USA – Fehéroroszország 2:5 (vége) | Csehország – Franciaország 5:1 (vége) | Finnország – Szlovénia 4:0 (vége)
Svédország – Németország 4:3 (vége)
USA
2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Fehéroroszország
csütörtök 07.05.2015, 16:15 • CEZ Arena, Ostrava • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Nem sikerül közelebb férkőzni ellenfeléhez az amerikai válogatottnak, sőt, a Fehéroroszok a végére magabiztos győzelmet könyvelhetnek el!

A csoportot így négy kör után a belorusz együttes vezeti, őket követi az USA, Oroszország és Szlovákia. (18:34:06)

60:00

59:40
    Sexton kapáslövése kerüli el a hosszú alsót.

59:32
    Időt kérnek a fehéroroszok!

58:51
    Teljesen beletörődtek az amerikaiak a vereségbe, a kapust is fent hagyják a kék mezesek.

58:01
    Megkezdődik a mérkőzés utolsó kettő perce.

56:06
    A bedobás az amerikai kapu elől jöhet.

55:17
    Lalande tenyerel rá a pakkra, akárhogy szeretnék, nem jön ki róla a korong.

53:57
    Arcobello távoli lövése után rés a fehérorosz pajzson, de nem sikerül megszelídíteni a pakkot.

52:16
    Újabb tilos felszabadítás a kék mezesektől.

51:40
    Jones passzába nem tudnak beleérni a társak, így tilos felszabadítás lesz belőle.

50:42
    Ugyanez még egyszer, töredezett most a játék.

50:21
    Lesre korcsolyáznak a fehéroroszok.

50:03
    Lewis lő a palánk mellől laposan, Lalande maga alá varázsolja a pakkot.
    Alexei KALYUZHNY - 2:5

48:22
    Fehéroroszország gólt szerzett!
    GÓÓÓÓL! Valószínűleg eldől a mérkőzés! ALEXEI KALYUZHNY lép ki ziccerben, a fehérorosz játékos Campbell lábai között helyez a kapuba! 2-5!

Gólpassz: Andrei Kostitsyn és Yevgeni Lisovets.

47:30
    Beszorulnak a fehér mezesek, nem sokat birtokolják most a korongot a beloruszok.

46:59
    Smith kapáslövése a körök közül, nagyot véd Lalande!

Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    GÓÓÓÓÓL! Emberelőnyös találattal szépítenek a kék mezesek! Eichel teszi vissza a pakkot az alapvonalról, TOREY KRUG azonnal tüzel, a korong a hosszú felsőben! 2-4!

Gólpassz: Jack Eichel és Trevor Lewis.

44:49
    De nem csak önmaga miatt tette mindezt, Kalyuzhny (BEL) kap kettő percet bottal akasztásért!

44:49
    Kijön a pakk a fehérorosz kapusról, Smith óriási helyzetben, de a hosszú alsó mellé lő!

43:20
    Lewis kapáslövése kerüli el Lalande kapuját.

42:40
    Kiegészülnek az amerikaiak, teljes létszámban az együttesek.
    Alexei KALYUZHNY - 1:4

41:15
    GÓÓÓÓL! Növelik előnyüket a beloruszok, emberelőnyös találattal! Járatják a korongot a fehér mezesek, a centerezésbe Smith teszi bele a botját, a korong a kapuba vágódik! A gólszerző ALEXEI KALYUZHNY!

Gólpassz: Andrei Kostitsyn és Ivan Usenko.

40:40
    Öt a háromban a fehéroroszok!

40:30
    Eichel (USA) áll ki két percre gáncsolásért!

40:30
    Kiegészülnek a fehéroroszok.

40:01

Megindult a gólgyártás, a fehéroroszok már három góllal is vezettek, az amerikaiak erejéből csak a szépítésre futotta.
    Érik a meglepetés, a kék mezeseknek húsz percük maradt a mérkőzés megfordítására. Innen várjuk a folytatást!

40:00

39:35
    Lewis (USA) ül le pihenni kettő percre meg nem engedett testtel való játék miatt! Négy a négy ellen a jégen a csapatok.

39:01
    Megkezdődik a második harmad utolsó perce.

38:59
    Lalande fog kapáslövést, a kipattanót eltakarítják a fehéroroszok!

38:30
    Stepanov (BEL) áll ki kettő percre meg nem engedett testtel való játék miatt!

38:01
    A bedobás a kék mezesek kapuja elől jöhet.
    Brock NELSON - 1:3

37:21
    GÓÓÓÓL! Szépítenek a kék mezesek! BROCK NELSON kap okos passzt, Eichel fonákkal hozza kihagyhatatlan helyzetbe társát, Nelson pedig az üres kapuba helyez! 1-3!

Gólpassz: Jack Eichel.

37:05
    A bedobás a semleges harmadból jöhet, lesre korcsolyáztak az európaiak.
    Alexander KITAROV - 0:3

36:05
    GÓÓÓÓÓL! Növelik előnyüket a fehér mezesek! Kiegészülnek a beloruszok, ALEXANDER KITAROV visszatér, ha már ott van, ki is ugrik, az elsőt még védi Campbell, az ismétlést azonban már nem tudja! 0-3!

Gólpassz: Sergei Kostitsyn.

35:56

35:43
    Most sikerül felállni, Krug oldalpassza után Faulk tüzel kapásból a kék elől, nincs kipattanó.

35:21
    Ugyanez még egyszer.

34:55
    Kiütik a harmadból a pakkot az európaiak.

34:25
    Nem sikerül felállniuk az amerikaiaknak.

33:53
    Kitarov (BEL) ül le kettő percre gáncsolásért!
    Artyom VOLKOV - 0:2

33:00
    GÓÓÓÓÓL! Beindult a fehérorosz henger! ARTYOM VOLKOV ugrik ki a jobb oldalon, kicsit közelebbről mint az előbb, de a palánk passz után Campbell most sem tud hárítani! 0-2!

32:24
    Campbell nyel be egy fehérorosz lövést, a bedobás a kapuja elől jöhet.
    Artur GAVRUS - 0:1

31:11
    GÓÓÓÓÓL! Megtörik a jég, vezetnek a fehér mezesek! ARTUR GAVRUS lép ki a jobb oldalon, majd remekül helyez a bedobó helyről a hosszú felsőbe! 0-1!

Gólpassz: Yevgeni Lisovets és Ilya Shinkevich.

30:55
    Kettő az egyben ugranak meg a fehéroroszok, Kostitcyn passzába belevetődnek!

30:18
    Kiegészül Fehéroroszország válogatottja.

29:45
    Reilly lövése a kapuvasról jön ki, továbbra sincs gól az összecsapáson!

29:17
    Jones tüzel távolról, kapásból, újabb bedobás lehet.

28:59
    A buli a fehérorosz kapu előterében lesz.

28:16
    Kostitcyn (BEL) megy ki kettő percre magas bottal való játék miatt!

27:59
    Hendricks veszi le a félpályánál a korongot kézzel, majd ketten bedarálják.

26:35
    Arcobello lapos lövése kijön Lalande mamutjáról.

26:20

24:35
    Larkin teszi estében, háttal a kapunak középre a pakkot, de nincs érkező.

23:32
    Campbell véd egyet a másik oldalon, nem unatkozunk!

23:20
    Helyzet a másik oldalon! Vesey ugrik ki, eltolja Lalande mellett a pakkot, majd fonákkal tenné azt a rövidbe, a fehérorosz kapus lepkéssel hárít!

22:55
    Stas tüzel egészen közelről, egy kapu elé visszatett korongot, Campbell a helyén!

21:45
    Nelson szerez korongot nagyon veszélyes helyen, majd fordulás után a rövidbe lőne félmagasan, Lalande véd a lepkéssel!

20:56
    Kiegészül az USA válogatottja.

20:40
    S. Kosticyn lövése kijön a kapusról, ám nem sikerül az ismétlést betuszkolni!

20:01

Hatalmas amerikai mezőnyfölénnyel indult a találkozó, de Lalande ihletett formában védett a játékrész ezen periódusában. A 11. perctől kiegyenlítettebbé vált a játék, a fehéroroszok is hagytak ki helyzeteket, ám a gólnélküli állás így is inkább a fehér mezesekre nézve hízelgőbb.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:05
    Belül vagyunk az utolsó percen az első harmadban.

18:54
    Moore (USA) megy ki kettő percre bottal lökés miatt!

18:33
    Volkov kapáslövését Campbell benyeli, többen is ólálkodnak a kapus előtt, végül nem lesz kicsorgó!

16:50
    Morin egy gyors amerikai akció végén a rövid felső mellé bombáz.

16:08
    Kiegyenlítettebbé válik a játék.

14:33
    Lesre korcsolyáznak a fehér mezesek.

14:21

13:34
    Távoli fehérorosz bomba laposan, Campbellről kicsúszik a pakk, de az amerikai kapus rátenyerel, így a center már nem tudja bepaskolni a kapuba!

13:11

12:21
    Hendricks (USA) áll ki kettő percre akadályozásért!

11:30
    Campbell mutat be egy védést a mamuttal, az ismétlést lepkéssel kapja el!

09:44
    Helyzet a másik oldalon! Usenko lő középről, távolról, félmagasan, Campbell benyeli a pakkot!

09:29
    Sortűz a fehérorosz kapu előtt, a korong a hosszú alsó mellett csorog el.

08:39
    Lee lövésre Lalanderól vágódik fölé.

07:50
    Mindkét csapat sort cserél.

07:08
    Lalande véd kétszer, Smith kísérletezett gyorsan egymás után!

06:51
    Megszakítás nélkül zajlik a játék, többnyire a fehéroroszok harmadában.

05:09
    Lalnde hárít egy kapáslövést, eléggé közelről jött a próbálkozás!

04:59
    Szinte alig van a korong a belorusz együttesnél.

03:58

03:40
    Ennek ellenére teljesen beszorulnak a fehér mezesek.

03:17

03:10
    Lewis próbálkozását fogja Lalande magabiztosan.

02:58
    Kicsúszik a korong a fehérorosz harmadból.

02:35
    Lesre korcsolyáznak az amerikaiak.

02:24
    Reilly keresztpasszát nem sikerül átvennie a társnak, egy fehérorosz bot volt a ludas ebben.

01:45
    Krug életerős kapáslövését Lalande húzza le a lepkéssel a rövid felső elől!

01:35
    Eichel lopja a távolságot, majd kegyetlenül fejbe lövi a fehérorosz kapust, a játékvezetők megállítják a játékot!

01:17
    Gavrus (BEL) áll ki kettő percre könyökhasználatért!

00:05
    Az amerikaiak tiszta kékben, a fehéroroszok fehér mezben és piros alsóban lépnek ma jégre.

00:01

USA: Campbell (Hellebuyck) – Faulk (A), Krug, Jones, Reilly, Murphy, Moore Jr., Redmond, Gardiner – Bonino, Morin, Lee – Smith, Vesey, Arcobello – Eichel, Lewis (A), Nelson – Larkin, Hendricks (C), Sexton

Fehéroroszország: Lalande (Brikun) – Usenko, Korobov, Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Lisovec, Ustiněnko – Kaljužnyj (C), Kosticyn A., Kosticyn S. – Drozd, Stas, Gavrus – Kulakov, Stěpanov, Kovyršin – Demkov, Jefimenko, Kitarov – Volkov

Játékvezetők: Olenin, Gofman (RUS) – Lederer (CZE), Schrader (GER).

Az USA az eddigi mindhárom mérkőzését megnyerte, a finneket simán (5-1), a norvégokat nehezen (2-1), a címvédő oroszokat pedig bravúrral (4-2) múlták felül – az amerikaiak 9 ponttal vezetik a "B" csoportot.

Fehéroroszország válogatottja rendes játékidőben legyőzte Szlovéniát (4-2) és Dániát (5-1), míg a szlovákoktól hosszabbítás után szenvedtek vereséget (1-2) – a belorusz csapat 7 egységgel a 4. helyen várhatják a folytatást.

Május elsején megkezdődött az A csoportos férfi jégkorong világbajnokság, idén Csehország rendezi a rangos viadalt.

A torna a csoportküzdelmekkel indul, a csapatok két nyolcas csoportban kaptak helyet:

A tavalyi érmesek: 1. Oroszország, 2. Finnország, 3. Svédország

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:15 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 38. Nelson (Eichel), 46. Krug (Eichel, Lewis) – 32. Gavrus (Lisovets, Shinkevich), 33. Volkov (Kostitsyn), 37. Kitarov (Kostitsyn), 42. Kalyuzhny (Kostitsyn, Usenko), 49. Kalyuzhny (Kostitsyn, Lisovets)

Játékvezetők: Olenin, Gofman (RUS) – Lederer (CZE), Schrader (GER)