Szlovénia – USA 1:3 (vége) | Németország – Csehország 2:4 (vége) | Szlovákia – Oroszország 2:3 (hosszabbítás vége)
Svájc – Kanada 2:7 (vége)
Németország
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Csehország
vasárnap 10.05.2015, 16:15 • O2 Aréna, Prága • A csoportos Világbajnokság • A csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:15 - kor kezdődik.

Május elsején megkezdődött az A csoportos férfi jégkorong világbajnokság, idén Csehország rendezi a rangos viadalt.

A torna a csoportküzdelmekkel indul, a csapatok két nyolcas csoportban kaptak helyet:

A tavalyi érmesek: 1. Oroszország, 2. Finnország, 3. Svédország

Németország eddig két győzelmet (Franciaország 2-1, Lettország 2-1) és három vereséget (Kanada 0-10, Svájc 0-1, Svédország 3-4) számlál, ez 6 pontot jelent a számukra, amivel még nincs meg a biztos bentmaradás. Egy mai pontszerzés azonban nagyban lendítene az ügyön.

A házigazda legyőzte a letteket (4-2), a franciákat (5-1) és az osztrákokat (4-0), ám komolyabb játékerőt képviselő svédektől (5-6 b.u.) és kanadaiaktól (3-6) már vereséget szenvedtek. A megszerzett 10 egység szinte már biztos negyeddöntőt jelent, ám a minél jobb pozíció kiharcolásához elengedhetetlen a németek legyűrése.

Németország: Pielmeier (Endras) – Krueger, Muller, Baxmann, Kohl, Daschner, Koppchen, Krupp – Plachta, Hospelt, Kink (A) – Reimer (A), Hager, Y. Seidenberg – Wolf (C), Pietta, Rieder – Oppenheimer, Krammer, Ullmann – Raedeke

Csehország: Pavelec (Salák) – Hejda (A), Jordán, Kolář, Nakládal, Němec, Čáslava – Hertl, Sobotka, Voráček (C) – Červenka, Jan Kovář, Jágr (A) – Smoleňák, Novotný, Erat – Zaťovič, Koukal, Simon – Vondrka

Játékvezetők: Nord (SWE), Bjork (SWE) – Suominen (FIN), Mc Intyre (USA).

A németek fekete, a csehek fehér-piros szerelésben lépnek ma jégre.

00:01

00:28
    Sobotka korcsolyázik lesre, a bedobás a német harmadon kívül lesz.

01:10
    Pietta lövése vágódik fel a botról, a csehek kapuja előterében lesz a buli.

02:13
    Koukal cselezget a német harmad közepén, végül szerelik a fekete mezesek.

03:45
    Kovar lop korongot veszélyes helyen, Jagr teszi vissza a pakkot, ami elakad Pielmeierben.

04:07
    A bedobás a cseh harmadban lesz.

04:15
    Elhozzák a németek a bulit, de nem sikerül helyzetet kialakítani.

04:41
    Helyzet! Pavelecről pattan ki a német kísérlet! Hager csapott le egy eladott korongra!

05:28
    Tilosra ütik a korongot a csehek.

05:50
    Raedeke korcsolyázik lesre, eddig meglepő módon nem tud dominálni a házigazda.

07:13
    Németország gólt szerzett!
    GÓÓÓÓÓL! Vezetnek az aktívabb németek! DANIEL PIETTA ugrik ki ziccerben, elhúzza Pavelec mellett a korongot, majd fonákkal kapura húz, a cseh kapus a gólvonal után kapja el a lepkéssel a pakkot! 1-0!

Gólpassz: Moritz Müller és Justin Krueger.
    Daniel PIETTA - 1:0

09:20
    A találat óta is bátrabbak a németek, persze még nagyon sok van hátra a mérkőzésből.

10:02
    Pielmeier nyeli be a pakkot, a német kapu elől jöhet a bedobás.

11:05
    Jagr szerez rutinosan korongot a támadó harmadban, beszorulnak most a németek.

12:28
    A bedobás a cseh harmadban lesz, a játék kezd kiegyenlítetté válni.

12:45
    Krupp korcsolyázik lesre.

13:38
    Csehország gólt szerzett!
    GÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a házigazda! MICHAL VONDRKA lábáról pattan be a pakk egy távoli löés után, amit Pielmeier védett! 1-1!

16:15
    Jagr életveszélyesen helyez szerez korongot, egyből ziccer, fölé!

17:31
    Tilosra ütik a korongot a házigazdák.

18:10
    Felállnak a németek létszámazonosságnál, fütyül a cseh publikum.

18:34
    Lövés még is a csehek előtt adódik, Kolar életerős próbálkozását lepkéssel vadássza le Pielmeier!

19:01
    Megkezdődik az első harmad utolsó perce.

19:46
    Felállnak most a csehek, lesz is egy lövés a lefordulás után, de nem okoz különösebb gondot.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

Izgalmas, pörgős harmadon vagyunk túl. Az elején a németek domináltak, olyannyira, hogy meglepetésre még a vezetést is megszerezte a fekete mezes alakulat. A csehek magukhoz tértek, egy szerencsés találattal egyenlítettek, ám a vezetés egyelőre még várat magára.

20:01

20:46
    Jó iramban kezdődik a középső harmad is.

21:18
    Majdnem ziccer cseh részről, de két német bekk visszazár, Cervenka hátra passzol, így oda a helyzet.

22:40
    Pielmeier tilos felszabadítást jelez, de a vonalbíró nem fúj a sípjába.

23:43
    Voracek tör kapura, de nagyon éles a szög, nem tud gólt ütni!

23:50
    GÓÓÓÓÓÓL! A kontrából megindulnak a németek, a bal oldalon kilépő Rieder középre tálal, bent egyedül érkezik MICHAEL WOLF, aki a bal felsőbe lő! 2-1!

Gólpassz. Tobias Rieder.
    Michael WOLF - 2:1

25:57
    GÓÓÓÓL! Másodszor is egyenlít a házigazda! PETR KOUKAL húz balról, a palánk mellől befelé, majd a bedobó kör közepéről kilövi a hosszú felsőt! 2-2!

Gólpassz: Jan Kolar ésDominik Simon.
    Petr KOUKAL - 2:2

26:58
    Lendületben és emberelőnyben a csehek! Hospelt (GER) áll ki kettő percre gáncsolásért!

27:35
    GÓÓÓÓÓL! Kihasználja emberelőnyét, és vezet a házigazda! JAKUB VORACEK ugrik meg a jobb oldalon, nem passzol középre, inkább egyből megoldja, a korong a hálóban! 2-3!

Gólpassz: Jaromir Jagr és Jakub Nakladal.
    Jakub VORACEK - 2:3

28:01
    Teljesen beszorulnak a németek.

28:56
    Talpon az egész csarnok, a csehek ünnepelnek. A buli a német kapu elől jöhet.

29:30
    Voracek lő a hosszú alsó mellé.

29:54
    Tilosra ütik a pakkot a fehér mezesek. Átköltöznek a csapatok Pavelec kapuja elé.

29:54
    Pat Cortina szükségszerűnek érzi kikérni csapata idejét, hátha megtörik a csehek lendületét!

30:36
    Kovar tüzel, Pielmeier véd, majd próbál rávetődni a pakkra, az eset után verekedés tör ki!

30:36
    Krueger (GER) kap kettő percet durva játékért, Jagr (CZE) szintén, sőt, ő kettő+kettő percet kap!

32:40
    Kiegészülnek a csehek, ziccer is lesz belőle, de Pielmeier véd!

33:19
    A bedobás a német kapu elől jöhet.

34:00
    Átköltöznek a csapatok a cseh harmadba.

34:44
    Hospelt (GER) megy ki gáncsolásért két percre, nem először ma már!

34:52
    Voracek megy túl közel a bekkekhez, nem lesz belőle lövés.

35:10
    Most lő a cseh játékos, de nem talál kaput.

35:20
    Átmenetileg felszabadítanak a németek.

35:35
    Ugyanez még egyszer.

36:12
    Kicsúszik a harmadból a pakk, fogy a csehek ideje.

36:37
    Sobotka lopja a távolságot, Pielmeier véd.

36:44
    Kiegészül Németország együttese.

37:05
    Pielmeier spárgázik, a korong a kapus birtokában.

37:23
    Pavelec tenyerel rá a pakkra, bedobás lesz a cseh kapu elől.

39:01
    Megkezdődik a második harmad utolsó perce.

39:22
    Pielmeier tolja oldalra a cseh lövést.

40:00

A második harmadban sem unatkoztunk, Pat Cortina együttese másodszor is megszerezte a vezetést, ám azonnal jött a válasz, sőt, emberelőnyből megfordította a mérkőzés állását a házigazda! Izgalmas folytatás várható!

40:01

41:02
    A bedobás a német harmadból jöhet.

42:10
    Cervenka hatalmas ziccerben mellbe lövi Pielmeiert, majd az ismétlést is védi a kapus!

42:50
    Raedeke próbálkozását fogja Pavelec.

43:55
    Voracek passza elakad Pielmeier mamutjában.

44:35
    Hertl csele sikerül, de ezzel már túl közel kerül a német hálóőrhöz.

44:45
    Lesre korcsolyáznak a németek, Krueger volt előrébb a kelleténél.

46:00
    Nyomnak a csehek, Nakladal lő a palánk mellől, Pielmeier oldalra tolja a pakkot.

47:36
    Felállnak a fehér mezesek létszámazonosságnál, de kicsúszik a korong a harmadból.

47:52

49:16
    Folyamatos a játék, mindkét csapat a gólra játszik, azért a csehek állnak ehhez közelebb.

49:53
    Cervenka tüzel a bedobó körből, Pielmeier benyeli a pakkot.

51:40
    Kapu elé belőtt pakk német részről, nem lesz belőle helyzet.

51:45
    Lesre korcsolyáznak a csehek.

52:47
    Novotny tör előre a bal oldalon, de nem tudja meglepni a németek kapusát.

53:11
    Tilosra ütik a korongot a németek.

54:47
    Beszorulnak a fekete mezesek a kapujuk elé.

55:00
    Mi marad ki, te jó ég! Már fekszik Pielmeier, jön is a lövés közelről magasan, de nincs bent! A kapuvas után Voracek fordul be, ez is kapuvas, kettő egymás után!

55:53
    Jagr lopja a távolságot, nem jön ki a korong Pielmeier testéről!

55:57
    GÓÓÓÓL! Nyernek a csehek, jó az öreg a háznál! Elhozza a bulit a házigazda, JAROMIR JAGR pedig azonnal tüzel, Pielmeier tehetetlen! 2-4!

Gólpassz: Roman Cervenka.
    Jaromir JAGR - 2:4

56:34
    Lendületben maradnak a csehek.

56:41
    Nakladal (CZE) megy ki kettő percre akadályozásért!

56:51
    Felszabadítanak a csehek.

57:39
    Plachta kap korongot a kapu előtt, habár meg kell fordulnia közben, így beérik, és már nagyon közel a cseh kapus.

58:01
    Megkezdődik a mérkőzés utolsó kettő perce.

58:38
    Pavelec védés, közben üres a németek kapuja!

58:40
    Kiegészülnek a fehér mezesek.

58:42
    Tilos felszabadítás a csehektől, közben német időkérés!

58:48
    Hat az öt ellen a jégen a németek.

58:51
    Kicsúszik a korong, lest fújnak a játékvezetők, a buli kint lesz a semleges harmadban.

59:06
    Belül már az utolsó percen.

59:38
    Nem tudnak felállni a németek.

60:00

A végére kijön már a különbség a csapatok között, így a házigazda cseh válogatott magabiztosan húzza be az újabb három pontot. Ezzel a fehér mezesek pontszámban beérik a második, szintén 13 egységgel rendelkező svédeket, Kanada első helye valószínűleg nem forog már veszélyben. Csehország ezzel bejutott a negyeddöntőbe, már csak az a kérdés, hányadik helyen teszi mindezt. A németek küzdöttek, de ma pont nélkül maradtak. (18:29:51)

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 8. Pietta (Müller, Krueger), 24. Wolf (Rieder) – 14. Vondrka, 26. Koukal (Kolar, Simon), 28. Voracek (Jagr, Nakladal), 56. Jagr (Cervenka)

Játékvezetők: Nord (SWE), Bjork (SWE) – Suominen (FIN), Mc Intyre (USA)