Dánia – Fehéroroszország 1:5 (vége) | Svájc – Németország 1:0 (vége) | Szlovákia – Szlovénia 3:1 (vége)
Ausztria – Franciaország 0:2 (vége)
Szlovákia
3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Szlovénia
kedd 05.05.2015, 20:15 • CEZ Arena, Ostrava • A csoportos Világbajnokság • B csoport

A harmadik harmadban a sok emberhátrány felőrölte Kopitarék erejét és végül a több klasszis jégkorongozót felvonultató Szlovákia meg tudta fordítani a mérkőzést és a legeslegvégén egy üres kapus találattal végleg bebiztosította a három pont megszerzését!
    A szlovénok hatalmasat küzdöttek, de meg kellett hajolniuk a nagyobb játéktudás előtt, lényegében a rutinos Meszaros és Gaborik teljesítménye döntött Szlovákia javára!
    Ezzel a szlovákoknak már hét pontjuk van és továbbra is veretlenek a vb-n, míg Szlovéniának majd Norvégia és Dánia ellen kell megpróbálni megszerezni a bennmaradáshoz szükséges pontokat!
    A figyelmet egyelőre köszönjük, de tartsanak továbbra is velünk, hiszen folyamatosan követhetnek nálunk szinte minden fontos sporteseményt! (22:37:31)

60:00

59:59
    Szlovákia gólt szerzett!
    Gólszerző GABORIK. MARIAN GABORIK szerzett korongot a saját harmadában és mindenki felett átemelve azt, bejuttatta az üresen maradt szlovén kapuba! 3-1

59:30
    Fél perce van még a szlovénoknak, hogy megpróbáljanak valamit.

58:43
    Kristan lekorcsolyázott, hogy 6 az 5 ellen támadhasson a szlovén válogatott!

58:20
    Időt kérnek a szlovénok!

57:50
    Lesen a szlovénok!

57:30
    Laco védett egy a kapuja mögül visszatett korongot!

57:01
    Magas bot miatt nem vihette tovább a korongot a szlovákok támadója!

56:00
    A sorozatos kiállítások a jelek szerint felőrölték a szlovén válogatott erejét, így tudott fordítani a szlovák együttes!
    Marian GABORIK - 2:1

54:16
    Gólszerző GABORIK. Assziszt: Hudacek. Hudacek tette a korongot MARIAN GABORIK-nak, aki egy csel után biztosan lőtt a szlovén kapuba! 2-1

53:55
    Megint Kristan volt munkában.

53:30
    Gaborik lövését blokkolták a szlovénok.

53:01
    Mursak lövése után ment el a korong a szlovák kapu mellett!

52:39
    Szlovén tilos felszabadítás!

52:08
    Rövid, szusszanásnyi média és jégkása eltávolító szünet!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 48. Meszaros (Granak), 55. Gaborik (Hudacek), 60. Gaborik – 7. Urbas (Kranjc, Kovacevic)

Szlovákia: Laco (J.Hudacek) – Meszaros, Granak, Gaborik, Dano, Kopecky – Sersen, Jurcina, Panik, Bliznak, Bartovic – Janosik, Daloga, Jurco, Viedensky, Tatar – Baranka, Dravecky, Surovy, L.Hudacek, Lusnak. Szövetségi kapitány: Vladimir Vujtek
    Szlovénia: Kristan (Kroselj) – Pretnar, Kranjc, A.Kopitar, Urbas, Mursak – Gregorc, Robar, Jeglic, Ticar, Sabolic – Vidmar, Kovacevic, Razingar, Music, Pance, Tavzelj, Stebih, Ograjensek, M.Rodnam, Golicic. Szövetségi kapitány: Matjaz Kopitar

Játékvezetők: Konsztantyin Olenyin (orosz), Roman Gofman (orosz) – Anton Szemjonov (észt), Paul Carnathan (amerikai)