Oroszország – USA 2:4 (vége) | Lettország – Svédország 1:8 (vége) | Norvégia – Finnország 0:5 (vége)
Kanada – Csehország 6:3 (vége)
Norvégia
0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Finnország
hétfő 04.05.2015, 20:15 • CEZ Arena • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Az utolsó harmadban még két gólt hozzá tudtak tenni a finnek, így végül a skandináv összecsapásból nem lett igazi rangadó. A második játékrészben a kettős előnyből szerzett finn gólok megpecsételték a norvégok sorsát. A záró 20 percben pedig még sikerült ezt megtoldani. 20-30 lett a lövésarány, a norvégok azonban nem tudtak betalálni a hálóba.

A finnek ezzel hat pontosak az első meccsen elszenvedett vereség ellenére is, Norvégia maradt nulla pontos, ma nem is volt valós esélye a pontszerzésre.

Norvégia – Finnország: 0-5!
    ---- (22:26:36)

60:00

59:57
    Komarov éppen úgy tért vissza a büntetőpadról, hogy indítani tudták a bal oldalon, jó a keresztpassz jobbra, Kemppainen azonban nem lő elég erősen, átér Haugen a kapu bal oldalába!

59:15
    Megkezdődött az utolsó perc, izgalmakra már ne számítsunk, a norvégok esetleg egyet még begyötörhetnek előnyben.

58:25
    Olimb lövésébe belevetődnek, ki is kerül a pakk a harmadból.

57:49
    Norvégia időt kér, vélhetően a becsületgólra hajtanak, más céljuk nem lehet.

57:49
    Most lép életbe a büntetés, Komarov száll ki két percre fogásért. Norvég emberelőny szinte a végéig.

57:20
    Jaakola beemelt korongja senkinek sem jó, de Thoresen nem tud még felszabadítani, mert a finnek letámadnak. Hamarosan finn kiállítás következik, de még késleltetik, mert norvég ütőn a korong.

56:45
    Salmela gyűjti be hátul a korongot, érzésem szerint igazából mindkét csapat már a végét várja. Martinsen szerel hátul.

56:00
    Már kiegészültek jó ideje a finnek, a semleges harmadban folyik a harc a korongért, a mérkőzés jó ideje eldőlt, de a becsületgólért hajthatnak még a norvégok.

55:05
    Kicsusszant a korong a támadó harmadból, kint a buli a zónából, hamarosan kiegészül Finnország.

54:10
    Bastiansen tüzelt középről, Lepistö viszont remekül blokkolt.

53:35
    Trygg a bal oldalról, jó helyzetből lőhetett egy kipattanót követően, elhalt azonban Rinne testén!

53:00
    Norvég emberelőny következik, Jaakola bottal akasztás miatt bűnhődik két percig a padon.

53:00
    Most már a norvégoknak a még súlyosabb vereséget kell elkerülniük, hirtelen öt gólra hízott a különbség.
    Jussi JOKINEN - 0:5

52:15
    Finnország gólt szerzett!
    Kezd kiütés lenni, JUSSI JOKINEN egy kipattanóra érkezett középen, majd fonákkal laposan a kapuba lőtt, 0-5!
    Gólpassz: Anssi Salmela, Aleksander Barkov.

52:05
    Végképp eldőlt a mérkőzés, négy góllal mennek a finnek, innen nincs már visszaút.

Gólok és gólpasszok: 6. Lindell (Jokinen, Barkov), 29. Kemppainen (Lindell, Aaltonen), 31. Kemppainen (Lindell, Aaltonen), 52. Jokipakka (Komarov, Kemppainen), 53. Jokinen (Salmela, Barkov)

Norvégia: Haugen (Volden) – Holos, Norstebo, Ask, Thoresen, Olimb M. – Trygg, Tollefsen, Martinsen, Olimb K.A., Rosseli Olson – Bonsaksen, Sorvik, Bastiansen, Roymark, Forsberg – Odegaard, Stene, Lovlie, Roest, Dahlstrom
    Finnország: Rinne (Engren) – Lepisto (A), Hietanen, Ruutu, Kontiola, Aaltonen – Lindell, Salmela, Barkov, Jokinen (C), Donskoi – Ohtamaa, Jaakola, Pihlström, Komarov – Jokipakka, Mantyla, Pesonen, Louhivaara, Kemppainen

Játékvezetők: 13 MAYER Timothy (USA) , 16 BJORK Tobias (SWE) – 51 DAHMEN Jimmy (SWE) , 55 LEDERER Vit (CZE)