RACIONET Honvéd - Tiszavirág Szeged Diapolo 9:11 (vége) | DVSE - BVSC Wáberer 7:10 (vége)
PVSK-Mecsek Füszért - KSI SE 8:9 (vége) | FTC - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 7:9 (vége)
FTC - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP

7:9

(2:2, 1:1, 0:4, 4:2)

szerda 06.05.2015, 19:00 • Népligeti uszoda, Budapest • E.ON Férfi OB I

Második negyedbeli 4-0-jának köszönhetően nyerte meg ezt a mérkőzést és jutott így be a bajnoki döntőbe a Szolnoki Dózsa vízilabdacsapata! A házigazda Ferencváros ebben a szezonban most tudta a leginkább megnehezíteni a válogatottakkal teletűzdelt szolnokiak dolgát, de a harmadik meccs kiharcolásához ez nem volt elég!
    A férfi vízilabda OB I. idei szezonjában az OSC és a Szolnok vívja a három nyert mérkőzésig tartó finálét, míg a bronzéremért az Eger és a Ferencváros küzdhet, két megnyert talákozóig!
    A Népligetből köszönjük a figyelmet, de tartsanak továbbra is velünk! (20:14:42)

32
    Még KOLOZSI MARCELL góljával szépített a Fradi; 7-9 és ez lesz a végeredmény!

32
    Egy lövés lejött Gárdonyi kapusról és a pattanót KIS GÁBOR "bepöcizte"!6-9

32
    Swift lövését hárította Nagy Viktor!

31
    Kolozsi lőtte bele sa labdát a szolnokiakba!

31
    VARGA DÉNES lövése állította vissza a kétgólos különbséget! Akciógól! 6-8

30
    A sarokdobás után CSAPÓ MIKLÓS a kapus kezével együtt lőtte a labdát a szolnoki kapuba! Már csak egy közte; 6-7

30
    Fradi emberelőnynél Kolozsí lövését védte Nagy Viktor.

29
    Madaras Norbert lőtt kapufát, a Fradié a kipattanó!

28
    Vámos lövése fölé pattogott a túloldalon!

28
    Eladta a Fradi a labdát fórban!

28
    Fradi emberelőny jön és most Varga Zsolt is kikérte idejét!

28
    Kontra most a szolnokiak ellen!

27
    Időt is kért Cseh Sándor a Szolnok edzője!

27
    Még ebben a percben egy újabb Fradi gól, KATONÁS GERGELY talált be a szolnoki kapuba! 5-7

27
    JOEL SWIFT lőtt közelről egy akciógólt, zárkózik a Fradi! 4-7

26
    Kis Gábor hagyta ki a helyzetet a Szolnok emberelőnyénél!

26
    Fradi emberelőnynél Roach lövését védte Nagy Viktor!

25
    Gárdonyi védett egyet, indulhat előre az FTC!

25
    Megint a szolnokiaké a labda!

Tartsanak velünk továbbra is, hiszen az uszodában kezdődik a negyedik negyed!

A harmadik nyolc perc már egyértelműen a Szolnoké volt, négyet lőttek Varga Dánielék és egyet sem kaptak, eldőlni látszik tehát a mérkőzés és így a bajnoki döntőbe jutás!

24
    Nagy Viktor szerzett labdát és ez a harmadik negyed vége!

24
    Még egyet támadhat a Ferencváros!

24
    Marnizt lövése sem volt jó, támadhat a közben időt is kérő Szolnok, 52 másodperc még ebből a negyedből!

23
    Nem tud most eredményes lenni a Fradi támadójátéka!

22
    Eladták most a labdát támadásban a szolnokiak!

21
    Kezd elhúzni a Szolnok, ezúttal VARGA DÁNIEL talált be a Fradi kapujába!3-7

21
    Nyéki emelése kerülte el a szolnoki kaput.

21
    VÁMOS MÁRTON a vízre pattintotta a labdát, így született végül meg a hatodik szolnoki gól! 3-6

20
    A túloldalon STEFAN MITROVIC lövését Gárdonyi nem tudta hárítani! 3-5

20
    Kolozsi fórban belelőtte a labdát a szolnokiakba!

19
    Emberelőnyben pólózhat a Fradi!

19
    Ferencvárosi időkérés!

19
    Mitrovic lövését hárította a Fradi portása!

17
    Mitrovic is kapufát lőtt akkor, amikor a Fradi már kiegészült!

17
    Megint a szolnokiak úsztak gyorsabban a labdáért!

Eddig meglehetősen gólszegény ez a mérkőzés, ami a nagyszerű védekezéseknek és a kiváló kapusteljesítményeknek is köszönhető!
    A szolnokiak háromszor is megdöngették a kapufát, míg Varga Dániel ötméteresét Gárdonyi András a Fradi kapus nagy bravúrral védte, így a nagyszünetben döntetlen az állás!
    Tartsanak továbbra is velünk!

16
    Jansik lövését fogta Nagy Viktor és ez a második negyed vége!

16
    Varga Dénes lőtt kapufát, még egyet támadhat ebben a negyedben a Fradi!

16
    Most Cseh Sándor kérte ki idejét!

16
    Labdát vesztett a Fradi támadásban!

15
    Vámos lövése ment el a Fradi kapuja mellett!

14
    Ernyey lövését védte Nagy Viktor a túloldalon!

14
    VARGA DÁNIEL büntetőjét GÁRDONYI ANDRÁS kivédte! Marad egyelőre a 3-3!

14
    Ötméteres a Szolnoknak!

13
    REGŐS ÁRON parádés pöccintésével egyenlít újfent a Fradi! 3-3

13
    Varga Dénes a kapufára lőtte a labdát, jöhet a Fradi támadása!

12
    VARGA DÁNIEL bombázott a bal felsőbe, szolnoki akciógól!2-3

12
    Marnitz lőtt fölé akkor, amikor már kiegészült a Szolnok!

11
    Megint egy ferencvárosi időkérés!

11
    Madaras lőtt kapu mellé a túloldalon!

11
    Nyéki lövése maradt ki egy Fradi emberelőnynél.

10
    Nagy Viktor védett egyet a túloldalon!

10
    Alekszics lőtt egy szolnoki fórban, Gárdonyi mentett!

9
    Madaras lövését blokkolta a Fradi védelme.

9
    A Szolnok hozta el a labdát a második negyed elején!

Jól tartja magát eddig az FTC, mi több döntetlenre áll a favorit Szolnok ellen, nyolc percnyi játék után, főleg remek védekezésének köszönhetően!
    Mindjárt kezdődik a második negyed!

8
    Labdát vesztett emberelőnyben a Szolnok, most Varga Zsolt a Fradi mestere kért időt, hét másodperc van még hátra!

8
    MARNITZ GERGŐ akciógóllal egyenlít! 2-2

8
    Egy percen belül vagyunk az ellső negyedben, támadhat a Fradi.

7
    Egy szolnoki emberelőnynél Gocics hagyta ki a helyzetet!

7
    Szolnoki időkérés!

7

6
    Varga Dániel lőtt egy újabb sistergős kapufát, a labda a Fradié.

6
    Nagy Viktor védte Avramovics bombáját, Fradi sarokdobás!

5
    Ismét támadhat a hazai együttes!

5
    Varga Dániel a kapufát találta el, jöhet előre a Fradi!

4
    VÁMOS MÁRTON lövésével 2-1 a Szolnok javára!

3
    KOLOZSI MARCELL hatalmas lövése talált utat a szolnoki kapuba! Akciógól! 1-1

3
    MADARAS NORBERT fórból bombázza a labdát a Fradi kapujába, Gárdonyi kezével együtt ment be a játékszer! 0-1

1
    A szolnokiak hozták el a labdát az első ráúszás során.

Fehér sapkában a házigazda Ferencváros, kékben a vendég Szolnok!
    Gárdonyi András a kezdőkapus a Fradinál, Nagy Viktor a Szolnok együttesében!

Befejezték a csapatok a bemelegítést, felsorakoznak a játékosok a medence szélén, következik az ünnepélyes bemutatás!

Csapatnévsorok:
    FTC: Gárdonyi (Vogel) – Avramovics, Csapó M., Katonás, Nyéki (Cs.K.), Ernyey, Roach, Regős Á., Swift, Jansik Sz., Kolozsi, Marnitz G., Pohl. Edző: Varga Zsolt

Szolnok: Nagy V.(Decker A.) – Gocics, Madaras, Vámos M., Hangay, Mezei, Alekszics, Tóth M., Varga Dániel, Varga Dénes, Kis G., Mitrovic, Jansik,. Edző: Cseh Sándor

Tisztelettel köszöntjük kedves olvasóinkat a népligeti "szaunából"!
    A kifejezés nem véletlen; elképesztő meleg van itt, az FTC uszodában, persze ez csak a parton tartózkodókat zavarhatja, a hűvös habokban épp' melegítő játékosokat nyilvánvalóan nem.
    A bajnoki döntőbe jutásért vívott párharc második mérkőzése következik tehát a Ferencváros és a Szolnok együttesei között és az első meccsen ugye ötgólos szolnoki győzelem született, a Jász-Nagykun-Szolnoki megyeszékhelyen!
    Vajon a Fradi képes lesz -e megfosztani idei, bajnoki veretlenségétől a Dózsa együttesét vagy a vendégek bemasíroznak a fináléba?
    Ez a hamarosan kezdődő találkozó legnagyobb kérdése, érdemes tehát velünk tartani, hogy mindenre fény derüljön!

Az elődöntők visszavágói következnek a férfi vízilabda OB I-ben, vagyis nagyon közeledünk a bajnokság végkifejletéhez!
    A mostani párharcok két nyert találkozóig tartanak, így az első meccsen 13-8-as győzelmet arató és válogatottakkal teletűzdelt Szolnok komoly előnyben van a szerda esti házigazda Ferencvárossal szemben. Persze ha a zöld fehérek Szolnok elleni találkozóinak eddigi eredményeit nézzük, akkor szembetűnő a fővárosiak fejlődése, hiszen az alapszakasz során, Szolnokon 15-, aztán a Népligetben 7-, most pedig az elődöntő első összecsapásán már csak ötgólos vereséget szenvedett Varga Zsolt együttese és ha ez a folyamat folytatódik, akkor ebből akár egy szoros mérkőzés is kerekedhet! Persze Cseh Sándor tanítványai nyilván nem akarják egy esetleges harmadik mérkőzésre hagyni a döntést, így biztos, hogy 100%-ig odateszik majd magukat ezúttal is.
    A Szolnoki Dózsa egyébként is az egész bajnokságban veretlen még, nem kis meglepetés lenne, ha ez a sorozat éppen most szakadna meg, ugyanakkor mivel Nekik még az Euroliga hatos döntőjében is komoly feladataik lesznek, ezért aztán az erőt valahogy be kell osztaniuk!
    A Fradi a hazai medencében, illetve abban bízhat, hogy felszabadultan szállhatnak vízbe játékosaik, hiszen a fél magyar válogatott ellen igazán nincs sok vesztenivalója!
    A találkozó valamennyi rezdüléséről azonnal értesülhetnek, ha velünk tartanak!