USA – Fehéroroszország 2:5 (vége) | Csehország – Franciaország 5:1 (vége) | Finnország – Szlovénia 4:0 (vége)
Svédország – Németország 4:3 (vége)
Svédország
4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Németország
csütörtök 07.05.2015, 20:15A csoportos Világbajnokság • A csoport

Végül a svédek nyerték meg ezt a nagyon izgalmas mérkőzést, amelyen a németek kiváló teljesítményt nyújtottak és alaposan megszorongatták a favoritot. Ezzel a győzelemmel a svédeknek 11 pontjuk van, míg a németeknek marad az eddig begyűjtött három. A mérkőzés legjobb játékosai Tobias Rieder német oldalon és Oscar Möller a svédeknél. A mérkőzést 16 137 szurkoló tekintette meg. (22:55:43)

60:00

59:45
    Heger lövésébe piszkál bele Wolf, a korong a kapu mögött, töbre már nem lesz idő.

59:20
    A buli után Reimer lövését blokkolták a svédek, tartják a németek a harmadot, de az idő egyre kevesebb.

58:58
    Lekorcsolyázott Pielmeier kapus, hat mezőnyjátékossal nyomnak a németek.

58:01
    Ericsson szerzett korongot és egy az egyben korcsolyázhatott a német kapusra, majd a kapu mellé lőtte a ziccert, amely végleg eldönthette volna a meccset.

57:10
    Két svéd játékos is lesre korcsolyázik, ez a játék megszakítás most kicsit megtöri a németek lendületét.

56:35
    Forsberg indítása nagyon pontatlan, jöhetnek ismét a németek.

55:55
    Reider kemény lövését a kapuvas állítja meg. Alaposan rákapcsolt a német csapat.
    PLACHTA - 4:3

54:38
    Németország gólt szerzett!
    MATTHIAS PLACHTA a körök közül lőtt védhetetlenül Enroth hálójába. Gólpasszok: Kai Hospelt, Yannic Seidenberg.

54:10
    Krupp óriási helyzetben, de a döntő pillanatban nem tudta kellőképpen felemelni a pakkot, így Enroth a mamutjával védeni tudott.

53:38
    Kiegészültek a svédek, de folytatódik a nagy német nyomás.

52:10
    A svédek már négyen vannak a jégen.

51:50
    Reimer lövése után nagy kavarodás alakult ki Enroth kapuja előtt, Wolf az üres kapu előtt állt, de rövid volt a botja, és nem érte le a korongot.

51:22
    Rövid kettős német előny következik, Ekholm kapott két percet.

50:25
    A buli után rögtön kivágták a svédek a pakkot, majd gyorsan visszahozták a németek és egy lövéssel próbálkoztak, amely a kapu mellett a palánknak csapódott.

49:55
    Sjögren kap két percet a svéd csapatból bottal ütésért.
    MOLLER - 4:2

48:40
    Svédország gólt szerzett!
    OSCAR MOLLER nagyon szépen fordult be a palánktól a kapu elé, majd Pielmeier kapus mellett belőtte a negyedik svéd gólt. Gólpassz: Nicklas Danilesson

48:30
    Lindström lövése suhan el a kapuvas mellett.

47:20
    Enroth véd szépen egy német akció végén, hárman a kettő ellen mentek el a németek.

46:12
    Kihúzták a németek újabb kapott gól nélkül a nagy svéd nyomást emberhátrányban, Krupp büntetése letelt.

45:25
    A buli után kapásból lő Danielsson, Pielmeier kapus a lepkéssel véd.

44:55
    Ekman Larsson lövése, amely irányt változtatott egy német játékoson a kapuvason csattant végül.

44:11
    Krupp kap két percet a német csapatból gáncsolásért.
    KLINGBERG - 3:2

42:55
    A nagy svéd nyomás meghozta a vezető gólt. Kronwall lövésébe piszkált bele JOHN KLINGBERG, a német kapus tehetetlen volt.Gólpassz: Staphan Kronwall, Viktor Rask.

42:45
    A svédek most nyomást gyakorolnak a német harmadban, Ekman Larsson lövését védi a lepkéssel Pielmeier kapus.

41:30
    A svédek kezdtek valamivel aktívabban a harmad első perceiben, Kronwalt szerelték most a németek és indulnak előre.

40:50
    A svéd ellentámadás Forsberg bomba lövésével végződött, amely a kapu mellett suhant el és a palánknak csapódott.

40:25
    Német támadással indult a harmadik felvonás, de a svédek gyorsan megszerezték a korongot.

40:01

Talán a legjobb harmadukat produkálták a németek ezen a világbajnokságon. Remekül védekeztek, és gyors kontrákkal próbálták meglepni a svédeket, akik a gyors kétgólos vezetésük után, túl korán vettek vissza a tempóból, és ezt remekül használták ki Pat Cortina legényei. A záró harmad még érdekes lesz.

40:00

39:50
    Lindström lövésével zárul a harmad, amely veszélyesen pattogott a kapu előtt, Pelmeier kapus végül rátenyerelt a korongra.

39:10
    Ismét egy gyors német kontra, Raedke passzolt Krammer botjára, aki kapásból lőtt, Enroth remekelt!

38:25
    Eriksson passzát, amely a kapu elé tartott csípték el a német hátvédek.

37:30
    Hárman a kettő ellen indítottak a németek egy szép gyors akciót, amelynek a végén Reimer lövését védte a lepkéssel Enroth kapus.

36:45
    Nagy svéd helyzetet hagyott ki Lundqvist, aki közelről kétszer egymás után sem tudta begyötörni a német kapus háta mögé a korongot.

35:50
    Kiegészült a német gárda, de előtte Ekholm lövését kellett még védenie Pielmeier kapusnak.

35:00
    Seidenberg vitte ki a német harmadból a pakkot, megy az idő lassan letelik a svéd előny.

34:40
    Klinberg kemény lövését a kék vonalról védi Pelmeier kapus. Buli következik.

33:46
    Oppenhaimer kap két percet bottal akasztásért, svéd lehetőség a gólszerzésre.

32:30
    Sokat javult ma Pat Cortina legényeinek játéka, akik meglepték a svédeket és kiegyenlített meccset játszanak eddig a favorittal.

31:50
    Nagyon jól védik most a németek a területet a kék vonaluk előtt, a svédek nem tudják bevinni a korongot a német harmadba.

30:45
    Pielmeier kapus hibázik, de a végen megoldja a szituációt és elhárítja a veszélyt.
    KRAMMER - 2:2

29:30
    KRAMMER NICOLAS csíp el a kék vonalon egy pakkot, egyedül korcsolyázik Enroth kapujára, majd fonákkal lövi be az egyenlítő német gólt. A két svéd játékos már nem tudta beérni a német csatárt. Gólpassz nélkül.

29:00
    Most Wolf veszélyes lövését védi Enroth.

28:20
    Fokozódik a német nyomás, Reimer kapott pontos korongot a körök között, Enroth kiüti lövését, de ismét a német fiúknál a pakk.

27:45
    Plachta lövését védi bravúrral Enroth.

27:15
    Nagy harc után megszerzik a németek a korongot a saját harmadukban, de pontatlanul indítanak, így tilos felszabadítás, visszakerül a korong a német harmadba.

26:45
    Hjalmarsson lövését védi könnyedén a német hálóőr.

26:10
    Szép svéd kombináció végén, remek védést mutatott be Pielmeier kapus.

24:55
    Kiegészült a német csapat, kihúzták kapott gól nélkül az ötperces emberhátrányt.

23:20
    A svédek továbbra sem tudnak kidolgozni tiszta gólhelyzetet, hamarosan letelik z ötperces előny.

22:30
    Jól állja a sarat a német gárda, kétszer egymás után sikerült felszabadítaniuk.

21:10
    Lindholm eresztett el egy veszélyes lövést a körök közül, a német kapus kiüti a pakkot, a svédek maradnak a harmadnak.

20:30
    Két kemény lökettel kezdték a svédek az ötperces előnyt.

20:01

A csapatok újra levonultak pihenni, a második harmad körülbelül 21:26-kor kezdődik.

Az első harmadot félbe kellett szakítani a 11-ik percben, mert meghibásodott a palánk, 15 perc szünet után visszatértek a csapatok és rögtön elkezdték a gólgyártás. A svédek indítottak két gyors találattal, majd a németek egyel válaszoltak. A harmad végén a német csapat öt perces büntetést kapott, ami gond lehet a második harmad elején számukra, a svédek elhúzhatnak akár két góllal is az 5 perces előnyben.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:55
    Daschner túl durva volt Ekholmal, aki a jégen fekszik sérülten, ezért 5+20 percet kapott, Ehliz megy helyette a büntető padra.

19:35
    A svédek a gyors két gól után sorra hibáznak eś pontatlanul játszanak. Az első harmad utolsó percében járunk.

18:30
    Pietta indult meg kontrába miután a kék vonalon csípett el egy pakkot, de elrontja a jó lehetőséget.

17:30
    Szép svéd támadást fejezett be Klinberg egy kemény lökettel, de Pielmeier kapus a helyén volt.

16:20
    A németek szárnyakat kaptak Kink gólja után, de most lesre korcsolyáztak.
    KINK - 2:1

15:48
    Kihasználja a német csapat az emberelőnyt. Ketten az egy ellen mentek el a németek, Rieder lövése MARCUS KINK elé pattant, aki biztos kézzel lőtte be a félig üres kapuba a németek szépítő gólját. Gólpasszok: Tobias Rieder, Stephan Daschner.

15:30
    Rieder becipelte a pakkot a svéd harmadba, de rögtön sikerült a svédeknek felszabadítani.

15:00
    Mattias Ekhol ma kap két percet a svéd csapatból bottal ütésért.

14:40
    Hosszabb idő után egy német akció, amelyet Krüger fejezett be egy kemény lövéssel.

13:50
    A svédek nagy nyomást gyakorolnak ezekben a percekben a német kapura.
    LINDSTRÖM - 2:0

12:44
    Möller fonákkal tálalt szépen JOAKIM LINDSTROM botjára, aki a bedobó körből talált be Pielmeier kapus háta mögé. Gólpassz: Oscar Möller.
    MOLLER - 1:0

11:19
    Lindstrőm lövését még védeni tudta a német kapus, de OSCAR MOLLER közeli lövésére már nem tudott odaérni. Gólpasszok: Joakim Lindström, Mattias Sjögern.

10:30
    Érkeznek a csapatok, hamarosan folytatódik az első harmad.

10:30
    Valószínűleg most 15 perc szünet következik, majd befejezik az első harmadot a csapatok, térfelet váltanak, és rögtön folytatják a második játékrésszel. Egyelőre nincs hivatalos döntés!

10:30
    A csapatok levonulnak az öltözőbe, hosszabb ideig fog tartani a palánk javítása.

10:30
    Javítani kell a palánkot a svédek kapuja mögött ezért szünetel a játék már hosszabb ideje.

10:30
    Rask hibája után, Enroth véd szépen egy német lövést.

10:10
    Szép svéd akció végén Granberg került helyzetbe, közelről lőtte mellé a ziccert, de nem tudta igazán jól lekezelni a döntő pillanatban a korongot.

09:30
    Hager ment bele kémenyen Ekholmba.

09:00
    Sokat javult ma a németek teljesítménye meglátjuk meddig bírják erővel ezt a nagy iramot.

08:30
    Enroth védte Kohl lővését a kék vonalról.

07:50
    A németek okoztak ismét zavart a svéd harmadban.

07:00
    A svédek fölényben játszanak, de most Daschler előtt volt a lehetőség, aki közelről durrantott mellé.

06:15
    Kipattanó korong, reklám szünet következik.

06:00
    Forsberg került jó helyzetbe, fonák lövése megpattant, így nem lett belőle veszély.

05:15
    Továbbra is nagy irámú a játék, közel négy perce nem volt játék megszakítás.

04:00
    Ekholm kemény lövése a körök közül suhant el a német kapu mellett.

03:20
    Kronwal próbálta meglepni a német kapust takarásból, de blokkolták a lövését.

02:10
    Folyamatos játék, kevés megszakítással le föl támadnak a csapatok. Eddig Forsberg lövésén kívül nem volt komolyabb akció a meccsen.

01:35
    Jó iramban kezdődött a találkozó, a németek eddig bírják a tempót.

01:00
    Reimer próbált megszökni a svédeknek, de csak a kék vonalig jutott el.

00:30
    Forsberg ereszt el rögtön a meccs elején egy jobb oldali kemény lövést.

00:01

Svédország: Enroth (Nilsson) – Ekman-Larsson, Klefbom, Forsberg, Eriksson, Lander – Klingberg, Kronwall (C), Lindström, Sjögren, Moller – Granberg, Ekholm, Ericsson (A), Lindholm, Rask – Rahimi, Hjalmarsson, Josefson, Lundqvist (A), Danielsson.

Edző: Par Marts.

Németország: Pielmeier – Krueger, Müller, Reimer (A), Ehliz, Hager – Kohl, Goc, Rieder, Wolf (C), Pietta – Daschner, Koppchen, Kink (A), Hospelt, Plachta – Krupp, Oppenheimer, Krammer, Seidenberg, Raedeke.

Edző: Pat Cortina.

Játékvezetők: Hodek (CZE), Sidorenko (BLR) – McIntyre (USA), Šefčík (SVK).

A 79.jégkorong vb hetedik játéknapján újabb négy mérkőzéssel folytatódnak a harcok az alapszakaszban. Svédország gárdája a tegnapi fordulatos nehéz meccse után Kanada ellen, amelyen végül drámai végjátékban 6-4-es vereséget szenvedett, ma este Németország csapatával mérkőzik meg az újabb világbajnoki pontokért. A német fiúk eddig nagyon gyenge teljesítményt nyújtanak az idei vb-én, igaz az első meccsüket megnyerték a franciák ellen 2-1-re, de a következő két meccsen, nemhogy pontot, de gólt sem szereztek. Először a kanadai csapattól kaptak ki, egy A csoportos vb-én ritkán látott gyenge teljesítmény után megszégyenítően 10-0-ra, majd a svájciaktól, egy igencsak alacsony színvonalú unalmas meccsen 1-0-ra. A svéd csapat három remek győzelemmel kezdte a tornát, és jelenleg nyolc ponttal a tarsolyukban a második helyet foglalják el a prágai csoportban. Nagy meglepetés lenne, ha a német csapat megtudná szorongatni a svéd legényeket, akik a tegnapi első vereségük után mindenképp beakarják gyűjteni a kötelező három pontot a gyengén szereplő germánok ellen.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 12. Moller (Lindström, Sjögren), 13. Lindström (Möller), 43. Klingberg (Kronwall, Rask), 49. Moller (Danielsson) – 16. Kink (Rieder, Daschner), 30. Krammer, 55. Plachta (Hospelt, Seidenberg)

Játékvezetők: Hodek (CZE), Sidorenko (BLR) – McIntyre (USA), Šefčík (SVK)

Nézőszám: 16137.