Dunaújváros – Diósgyőri VTK 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – KTE-Phoenix Mecano 2:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Pécsi MFC 0:2 (vége)
Győr – Szombathelyi Haladás 3:2 (vége)
Dunaújváros PASE
0:0 (0:0)
Diósgyőri VTK
szombat 09.05.2015, 14:00 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Az OTP Bank Liga 27. fordulójában a DPASE fogadja a Diósgyőri VTK csapatát.

A hazaiak a múlt héten bravúros, 4:1-es győzelmet arattak Szombathelyen, ezzel hosszú idő után elmozdulva a kieső helyről várhatják ezt a találkozót, ami közel sem lesz egyszerű.

Ellenfelüknek, a Diósgyőrnek majdnem kétszer annyi pontja van, igaz idegenben annyira nem megy a csapatnak. Tizenhárom idegenbeli meccsükből mindössze kettőt nyertek, öt x , hat vereség mellett.

A két csapat őszi meccsén 3:3-as döntetlen született, reméljük a gólok ezúttal sem maradnak el. Minden fontos eseményről beszámolunk, tartsanak velünk!

1

1
    Pirosban a hazaiak, fehérben a Diósgyőr. A vendégek kezdték a meccset.

1
    Eperjesi bal oldali beadása lecsúszott, kirúgással jöhet Nagy.

2
    A kapu elé tett labdába Nikházi pöccintett bele, de Antalnak ez nem okozott gondot.

2
    A vendégek egy előrelőtt labdával próbálkoztak, de nem volt beinduló ember. Hátul passzolgat a hazai csapat jelenleg.

3
    Eppel szabálytalankodott a középpályán.

4
    Ezúttal Petneházi buktatott, ismét a középpályáról jöhet a Diósgyőr.

4
    Jakab kap szabadrúgást az ellenfél térfelének közepéről.

5
    Jakab kapu elé tett labdáját kifejelték, majd Eppel lapos passzát lekapcsolták.

6
    Újvárosi bedobás következhet.

6
    Támadó szabálytalanságot követett el Vaskó, Antal végzi el a szabadot.

7
    Böőr beadására Jakab érkezett, lövése azonban lecsúszott, kirúgás.

8
    Tizenegyes gyanús szituáció, de Solymosi nem fújja be a hazaiaknak!

10
    Okuka harcolt ki sarokrúgást.

10
    Bognár beadását kifejelte a védő, majd egy lágy beadás, ami használhatatlan lett a társ számára. Kirúgás következik.

11
    Böőr beadására Nikházi ékezett, fejese középre tartott, Antalnak ez könnyű zsákmány.

12
    Kezdeményezőbbek a hazaiak, kétszer lőttek már kapura, a vendégek még nem tudtak lövéssel befejezni akciót.

13
    A bedobást követően Vaskó követett el ismét támadó faultot.

14
    Csordogál a mérkőzés, nincs különösebben nagy iram.

16
    Barczi lapos beadása jól jött be, veszélyes volt, de végül piros mezeshez ment.

17
    Diósgyőri bedobás jöhet a pálya középső harmadából.

18
    Gosztonyi indítása magas lett mindenki számára. Kirúgás.

19
    Eppel lesen tartózkodott.

20
    Young-Ho kap szabadrúgást ezúttal.

21
    A bal szélre kitett labdát Nikházi nem tudja bent tartani. Bedobás.

22
    A félidő derekánál járunk, nem a legszórakoztatóbb a meccs, egy gól nagyon jót tenne az összecsapásnak.

23
    Bognár próbálta magát tisztára játszani, de a végén szerelték, így csak bedobás jöhet.

23
    Órási hiba a védelemben, de Antal együtt élt a játékkal és mentett. Viszont Böőr-hoz ment a labda, aki a félig üres kapura egyből rászúrta, de Antal kezei között végezte a lövés! Ebben volt veszély.

25
    Többet birtokolja a labdát az újváros, nagyjából 60:40 lehet az arány.

26
    Grumicot Hídvégi szereli teljesen szabályosan.

26
    Griffiths szabálytalankodott, megúszta lap nélkül, a következő buktatás már sárga, jelzi Solymosi.

27
    Jakab kap szabadrúgást a tizenhatos csücskétől néhány méterre. Beadás fog következni.

27
    Jakab beadása éppen hogy magas lett Vaskónak, de végül nem lett veszély Antal kapujára.

28
    A két csapat őszi meccsén ilyenkor már 3:0-volt a Dunaújvárosnak, sajnos ma nincs gól eddig a meccsen.

29
    Grumic indítása nem volt jó, Orosz kikíséri a labdát az alapvonalon. Kirúgás.

30
    Nikházit buktatták a középpályán.

30
    Nikházi esett el a büntető területen belül, de Solymosi szerint csak feldobta magát, nincs ítélet.

31
    Negyed óra a félidőből, a lövések száma 3:0, a kaput eltaláló pedig 2:0.

33
    Vendég szabadrúgás az újvárosi térfél közepéről.

33
    Bognár harminc méteres bombája középre tartott, Nagy könnyedén védett.

34
    Eppel kap szabadrúgást hasonló helyről, ahonnan az imént az ellenfél.

34
    Petneházi élesen tette középre, a labda lepattant Antal előtt, de végül megoldja a hálóőr a feladatát.

35
    Szalai ütközött Eppellel, előbbi ápolásra szorul.

36
    Jakab beadását Antal húzza le magabiztosan a levegőből.

37
    Átmenetileg emberhátrányban Szalai ápolása miatt a Diósgyőr.

38
    Hazai bedobás a vendég térfél közepéről.

39
    Sajnos nem túl eseménydús a mérkőzés.

39
    Hídvégi tessékeli ki az oldalvonalon túlra Okuka-t, aki meg is kapja a szabadrúgást.

40
    Böőr teljesen üresen maradt, lövése is jól sült el, Eperjesi óriást blokkolt! Szöglet!

41
    A beadásra Vaskó érkezett, fejese méterekkel fölé szállt.

42
    A lövések száma 6:1!

43
    Támadásban a Diósgyőr, Petneházi kezezése miatt jó helyről kapnak szabadrúgást. A távolság nagyjából huszonnyolc méter.

44
    Gosztonyi beadása pocsék, az első védő fején elakadt, kontrázhat újváros!

45
    Óriási helyzet a hazaiak előtt, a bal oldali beadás Grumic nagy nehezen menti, majd ide-oda csorog a labda, végül Böőr fejezi be az akciót, centikkel lőtt fölé! Közel a gólhoz a DPASE!

45

45+1
    Petneházi kiteszi a bal szélre, majd a beadást Vaskó fejeli kapura, Antal bravúrral szedi ki a léc alól! Szöglet.

45+2
    A kapu elé tett labda nem okozott veszélyt.

45+2

A hazaiak irányitanak, 9:1 a lövések száma, ami ezt jól mutatja. A félidő vége felé lendületbe került az újváros, két percenként jöttek a veszélyesebbnél veszélyesebb helyzetek, de ezeket Antal védte, vagy pedig mellé zúgott a játékszer.

Reméljük a második félidő meghozza a gólt, gólokat! Tartsanak velünk!

46

46
    Csere nem történt a szünetben.

47
    Hídvégi lövése majdnem kiszállt a stadionból, nem volt kellően leszorítva.

48
    A vendégek játékából a motiváltság hiányzik, esélyük nem igazán van Európa Ligát érő helyre kerülni, az újváros pedig foggal-körömmel küzd a bent maradásért.

48
    Németh mentett, újvárosi szöglet jön.

48
    Böőr a kis szöglet mellett döntött, ezt követően ismét belelépnek a beadásba, jöhet a következő.

48
    Jakab sarokrúgása nem okozott veszélyt Antal kapujára.

49
    Orosz harcolt ki ismét egy szögletet! E tekintetben 5:1 a mutató.

50
    Petneházi lövését blokkolták.

50
    Villám követett el taktikai faultot, sárga nincs.

51
    11:1 a lövések száma, elképesztő adat.

51
    Eppel remekül indítja Böőrt, aki helyzetbe került, Antal remekül zárja a szöget és véd!

52
    Továbbra is jól játszik az újváros, már csak a gól hiányzik a játékukból, a Diósgyőr próbál veszélyes kontrákat vezetni.

53
    Dunaújvárosi szabadrúgás a Diósgyőri térfél közepéről.

53
    Petneházi beadását Antal húzza le a levegőből.

54
    Formás támadás végén Bognár adja el a labdát, Petneházi remekül védekezett. A veszély elhárult Nagy kapujáról.

56
    Böőr szerzett labdát, majd rávezette a védőjére, Eppellel próbált kényszeritőzni, de vissza már nem jutott hozzá a labda.

57
    Vendég bedobás a középpályáról.

58
    Okuka távoli lövését Nagy magabiztosan védi. Komolyabb védeni valója nem volt még Nagy Gergelynek.

59
    Grumic szabálytalankodott az ellenfél térfelén.

60
    A hivatalos nézőszám 1917.

60
    Fél óra a mérkőzésből, az utóbbi percekben kiegyenlített a játék.

60
    Nikházi kap szabadrúgást, a vétkes Eperjesi volt. A tizenhatos előteréből jöhet a beadás.

61
    Orosz beadása nem volt jó, kapu mögé szállt. Kirúgás.

62
    Orosz helyére Thiago érkezett.

63
    Gosztonyi rosszul ért földet, ápolni kell.

64
    Nikházi vezette ki az alapvonalon a labdát, hiába reklamál, nem szöglet, hanem kirúgás jön.

64
    Gosztonyinak vérző sérülése van, pályán kívül ápolják, de képes lesz folytatni.

64
    Eppel lőtte rá tizenhatról, kellemetlen kis löket volt Antal számára, de a bal alsóból kiszedte végül!

65
    Grumic kap szabadrúgást a középpályáról.

66
    Nikházi helyére Grubjesic érkezett.

67
    Grubjesic elkaszálta Gosztonyi lábát, ápolni kell utóbbit.

68
    A DPASE 0:0-ás döntetlent áprilisban játszott utoljára, a vendégek pedig tavaly novemberben.

69
    Böőr beadása átszállt Antal fölött, Jakab óriási helyzetben, de belebombázza Antalba a labdát! Mekkora helyzet maradt ki!

70
    Húsz perc, vajon látunk gólt a mai napon? Véleményes, de benne van a játékban most.

70
    Barczi kap sárgát buktatás miatt.

71
    Jakab lapos, középre tett labdáját kivágják, majd Jakab lesen tartózkodott a következő akciót követően.

72
    A középre tett labdát Németh csúsztatja ki szögletre.

73
    A rövid sarokra tartó beadást kivágják a védők.

74
    Láthatóan nem elégedik meg a DPASE az egy ponttal, a meccs végéhez közeledve ismét rendre veszélyeztetnek, a Diósgyőr ma keveset mutat elől.

74
    Böőr beadását Szalai vágja ki az oldalvonalon túlra.

75
    Villám hatalmas bedobását szögletre fejelte ki ismét Németh.

75
    Jakab beadását kivágták, majd a következő beadásra Grubjesic érkezett, fejese centikkel suhant el a felső léc fölött! Mi kell még, hogy gól legyen ma? Ennél nagyobb helyzet aligha lesz.

76
    Letámadnak a hazaiak, ami nem ízlik a Diósgyőrnek.

77
    A lövések száma 16:2, a kapura tartó pedig 7:2! Óriási fölény.

78
    Szalai kap sárga lapot durvaság miatt.

78
    A vendég térfél közepéről jöhet a felívelés.

78
    Petneházi beadását kifejelték, de tovább támadnak a hazaiak.

79
    Jakab lövését Németh blokkolja.

79
    Kontrázhatott a Diósgyőr, Okuka beadása viszont elsuhant mindenki előtt, a labda kicsorgott az alapvonalon túlra, kirúgás.

80
    Vaskó sérüléssel bajlódik, a lágyékát fájlalja.

81
    Tíz perc csupán a rendes játékidőből.

81
    Jakab szerzett labdát, majd passz helyett a cselt választja. Nem kellett volna.

82
    Szalai orra vére eleredt, újabb ápolás.

83
    Vaskó helyére Farkas érkezett.

83
    A sérült Szalai helyére Csicsvári érkezett.

85
    Grubjesic lesen tartózkodott.

86
    Öt perc a rendes játékidőből, plusz néhány perc ráadás lesz a sérülések és a cserék miatt. Sajnos gól miatt nem lesz ráadás, mert egyenlőre nincs találat.

86
    Egy előrevágott labda, ami végül Antal kezei között végezte.

87
    Gosztonyi harcolt ki szögletet.

87
    Bacsa kap sárga lapot kezezés miatt.

87
    A beadást megcsúsztatták, majd Bacsa szerzett egy érvénytelen gólt kézzel, amiért meg is kapja a lapot!

88
    Újvárosi szabadrúgás a középpályán.

89
    Csicsvári szabálytalankodott, lerántás miatt sárgát kap.

90
    A beadást kifejelték Farkas elől, szöglet.

90
    Jakab beadását Antal paskolja oldalra.

90+1
    Egy távoli lövés dropliból, ami méterekkel kapu mellé szállt, Antalnak nem kellett közbe avatkoznia.

90+1
    Öt perc a ráadás.

90+1
    Böőr távoli lövése 5-6 méterrel elkerüli a kaput.

90+3
    Thiago beadására Böőr Zoltán érkezett, teljesen üresen érkezett, fejese milliméterekkel suhant el a jobb sarok mellett! Meccslabda volt.

90+4
    Diósgyőri bedobás következik.

90+5
    Hazai szabadrúgás a középpályáról.

90+5
    Grubjesic lövését Okuka blokkolja, óriási mentés volt. Szöglet!

90+5
    A beadást kifejelték.

90+6

Sajnos ma nem láthattunk gólt, a két csapat végül döntetlent játszott. Az első félidőben is a hazai domináltak, többször lőttek kapura, de a gól csak nem jött össze. A második félidőben sorjáztak a lehetőségek a Dunaújváros előtt, Grubjesic, és Böőr fejese is centikkel suhant el a kapu mellett, de a meccslabdák kimaradtak végül. Antal jól védett, és végül ma nem kapott gólt.

A végeredmény tehát 0:0, köszönjük figyelmüket! (15:55:21)

Gólok:

Lapok:   70. Barczi (DIO), 78. Szalai (DIO), 87. Bacsa (DIO), 89. Csicsvári (DIO)

Dunaújváros PASE: Nagy – Hídvégi, Vaskó ( 83' Farkas ) , Szekeres, Villám – Orosz ( 62' Thiago ) , Nikházi ( 66' Grubjesic ) , Petneházi, Böőr, Jakab – Eppel
    Cserék: Jahic – Farkas, Grubjesic, Lázár, Papp, Sárközi, Thiago

Diósgyőri VTK: Antal – Okuka, Szalai ( 83' Csicsvári ) , Németh, Eperjesi – Gosztonyi, Bognár ( 71' Bacsa ) , Young-Ho, Barczi – Griffiths ( 71' Takács ) , Grumic
    Cserék: Bosz – Bacsa, Boros, Csicsvari, Krstic, Marjanovic, Takács

Játékvezetők: Solymosi Péter – Ring György, Kormányos II. Gábor