Everton FC – Sunderland AFC 0:2 (vége) | Aston Villa FC – West Ham United 1:0 (vége) | Hull City – Burnley FC 0:1 (vége)
Leicester City – Southampton FC 2:0 (vége) | Newcastle United – West Bromwich Albion 1:1 (vége) | Stoke City – Tottenham Hotspur 3:0 (vége)
Crystal Palace – Manchester United 1:2 (vége)
Stoke City
3:0 (2:0)
Tottenham Hotspur
szombat 09.05.2015, 16:00 • Britannia Stadium, Stoke-on-Trent • Barclays Premier League

A meccs elejétől kezdve dominált a Stoke, remekül játszottak, és a félidőben már két góllal vezettek a látottak alapján teljesen megérdemelten.

A második félidő elején megkapta Chiriches második lapját, ezzel megpecsételve csapata sorsát. Csordogált a meccs, majd a harmadik találatot Diouf szerezte a meccs hajrájában, végül nagyon sima lett a Stoke siker..

A végeredmény Stoke City – Tottenham Hotspur 3:0, köszönjük figyelmüket. (17:51:39)

90
    Arnautovic tizennyolc méteres tekerése centikkel suhant el a bal felső fölött!

88
    Whelan helyére Sidwell érkezik.
    Mame DIOUF - 3:0

87
    A Stoke City gólt szerzett!

Arnautovic sprintelt el a bal szélen, hajszálpontos passzt adott MAME DIOUF számára, aki leheletfinoman pöccint bele, és a kapus illetve a kapufa között utat talált a labda a kapuba. 3:0, eldőlt végleg.

84
    Odemwingie érkezett Walters helyére.

82
    Eriksen okosan akarta a hosszú felsőbe eltekerni, de 20-30 centit tévedett.

80
    Formás támadás végén Walters került tiszta lövőhelyzetbe, bombáját Lloris védi!

59
    Adam jobb lábas tekerését bravúrral szedi ki a bal alsóból Lloris. Van dolga bőven a francia kapusnak.

51
    Chiriches szabálytalankodott, de mivel neki volt egy, mehet zuhanyozni. Pályafutása során először állítják ki Premier League találkozón.

Magabiztosan játszik a Stoke, és 2:0-ra vezet a félidőben az Európa Liga indulást érő helyen tartózkodó Tottenham ellen. A Spurs ma nem játszik jól, Kane előtt egy helyzet adódott csak. A meccsen sorjáztak a hazai lehetőségek, amiből kettőt tehát gólra váltottak, és a játék képe alapján semmi nem veszélyezteti a hazaiak győzelmét. Tartsanak velünk továbbra is!

42
    Arnautovic lövése a rövid sarokba tartott, Lloris bravúrral védett ezúttal.
    Steven N'ZONZI - 2:0

32

Óriási védelmi hiba, Lloris és Dier ezt összehozta. A beadásra érkezett a kapus, de Dier megzavarta, a labda STEVEN N'ZONZI elé pattant, aki köszönte szépen, és az üres kapuba lőtte a labdát. 2:0.

25
    Lamela beadása jól jött be, egy védőről pedig a felső lécre pattant a labda! Mázlija van most a hazaiaknak.
    Charlie ADAM - 1:0

21

Egészen idáig, hiszen a bal oldali beadást Vertonghen rossz helyre fejelte, CHARLIE ADAM ezt köszöni szépen, és közelről a jobb felsőbe fejelt. Védhetetlen volt. 1:0 a Stokenak.

18
    Arnautovic húsz méteres bombáját Lloris védi, a kipattanót oldalra vágják a védők! Szép jelenet volt.

16
    Chiriches kap sárga lapot lerántás miatt.

4
    A beadást kifejelték, majd Muniesa bombáját bravúrral szedi ki a léc alól Lloris! Szöglet.

A Premier League 36. fordulójában a Stoke fogadja a Tottenhamet.

A hazaiak jelenleg a tizediket a tabellán, ebben a szezonban erős középcsapatként funkcionálnak tehát. Legutóbbi meccsüket elvesztették a Swansea otthonában.

A vendégek az Európa Ligát érő hatodik helyen tanyáznak. Legutóbbi meccsüket elbukták a Manchester City ellen. Legutóbb a Newcastle otthonában nyertek, ez a meccs 3:1-re végződött.

A két csapat első meccsén kisebb meglepetésre a Stoke nyert 2:1-re. Reméljük az izgalmak ezúttal sem maradnak el, tartsanak velünk!

Gólok: 21. Adam, 32. N'Zonzi, 87. Diouf

Lapok:   16. Chiricheş (TOT)   51. Chiricheş (TOT)

Stoke City: Butland – Cameron, Shawcross (C), Muniesa, Pieters – N'Zonzi, Whelan (88. Sidwell) – Walters (84. Odemwingie), Adam (73. Ireland), Arnautović – Diouf.
    Cserék: Sørensen – Bardsley, Ireland, Odemwingie, Sidwell, Crouch, Wollscheid.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Dier, Fazio, Chiricheş, Vertonghen – Mason, Bentaleb – Lamela (76. Dembélé), Eriksen, Chadli (61. Soldado) – Kane.
    Cserék: Vorm – Rose, Soldado, Yedlin, Townsend, Dembélé, Stambouli.

Játékvezetők: Mark Clattenburg