0:1 (0:0)
Swansea City
hétfő 11.05.2015, 21:00 • Emirates Stadium, London • Barclays Premier League

Óriási meglepetés! A Swansea ebben a szezonban oda-vissza legyőzi az Arsenalt.

Az első félidőben gyenge volt a mérkőzés színvonala, egyetlen Giroud fejest lehetett feljegyezni.

A második félidőben parádézott az Arsenal, már ami a lövéseket, és a helyzetek számát jelenti, viszont egyikből sem tudtak betalálni. A Swansea kapusa, Fabianski egyértelműen a vendégek legjobbja, szenzációs védéseket mutatott be a hálóőr. A vendégek a második félidőben egyetlen kapura tartó próbálkozásukból gólt szereztek, a csere ember, Gomis fejese akadt be Ospina kapujába, ami végül bravúr győzelmet, és három pontot eredményezett a Swanseanak. Ezzel a győzelemmel két pontra közelítik meg az Európa Ligát érő hatodik helyet, ahol a Tottenham tartózkodik.

A lövések száma 23:8, a focit gólra játsszák, a végeredmény Arsenal – Swansea 0:1, köszönjük figyelmüket! (22:55:41)

90+4

90+4
    Ramsey lőtt passza fehér mezeshez került, akik kivágják a mezőnybe.

90+3
    Egy távoli bombája az ágyúsoktól, amit blokkolnak a védők.

90+2
    Wilshere lapos beadása ismét a lengyel kapusé lett, hihetetlen mennyi dolga van a vendégek kapusának, aki élete meccsét nyújtja lehetséges.

90+2
    Wilshere iramodott meg a bal szélen, beadását ki más, mint Fabianski szedi össze.

90+1
    Négy perc a ráadás.

90
    Sanchez bombája Fabianski kezei között végezte sokadjára.

89
    Sanchez indítása sem pontos, kapkod most már az Arsenal.

88
    A második félidőben elképesztő, 16:2 a lövési statisztika, még is a vendégek vezetnek!

87
    Ramsey beadása ellenfélhez szállt, nem volt jó.
    Bafétimbi GOMIS - 0:1

85
    A Swansea gólt szerzett!

Egészen hihetetlen, ami zajlott! A bal oldali beadásra érkezett BAFETIMBI GOMIS, akinek fejese a bal alsóba kötött ki. Igen ám, de Ospina úgy tűnt kipaskolja a gólvonalról a labdát, de végül Kevin Friend a gólvonal technológiára hagyatkozva gólt jelez. Amint az kiderül, igaza lett, jó két labdányival túl ment a játékszer a gólvonalon! Érvénes találat. Érik az óriási meglepetés!

84
    Wilshere bal oldali beadását ismét kifejelik, jöhetnek az ágyúsok bedobással.

84
    Nem tud támadást szőni a vendég csapat ebben a félidőben, láthatóan minden erejüket a védekezésre fordítják.

83
    Sanchez beadása átszállt Koscielny feje fölött, majd végül Richards fejeli ki a labdát.

83
    Sanchez lövését blokkolják, hazai szöglet.

82
    Megkezdődött a meccs hajrára, sorjáznak az Arsenal helyzetek, de Fabianski meccsben tartja a Swanseat.

81
    Ramsey távoli próbálkozása a nézőtéren landolt, nem volt jó.

79
    Dyer helyére Barrow érkezett.

79
    A sarokrúgásra is volt érkező, Cazorla próbálkozása már mondani sem kell, de azért megtesszük, Fabianski kezei között végzi..

78
    Mi maradt ki, te jó ég! Sanchez került ziccerbe, viszont tizenegy méterről teljesen középre lőtt, Fabianskiról kipattant, majd Walcott vágta rá a kipattanót, ezt is szögletre menti a kapus! Ő a vendégek legjobbja!

77
    Ramsey huszonkét méteres lövése a jobb sarok irányába tartott, de nem volt kellően erős, Fabianski ezt is védi.

77
    A második félidőben 8:1 a lövések száma! Gól sajnos még mindig nincs.

76
    Cazorla beadása Fabianski kezei között végezte.

75
    Parádés labdát kapott Monreal, egyből fejelt a rövid sarok irányába, Fabianski ismét óriásit védett. Szöglet.

73
    Ki Song-Jung helyére Gomis érkezett. 4-2-3-1 -es hadrendre vált a Swansea.

72
    Bellerin beadására Walcott érkezett, Fabianski résen ezúttal is! Vajon kilehet-e ezt a nyomást bírni még húsz percig?

72
    Sanchez beadását kivágják az oldalvonalon túlra.

71
    Újabb hazai szöglet jöhet, Williams mentett.

71
    Sanchez beadását Ki Song-Jung fejelte ki a rövid saroknál.

70
    Wilshere harcolt ki sarokrúgást.

69
    Giroud helyére Walcott érkezett.

69
    Wilshere távoli lövése méterekkel a kapu jobb oldala mellé ment.

69
    Wilshere jobb oldalról érkező beadása elhalt Fabianski kezei között.

68
    Ebben a játékrészben 5:1 a lövések száma!

67
    Coquelin helyére Wilshere érkezett.

65
    Monreal szabálytalankodott a pálya középső harmadában.

64
    Cazorla tizenkét méteres, takarásból eleresztett lövését Fabianski bravúrral védi!

62
    Feljebb kapcsolt most az Arsenal, rendre ők veszélyeztetnek.

61
    Ramsey játszotta magát tisztára, jobb lábas bombája az oldalhálóban kötött ki!

60
    Williams helyére Richards érkezett.

59
    Özil tizenöt méteres lapos lövése középre tartott, Fabianski könnyedén véd. Meg volt az első kaput eltaláló lövése az Arsenalnak! 59 perc kellett.

59
    Sanchez bombáját blokkolták.

57
    Az utóbbi másodpercekben a Swansea remekül tartotta a labdát, lövésig azonban nem jutottak el.

55
    Az utóbbi percekben megélénkült a játék szerencsére, gól azonban nincs még.

54
    Ramsey adta be az alapvonalról a labdát, de lecsúszott a lábáról, kirúgás.

53
    Sanchez csapott le a labdára a tizenhatoson belül, lövése rezgeti a hálót, de csak oldalról.

52
    Özil sarokrúgását Ki Song-Jung fejeli ki.

51
    Bellerin sprintelt el a jobb szélen, beadása Giroudot kereste, aki elől az utolsó pillanatban mentenek.

51
    Továbbra sincs kaput eltaláló lövése az Arsenalnak!

50
    A kis szögletet követően jött a beadás, amit a rövid saroknál kifejelt Mertesacker.

49
    Ki Song-Jung lapos lövése egy védő lábáról szögletre pattant.

48
    Coquelin kap szabadrúgást a középpályán.

46
    Csere nem történt a szünetben.

46

Giroud volt a legközelebb a vezető találathoz, de az ötödik percben fölé fejelt. Ezt követően csordogált a meccs, kisebb helyzetek, lövések adódtak, de a kreativitás nincs meg most az ágyúsokban, és hiányzik a gól, de nagyon a meccsből! Bizakodjunk a jobb folytatásban! Tartsanak velünk!

45+2

45+2
    Montero lövése elkerülte a kaput.

45+1
    Két perc a ráadás.

45
    Remek labdát kapott Ramsey, de Fabianski együtt élt a játékkal, és felszedi a támadó elől a labdát.

45
    Eddig várakozásokon alul teljesít a Premier League legjobb formájában levő Arsenal.

44
    A mezőnyben folyik a játék, gól itt már aligha lesz a szünetig.

42
    Giroud távoli bombája elkerüli a kapu jobb felső sarkát két méterrel.

41
    73:27-re módosult a labdabirtoklás aránya.

40
    Özil bombája levágódik, továbbra sincs kaput eltaláló lövése a hazaiaknak.

40
    Öt perc a félidőből már csak.

39
    Ramsey bal szélre kitett labdája pocsék lett. Kirúgás.

38
    Shelvey tévesztett ütemet, övé a meccs első lapja.

38
    Cazorla vétett labdakezelési hibát, labdát vesztett.

37
    A két csapat találkozása során 22 gól született, ebből mindössze 1 volt az első félidőben 21 a másodikban. Reménykedhetünk tehát!

36
    Az előrevágott labda Monreal számára hosszú, kirúgással jön Fabianski.

34
    Özil beadása lecsorgott, majd Williams kapja a szabadrúgást, amiért Giroud lökte.

33
    Sanchez harcolt ki szögletet.

33
    Ott töri össze az Arsenal játékát a Swansea egy faulttal, ahol csak tudja.

32
    Taylor kap szabadrúgást ezúttal.

31
    Ramsey bal oldali beadását kifejelték, majd Sanchez próbálkozása elérhetetlen Ramsey számára.

30
    Negyed óra a félidőből, a lövések száma 3:5, a kapura ebből 0, illetve 2 tartott.

29
    Sigurdsson kapu elé tett labdáját Ospina húzza le.

28
    Bellerin szabálytalan ezúttal, továbbra is rengeteg a fault. A tizenhatos csücskétől néhány méterre jöhet a Swansea.

27
    A beadás pillanatában Sanchez esik el a tizenhatoson belül, de nincs büntető, végül Fabianski kaparintja meg a labdát.

26
    Hazai szabadrúgás tehát a harminc méterre a kaputól.

25
    Giroud kapott egy medvepuszit, ami láthatóan nem esik jól neki. Ápolni kell, Fernandez szóbeli figyelmeztetésben részesül.

24
    Továbbra sincs gól, eltérő taktikán vannak a csapatok, mindkettő veszélyes, viszont a védelmek stabilak ezidáig.

22
    Giroud lesen tartózkodott.

20
    Csordogál a meccs, nincs különösebben nagy iram, Giroud állt a legközelebb a gólhoz eddig, de fejese centikkel fölé szállt az ötödik percben.

19
    Shelvey lövését blokkolták, majd ismét ő tüzelt, tizennyolc méteres bombája középre tartott, Ospina véd!

18
    Swansea bedobás az Arsenal térfelének közepéről.

17
    Ramsey középre tett labdája nem volt pontos, Giroud nem érhette ezt el.

16
    85:15 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 2:2. A hazaiak dominálnak, a Swansea kontrákkal próbál operálni.

15
    Sanchez lábait kaszálták el, ez is szabadrúgás. Sok a játékmegszakítás.

14
    Swansea bedobás jöhet a saját térfelükről.

13
    Bellerin beadását Williams vágja ki, aki ezek szerint jól van.

12
    Özil tekerése elakadt a sorfalban.

11
    Williams szabálytalankodott Girouddal szemben az imént, amire rá is fázott a Swansea csapatkapitánya, hiszen a térdét ápolják.

10
    Giroud harcol ki szabadrúgást huszonöt méterre, szembe a kapuval!

9
    Dyer próbálkozása is Ospina kezei között végezte.

7
    Rangel húsz méteres lövése nem okozott gondot Ospina-nak, a kapus könnyedén véd.

5
    Az ágyúsok kezdeményeznek a meccs elején.

4
    Monterot szerelték teljesen szabályosan.

3
    Ramsey bal oldali beadására Giroud érkezett, fejese centikkel suhant el a kapu fölött! Remek támadás volt!

3
    Shelvey buktatta ellenfelét, akár ez egy lapot is megért volna.

2
    Swansea bedobás a középpályáról.

1
    Piros-fehérben az Arsenal, fehérben a Swansea.

1

A Premier League 36. fordulójának záró meccsén az Arsenal fogadja a Swansea csapatát.

Az ágyúsok jelenleg a harmadik helyen tartózkodnak, három pontra vannak a második MAN Citytől, ráadásul két meccsel kevesebbet játszottak. Otthon tizenhat meccsből tizenegyet nyertek, négy döntetlen, és egyetlen vereség a mérleg. Az Arsenal otthon legutóbb novemberben kapott ki a vörös ördögöktől!

A Swansea jelenleg a nyolcadik, erős középcsapatként funkcionálnak idén. Idegenben tizenhét meccsből hat győzelem, három döntetlen, és nyolc vereség a mérleg. Idegenbeli gólarányuk 18:26.

A két csapat őszi meccsén a Swansea nyert 2:1-re, a tavalyi szezonban az Arsenal otthonában 2:2-es döntetlent játszottak a csapatok. Reméljük jó meccs lesz, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.

Gólok: 85. Gomis

Lapok:   38. Shelvey (SWN)

Arsenal FC: Ospina – Bellerín, Mertesacker (C), Koscielny, Monreal – Cazorla, Coquelin (67. Wilshere) – Özil, Ramsey, A. Sánchez – Giroud (69. Walcott).
    Cserék: Szczęsny – Flamini, Gibbs, Paulista, Rosický, Walcott, Wilshere.

Swansea City: Fabiański – Rangel, F. Fernández, Williams (C) (60. Richards), Taylor – Ki Song-jung (73. Gomis), Shelvey – Cork, G.Þ. Sigurðsson, Montero – Dyer (79. Barrow).
    Cserék: Tremmel – Britton, Emnes, Gomis, Grimes, Richards, Barrow.

Játékvezetők: Kevin Friend