Oroszország – Szlovénia 5:3 (vége) | Ausztria – Svédország 1:6 (vége) | Fehéroroszország – Szlovákia 1:2 (hosszabbítás vége)
Kanada – Németország 10:0 (vége) | Dánia – Finnország 0:3 (vége) | Franciaország – Svájc 1:3 (vége)
Oroszország
5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
Szlovénia
vasárnap 03.05.2015, 12:15A csoportos Világbajnokság • B csoport

Megérdemelt orosz győzelem született, de Szlovénia nagyot küzdött a záró harmadban és végül elfogadható kétgólos vereséget szenvedett csak a nagy favorit orosz csapattól. Az oroszoknak hat pontjuk van ezzel a győzelemmel, a szlovénok továbbra is pont nélkül. Ma délután, majd este további négy mérkőzéssel folytatódik a világbajnokság. (14:26:25)

60:00

59:10
    Az utolsó percben járunk, eldőlt, a három pont az orosz csapaté lesz.

58:30
    Medvedev kemény lövése suhan el kapuvas mellett.

57:40
    Tartják az oroszok a pakkot az utolsó percekben.

56:40
    Kuliomin a körök közül pár centivel a felső sarok fölött lőtte el a pakkot.

55:30
    Tovább folytatódik a gyors iramú támadó hoki, Szlovénia új erőket mozgósított a hajrára.
    Robert SABOLIC - 5:3

54:46
    Szlovénia gólt szerzett!
    Nagyon szépen kidolgozott szlovén akció végén ROBERT SABOLIC emelte Barulin mamutja felett a felső sarokba a harmadik szlovén gólt. Gólpasszok: Rok Ticar, Ziga Jeglic.

54:30
    Barulin szép védése a lepkéssel, buli következik.

54:00
    A szlovénok nem adják fel, szépíteni akarnak, Kopitar kereste ismét Razingart a kapu előtt.

53:10
    Kipattan a korong a nézőtérre, hosszabb idő után van játék megszakítás, közel négy percig le föl támadtak a csapatok.

52:00
    Ketten az egy ellen indulnak meg az oroszok, Sipacsov fejezi be az akciót, de csak Grancar kapusba lövi az óriási lehetőséget.

51:00
    Razingar került nagy helyzetbe Kopitar pontos passza után, Barulin a helyén volt.

50:10
    Belov hozza fel az újabb orosz támadást, Kopitar harcol a korongért a kapu mögött.

49:30
    Grancar jól állja a sarat, rengetek lövést védett az utolsó két percben.

48:15
    Panarin bombáját védi bravúrral Grancar.

47:30
    Az oroszok nem hagynak semmit a véletlenre és elakarják dönteni a meccset.

46:40
    A gól után nyomást gyakorol az orosz gárda, Plotnikov került jó helyzetbe, Grancar csak kiüti a pakkot, majd Medvedev ismételt.
    Jevgenij DADONOV - 5:2

45:45
    Oroszország gólt szerzett!
    Egy mintaszerű orosz akció végén a körök közül DADONOV JEVGENIJ lőtte át Grancar kapust és háromra növelte az orosz előnyt. Gólpassz: Vadim Sipacsov.

45:30
    Malkin remek cselekkel verekedte be magát a szlovén kapu elé, túl közel került Gracnarhoz, így védeni tudott a szlovén kapus.

44:44
    Ticar korcsolyázott lesre, Sabolics passza után.

44:00
    Szlovén tilos felszabadítás.

43:30
    Robar ereszt el egy kemény löketett a kékről, de már az oroszok jönnek előre.

42:30
    Kiváló az iram, mindkét kapu előtt komoly helyzetek sora.

41:25
    Antipin hozza fel az orosz támadást, Tichonov nyúl bele ügyesen egy lövésbe.

40:30
    Szlovénia nagyon belekezdett a záro harmad első perceiben, Jeglic került helyzetbe.

40:01

A csapatok már a kijáróban hamarosan kezdődik záró harmad.

A második harmadban feltudtak jönni két gólra a szlovénok, de el kell mondani, hogy ehhez Barulin kapus lepkés kesztyűje is segített, mert mindkét gólnál átment rajta a korong. Kiegyenlítettebb lett a meccs a harmad végére, nagy iramot diktáltak a csapatok, és ha sikerülne a szlovénoknak egy gyors gólt lőni, akár még szoros is lehet a végjáték

40:00

39:30
    Plotnikov kapott jó helyzetbe korongot, de nem tudta jól lekezelni, így oda a helyzet.

38:50
    Tovább folytatódik az orosz nyomás, beakarják lőni az ötödiket a dudaszó előtt.

37:30
    Nyomnak az oroszok, Tichonov helyzetben, majd Medvedev bombája suhan elé a kapu mellet, tartják a harmadot, folytatódik a nyomás, végül a védőhálóra pattan a korong egy újabb orosz lövés után.

36:40
    Grancar véd bravúrral kétszer egymás után, buli következi a szlovén harmadban.

35:50
    Kiváló a meccs ezekben a percekben, le föl támadnak a csapatok, remek az iram.

35:00
    Újabb szlovén ziccer maradt ki, szárnyat kaptak Pance gólja után.
    Ziga PANCE - 4:2

34:30
    ZIGA PANCE átlövi Barulin kesztyűjét miután ketten az egy ellen támadtak a szlovénok, ebben a gólban is egy kicsit benne volt az orosz hálóőr. feljöttek a szlovénok kettőre. Gólpassz nélkül.

34:02
    Szlovénia lesre korcsolyázik.

33:30
    Gregorc kemény lövését védi Barulin, aki semmit nem látott a lövésből, de sikerült elkapni a pakkot.

33:00
    A szlovén gárda megindul, hárman a kettő ellen, Mursak lövését oldalra üti ki Barulin, szép szlovén akció volt.

32:15
    Orosz les és reklám szünet.

32:00
    Óriási iramot diktál most az orosz gárda, meglehetett volna már az ötödik orosz gól, de Sirokov a kapuvasat találja el.

31:00
    Moziakin került nagy helyzetbe Grancar előtt, de elpuskázta a ziccert.
    Vadim SIPACSOV - 4:1

29:27
    VADIM SIPACSOV kap gyönyörű keresztpasszt Panarintól, majd közelről vágja be az üres kapuba a negyedik orosz gólt. Gólpassz: Artemi Panarin.

28:30
    A szlovén gárda Kopitar gólja után gyakrabban merészkedik Barulin kapuja elé.

28:00
    Medvedev lövése kipattan Grancar kapusról, majd a fekvő szlovén hátvéd a kezével tolja ki a pakkot a kék vonalon túlra.

27:10
    Biriukovot találja arcon a korong, ápolásra szorul, lemegy az öltözőbe.

26:47
    Kulikov büntetése is letelt, teljes létszámban a csapatok.

26:00
    Razingar már játékban a szlovének játszanak most rövid ideig előnyben.

25:15
    Felpörögnek az események, Mursak ment el szépen és került helyzetbe, majd fordult az orosz csapat és máris Kovalcsuk veszélyeztette Grancar hálóját.

24:46
    Kulikov kap két percet az orosz csapatból bottal lökésért.

24:15
    Panarin hagyja ki a ziccert közelről, nagy az orosz nyomás az emberelőnyben.

23:29
    Razingar kap kettő percet bottal akasztásért.
    Anze KOPITAR - 3:1

23:14
    ANZE KOPITAR bal oldali lövését kicsit elnézi Barulin, akinek a lepkés kesztyűje alatt meg be az első szlovén gól. Gólpasszok: Klemen Pretnar, Ales Kranjc.

22:55

22:20
    Gyors a játék a második harmad elején, alig volt eddig játék megszakítás.

21:15
    Bezárják a szlovénokat az oroszok saját harmadukba, folytatódik az orosz fölény.

20:30
    Anisimov kapott a középpályán pakkot, majd egyedül tört a kapura, de Grancart ne tudta becsapni, nagy orosz ziccer volt.

20:01

A csapatok már a jégen, hamarosan kezdődik a második harmad.

Az első percek kiegyenlített játékot hoztak, bátran kezdtek a szlovénok, de öt perc játék után már csak az orosz csapat volt a jégen, akik egy kapuztak és három szép gólt lőttek a szlovén hálóőrnek. A hajrában Golicic szépíthetett volna de fölé lőtte a szlovénok helyzetét. A második játékrészz körülbelül 13:02 kezdődik.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:30
    Golicic került helyzetbe, fonák lövése a bal felső sarok mellett suhant el.
    Jevgenij DADONOV - 3:0

18:56
    Szépen megjáratták az oroszok a korongot, majd Panarin pontosan DADONOV JEVGENIJ botjára passzolta, aki közelről Grancar mellett talált védhetetlenül a hálóba. Gólpasszok: Artemi Panarin, Vadim Sipacsov.

18:09
    Kiállítás a szlovén csapatból, Kovacevic kap két percet magas bottal való játékért.

17:30
    Ismét nagy nyomást gyakorol most az orosz gárda, Kulikov került helyzetbe, de sokáig kivárt majd kisodródott oldalra.

16:50
    Malkint nyomták fel a palánkra a szlovén harmadban.

16:00
    Anisimov visszatért a büntetőpadról és rögtön helyzetbe került, de Grancar bravúrral védett.

15:15
    Ketten az egy ellen indultak meg az oroszok, végül nem sikerült kihasználni a lehetőséget.

14:20
    Feláll a szlovén válogatott járatják a pakkot, de Kopitar pontatlan, így sikerül felszabadítani az orosz csapatnak.

13:52
    Anisimov kap két percet az orosz csapatból durva játékért.

13:40
    Az oroszok most gyorsabbak voltak mint a korong, lesre korcsolyáztak.

13:10
    Belov vitte be szépen a pakkot Grancar kapuja elé, majd közelről hagyja ki a ziccert.

12:20
    Jól keverik a korongot az oroszok a szlovén harmadban, végül sikerül felszabadítani a szlovénoknak.

11:35
    Tarasenko a körök közül nagy helyzetben durrant a kapu mellé.

10:50
    Nagy harc a korongért az orosz harmadban, kikotorják végül a szlovénok a korongot a palánknál.

10:20
    Távoli szlovén lövés, Barulin a védőhálóra üti ki, reklám szünet következik most a csarnokban.

09:15
    Kovacevic tartja a pakkot a szlovének a kapuja mögött, kicsit fellélegezhet most a szlovén gárda.

08:30
    A szlovénok csak kapkodják a fejüket, óriási az orosz nyomás.

07:33
    Tarasenko szép cselsorozatát állítják meg a szlovén védők az utolsó pillanatban Grancar előtt.

06:35
    A szlovénok a jó kezdés után, gyakorlatilag csak védekeznek ezekben a percekben.

05:30
    Az orosz fölény folytatódik a gólok után.
    Nikolai KULIOMIN - 2:0

04:39
    Fél perc telt el a vezető orosz gól után,és és egy kavarodás végén KULIOMIN NIKOLAI talált a hálóba közelről, Gólpassz: Viktor Antipin.
    Ilja KOVALCSUK - 1:0

04:03
    ILJA KOVALCSUK bal oldalon tört be a szlovén harmadba, egész a bedobó kör tetejére vitte a korongot, majd Grancar lábai között belőtte az oroszok vezető gólját. Gólpasszok: Konstantin Barulin, Dadonov Jevgenij.

03:30
    Az oroszok kezdenek nyomást gyakorolni, de Verlic szerzett most korongot és egy szép lövéssel fejezte be az akciót.

03:00
    Jó tempóban kezdtek a csapatok, eddig kiegyenlített a játék, közben szlovén tilos felszabadítás.

02:10
    A buli után Moziakin lőtt egyből a kapura, Grancar a lepkéssel védett.

01:45
    Gracnar első védése a meccsen, rátenyerelt a korongra, nem volt veszélyes szituáció.

01:10
    Bátran kezdi a szlovén gárda a meccset, aktívan támadnak eddig.

00:30
    Az első támadást a szlovén csapat vezette a mérkőzésen, Kopitar lövését blokkolták az orosz védők.

00:01

Ma először lép jégre az orosz csapatban Jevgenij Malkin.

A csapatok már érkeznek, hamarosan kezdődik az idei vb 11-ik mérkőzése.

Oroszország válogatottja fehér, Szlovénia kék mezben lép jégre a mai mérkőzésen.

Oroszország: Barulin (Bobrovski) – Chudinov, Belov, Panarin, Dadonov, Sipacsov – Biriukov, Medvedev (A), Plotnikov, Anisimov, Kovalcsuk (C) – Kulikov, Antipin, Moziakin Malkin (A), Kuliomin – Jakovlev, Tichonov, Sirokov, Tarasenko.

Edző: Oleg Znarok.

Szlovénia: Grancar (Kristan) – Pretnar, Kranjc, Razingar (C), Kopitar (A), Mursak – Gregorc, Robar, Jeglic, Ticar, Sabolic- Vidmar, Kovacevic, Music, Ograjensek, Pance – Stebih, Pavlin, Rodman (A), Golicic, Verlic.

Edző: Matjaz Kopitar.

Játékvezetők: Bjork (SWE), Sidorenko (BLR) – Fluri (SUI), Lederer (CZE).

A világbajnok Oroszország legénysége, az újonc Szlovénia csapatával méri össze erejét a csehországi hoki vb harmadik játéknapján. Mindkét gárda már túl van az első világbajnoki meccsén. Az oroszok fölényes 6-2-es győzelmet arattak pénteken a norvég válogatott ellen, és ha nem vettek volna vissza a záró harmadban akár nagyobb is lehetett volna a különbség. Szlovénia nagy csatában a fehérorosz válogatottól szenvedett 4-2-es vereséget üres kapus góllal a meccs végén. Az orosz és a szlovén csapat legutóbb a 2014-es téli játékokon találkozott, akkor az oroszok nyertek 5-2-re, de sokáig partiban voltak a szlovénok, akik kiváló teljesítményt nyújtottak az egész olimpián.

Az orosz csapatban olyan sztárok lépnek jégre az idei vb-én, mint például Kovalchuk, Malkin, vagy a fiatal Tichonov, de a többiek is a világklasszis kategóriába tartoznak és egy nagyon jó csapatot alkotnak, amely az idén is a világbajnoki címert hajt majd. A szlovén gárdát a KHL-ből, svéd, cseh bajnokságokból érkező játékosok alkotják, de a legnagyobb sztár az angyalok városából érkező Anze Kopitar, aki már több éve a Los Angeles egyik legeredményesebb játékosa. Vasárnap délben az orosz válogatott a toronymagas favorit, de a szlovénok nem adják könnyen a bőrüket, és ha meg tudják fogni a világbajnokot a meccs elején, akkor hasonlóan, mint az olimpián ismét remek meccset játszhatnak a favorittal.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:15 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 5. Kovalcsuk (Barulin, Dadonov), 5. Kuliomin (Antipin), 19. Dadonov (Panarin, Sipacsov), 30. Sipacsov (Panarin), 46. Dadonov (Sipacsov) – 24. Kopitar (Pretnar, Kranjc), 35. Pance, 55. Sabolic (Ticar, Jegllic)

Játékvezetők: Bjork (SWE), Sidorenko (BLR) – Fluri (SUI), Lederer (CZE)

Nézőszám: 7557.