Dunaújváros – Diósgyőri VTK 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – KTE-Phoenix Mecano 2:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Pécsi MFC 0:2 (vége)
Győr – Szombathelyi Haladás 3:2 (vége)
Dunaújváros PASE
0:0 (0:0)
Diósgyőri VTK
szombat 09.05.2015, 14:00 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • OTP Bank Liga

Sajnos ma nem láthattunk gólt, a két csapat végül döntetlent játszott. Az első félidőben is a hazai domináltak, többször lőttek kapura, de a gól csak nem jött össze. A második félidőben sorjáztak a lehetőségek a Dunaújváros előtt, Grubjesic, és Böőr fejese is centikkel suhant el a kapu mellett, de a meccslabdák kimaradtak végül. Antal jól védett, és végül ma nem kapott gólt.

A végeredmény tehát 0:0, köszönjük figyelmüket! (15:55:21)

90+3
    Thiago beadására Böőr Zoltán érkezett, teljesen üresen érkezett, fejese milliméterekkel suhant el a jobb sarok mellett! Meccslabda volt.

89
    Csicsvári szabálytalankodott, lerántás miatt sárgát kap.

87
    A beadást megcsúsztatták, majd Bacsa szerzett egy érvénytelen gólt kézzel, amiért meg is kapja a lapot!

87
    Bacsa kap sárga lapot kezezés miatt.

83
    A sérült Szalai helyére Csicsvári érkezett.

83
    Vaskó helyére Farkas érkezett.

78
    Szalai kap sárga lapot durvaság miatt.

75
    Jakab beadását kivágták, majd a következő beadásra Grubjesic érkezett, fejese centikkel suhant el a felső léc fölött! Mi kell még, hogy gól legyen ma? Ennél nagyobb helyzet aligha lesz.

69
    Böőr beadása átszállt Antal fölött, Jakab óriási helyzetben, de belebombázza Antalba a labdát! Mekkora helyzet maradt ki!

66
    Nikházi helyére Grubjesic érkezett.

64
    Eppel lőtte rá tizenhatról, kellemetlen kis löket volt Antal számára, de a bal alsóból kiszedte végül!

62
    Orosz helyére Thiago érkezett.

51
    Eppel remekül indítja Böőrt, aki helyzetbe került, Antal remekül zárja a szöget és véd!

A hazaiak irányitanak, 9:1 a lövések száma, ami ezt jól mutatja. A félidő vége felé lendületbe került az újváros, két percenként jöttek a veszélyesebbnél veszélyesebb helyzetek, de ezeket Antal védte, vagy pedig mellé zúgott a játékszer.

Reméljük a második félidő meghozza a gólt, gólokat! Tartsanak velünk!

45+1
    Petneházi kiteszi a bal szélre, majd a beadást Vaskó fejeli kapura, Antal bravúrral szedi ki a léc alól! Szöglet.

45
    Óriási helyzet a hazaiak előtt, a bal oldali beadás Grumic nagy nehezen menti, majd ide-oda csorog a labda, végül Böőr fejezi be az akciót, centikkel lőtt fölé! Közel a gólhoz a DPASE!

40
    Böőr teljesen üresen maradt, lövése is jól sült el, Eperjesi óriást blokkolt! Szöglet!

23
    Órási hiba a védelemben, de Antal együtt élt a játékkal és mentett. Viszont Böőr-hoz ment a labda, aki a félig üres kapura egyből rászúrta, de Antal kezei között végezte a lövés! Ebben volt veszély.

Az OTP Bank Liga 27. fordulójában a DPASE fogadja a Diósgyőri VTK csapatát.

A hazaiak a múlt héten bravúros, 4:1-es győzelmet arattak Szombathelyen, ezzel hosszú idő után elmozdulva a kieső helyről várhatják ezt a találkozót, ami közel sem lesz egyszerű.

Ellenfelüknek, a Diósgyőrnek majdnem kétszer annyi pontja van, igaz idegenben annyira nem megy a csapatnak. Tizenhárom idegenbeli meccsükből mindössze kettőt nyertek, öt x , hat vereség mellett.

A két csapat őszi meccsén 3:3-as döntetlen született, reméljük a gólok ezúttal sem maradnak el. Minden fontos eseményről beszámolunk, tartsanak velünk!

Gólok:

Lapok:   70. Barczi (DIO), 78. Szalai (DIO), 87. Bacsa (DIO), 89. Csicsvári (DIO)

Dunaújváros PASE: Nagy – Hídvégi, Vaskó ( 83' Farkas ) , Szekeres, Villám – Orosz ( 62' Thiago ) , Nikházi ( 66' Grubjesic ) , Petneházi, Böőr, Jakab – Eppel
    Cserék: Jahic – Farkas, Grubjesic, Lázár, Papp, Sárközi, Thiago

Diósgyőri VTK: Antal – Okuka, Szalai ( 83' Csicsvári ) , Németh, Eperjesi – Gosztonyi, Bognár ( 71' Bacsa ) , Young-Ho, Barczi – Griffiths ( 71' Takács ) , Grumic
    Cserék: Bosz – Bacsa, Boros, Csicsvari, Krstic, Marjanovic, Takács

Játékvezetők: Solymosi Péter – Ring György, Kormányos II. Gábor