Debrecen – Siófok 25:26 (vége) | Érd – Dunaújvárosi KKA 26:18 (vége)
Érd
26:18 (12:7)
Dunaújvárosi KKA
péntek 08.05.2015, 18:00 • Érd Áréna, Érd • Női kézilabda NB1

Kiválóan kezdte a mérkőzést az Érd és ezt a kiváló védekezését hellyel-közzel fent is tartotta a hatvan perc során a hazai csapat. A Dunaújvárosnak nem volt ma esélye, egyszer 6:1-ről felzárkóztak 6:5-re, utána ismét gyorsan öt-hat góllal megszökött az Érd. Az Újváros felállt fal ellen semmit sem tudott kitalálni.

A fordulás után hétre is nőtt már a hazai előny, egy újvárosi roham négyre csökkentette ezt, de mielőtt igazán felcsillant volna a remény, ismét beindult az érdi henger és szemernyi kétséget sem hagytak a hazaiak afelől, hogy melyik csapat volt ma a jobb. Az Újvárosnál hiába a pályaelőny, nagyon össze kell kapniuk magukat, ha jövő szerdán fordított eredményt szeretnének, mert a mai napon elég reménytelen játékot nyújtott a Dunaújváros. 18 lőtt góllal nem lehet mérkőzést nyerni egy bronzmeccsen.

Érd – Dunaújváros: 26-18!
    ---- (19:31:20)

60
    Mérkőzés vége. (26:18)

60
    Elszórt támadások, már mindkét fél a végét várja. (26:18)

59
    Jönnek már a cserék is, emberhátrányból növeli az érdi előnyt NICK Viktória! (26:18)

58
    Bulath nem dobja be a hetest, ma a vendégek nem igazán jól dobják a büntetőiket. (25:18)

58
    Hetest harcol ki az Újváros. (25:18)

57
    Szekeres száll ki két percre, ez már neki a második büntetése. (25:18)

56
    KLIVINYI Kinga gólja eldönti a mai mérkőzés sorsát, héttel megy az Érd, alig több, mint négy perc hátra. (25:18)

55
    Telik az idő, nincs újabb gól, ez az Érd malmára hajtja a vizet. (24:18)

54
    PÁLOS-BOGNÁR újra hatra növeli az előnyt, abszolút stabilan őrzi a különbséget az Érd. (24:18)

53
    Labdát szerzett az Újváros, BULATH pedig gólra váltja. Innentől az Újvárosnak nemigen szabad gólt kapnia, ha még akar valamit. (23:18)

53
    Mindkét oldalon egy-egy elrontott támadás, megint az Érd támad. (23:17)

52
    Hirtelen megindult a gólszüret, TRISCSUK beindult, de még mindig hat közte. (23:17)

52
    KRPEZ nem hibáz ma sem jobbról, megint hét. (23:16)

51
    TRISCSUK jó lövéssel szerzi meg a 16. vendég gólt. Halvány a remény, de még él. (22:16)

51
    Az utolsó újvárosi időkérés e pillanatban. Az utolsó szalmaszál ez, de az Érd előnye nagyon komoly. (22:15)

51
    Katarina KRPEZ gyors góllal növeli ismét hétre a hazai előnyt a jobb oldalról. (22:15)

50
    Eladja a labdát a DKKA. (21:15)

49
    SIGNATÉ negyedszer eredményes, ma nagyon gólerős a francia légiós. (21:15)

48
    TRISCSUK ebben a félidőben először köszön be. (20:15)

47
    KOVÁCS Anna góljával ismét hat, kontrollálja az Érd a találkozót. (20:14)

46
    KISFALUDY azonban megint betalál, nem tud igazán közel kerülni a Dunaújváros. (19:14)

45
    Sikeres hétméteres BULATH Anita részéről, továbbra is élnek az újvárosi remények. (18:14)

45
    KLIVINYI Kinga átlövésből újra ötre növeli a hazai előnyt. (18:13)

44
    Kivédekezik az érdiek ezt a támadást. (17:13)

43
    Kezd izgalmas lenni, VINCZE Melinda négyre csökkenti a nemrég még hét gólos hazai előnyt. (17:13)

43
    Nem sokáig volt teljes létszámban az Érd, Krpez követi Szekerest a kiállítottak sorában két percig. (17:12)

42
    VINCZE Melinda a bal szélről, egyelőre élnek az újvárosi remények. (17:12)

42
    KOVÁCS Annát nem zavarja az emberhátrány, ismét betalál. (17:11)

41
    BULATH hozza közelebb a Kohászt előnyből. (16:11)

41
    Ahogy kiegészült a DKKA, érdi emberhátrány, Szekeres száll ki két percre. (16:10)

40
    KRPEZ belövi a hetest, tartja magabiztos előnyét az Érd. (16:10)

40
    Heteshez jut az Érd a túloldalon. (15:10)

40
    BULATH átlövésből szerzi meg a vendégek 10. gólját. (15:10)

39
    KOVÁCS Anna köszön be újra, újra hatra növelve a hazai előnyt. (15:9)

39
    Időt kér az Érd. Egyelőre öt gól a különbség, még behozható, bár rettentően kevés a gól. (14:9)

38
    Nem dönti el egyelőre, mert labdaszerzés után TRISCSUK emberhátrányból is közelebb hozza a vendégeket. (14:9)

38
    Ferenczy száll ki két percre, érdi emberelőny. Vajon eldönti-e a hazai csapat emberelőnyben? (14:8)

37
    Állóháború, nem jönnek be a passzok és a lövések, újra az Érdnél a labda közben. (14:8)

36
    TAKÁCS Dusmáta beállóból szerzi meg a vendégek nyolcadik gólját. (14:8)

35
    Eladja a labdát az Újváros, de a gyors indítás nem jön be az Érdnek sem. (14:7)

34
    Időt is kér egyből a Dunaújváros, kezd elmenni a hajó. (14:7)

33
    Labdaszerzés után KRPEZ újabb gyors gólja hétre növeli a hazai előnyt, a Kohász megint beragad a rajtnál. (14:7)

32
    KLIVINYI Kinga először köszön be ma, hattal vezet az Érd. (13:7)

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:7)

Bekezdett az Érd, 6:1-re elhúztak a hazaiak és a szerdai félbeszakadt mérkőzéshez hasonlóan komoly előnyt építettek ki. Egy emberelőny segítségével a Dunaújváros gyorsan egyre felzárkózott, de teljes létszámban megint leblokkoltak támadásban. A védekezés rendben van, 12 kapott gól idegenben egy félidő alatt nem sok, de a hét dobott az drasztikusan kevés. Mindössze két találatot szerzett az Újváros teljes létszámú védekezés ellen az első 30 percben.

Lendületben az Érd, a mérkőzés ugyan nem dőlt el, de nagy csoda kellene ahhoz, hogy ne a hazaiak szerezzék meg a győzelmet.

Érd – Dunaújváros: 12-7, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (12:7)

30
    Ismét 1-1 elszúrt támadás végén az Érdnek nem sikerül az időn túli szabaddobás. (12:7)

29
    BULATH ezt a hetest már belövi, ötre jön fel a DKKA. (12:7)

29
    Hetest harcol ki az Újváros. (12:6)

29
    Krpez kap két percet, újvárosi emberelőny. Az eddigi hat gólból négyet emberelőnyben szereztek a vendégek. (12:6)

29
    Labdaeladás után KRPEZ fejezi be sikerrel a lerohanást, hattal megy az Érd, padlón a DKKA. (12:6)

29
    KOVÁCS Anna újabb gólja, lehet, hogy nagyobb vezetéssel mehet pihenőre majd az Érd, mint a szerdai áramszünetnél. (11:6)

28
    Sárga lapot kapott a vendégek kispadján ülők közül valaki, talán a vezetőedző éppen. (10:6)

28
    Eladja a labdát az Újváros, majd időt kér az Érd. (10:6)

27
    KOVÁCS Anna gólja hozza meg a tizediket, magabiztosan vezet az Érd. (10:6)

26
    Két elszúrt támadás után újra érdi akció következik. (9:6)

25
    Egyébként még mindig pikáns Triscsuk játéka, ugyanis az évadot még Érden kezdte meg, aztán viharos gyorsasággal igazolt ősszel Dunaújvárosba egy összekülönbözést követően. (9:6)

24
    TRISCSUK tartja a lelket csapatában, harmadik góljával újra háromra zárkózik a DKKA. (9:6)

23
    6:1-ből 6:5, most pedig ismét 9:5. (9:5)

22
    SIGNATÉ elképesztő, harmadik gólja, pedig általában csak védekezni szokott. Újra négy a két csapat között. (9:5)

21
    Ahogy kiegészült az Érd, azonnal jönnek újra a gólok, SIGNATÉ másodszor eredményes. (8:5)

20
    Mielőtt nagy lett volna a gond, KRPEZ a szokásos magabiztossággal növeli kettőre az előnyt a jobb oldalról. (7:5)

19
    AZARI Fruzsina a jobb szélről eredményes, megint rendezetlen volt a védelem. Egyre jön fel az Újváros. Érik az érdi időkérés. (6:5)

19
    Nagyon jól hozza ki eddig az emberelőnyét a DKKA, újabb labdaszerzés után TRISCSUK megszerzi második gólját. Hirtelen kettő lett az ötből. (6:4)

18
    Ha egy üzlet beindul... VINCZE Melinda labdaszerzés után gyors góllal hozza közelebb a vendégeket. (6:3)

18
    TRISCSUK sikeres betörése után megvan a második újvárosi gól. Elképesztő, 17 perc telt el a mérkőzésből és ez még csak a második vendég találat. (6:2)

17
    Signaté védekezett túl keményen, kettő perces kiállítás. Dunaújvárosi emberelőny. (6:1)

16
    SCHATZL Nadine gyors támadás végén a bal oldalról talál be, már hat-egy! (6:1)

16
    Eladja a labdát az Újváros. (5:1)

16
    Ahogy az várható volt, Mátéfi Eszter időt is kér, egyelőre semmit sem tud kezdeni felállt fal ellen a Dunaújváros. (5:1)

16
    PÁLOS-BOGNÁR középről szerzi az ötödik érdi gólt! (5:1)

15
    Bulathnak sem sikerül betalálnia büntetőből, marad a 4-1! (4:1)

14
    Jöhet az első újvárosi hetes, itt is belülvédkezés történt. (4:1)

13
    Katarina KRPEZ az első sikeres büntetésvégrehajtó, hárommal megy az Érd Krpez sikeres hetese után. (4:1)

12
    Megvan az Érdnek is a három sárga lap, Vukcevicé lett a harmadik. (3:1)

11
    KRPEZ a jobb szélről talál be, újra kettő a hazai előny. Rettentően kevés a gól eddig. (3:1)

10
    Technikai hiba itt is, ott is, újra az Érd támad. (2:1)

9
    Szekeres kap utólag sárga lapot. (2:1)

9
    VINCZE gyors támadást követően balról eredményes. (2:1)

9
    Nem szabadult fel az újvárosi kapu, KISFALUDY növeli a hazai előnyt beállóból. (2:0)

9
    Nem megy az Érdnek a hetesdobás, Schatzl büntetője sem sikeres, marad az 1-0. (1:0)

8
    Hetest harcolt ki az Érd. (1:0)

8
    Gyorsan megvan a harmadik újvárosi sárga is, ezt Ferling kapta. (1:0)

7
    Takács D. is besárgul. (1:0)

7
    Vincze Melinda kap utólag sárga lapot. (1:0)

6
    Most tört meg a jég, SIGNATÉ bal kettőből eredményes! (1:0)

5
    Hihetetlen, az ötödik perc sem hozott gólt. (0:0)

4
    Kisfaludy sárgul be, még mindig nincs gól. (0:0)

3
    Az Érdnek és a Dunaújvárosnak nagyjából ugyanannyi esélye van a bronzérem megszerzésére, mert az utóbbi hetek-hónapokban az Érd emelkedő formát mutatott, az Újváros inkább süllyedőt. Ráadásul a Kohásznál Triffa Ágnes súlyos sérülése sem jött még rendbe és ez még jó ideig így lesz. (0:0)

3
    Eddig 2-2 elszúrt támadás a kontón, pontatlanul kezd mindkét csapat. (0:0)

2
    Pálos-Bognár hetesét védi Víg, továbbra is marad a 0-0. (0:0)

1

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye – Schatzl, Kovács A., Vukcsevics, Szekeres, Kisfaludy, Klivinyi, Pálos-Bognár, Signate, Kostiukova, Krpez, Takács, Mester, Nick

Dunaújvárosi KKA: Víg, Nagy É. – Ferling, Gera, Triscsuk, Azari, Berta, Takács Dusmáta, Vincze, Bulath, Kamper, Hanusz, Takács Bianka, Ferenczy, Hosszu, Mekler-Rádl

Játékvezetők: Tomecskó-Hunyadi Tamás, Unyatyinszki Tamás.

Kell-e nagyobb csemege a női kézilabda rajongóinak, mint egy Érd-Dunaújváros bronzmérkőzés? Reméljük, hasonló izgalmakat hoz, mint a tegnapi Fradi-Győr döntő. Ez az összecsapás eredetileg szerdán lett megrendezve, de a félidőben (5 gólos érdi vezetésnél) hosszú áramszünet tette lehetetlenné a folytatást egy komoly vihar folyományaként.

Így újra meg kell mérkőzniük a feleknek, teljesen nulláról indulva, esélyt adva ezzel az Újvárosnak egy másmilyen kezdésre. Ezt a mérkőzést az Érdnek hoznia kell, ha valós esélyt akarnak a bronzéremre, mert ezután két (vagy egy!) mérkőzés Dunaújvárosban lesz a Kohász hazai pályáján. Nagy izgalmakra számíthatunk.

A találkozó pénteken 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!