Dánia – Fehéroroszország 1:5 (vége) | Svájc – Németország 1:0 (vége) | Szlovákia – Szlovénia 3:1 (vége)
Ausztria – Franciaország 0:2 (vége)
Szlovákia
3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Szlovénia
kedd 05.05.2015, 20:15 • CEZ Arena, Ostrava • A csoportos Világbajnokság • B csoport

A harmadik harmadban a sok emberhátrány felőrölte Kopitarék erejét és végül a több klasszis jégkorongozót felvonultató Szlovákia meg tudta fordítani a mérkőzést és a legeslegvégén egy üres kapus találattal végleg bebiztosította a három pont megszerzését!
    A szlovénok hatalmasat küzdöttek, de meg kellett hajolniuk a nagyobb játéktudás előtt, lényegében a rutinos Meszaros és Gaborik teljesítménye döntött Szlovákia javára!
    Ezzel a szlovákoknak már hét pontjuk van és továbbra is veretlenek a vb-n, míg Szlovéniának majd Norvégia és Dánia ellen kell megpróbálni megszerezni a bennmaradáshoz szükséges pontokat!
    A figyelmet egyelőre köszönjük, de tartsanak továbbra is velünk, hiszen folyamatosan követhetnek nálunk szinte minden fontos sporteseményt! (22:37:31)

60:00

59:59
    Szlovákia gólt szerzett!
    Gólszerző GABORIK. MARIAN GABORIK szerzett korongot a saját harmadában és mindenki felett átemelve azt, bejuttatta az üresen maradt szlovén kapuba! 3-1

59:30
    Fél perce van még a szlovénoknak, hogy megpróbáljanak valamit.

58:43
    Kristan lekorcsolyázott, hogy 6 az 5 ellen támadhasson a szlovén válogatott!

58:20
    Időt kérnek a szlovénok!

57:50
    Lesen a szlovénok!

57:30
    Laco védett egy a kapuja mögül visszatett korongot!

57:01
    Magas bot miatt nem vihette tovább a korongot a szlovákok támadója!

56:00
    A sorozatos kiállítások a jelek szerint felőrölték a szlovén válogatott erejét, így tudott fordítani a szlovák együttes!
    Marian GABORIK - 2:1

54:16
    Gólszerző GABORIK. Assziszt: Hudacek. Hudacek tette a korongot MARIAN GABORIK-nak, aki egy csel után biztosan lőtt a szlovén kapuba! 2-1

53:55
    Megint Kristan volt munkában.

53:30
    Gaborik lövését blokkolták a szlovénok.

53:01
    Mursak lövése után ment el a korong a szlovák kapu mellett!

52:39
    Szlovén tilos felszabadítás!

52:08
    Rövid, szusszanásnyi média és jégkása eltávolító szünet!

51:36
    Időközben kiegészült a szlovén válogatott!

51:35
    Meszaros elől a visszahúzódó Kopitar mentett a szlovén kapu előtt!

51:15
    Surovy lőtt fordulásból a szlovén kapura, de Kristan mentett!

51:04
    Lesen akadt el a szlovákok támadása!

50:10
    3 az 1 ellen ugorhattak ki emberelőnyben a szlovákok, de Gaborik elrontotta a ziccert!

49:47
    Meszaros lövését védte Kristan.

49:36
    Újabb szlovák emberelőny, gáncsolásért Ticar kapott kettő percet!

49:01
    Támadásban maradtak a szlovákok!
    Andrej MESZAROS - 1:1

47:57
    Gólszerző MESZAROS. Assziszt: Granak. Felállt emberelőnyben a szlovák válogatott és Granak letett korongját ANDREJ MESZAROS bebombázta távolról! Megtört a jég; 1-1

47:40
    Megint Gaborik veszélyeztetett, de Kristan védett!

47:10
    Gaborik nem tudta behúzni a korongot a szlovénok kapujába!

46:53
    Felborította a szlovén kaput a visszakorcsolyázó Music, ezért kettő percet adott az orosz bíró, újabb szlovák emberelőny!

46:30
    Szlovák tilos felszabadítás!

46:12
    Jurco közeli lövését védte Kristan a fór utolsó másodpercében!

45:38
    Újabb helyzetet úszott meg emberhátrányban a szlovén válogatott!

45:13
    Gaborikkal szemben mentett a szlovén védelem.

44:12
    Sabolic kapott kettő percet, újabb szlovák emberelőny!

42:48
    Urbas bombáját hárította Laco, majd Mursak sem tudta a kapuba tenni a korongot.

42:03
    Megint jó a szlovén blokk!

41:30
    Jurco csak hátulról találta el a szlovénok kapuját!

40:20
    Gaborik lövését hárította már Kristan.

40:02
    Egyelőre a szlovénoknál a korong.

40:01

Talán hihetetlenül hangzik, de kétszer húsz percet követően 19:16 a kapuralövési arány az előzetesen kevésbé esélyesnek tartott szlovén válogatott javára!

Azonnal kezdődik a harmadik harmad, egyelőre egygólos szlovén vezetéssel! Tartsanak továbbra is velünk!

Továbbra sem bír a szlovák válogatott a szlovénnal, Kopitarék eddig remekül védekeznek és támadásokra is bőven futja erejükből, így teljesen megérdemelten vezet délnyugati szomszédunk, az északi ellen!
    Egy biztos; lesznek még izgalmak a harmadik harmadban is, tartsanak velünk akkor is!

40:00

39:25
    Gaborik elől Kristan csípte el a korongot!

39:01
    Egy percen belül vagyunk a második harmadban!

38:16
    Gregorc bombáját mamutjával hárította Laco!

38:10

36:49
    Kristan védett és közben ki is egészült a szlovén válogatott!

36:26
    Jurcina távoli kísérletét hatástalanította Kristan!

36:05
    Tatar lövését fogta meg Kristan!

35:23
    Kiegészültek a szlovákok, most Nekik van egy rövid emberelőnyük!

35:03
    Kopitarral szemben mentett a szlovák kapus!

34:49
    Oda a szlovén emberelőny; Sabolic akadályozta Laco kapust, ez is kettő perc!

34:24
    Jeglic lövéséből sem lett gól!

33:45
    Laco védett egyet!

33:23
    Szlovén emberelőny, Tatar ütött oda egyet Kovacevicnek a támadó harmadban.!

33:05
    Megint Kristannak kellett védenie egyet!

32:45
    Dravecky egészen közeli korongjánál is menteni tudott a szlovén kapus!

32:25
    Rögtön egy szlovén helyzet, de Urbas lövését védeni tudta Laco!

32:19
    Kiegészültek a szlovénok!

31:32
    Bartovic lövése vágódott le a szlovén blokkról.

30:35
    Tatar kapuvasa után a túloldalon Kopitar ugorhatott ki emberhátrányban, de nem tudta Laco mellett ellőni a korongot!

30:19
    Urbas bottal akasztásért megy ki kettő percre, szlovák emberelőny!

30:10
    Bartovic lövését védte Kristan.

29:25
    Tatarék csiki-csukijából nem lett igazi helyzet a szlovén kapu előtt!

28:37
    Tilos felszabadítás szlovén részről.

28:05
    Janosik beemelt korongját csípte el Kristan.

27:26
    Music került nagy helyzetbe a túloldalon, de lövését Laco mentette!

27:01
    Egy szlovák megugrás végén Tatar lövését fogta Kristan.

26:45
    Laco korcsolyázott ki jól a kapujából.

26:10
    Dano nem tudta szólója végén átpasszírozni a korongot a szlovén kapus alatt!

24:35
    Urbas korongját is Laco hatástalanította!

24:11
    Kranjc hatalmas lövését védte a szlovák kapus!

23:44
    Ticar elől Laco vetődött rá a korongra!

23:13
    Ticar lövése ment el a szlovák kapu mellett!

22:52
    Akadályozásért Baranka kapott kettő percet, újabb szlovén emberelőny!

22:33
    Nem tud egyelőre igazán kibontakozni a szlovák válogatott!

21:16
    Ticar ezúttal közelről veszélyetetett, megint a szlovák kapus volt a helyén!

20:55
    Megint a szlovák kapus volt munkában.

20:45
    Robar szép fonákját hárította Laco!

20:01

Jönnek a csapatok folytatásra, azonnal kezdődik a második harmad Ostravában.

Teljesen kiegyenlített eddig a két "szomszéd" válogatottjának találkozója! A szlovénok egyelőre azzal vezetnek, hogy Ők belőtték az emberelőnyt, míg a szlovákok kihagyták!
    Természetesen még semmi sem dőlt el, érdemes lesz tehát velünk tartani a folytatásban is!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:14
    Music korongja ment keresztbe a szlovákok kapuja előtt!

19:01
    Egy percen belül tart a meccs az első harmadban!

18:23
    Meszaros blokkolta Urbas lövését!

17:20
    Razingar már nem tudott beleütni a korongba a szlovákok kapuja előtt!

15:18
    Jurco helyzete maradt ki a szlovén kapu előtt!

14:55

14:06
    Kopitar indítása volt ezúttal túl hosszú Urbasnak.

13:35
    A túloldalon egy kis felfordulás, de Kristan egyelőre jól áll őrt a szlovén kapu előtt!

13:14
    Megint a szlovák kapus védett egy nagyot!

12:20
    Egy eladott koronggal Pance korcsolyázhatott be a szlovák kapu elé, de az utolsó pillanatban mentettek előle!

11:25
    Kopitar szerzett korongot a túloldalon, parádésan szolgálta ki az érkező Urbast, akinek lövését Laco védte!

11:02
    Dano középre tett korongja volt pontatlan.

10:41
    Megint a szlovén portás volt munkában!

10:05
    Meszaros közeli lövését is hatástalanította Kristan.

09:39
    Ezúttal egy szlovén tilos!

08:45
    Viedensky lövését is mentette a szlovén kapus, most összeszedte magát a szlovák válogatott.

08:11
    Panik remek szólója után mentett Robert Kristan.

Szlovénia gólt szerzett!
    Gólszerző URBAS. Assziszt: Kranjc és Kovacevic.
    Kovacevic és Kranjc passzolgatott emberelőnyben, az egykori fehérvári szlovén rálőtte és a korongot a kapu előtt végül JAN URBAS tessékelte Laco kapujába! 1-0 Szlovénia javára!

06:05
    Urbas elől tenyerelt rá a korongra Laco, a szlovák portás.

05:50
    Urbasszal szemben védekezett jól a szlovák együttes.

05:22
    Rodman belőtt korongja után Granak volt szabálytalan, ezúttal szlovén emberelőny!

04:46

04:10
    Jól védekezik egyelőre emberhátrányban a szlovén együttes!

03:20
    Tatar korongját blokkolta a szlovén védelem.

02:46
    Rodman megy tehát ki kettő percre, szlovák emberelőny!

02:40
    Lusnak veszélyeztetett, megint Kristan volt a helyén, de lesz egy kiállítás a szlovénoknál.

01:50
    Daloga közeli lövését hárította Kristan a szlovén kapus.

01:25
    Egyelőre a szlovénoknál van többet a korong, de kapuralövés még nem volt a meccsen.

00:01

Kék mezben a szlovák-, fehér-zöld felsőben a szlovén válogatott!

Szlovákia: Laco (J.Hudacek) – Meszaros, Granak, Gaborik, Dano, Kopecky – Sersen, Jurcina, Panik, Bliznak, Bartovic – Janosik, Daloga, Jurco, Viedensky, Tatar – Baranka, Dravecky, Surovy, L.Hudacek, Lusnak. Szövetségi kapitány: Vladimir Vujtek

Szlovénia: Kristan (Kroselj) – Pretnar, Kranjc, A.Kopitar, Urbas, Mursak – Gregorc, Robar, Jeglic, Ticar, Sabolic – Vidmar, Kovacevic, Razingar, Music, Pance, Tavzelj, Stebih, Ograjensek, M.Rodnam, Golicic. Szövetségi kapitány: Matjaz Kopitar

Játékvezetők: Konsztantyin Olenyin (orosz), Roman Gofman (orosz) – Anton Szemjonov (észt), Paul Carnathan (amerikai).

A csapatok már jégen, a sorösszetételek már megvannak, hamarosan kiderül, mire megy a sztárokkal teletőzdelt szlovák válogtott az Anze Kopitar vezérelte Szlovénia ellen!
    Tartsanak velünk azonnal kezdünk!

A csehországi világbajnokság egyik érdekesnek ígérkező találkozójára kerül sor a B jelú nyolcasban, az ostravai CEZ Arenában. A szlovák válogatottnak két mérkőzésből eddig négy pontja van; Dániát és Fehéroroszországot is ráadásban gyűrte le, míg Szlovénia válogatottja eddig még nem szerzett pontot a vb-n, a fehér- és a "sima" orosz válogatottól is két góllal kaptak ki Kopitarék! A keddesti találkozón tehát a északi szomszédaink számára a negyeddöntőbe jutás -, míg a délnyugatiak szempontjából egy bennmaradás felé tett lépés lehetne egy győzelem.
    A szlovénok egyébként 2010 óta lifteznek az elit és a divízió 1 között, idén mindenképpen meg akarnak ragadni a legfelső oszzályban, ehhez pedig végre meg kellene kezdeni a pontgyűjtést! A szlovákok persze minen vébének úgy futnak neki, hogy az érmekért folyó csata résztvevői lesznek, aztán ez hol sikerül Nekik, hol pedig nem!
    2008-ban például éppen a mostani ellenfél, Szlovénia ellen, szégyenszemre a bennmaradásért kellett játszaniuk – sikerrel – de az egészen közeli múltból is van egy szlovén-szlovák hokiemlék; tavaly, a szocsi téli olimpián a szlovénok nyertek 3-1-re, később be is jutottak a legjobb nyolc közé, a szlovákok pedig lemaradtak a negyeddöntőről!
    Fűzheti tehát a visszavágás Vladimir Vujtek együttesét, de a Matjaz Kopitar gárdája is nyilván bizonyítani akarja, hogy az ötkarikás bravúr nem a véletlen műve volt!
    Kövessék tehát velünk a mérkőzést, melyhez kellemes kikapcsolódást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 48. Meszaros (Granak), 55. Gaborik (Hudacek), 60. Gaborik – 7. Urbas (Kranjc, Kovacevic)