USA – Fehéroroszország 2:5 (vége) | Csehország – Franciaország 5:1 (vége) | Finnország – Szlovénia 4:0 (vége)
Svédország – Németország 4:3 (vége)
Finnország
4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Szlovénia
csütörtök 07.05.2015, 20:15 • ČEZ Aréna, Ostrava • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Finnország magabiztosan győzte le Szlovénia csapatát, a szlovénoknak igazából egy percig sem volt esélyük az északiak ellen. A finnek már az elején bekezdtek, magukhoz ragadták a kezdeményezést és igen gyorsan megalapozták két gólos előnyükkel a mai győzelmüket.

A szlovénok sem játszottak feltartott kézzel, 13 lövésig jutottak el végül, ebből 4-5 volt igazán komoly helyzet, Rinne azonban remek napot fogott ki ma is. Rinne zsinórban harmadszor hozta le a hatvan percet kapott gól nélkül, pedig ma is akadt dolga bőven. A finnek az utolsó harmadban inkább takaréklángon égtek, de így is akadtak gólhelyzeteik. Újabb találat azonban nem született, maradt a 4-0, kilenc pontra növelték az északiak a tabellán egységeik számát, Szlovénia maradt nulla pontos és komoly bajban a kiesés elleni harcban. A finn lövések száma egyébként 33 lett végül.

Finnország – Szlovénia: 4-0!
    ---- (22:21:11)

60:00

59:30
    Golicic tör előre középen, majd lő kissé jobbról, Rinne hatástalanítja az erős löketet, nagyon jól véd ma a finn kapus!

59:07
    Lesre csúszott Kranjc, a finn harmadon kívül a buli.

58:52
    Pihlström a jobb oldalról kapott kiváló korongot Hartikainentől, szinte ziccerből lőhetett közelről, de fölé emelte!

58:10
    Golicic és Salmela ütköznek keményen, nincs kiállítás, nem is lett volna rá indok.

57:55
    Gregorc lövése kerüli el kevéssel a finn kaput.

57:20
    Kopitar iramodott meg a jobb oldalon, Jokipakka azonban a palánkra szorítja jó ütemben, ebből sem lett semmi.

56:40
    Razingar indult meg középen, Lindell azonban odaszúr és szereli.

55:45
    Ruutu visszatért, nem sikerül egyelőre a becsületgól Szlovéniának.

55:10
    Kihozták a finnek a korongot és tudják is dajkálni egy ideig hátrányban a támadó harmadban.

54:15
    Kemppainen nyúlt oda az utolsó pillanatban Robar lövésénél, a botjáról pattant messze fölé.

53:33
    Finn kiállítás bottal ütés miatt, Ruutu pihen két percen át.

53:33
    A mai utolsó kereskedelmi szünet következik, miután lesre csúszott egy finn játékos. A mérkőzés eldőlt, csak a gólarány kérdéses.

53:00
    Aaltonen tüzelt középről, Kroseljről pattant ki oldalra, marad a finneknél, majd kicsusszan a harmadból.

52:25
    Kroselj védi Donskoi távoli lövését, ez az első lövés ebben az emberelőnyben.

51:40
    Jokinen keresztpassza pontatlan, kint a harmadból a korong.

51:26
    Mursak száll ki a játékból két percre, bottal akasztás az ok. Finn emberelőny.

51:20
    Hietanen szerez hátul korongot, Kontiola hozza már kifelé.

50:54
    Sabolic tört be középen és már lőtt is, Rinne jól zárta a szöget.

50:40
    Ruutu csúszott lesre a bal oldalon.

50:10
    Pesonen is balról próbálkozott, Kroselj állja a sarat. Felpörgött ez a harmad is.

49:05
    Mursak balról lőtt nagy bombát, Rinne bravúrral védett, a túloldalon már Lindell a bal oldalról éles szögből tüzelt, Kroselj és a kapuvas együttes erővel hárított.

48:10
    Kontiola a bal oldalon szökött meg, középen Komarov várta a korongot, kis híján el is jutott hozzá, de Kroselj jól nyúlt ki a botjával.

47:20
    Urbas húzta meg középen, a lövésre nem volt elég tere, de így is Rinne résen kellett, hogy legyen.

46:30
    Golicic a jobb oldalon került helyzetbe, Kovacevic lövése pattant elé Rinnéről, az újabb lövés azonban mellé ment.

45:50
    Mursak már a túloldalon iramodott meg, lövésszerű középre adása kipattan egy finn védő botjáról a palánkon kívülre.

45:25
    Donskoi keresztpasszára a bal oldalon Lindell érkezett nagy lendülettel, de kevéssel lemaradt a pakkról.

44:31
    Lesre csúszott egy finn játékos a bal oldalon, buli a szlovén harmadon kívül.

43:55
    Razingar került a jégre a palánk mellett, nincs kiállítás. Kovacevictől viszont van egy lövés jobbról, elzúg a kapu előtt keresztbe.

43:00
    Mantlya távoli lövése elakadt a védőkben, de végül visszakerül a finnekhez rövid úton.

42:05
    Mursak távoli lövését először még ki akarta tenni Rinne a könnyed védés után, de Mursak túl gyorsan közeledett, inkább rátenyerelt újra.

41:20
    Sabolic váratlan, gyors lövése középről, Rinne azonban a helyén.

41:10
    Jokinent támadták meg a semleges harmadban, inkább visszapasszolt Salmelának.

40:01

A második harmadban is folytatódott a látható finn fölény, bár most "csak" 10-4 lett a lövésarány. Kiválóan kezdtek a finnek, gyorsan berámolták a harmadik gólt is, végül a harmad hajrájában a kegyelemdöfést is megadták az északiak egy emberelőnyös góllal. A záró harmad úgy tűnik, már csak formalitás, nagyon stabilan játszik és vezet Finnország.

Finnország – Szlovénia: 4-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:50
    Pihlström korizott el kicsit a korong mellett, le is peregnek lassan a másodpercek.

39:20
    Kopitar vezetett egy szlovén kontrát, Salmela azonban jó ütemben szereli, mielőtt nagyobb baj lett volna.

38:38
    Kovacevic testtel hárítja Hartikainen lövését, a testén is marad a korong, így áll a játék, buli lesz.

38:00
    Gyorskorcsolya verseny a pályán, oda-vissza, végül Kontiola tüzelt balról, a palánkról jön vissza.

36:35
    Pihlström tüzelt jobbról, a kapuvason csattant a kísérlet, de kifelé jött onnan.
    Joonas KEMPPAINEN - 4:0

35:57
    Finnország gólt szerzett!
    JOONAS KEMPPAINEN rajtolt a legjobban egy kipattanó korongra, Ruututól kapott nagyon okos passzt a bal oldalról, aki érzékelte, hogy Kemppainen még nagyobb ziccerben áll. 4-0!
    Gólpassz: Tuomo Ruutu, Juhamatti Aaltonen.

35:20
    A szlovénok iramodtak meg hátrányban, de Vidmar és Robar nem értették meg egymást a kapu előtt.

34:36
    Lindell tüzelt középről jó helyzetből, a bal felsőből kapta ki a lepkéssel Kroselj.

34:12
    Golicic száll ki két percre akadályozás miatt, finn emberelőny.

33:15
    Pihlström lövése megy kevéssel mellé, de még nem szabadul fel a szlovén kapu.

32:40
    Kroselj kezébe csorog a korong, jöhet a kereskedelmi szünet.

32:00
    Jokipakka mellett csusszan ki a korong a támadó harmadból, lehet újra építkezni.

31:15
    Az első harmad folyamatos játékához képest ez a játékrész meglehetősen lassan csordogál. A helyzetek ugyan megvannak, de a folyamatos játék igen sokszor megszakad.

30:55
    Immonen passzolt jobbról Jokinen elé, aki tiszta helyzetből nem találja el jól a korongot, ő maga azonban beesik a kapuba, el is mozdul.

29:48
    Aaltonen csúszott korábban a támadó harmadba, mint kellene, les.

29:30
    Túl magasan volt Golicic ütője a korong átvételekor, a buli a szlovén harmadban.

28:45
    Időközben kiegészültek a finnek, a végén még Pesonen került lövőhelyzetbe, de hajszálnyit túl erősen kapta a passzt.

28:20
    Komarov üti ki a korongot, még egy kevés maradt a szlovén előnyből.

27:45
    Kopitar a bal oldalról megkerülte a kaput, visszatette lövésre Mursaknak, Rinne üti ki bravúrral.

26:36
    Finn kiállítás, a mai nap során az első. Ohtamaa száll ki gáncsolás miatt két percre. Szlovén emberelőny.

26:35
    Ismét Ograjensek veszélyeztet balról, erős lövése a kapu fölött zúgott el!

26:00
    Ograjensek közeli lövése nem lett túl erős, gond nélkül fogja Rinne.

25:30
    Salmela cselezett középre, lövését azonban blokkolják, egészen pontosan Robar.

24:15
    Ruutu cselezett jobbról balra, majd ballal ráküldte, Kroselj a lepkéssel szedte ki a bal felsőből.

23:30
    Razingar keresztpassza nem jut el Urbasig, nagy helyzet lehetett volna, de közbenyúlt valahogy egy finn ütő.

22:50
    Kemppainen próbált lőni balról, de nem sikerült a védő mellett ellőnie.

22:05
    Pretnar mellett csúszik ki a korong a harmadból, de begyűjti a semleges zónában.
    Aleksander BARKOV - 3:0

21:19
    Most is nagyon bekezdenek a finnek, ALEKSANDER BARKOV szerez gólt. Egy kapusról kipattanó korongot középről kissé balra sodródva továbbít a kapuba Kroselj mellett, így már 3-0!
    Gólpassz: Joonas Donskoi, Jussi Jokinen.

20:45
    Kontiola felé pontatlan az indítás, így viszont tilos felszabadítás.

20:01

Remekül kezdték a találkozót a finnek, igen gyorsan két gólos előnyre tettek szert. A harmad nagy részében uralták a mezőnyt is a skandinávok, a 14-3-as lövésarány ezt tökéletesen tükrözi is. Az utolsó percekben azért okozott némi zavart a szlovén támadósor is, a mérkőzés még korántsem ért véget, de a két gólos előny jobb, mint a semmi.

Finnország – Szlovénia: 2-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:20
    Donskoi tüzelt balról, ez elakad Kroseljben, kipattan róla.

18:45
    Barkov tette hátra Pesonennek lövésre, sikerült is, de fölé szállt a bomba.

18:10
    Immonen kapott egyet, Rodman mehet gáncs miatt pihenni két percig. Finn emberelőny.

17:35
    A szlovénok tartják jó ideje elől a korongot, de további lövéshez nem jutottak.

16:28
    Robar játszotta magát tisztára, majd tüzelt balról. Rinne a végállomás.

16:15
    Hietanen előretörését Jeglic állítja meg középen.

15:35
    Jokipakka nem hagyta élni Kopitart, így utóbbi nem is tudott lőni végül jobbról.

14:55
    Pihlström kerülte meg balról a kaput, de nem tudott a hosszú oldalról visszanyúlni a koronggal.

14:05
    Pance tüzelt egy gyors szlovén kontra végén balról, Rinne zárta a szöget.

13:51
    Ruutu bal oldali szökése után lövőhelyzet is kialakult, rátűzte, Kroselj a végállomás.

13:10
    Rinne védett, Kopitar tüzelt balról, megvan a második szlovén lövés.

12:30
    Urbas keresztpassza pontatlan, Razingarhoz nem jutott el.

11:30
    Lindell távoli lövése Kroseljről pattan oldalra, majd sikertelen szlovén kontra, Mursak lesre csúszott.

11:00
    Jokinen bűvölte a korongot, majd éles szögből rátűzte balról, de blokkolják.

10:15
    Kontiola tisztán kapta a korongot a bal oldalon, rá is suhintotta, Kroselj bravúrral hárított! Marad a finn fölény.

09:45
    Aaltonen kapja lesen a bal oldalon.

09:25
    Kopitar szerel hátul, Razingar segít be, de csakhamar megint a finneké, Mantyla gyűjti be hátul.

09:05
    Eddig a finnek remekül szűrik meg a szlovén akciókat, ezért lehet az, hogy 8-1 a lövésarány.

08:20
    A szlovénok indítása megpattan egy ütőn, kikerül a plexin túlra, jöhet az első reklámszünet.

07:10
    Innentől Szlovéniának erőteljesebben kell támadnia, mert hirtelen két gólos lett a finn előny.
    Petri KONTIOLA - 2:0

06:34
    Még ki sem örömködhették magukat a finn szurkolók, amikor PETRI KONTTIOLA máris megduplázza az előnyt. Lepistö lövése megpattant egy blokkoló védő ütőjén, érkezett Kontiola és furcsa mozdulattal megtoldotta az alig csúszó korongot. Így sem lett gyors, de átcsusszant Kroselj lábai között. 2-0!
    Leo KOMAROV - 1:0

05:53
    LEO KOMAROV tüzelt középről, kipattant Kroseljről, majd az ismétlések is többször is. A hatalmas keveredésben ismét Komarov érkezett a jobb oldalon és beemelte a felső vas alá gyönyörűen! 1-0!
    Gólpassz: Janne Pesonen, Joonas Kemppainen.

05:40
    Kemppainen ütőjéről pattan hátra a korong, Rinne simán fogja.

05:00
    Immonen próbálkozott lövéssel a kék vonal közeléből, de sikeresen belevetődtek a szlovén védők.

03:35
    Lepistö indult meg a jobb oldalon, de korongot vesztenek a finnek, Kopitar tört előre középen, lövését Rinne bravúrral védte!

02:40
    Egyelőre Rinne nem kellett, hogy játékba avatkozzon, a finnek uralják eddig a mezőnyt.

01:45
    Ismét Kroselj védésére van szükség, Lindell kísérletezett lövéssel.

01:00
    Salmela már csak a kapussal állt szemben, Kroselj azonban szépen védte a lövést!

00:20
    Sötétkékben a szlovénok, fehérben a finnek.

00:01

Finnország: Rinne (Saros) – Lepistö, Hietanen, Lindell, Salmela, Ohtamaa, Jaakola, Jokipakka, Mäntylä – Ruutu, Kontiola, Aaltonen – Barkov, Jokinen "C", Donskoi – Immonen, Pihlström, Hartikainen – Pesonen, Kemppainen, Komarov. Trenér: Kari Jalonen.

Szlovénia: Kroselj (Kristan) – Pretnar, Kranjc, Gregorc, Robar, Vidmar, Kovačevič, Tavželj, Štebih – Razingar "C", Kopitar, Urbas – Jeglič, Tičar, Sabolič – Mušič, Pance, Muršak – Ograjenšek, Rodman, Goličič. Trenér: Matjaž Kopitar.

Játékvezetők: Kubuš (SVK), Piechaczek (GER) – Fluri (SUI), Carnathan (USA).

Sledujete kromě MS i NHL? :) Tak se staňte fanoušky stránky NHL.cz a nic podstatného z play-off Stanley Cupu vám neunikne!

Posted by Hokej on 5. květen 2015

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 6. Komarov (Pesonen, Kemppainen), 7. Kontiola, 22. Barkov (Donskoi, Jokinen), 36. Kemppainen (Ruutu, Aaltonen)

Játékvezetők: Kubuš (SVK), Piechaczek (GER) – Fluri (SUI), Carnathan (USA)