Szlovénia – USA 1:3 (vége) | Németország – Csehország 2:4 (vége) | Szlovákia – Oroszország 2:3 (hosszabbítás vége)
Svájc – Kanada 2:7 (vége)
Svájc
2:7 (1:2, 0:3, 1:2)
Kanada
vasárnap 10.05.2015, 20:15 • O2 Arena, Prága • A csoportos Világbajnokság • A csoport

Mindhárom harmadot megnyerte Kanada, ezzel a mérkőzést is fölényesen, öt góllal. Az első harmad egyáltalán nem volt ilyen egyértelmű, csak az utolsó másodpercekben szerzett előnyt magának a szünetre a juharleveles csapat, Svájc rendkívül jól tartotta magát, simán lehetett volna fordítva is az állás.

A fordulás után sebességet váltott Kanada és bár Svájcnak továbbra is voltak helyzetei, már jóval kevesebb, ellenben a kanadaiak megléptek 5:1-re két harmad után, 18x lőttek úgy kapura, hogy az el is találta a célt, míg Svájc négyszer. A záró harmadot jobban kezdte az európai együttes, össze is jött a szépítés, de a hajrában még két kanadai találat végül kiütésszerűvé tette a találkozó végeredményét. Ennyivel nem volt jobb ma Kanada, de vitán felüli, hogy a három pontot a jobb csapat szerezte meg.

Ezzel Svájc maradt kilenc pontos, Kanada pedig már 18, az utolsó forduló eredményétől függetlenül Kanada megnyerte az A csoportot. Ausztria ellen lehet pihenni. Mivel Svájc legyőzte Németországot, így az is biztossá vált a mai nappal, hogy biztosan az első négyben végeznek a svájciak, bejutottak a nyolcaddöntőbe ők is!

Svájc – Kanada: 2-7!
    ---- (22:38:54)

60:00

60:00
    Szegény Brunner egy kipattanó korongot balról a hálóba juttat, de egyértelműen a dudaszó után, így marad a 2-7!

59:55
    A palánknál nyer értékes másodperceket a kanadai csapat.

59:35
    Elsőre kinn a korong a harmadból.

59:22
    Savard is kiszáll két percre bottal ütés miatt, kettős előnyben Svájc, esély a szépítésre.

59:10
    A mérkőzés utolsó perce fut már, a svájciak támadnak, de egyelőre nem tudnak felállni előnyben.

58:53
    Ismét egy kiállítás, most Kanadától. Ekblad gáncsolás miatt száll ki két percre. Svájc emberelőnyben fejezheti be a mérkőzést.

58:35
    Begyűjti a korongot Kanada a semleges harmadban, a belőtt korong azonban már sikertelen.

58:00
    A sokáig szoros eredmény ellenére végül a kis különbségű vereség sem jön össze Svájcnak, hetet vágnak ma is a kanadaiak és eléggé elkalapálják a svájci csapatot.
    GIROUX - 2:7

57:07
    Kanada gólt szerzett!
    CLAUDE GIROUX váltja gólra az emberelőnyt. Burns lövése kipattant Berráról, Giroux pedig a kapu mögül (!), nulla szögből lőtte rá Berra hátára, onnan pedig a kapuba pattant a pakk! 2-7!
    Gólpassz: Brent Burns, Ryan O Reilly.

56:50
    Crosby helyzetben a bal oldalon, de önzetlenül jobbra passzol Burnsnek, aki lő is, de Berra hárít!

56:15
    Hagyományos emberfór a kanadaiak számára, a páros kiállítás véget ért.

55:45
    Hall a jobb szárnyon kapta a korongot, éles szögből rá is bombázta, Berra segítette kijjebb a pakkot.

55:22
    Magas bot miatt száll ki két percre egy svájci játékos, Fiala. Egy bő másfél percig 4 a 3 ellen támadhat Kanada.

55:15
    Giroux távoli bombája mellé száll, Burns gyűjti be a kapu mögött.

54:40
    Négy a négy ellen feláll Kanada, de egyelőre lövéshez nem jutottak.

Gólok és gólpasszok: 7. Trachsler (Schappi, Streit), 43. Brunner – 1. Seguin (Muzzin, Giroux), 20. Mackinnon (Spezza, Wiercioch), 28. Ekblad (Couturier, Eakin), 39. Eberle (Crosby, Burns), 40. Eakin (Couturier, Ekblad), 53. Couturier (Toffoli, Hamhuis), 58. Giroux (Burns, Reilly)

Svájc: Berra (Genoni) – Geering, Streit, Fiala, Almond, Brunner – Blum, Josi, Ambuhl, Bodenmann, Bieber – Helbling, Grossmann, Suri, Hollenstein, Romy – Schappi, Trachsler, Wieser, Walker
    Kanada: Smith (Jones) – Hamhuis, Burns, Hall, Eberle, Crosby – Muzzin, Barrie, Giroux, O Reilly, Seguin – Ekblad, Wiercioch, Duchene, Mackinnon, Spezza – Savard, Couturier, Eakin, Ennis, Toffoli

Játékvezetők: 13 MAYER Timothy (USA) , 22 RONN Jyri (FIN) – 57 PUOLAKKA Masi (FIN) , 62 LHOTSKY Miroslav (CZE)