Cordoba – Barcelona 0:8 (vége) | Atlético Madrid – Athletic Bilbao 0:0 (vége) | Sevilla – Real Madrid 2:3 (vége)
La Coruňa – Villarreal 1:1 (vége)
Deportivo La Coruňa
1:1 (0:0)
Villarreal CF
szombat 02.05.2015, 22:00 • Riazor Stadion • Primera División

Az első félidő elején a Villarreal kezdett jól, de a fölénybe kerülő Depor előtt adódott több kisebb helyzet, de igazi gólveszély egyik kapu előtt sem alakult ki.

A második félidő aztán gyors gólváltással kezdődött, de ettől mintha megijedtek volna a csapatok, a Villareal különösen sokat foglalkozott azzal, hogy ne kapjon gólt, de ezt jól csinálták, mert a Depor már csak lesről tudott betalálni, a Villarreal lesről sem, így maradt az 1:1, ami igazságosnak mondható.

Természetesen ez a Depornak kevés, egyre nehezebb helyzetben a galíciaiak, a Villarreal is folytatja rossz sorozatát, de ők tartják a hatodik helyüket. (23:53:57)

84
    Lopo helyett Insua a Deporban.

81
    Juanfran helyett Toche a pályán.

80
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Moisés Gómez (Villarreal CF).

77
    Egyre többet próbál támadni a Depor, de semmi átütő erő nincs az akcióikban.

74
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Víctor Ruiz (Villarreal CF).

74
    Bailly nem folytatja, Dorado s helyén.

71
    Luisinho le, Cuenca be.

69
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Oriol Riera (Deportivo La Coruňa), reklamálásért.

66
    Jokić helyén Gómez.

62
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bojan Jokić (Villarreal CF), Juanfrant buktatta a vonal mellett.

55
    Moreno helyett Vietto a pályán.

52
    Lássuk, jó tesz-e a meccsnek ez a gyors gólváltás, vagy óvatosságra int majd a csapatokat a bekapott gól?

51
    Egy kicsit szerencsése találattal pedig egyenlít a Depor...
    Celso BORGES - 1:1

50
    A Deportivo gólt szerzett!
    Juanfran beadását kifejelik a védők, CELSO BORGES elé kerül, a 20 méteres lövésébe két védő is beleér, így pattan a kapu jobb oldalába, nem védhetett Juan Carlos.
    Jaume COSTA - 0:1

49
    A Villarreal gólt szerzett!
    Mario Gaspar keresztlabdáját pörgeti fel magának JAUME COSTA, majd a kint álló Fabri fölött átíveli 18 méterről! 0:1

Jobban kezdtek a hazaiak, igazi gólhelyzetük nem volt, ahogy a Villarrealnak sem, miután kiegyenlítettebbé vált a játék. Nagy az iram, de sok a pontatlanság is, jobb folytatásban reménykedünk.

45
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Eric Bailly (Villarreal CF), Rierát buktatja a felezővonalnál.

40
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Mario Gaspar (Villarreal CF).

16
    Az első tíz percben a Depor játszott fölényben, de most már a Villarreal birtokolja többet a labdát.

8
    Nagy az iram, de ehhez sok hiba is társul, nem láttunk végigvitt támadásokat az elmúlt percekben.

A spanyol élvonal 35. fordulójának késő esti meccsén a 18. helyen álló Deportivo La Coruňa a hatodik Villarrealt fogadja.

A hazaiak mérlege 6-11-17, és két ponttal maradnak el a bennmaradást jelentő helyezéstől, vagyis van miért küzdeniük még.

A Villarreal nemzetközi szereplést jelentő helyezéssel büszkélkedhet, és a hátrányuk tetemes az ötödik Sevillához képest, a 13 pont behozhatatlan, de héttel megelőzik a Malagát, így a hatodik pozíciójuk elég biztosnak tűnik.

Mindkét csapat gyenge formát mutat, a legutóbbi öt fordulóban három-három pontot szereztek, a hazaiak reményeit az táplálhatja, hogy a legutóbbi hat egymás elleni meccsükön mindig haza győzelem született, lássuk, hogy a Villarreal a rossz formája ellenére meg tudja-e törni ezt a hagyományt!

Gólok: 50. Borges – 49. J. Costa

Lapok:   69. Riera (DEP) – 40. M. Gaspar (VLR), 45. Bailly (VLR), 62. Jokić (VLR), 74. Ruiz (VLR), 80. M. Gómez (VLR)

Deportivo La Coruňa: Fabri – Pablo (C), Lopo (84. Insua), Laure, Sidnei – Luisinho (71. Cuenca), Borges – Bergantiños, Moreno Juanfran (81. Toché), Lucas – Riera.
    Cserék: Lux – Insua, Rodríguez, Cuenca, Salomão, Toché, Costa.

Villarreal CF: Juan Carlos – Jokić (66. M. Gómez), M. Gaspar, J. Costa, Ruiz – Bailly (74. Dorado), J. dos Santos, Pina, Trigueros – Campbell, Moreno (55. Vietto).
    Cserék: Fernández – Vietto, Dorado, M. Gómez, Rukavina, Marcos, Alfonso.

Játékvezetők: H. Hernández

Nézőszám: 20.817