balról, Pablo vágja ki oldalra.

34
    Trigueros ível be balról, Campbell nem tudja átvenni a 16-os vonalánál.

35
    Moreno lép oda csúnyán a védőjének, szabadrúgás kifelé.

36
    Ruiznál reklamálnak kezezést a hazaiak, jogosan, de nincs sípszó.

38
    Moreno ível előre egy szabadrúgást, kifejelik a védők a kapu elől.

39
    Lucast, majd Liusinhót buktatják a vendég védők, utóbbi egy jó helyről járó szabadrúgást von maga után.

40
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Mario Gaspar (Villarreal CF).

41
    Borges íveli be a szabadot, nem férnek a labdához a támadók.

41
    Pablo teker középre, ezt is mentik a védők.

42
    Lucas kapja lesen a labdát, szabadrúgás a Villarrealnak.

43
    Moreno cselezget a jobb szélen, oldalra szerelik a védők.

43
    Moreno beadása pattan ki szögletre Borgesről.

44
    Dos Santos szögletét kifejelik a védők a rövid sarokról.

45
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Eric Bailly (Villarreal CF), Rierát buktatja a felezővonalnál.

45

Jobban kezdtek a hazaiak, igazi gólhelyzetük nem volt, ahogy a Villarrealnak sem, miután kiegyenlítettebbé vált a játék. Nagy az iram, de sok a pontatlanság is, jobb folytatásban reménykedünk.

46

46
    Cserék nélkül folytatódik a játék.

46
    Laurét húzzák vissza a saját térfelén, szabadrúgás.

47
    Campbellt állítják meg lesen középen.

47
    Borges 20 méteres lövését blokkolja Trigueros.

48
    Campbelt löki a levegőben Laure a felezővonalnál, ez is szabadrúgás.

49
    A Villarreal gólt szerzett!
    Mario Gaspar keresztlabdáját pörgeti fel magának JAUME COSTA, majd a kint álló Fabri fölött átíveli 18 méterről! 0:1
    Jaume COSTA - 0:1

50
    Szép góllal szerez vezetést a Villarreal.

50
    A Deportivo gólt szerzett!
    Juanfran beadását kifejelik a védők, CELSO BORGES elé kerül, a 20 méteres lövésébe két védő is beleér, így pattan a kapu jobb oldalába, nem védhetett Juan Carlos.
    Celso BORGES - 1:1

51
    Egy kicsit szerencsése találattal pedig egyenlít a Depor...

52
    Lássuk, jó tesz-e a meccsnek ez a gyors gólváltás, vagy óvatosságra int majd a csapatokat a bekapott gól?

54
    Dos Santos ível előre egy szabadrúgást, de túl hosszan, lemaradnak róla a társak, kirúgás jön.

55
    Moreno helyett Vietto a pályán.

56
    Vietto vesz le egy labdát a 16-os előterében, de meg tudják előzni a védők, felszabadítanak.

57
    Lucas lövi be a labdát balról, Juan Carlos kivetődve csípi el a rövid saroknál.

59
    Nagyon gyors a játék ebben a félidőben is, de nem a pontosság az erénye a csapatoknak, ez sajnos vele jár.

59
    Vietto fordul kapura, a 8 méteres lövését fogja Fabri.

60
    Pablo ível be jobbról az alapvonalról, Bailly fejeli ki a rövid sarokról.

61
    Campbellt szereli Laure a bal szélen, kirúgás jön ráadásul.

62
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bojan Jokić (Villarreal CF), Juanfrant buktatta a vonal mellett.

63
    Laure ível előre a felezővonalról, Sidneinek hosszú, kirúgás jön.

64
    Lucas rúgja meg Costát a felezővonalnál, ez is szabadrúgás.

65
    Sidnei ível előre egy labdát, Lucasnak kevéssel hosszú, Juan Carlos szerzi meg előle.

66
    Jokić helyén Gómez.

67
    Vietto lapos beadása kijön a védőkről, Mario Gaspar bombázza fölé 10 méterről.

68
    Rieránál lát támadó faultot a játékvezető.

69
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Oriol Riera (Deportivo La Coruňa), reklamálásért.

70
    Fabri előzi meg a kapuja előtt Viettót, aki ügyesen tette maga elé a labdát, szemfüles volt a kapus.

70
    Közben egy lesgól a hazaiaktól, nem is reklamálnak.

71
    Luisinho le, Cuenca be.

72
    Laure zseniális mozdulattal hozza ki a labdát, egyből, külsővel indítja Lucast, aki a bal oldalról, 18 méterről lő, fogja a középre tartó labdát Juan Carlos!

73
    Bailleyt kell közben ápolni, le is támogatják a pályáról.

74
    Bailly nem folytatja, Dorado s helyén.

74
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Víctor Ruiz (Villarreal CF).

75
    Laurét buktatják a jobb szélen, szabadrúgás.

76
    Juanfran ível be a szabadrúgás után, mély a labdája, kirúgás jön.

77
    Egyre többet próbál támadni a Depor, de semmi átütő erő nincs az akcióikban.

78
    Lucas beadását tisztázzák szögletre a jobbösszekötő helyén.

78
    Riera íveli be a szögletet, kimegy a labda a túloldalon.

79
    Laure beadása felpörög Trigueros lábán, Juan Carlos fogja a labdát.

80
    Vietto keresztlabdája elcsúszik Gómez előtt, dobhat a Depor.

80
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Moisés Gómez (Villarreal CF).

81
    Juan Carlos húz le egy felívelt labdát könnyedén a 16-os oldalvonalánál.

81
    Juanfran helyett Toche a pályán.

82
    Lucas ível be balról, nem talál vele társat.

83
    Bergantiños emel a védők mögé egy labdát, Tochénak hosszú, kirúgás jön.,

84
    Lopo helyett Insua a Deporban.

85
    Riera lövés helyett középre emel egy labdát, szögletre mentenek a védők.

86
    A szöglet veszélytelen, de után jöhet eggyel a Villarreal is a túloldalon.

86
    Dos Santos íveli be a szögletet, Sidnei fejeli ki a kapu elől.

87
    Gómezt szerelik a védők a bal szélen, felszabadítanak.

88
    Vietto vesz le egy labdát, 18 méterről lövi a bal felső mellé/fölé.

89
    Pablo ível be balról, elmegy a fejek fölött a labda.

90
    Lucas jó helyzetből adhat be jobbról, lehúzza gond nélkül Juan Carlos.

90
    Tochét intik le lesen, jogosan.

90+1
    4 perc a ráadás.

90+1
    Pablo beívelését most Dorado fejeli ki oldalra.

90+2
    Riera kerül lesre egy védők mögé ívelt labdánál.

90+2
    Cuenca vezeti a labdát Mario Gasparra, aki könnyedén szereli a 16-os előterében.

90+3
    Vietto indul hiába egy hosszan felívelt labdára, kirúgás jön utána.

90+4
    Borges ível be jobbról, Mario Gaspar engedi ki a labdát, dobhat.

90+4
    Vietto vesz le egy labdát jó helyzetben, de kisodródik, a beadását lehúzza Fabri.

90+4

Az első félidő elején a Villarreal kezdett jól, de a fölénybe kerülő Depor előtt adódott több kisebb helyzet, de igazi gólveszély egyik kapu előtt sem alakult ki.

A második félidő aztán gyors gólváltással kezdődött, de ettől mintha megijedtek volna a csapatok, a Villareal különösen sokat foglalkozott azzal, hogy ne kapjon gólt, de ezt jól csinálták, mert a Depor már csak lesről tudott betalálni, a Villarreal lesről sem, így maradt az 1:1, ami igazságosnak mondható.

Természetesen ez a Depornak kevés, egyre nehezebb helyzetben a galíciaiak, a Villarreal is folytatja rossz sorozatát, de ők tartják a hatodik helyüket. (23:53:57)

Gólok: 50. Borges – 49. J. Costa

Lapok:   69. Riera (DEP) – 40. M. Gaspar (VLR), 45. Bailly (VLR), 62. Jokić (VLR), 74. Ruiz (VLR), 80. M. Gómez (VLR)

Deportivo La Coruňa: Fabri – Pablo (C), Lopo (84. Insua), Laure, Sidnei – Luisinho (71. Cuenca), Borges – Bergantiños, Moreno Juanfran (81. Toché), Lucas – Riera.
    Cserék: Lux – Insua, Rodríguez, Cuenca, Salomão, Toché, Costa.

Villarreal CF: Juan Carlos – Jokić (66. M. Gómez), M. Gaspar, J. Costa, Ruiz – Bailly (74. Dorado), J. dos Santos, Pina, Trigueros – Campbell, Moreno (55. Vietto).
    Cserék: Fernández – Vietto, Dorado, M. Gómez, Rukavina, Marcos, Alfonso.

Játékvezetők: H. Hernández

Nézőszám: 20.817