Oroszország – USA 2:4 (vége) | Lettország – Svédország 1:8 (vége) | Norvégia – Finnország 0:5 (vége)
Kanada – Csehország 6:3 (vége)
Norvégia
0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Finnország
hétfő 04.05.2015, 20:15 • CEZ Arena • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Az utolsó harmadban még két gólt hozzá tudtak tenni a finnek, így végül a skandináv összecsapásból nem lett igazi rangadó. A második játékrészben a kettős előnyből szerzett finn gólok megpecsételték a norvégok sorsát. A záró 20 percben pedig még sikerült ezt megtoldani. 20-30 lett a lövésarány, a norvégok azonban nem tudtak betalálni a hálóba.

A finnek ezzel hat pontosak az első meccsen elszenvedett vereség ellenére is, Norvégia maradt nulla pontos, ma nem is volt valós esélye a pontszerzésre.

Norvégia – Finnország: 0-5!
    ---- (22:26:36)

60:00

59:57
    Komarov éppen úgy tért vissza a büntetőpadról, hogy indítani tudták a bal oldalon, jó a keresztpassz jobbra, Kemppainen azonban nem lő elég erősen, átér Haugen a kapu bal oldalába!

59:15
    Megkezdődött az utolsó perc, izgalmakra már ne számítsunk, a norvégok esetleg egyet még begyötörhetnek előnyben.

58:25
    Olimb lövésébe belevetődnek, ki is kerül a pakk a harmadból.

57:49
    Norvégia időt kér, vélhetően a becsületgólra hajtanak, más céljuk nem lehet.

57:49
    Most lép életbe a büntetés, Komarov száll ki két percre fogásért. Norvég emberelőny szinte a végéig.

57:20
    Jaakola beemelt korongja senkinek sem jó, de Thoresen nem tud még felszabadítani, mert a finnek letámadnak. Hamarosan finn kiállítás következik, de még késleltetik, mert norvég ütőn a korong.

56:45
    Salmela gyűjti be hátul a korongot, érzésem szerint igazából mindkét csapat már a végét várja. Martinsen szerel hátul.

56:00
    Már kiegészültek jó ideje a finnek, a semleges harmadban folyik a harc a korongért, a mérkőzés jó ideje eldőlt, de a becsületgólért hajthatnak még a norvégok.

55:05
    Kicsusszant a korong a támadó harmadból, kint a buli a zónából, hamarosan kiegészül Finnország.

54:10
    Bastiansen tüzelt középről, Lepistö viszont remekül blokkolt.

53:35
    Trygg a bal oldalról, jó helyzetből lőhetett egy kipattanót követően, elhalt azonban Rinne testén!

53:00
    Norvég emberelőny következik, Jaakola bottal akasztás miatt bűnhődik két percig a padon.

53:00
    Most már a norvégoknak a még súlyosabb vereséget kell elkerülniük, hirtelen öt gólra hízott a különbség.
    Jussi JOKINEN - 0:5

52:15
    Finnország gólt szerzett!
    Kezd kiütés lenni, JUSSI JOKINEN egy kipattanóra érkezett középen, majd fonákkal laposan a kapuba lőtt, 0-5!
    Gólpassz: Anssi Salmela, Aleksander Barkov.

52:05
    Végképp eldőlt a mérkőzés, négy góllal mennek a finnek, innen nincs már visszaút.
    Jyrki JOKIPAKKA - 0:4

51:15
    JYRKI JOKIPAKKA érkezett a második hullámban lövésre, meg is kapta a korongot, majd tüzelt, a korong végül átcsúszott Haugen lábai között, ezzel már 0-4!
    Gólpassz: Leo Komarov, Joonas Kemppainen.

49:50
    Salmela ismét a bal oldalon kapott indítást, de ez is pontatlanra sikeredett, majd visszakerül Ohtamaahoz.

49:05
    A korábbi sok kiállítást követően ebben a harmadban még csak egyetlen egy büntetést osztott ki a játékvezetői páros.

48:10
    Pesonen kap indítást középen, elpattan tőle, Olsonnál köt ki. A finnek inkább már a védekezésre figyelnek jobban.

47:20
    Olimb forgolódott a jobb oldalon lövőhelyzetet keresve, de végül nem jutott odáig. Most a norvég kapu mögött a pakk a piros mezesek birtokában.

46:25
    Salmela a bal oldalon a kapuvas közelében próbálta kétszer is a kapuba juttatni a korongot a rövid oldalon, Haugen jól zárta a szöget.

45:50
    Holos tüzelt kissé jobbról, Rinne testéről pattant le, majd a túloldalon nem sokkal később már Haugen tenyerel rá a korongra, ott nem volt helyzet.

45:25
    Jokipakka gyűjti be hátul a korongot, majd kis híján Forsbergnek ajándékozza, de végül odaszúr és megmenti a helyzetet.

44:35
    Lejárt a finn emberhátrány, nem sikerült betalálniuk a norvégoknak.

44:15
    Rosseli Olson tüzelt balról, a palánkon csattan, kevéssel mellé.

43:30
    Lindell ütőjéről pattan el a korong, megszerzik a norvégok, de nem tudnak kapura fordulni, lehet újra kezdeni a támadás építését.

42:40
    Martinsen a jobb oldalon került helyzetbe, de Rinne sikeresen rátenyerel a korongra.

42:28
    Jaakola áll ki bottal akasztás miatt, norvég emberelőny.

42:00
    Salmela került lövőhelyzetbe a bal oldalon, de kevéssel a kapuvas mellé lőtt, pedig ez helyzet volt!

40:40
    Lepistö indítja Kontiolát a bal oldalon, de lövés nem lett belőle, Olimb szerzett korongot.

40:01

Eddig minden a finnek szája íze szerint alakul, három gólosra tudták növelni ebben a harmadban az előnyüket. A norvégoknak is megvannak a támadásaik, de jóval ritkábban veszélyeztetnek, a lövésarány is 11-22, látványos különbség.

A harmad derekán a hosszú ideig tartó többszörös emberelőnyt jól használták ki a finnek, két gólt is ütöttek kettős előnyből, ezzel könnyen lehet, hogy el is döntötték a meccset. De jégkorongban a három gól előny azért nem behozhatatlan.

Norvégia – Finnország: 0-3, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:35
    Thoresen indított a jobb oldalon Forsberget, akitől kissé elpattant a korong, Rinne rá tudott tenyerelni.

39:15
    Pesonen szerez hátul korongot, de el is adja elég hamar.

38:15
    Louhivaara tört be a harmadon belülre középen, de addigra a bal oldalon Ruutu már becsúszott, így les.

38:00
    Thoresen kaparintotta meg a korongot a bulit követően, majd Martinsen hozza ki a zónából.

37:36
    Louhivaara tüzelt kissé jobbról, ismét Haugen a végállomás, támadásban maradtak a finnek.

36:35
    Jokinen a jobb oldalon került helyzetbe, közelről fonákkal kapura is tette, de Haugen kiválóan zárta a szöget!

35:25
    Thoresen bal oldali lövése egy védő testén változtat irányt, így kerüli el a kaput.

34:55
    Norstebot kőkeményen állítják meg a támadó harmadban, de ebből nincs most kiállítás a finnektől.

33:46
    Magas bot miatt Pesonen áll ki két percre a finnektől, most norvég emberelőny.

33:15
    A további gólokat megúszták a norvégok, most viszont egy finn kiállítás fog hamarosan érvénybe lépni.

32:40
    A kereskedelmi szünetet követően folytatódik a mérkőzés, Trygg szerez hátul korongot.

31:30
    Most öt a négy ellen támadnak a finnek, Lindell lövése kipattan, de továbbra is a finnek támadnak.

30:22
    Furcsa, de a "hármas" kiállítás miatt továbbra is öt a három ellen támadhatnak a finnek, mert még függőben is volt egy kiállítás. Elmehet a hajó teljesen a norvégoknak.
    Joonas KEMPPAINEN - 0:3

30:21
    Ismét JOONAS KEMPPAINEN váltja gólra az emberelőnyt öt a háromban. Egy távoli lövés pattant vissza elé, amit közelről a kapu jobb alsó sarkába pofozott! 0-3!
    Gólpassz: Esa Lindell, Juhamatti Aaltonen.

30:01
    Már számolni sem lehet szinte, Újabb norvég kiállítás réme forog fenn, de még tárgyalás alatt a dolog. Végül Ask megkapja játék késleltetése miatt a két percet.

29:50
    Ne feledjük, a gólnál csak az első kiállítás járt le, tehát most egy ideig megint kettős előnyben a finnek.

29:24
    Megint egy norvég kiállítás, Roest száll ki bottal akasztás miatt.
    Joonas KEMPPAINEN - 0:2

28:39
    Nagyon gyorsan kihasználja emberelőnyét a finn válogatott. Szépen járt körbe a korong, majd Lindell lövése kipattant, JOONAS KEMPPAINEN pedig közelről a hálóba kotorta! 0-2!

28:20
    Ismét kiállítás a norvégoktól, Bonsaksen száll ki két percre palánkra lökés miatt. 20 mp-ig kettős finn előny.

27:45
    Egy visszatett korongot Ruutu jobbról lőtt kapura, a hosszú felsőből Haugen óriási bravúrral ütötte ki!

26:41
    Thoresen bottal akasztás miatt áll ki két percre, finn emberelőny.

26:41
    Jokinen fonákkal próbálta rátűzni, de a kipattanónál szabálytalanság történt, kiállítás lesz.

26:02
    Hietanen indítása sikertelen, Haugen kezében a korong.

25:30
    Lepistö indít a bal oldalon, de megint lesre csúszott egy fehér mezes.

24:45
    Pihlström a bal oldalon tört be a támadó harmadba, Salmela tette volna vissza kapu mögött, de nem ért célba a passz.

24:00
    A semleges harmadban a harc, mindkét csapat jól védekezik most.

23:15
    Les a finneknél, a buli a harmadon kívül.

22:45
    Ismét Hölos veszélyeztet a bal oldalon, Ruutu azonban szerelni tudja.

22:10
    Megúszták a finnek a kettős hátrányt, újra teljes létszámban.

20:50
    Holos próbálkozott lövéssel távolról, Rinne hárított!

20:01

Egy gólos előnyre tett szert az egyébként aktívabban játszó Finnország (bár a végén 7-9 lett a lövésarány), de a második harmad elején lesznek még meleg pillanataik a finneknek kettős emberhátrányban. Norvégia jól tartja magát, nem esélytelen a pontszerzésre.

Norvégia – Finnország: 0-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:35
    Még egy két perc Finnország ellen, Lepistö száll ki gáncsolás miatt.

19:00
    Olimb nagy erejű lövése megpattan egy védőn, a rövid felsőt vette volna célba jobbról.

18:25
    Most lép életbe Hietanen két perces büntetése, fogásért a büntetés. Norvég emberelőny.

18:20
    Finn kiállítás következik, de még adogatnak a norvégok.

18:05
    Aaltonen lőtt balról, a kipattanóra Kontiola érkezett a túloldalon, de Haugen utánanyúl a korongnak és megkaparintja.

17:10
    Martinsen emelte kapura, de egy védő ütőjéről a palánk mögé pattant a korong.

16:50
    Pihlström a bal oldalon jutott lövőhelyzethez, a saját palánkról visszapattanóját próbálta kapura tenni, de megelőzték.

15:35
    Salmela lövési kísérletét blokkolják a bal oldalról, de marad a finneknél.

14:55
    Hietanen lő középről, a kék vonal közeléből, de ez sem találja el a kaput.

13:50
    Lepistö a jobb oldalon iramodott meg, de még időben felszedték az ütőjét.

12:35
    Lindell, majd Salmela tüzelt jó helyzetből, de Haugen mindkét esetben jól zárta a szöget és védett!

11:55
    Némi mezőnyharc folyik most a semleges harmadban helyzet nélkül.

10:05
    Beléptünk az első harmad második felébe, Roest iramodott meg a jobb oldalon, majd a palánk mellett némi közelharc.

09:15
    Ruutu szerzett hátul korongot, de Roymark igen gyorsan visszaszerzi a semleges harmadban.

07:55
    Martinsen középről emelte kapu felé a labdát, de a jobb kapuvas mellett kötött ki.

07:20
    Olimb emelte Rinne kezébe a korongot, a kereskedelmi szünet után pedig máris folytatódhat a találkozó.

07:05
    Jokinen keresztpassza érkezett a bal oldalról, de nem érkezett középen ütemre senki.

06:20
    Nagyon szép, emberelőnyös gól Finnországtól, vajon fel tudnak-e állni a norvégok a hátrányból?
    Esa LINDELL - 0:1

05:05
    ESA LINDELL nagyon gyorsan kihasználja az emberelőnyt egy távoli bombával a kék vonal közeléből! 0-1! JUSSI JOKINEN adta a gólpasszt.
    Gólpassz: Jussi Jokinen, Aleksander Barkov.

04:52
    Kiállítás a norvégoktól, Bonsaksen fogásért kap két percet. Finn emberelőny.

04:00
    Trygg keresztpassza pontatlan, de jó ideje nem vezetett támadást Finnország.

03:25
    Trygg távoli bombája Rinne kesztyűjében hal el, nem volt elég erős a lövés.

02:30
    Hölos szerez korongot a semleges harmadban, de nem jut vele messzire, Jokinen gyűjti be hátul.

01:55
    Pihlström bal oldali lövése kevéssel a jobb kapuvas mellé száll.

00:15
    Pirosban a norvégok, fehér-kékben a finnek.

00:01

Norvégia: Haugen (Volden) – Holos, Norstebo, Ask, Thoresen, Olimb M. – Trygg, Tollefsen, Martinsen, Olimb K.A., Rosseli Olson – Bonsaksen, Sorvik, Bastiansen, Roymark, Forsberg – Odegaard, Stene, Lovlie, Roest, Dahlstrom

Finnország: Rinne (Engren) – Lepisto (A), Hietanen, Ruutu, Kontiola, Aaltonen – Lindell, Salmela, Barkov, Jokinen (C), Donskoi – Ohtamaa, Jaakola, Immonen, Pihlström, Komarov – Jokipakka, Mantyla, Pesonen, Louhivaara, Kemppainen

Játékvezetők: 13 MAYER Timothy (USA) , 16 BJORK Tobias (SWE) – 51 DAHMEN Jimmy (SWE) , 55 LEDERER Vit (CZE).

Folytatódik az A csoportos jégkorong világbajnokság Csehországban. Ezúttal egy skandináv rangadót kísérhetünk figyelemmel a két vereséggel kezdő Norvégia és az amerikai válogatott ellen meglepően sima vereséggel indító Finnország között.

Igaz, hogy a norvégok az első két meccsükön nem szereztek pontot, de ez megér egy misét. Az orosz csapat ellen sima vereséget szenvedtek, ám az USA csak nagy nehézségek árán szerezte meg a három pontot Norvégia ellen, az egy pontra mindenképpen rászolgáltak volna a skandinávok. Nem lehet tehát félvállról venni a norvégokat, de a találkozó esélyese még így is egyértelműen Finnország. Tizenhat játékosuk szerepel a KHL-ben vagy az NHL-ben, sokkal magasabban jegyzett a válogatott egyben és játékosokra bontva is. De a világbajnokságon láttunk már meglepetéseket. Ha Finnország most nem gyűjti be a három pontot, akkor egyre inkább kikerülne az igazi nagy esélyesek köréből, így igen fontos lesz a finneknek a győzelem.

A találkozó este 20:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 6. Lindell (Jokinen, Barkov), 29. Kemppainen (Lindell, Aaltonen), 31. Kemppainen (Lindell, Aaltonen), 52. Jokipakka (Komarov, Kemppainen), 53. Jokinen (Salmela, Barkov)

Finnország: Rinne (Engren) – Lepisto (A), Hietanen, Ruutu, Kontiola, Aaltonen – Lindell, Salmela, Barkov, Jokinen (C), Donskoi – Ohtamaa, Jaakola, Pihlström, Komarov – Jokipakka, Mantyla, Pesonen, Louhivaara, Kemppainen