Oroszország – Szlovénia 5:3 (vége) | Ausztria – Svédország 1:6 (vége) | Fehéroroszország – Szlovákia 1:2 (hosszabbítás vége)
Kanada – Németország 10:0 (vége) | Dánia – Finnország 0:3 (vége) | Franciaország – Svájc 1:3 (vége)
Oroszország
5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
Szlovénia
vasárnap 03.05.2015, 12:15A csoportos Világbajnokság • B csoport

Megérdemelt orosz győzelem született, de Szlovénia nagyot küzdött a záró harmadban és végül elfogadható kétgólos vereséget szenvedett csak a nagy favorit orosz csapattól. Az oroszoknak hat pontjuk van ezzel a győzelemmel, a szlovénok továbbra is pont nélkül. Ma délután, majd este további négy mérkőzéssel folytatódik a világbajnokság. (14:26:25)

60:00

59:10
    Az utolsó percben járunk, eldőlt, a három pont az orosz csapaté lesz.

58:30
    Medvedev kemény lövése suhan el kapuvas mellett.

57:40
    Tartják az oroszok a pakkot az utolsó percekben.

56:40
    Kuliomin a körök közül pár centivel a felső sarok fölött lőtte el a pakkot.

55:30
    Tovább folytatódik a gyors iramú támadó hoki, Szlovénia új erőket mozgósított a hajrára.
    Robert SABOLIC - 5:3

54:46
    Szlovénia gólt szerzett!
    Nagyon szépen kidolgozott szlovén akció végén ROBERT SABOLIC emelte Barulin mamutja felett a felső sarokba a harmadik szlovén gólt. Gólpasszok: Rok Ticar, Ziga Jeglic.

54:30
    Barulin szép védése a lepkéssel, buli következik.

54:00
    A szlovénok nem adják fel, szépíteni akarnak, Kopitar kereste ismét Razingart a kapu előtt.

53:10
    Kipattan a korong a nézőtérre, hosszabb idő után van játék megszakítás, közel négy percig le föl támadtak a csapatok.

52:00
    Ketten az egy ellen indulnak meg az oroszok, Sipacsov fejezi be az akciót, de csak Grancar kapusba lövi az óriási lehetőséget.

51:00
    Razingar került nagy helyzetbe Kopitar pontos passza után, Barulin a helyén volt.

50:10
    Belov hozza fel az újabb orosz támadást, Kopitar harcol a korongért a kapu mögött.

49:30
    Grancar jól állja a sarat, rengetek lövést védett az utolsó két percben.

48:15
    Panarin bombáját védi bravúrral Grancar.

47:30
    Az oroszok nem hagynak semmit a véletlenre és elakarják dönteni a meccset.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 5. Kovalcsuk (Barulin, Dadonov), 5. Kuliomin (Antipin), 19. Dadonov (Panarin, Sipacsov), 30. Sipacsov (Panarin), 46. Dadonov (Sipacsov) – 24. Kopitar (Pretnar, Kranjc), 35. Pance, 55. Sabolic (Ticar, Jegllic)

Oroszország: Barulin (Bobrovski) – Chudinov, Belov, Panarin, Dadonov, Sipacsov – Biriukov, Medvedev (A), Plotnikov, Anisimov, Kovalcsuk (C) – Kulikov, Antipin, Moziakin Malkin (A), Kuliomin – Jakovlev, Tichonov, Sirokov, Tarasenko.

Edző: Oleg Znarok.

Szlovénia: Grancar (Kristan) – Pretnar, Kranjc, Razingar (C), Kopitar (A), Mursak – Gregorc, Robar, Jeglic, Ticar, Sabolic- Vidmar, Kovacevic, Music, Ograjensek, Pance – Stebih, Pavlin, Rodman (A), Golicic, Verlic.

Edző: Matjaz Kopitar.

Játékvezetők: Bjork (SWE), Sidorenko (BLR) – Fluri (SUI), Lederer (CZE)

Nézőszám: 7557.