USA – Fehéroroszország 2:5 (vége) | Csehország – Franciaország 5:1 (vége) | Finnország – Szlovénia 4:0 (vége)
Svédország – Németország 4:3 (vége)
Finnország
4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Szlovénia
csütörtök 07.05.2015, 20:15 • ČEZ Aréna, Ostrava • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Finnország magabiztosan győzte le Szlovénia csapatát, a szlovénoknak igazából egy percig sem volt esélyük az északiak ellen. A finnek már az elején bekezdtek, magukhoz ragadták a kezdeményezést és igen gyorsan megalapozták két gólos előnyükkel a mai győzelmüket.

A szlovénok sem játszottak feltartott kézzel, 13 lövésig jutottak el végül, ebből 4-5 volt igazán komoly helyzet, Rinne azonban remek napot fogott ki ma is. Rinne zsinórban harmadszor hozta le a hatvan percet kapott gól nélkül, pedig ma is akadt dolga bőven. A finnek az utolsó harmadban inkább takaréklángon égtek, de így is akadtak gólhelyzeteik. Újabb találat azonban nem született, maradt a 4-0, kilenc pontra növelték az északiak a tabellán egységeik számát, Szlovénia maradt nulla pontos és komoly bajban a kiesés elleni harcban. A finn lövések száma egyébként 33 lett végül.

Finnország – Szlovénia: 4-0!
    ---- (22:21:11)

60:00

59:30
    Golicic tör előre középen, majd lő kissé jobbról, Rinne hatástalanítja az erős löketet, nagyon jól véd ma a finn kapus!

59:07
    Lesre csúszott Kranjc, a finn harmadon kívül a buli.

58:52
    Pihlström a jobb oldalról kapott kiváló korongot Hartikainentől, szinte ziccerből lőhetett közelről, de fölé emelte!

58:10
    Golicic és Salmela ütköznek keményen, nincs kiállítás, nem is lett volna rá indok.

57:55
    Gregorc lövése kerüli el kevéssel a finn kaput.

57:20
    Kopitar iramodott meg a jobb oldalon, Jokipakka azonban a palánkra szorítja jó ütemben, ebből sem lett semmi.

56:40
    Razingar indult meg középen, Lindell azonban odaszúr és szereli.

55:45
    Ruutu visszatért, nem sikerül egyelőre a becsületgól Szlovéniának.

55:10
    Kihozták a finnek a korongot és tudják is dajkálni egy ideig hátrányban a támadó harmadban.

54:15
    Kemppainen nyúlt oda az utolsó pillanatban Robar lövésénél, a botjáról pattant messze fölé.

53:33
    Finn kiállítás bottal ütés miatt, Ruutu pihen két percen át.

53:33
    A mai utolsó kereskedelmi szünet következik, miután lesre csúszott egy finn játékos. A mérkőzés eldőlt, csak a gólarány kérdéses.

53:00
    Aaltonen tüzelt középről, Kroseljről pattant ki oldalra, marad a finneknél, majd kicsusszan a harmadból.

52:25
    Kroselj védi Donskoi távoli lövését, ez az első lövés ebben az emberelőnyben.

51:40
    Jokinen keresztpassza pontatlan, kint a harmadból a korong.

51:26
    Mursak száll ki a játékból két percre, bottal akasztás az ok. Finn emberelőny.

Gólok és gólpasszok: 6. Komarov (Pesonen, Kemppainen), 7. Kontiola, 22. Barkov (Donskoi, Jokinen), 36. Kemppainen (Ruutu, Aaltonen)

Finnország: Rinne (Saros) – Lepistö, Hietanen, Lindell, Salmela, Ohtamaa, Jaakola, Jokipakka, Mäntylä – Ruutu, Kontiola, Aaltonen – Barkov, Jokinen "C", Donskoi – Immonen, Pihlström, Hartikainen – Pesonen, Kemppainen, Komarov. Trenér: Kari Jalonen.
    Szlovénia: Kroselj (Kristan) – Pretnar, Kranjc, Gregorc, Robar, Vidmar, Kovačevič, Tavželj, Štebih – Razingar "C", Kopitar, Urbas – Jeglič, Tičar, Sabolič – Mušič, Pance, Muršak – Ograjenšek, Rodman, Goličič. Trenér: Matjaž Kopitar.

Játékvezetők: Kubuš (SVK), Piechaczek (GER) – Fluri (SUI), Carnathan (USA)