Kanada – Ausztria 10:1 (vége) | Norvégia – Fehéroroszország 2:3 (vége) | Lettország – Franciaország 2:3 (1:3 szétlövés után)
USA – Szlovákia 5:4 (hosszabbítás vége) | Csehország – Svájc 2:1 (2:1 szétlövés után) | Finnország – Oroszország 3:2 (1:0 szétlövés után)
Norvégia
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Fehéroroszország
kedd 12.05.2015, 12:15 • CEZ Arena • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:15 - kor kezdődik.

A csehországi jégkorong-vb B csoportjának utolsó fordulójában járunk, a hat ponttal a hatodik helyen álló Norvégia a továbbjutónak számító Fehéroroszországgal találkozik ma délben.

A norvégok a szlovákokat és a szlovéneket tudták legyőzni, kikaptak az USÁ-tól, az oroszoktól, a finnektől és a dánoktól is, kiesni már nem fognak, ha ez volt a tervük, akkor az teljesült.

A fehéroroszok a szlovéneket és a dánokat is legyőzték, sőt meglepetésre az amerikaiakat is, hosszabbításban kaptak ki Szlovákiától és Finnországtól is, míg az oroszoktól rendes játékidőben. Nagy valószínűséggel továbbjutnak, ha egy pontot szereznek ma, akkor biztosan.

A két csapat két évvel ezelőtt találkozott tétmeccsen, akkor a norvégok 3:1-re nyertek, most fordítottak az esélyek.

00:01

02:00
    Nem volt még értékelhető helyzet, vagy lövés.

Bastiansen lő közelről fonákkal, fogja Lalande, buli jön.

02:45
    Andrej Koszticin kerül lövőhelyzetbe, blokkolják a védők.

03:50
    Thoresen a kapu mögül keveredik vissza a koronggal, de nem jut lövéshez közelről, levédekezték.

04:13
    Ask üt el a kapu mögül visszatett korong fölött...

05:50
    Változatos a játék, sokat korcsolyáznak a csapatok, igazi helyzet még mindig nincs.

06:29
    Haugen véd egy távoli bombát, de rossz helyen találja el, megállítják a játékot, talán nincs komolyabb baj.

06:29
    Ask áll ki ütésért közben, előnyben a fehéroroszok.

07:13
    Felállnak a piros mezesek a támadó harmadban.

07:29
    Fehéroroszország gólt szerzett!
    Felállnak a fehéroroszok, ALEKSZEJ KALUZSNIJ kap vissza Szergej Koszticntől lövésre egy korongot balról, könnyedén helyez Haugen hálójába! Assziszt: Szergej Koszticin, Andrej Koszticin
    KALUZSNIJ - 0:1

07:29
    Gyorsan él az előnyével a fehérorosz csapat.

10:10
    Próbálnak nyomást gyakorolni a norvégok ellenfelükre, nem nagyon sikerül, lövésig nem jutnak.

11:10
    Olsen közeli lövését nyeli le Lalende, buli jön.

12:00
    Felállnak a norvégok mintha előnyben lennének, de nem jutnak helyzetig.

12:08
    Emberelőnyben a norvégok, bottal akasztásért áll ki két percre Uszenko.

12:48
    Lalende véd egy távoli lövést, nem jön ki róla, buli jön.

13:00
    Thoresen csapna le egy kipattanóra, nem tudja a kapuba húzni.

13:02
    Thoresen ki is áll két percre, magas botért, négy a négyben a csapatok.

14:05
    Rossseli Olsen lódul meg középen, de a palánkig szorítják ki.

14:08
    Most előnyben a fehéroroszok.

14:57
    Kaluzsnij lövése pattan ki a kapu előtt a védőkről.

15:02
    Kiegészül Norvégia is.

16:45
    Ask próbálkozik két lövéssel is egy támadáson belül, kijönnek a kapusról.

16:58
    Jevenko áll ki akadályozásért.

18:42
    Holos kap vissza egy korongot a kapu mögül, védi Lalande, nem is jön ki róla, buli jön.

18:45
    Sorvik, majd Martinsen távoli bombája jön le a blokkról.

18:58
    Kiegészülnek a fehéroroszok, jól védekeztek.

19:51
    Bonsaksen áll ki két percre, sisak nélkül szált a játékba.

19:58
    Szergej Koszticin közeli lövése jön ki a védőkről, nincs másra idő.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

Változatos játék zajlott az első harmadban, a fehéroroszok az első emberelőnyüket ki tudták használni, ezzel vezetnek is 20 percnyi játék után, ráadásul power play-jel kezdhetik a második harmadot, 1 perc 51 másodperc van még hátra Bonsaksen büntetéséből.

20:01

20:01
    Emberelőnyben tehát a fehéroroszok.

20:50
    Fel is állnak, keresik a lövő helyzetet.

21:05
    Uszenko a kék vonal közeléből lő mellé, de marad a korong a támadó harmadban.

21:45
    Jefimenko véti el Sinkevics passzát a kapu előterében, le is jár az előny ezzel gyakorlatilag.

22:55
    Thoresen egy jó csel után középről lövi telibe a fehérorosz kapust, akiről nem jön ki a korong, buli jön.

23:25
    Tollefsen életerős lövését védi Lalande.

24:00
    Mióta kiegészültek, a norvégok támadnak nagy elánnal az egyenlítésért.

24:20
    Sorvikról pattan veszélyesen a korong a saját kapuja felé, de mellé csorog végül.

25:10
    Fehérorosz tilos.

25:26
    Rosseli Olsen lesen.

26:05
    Sztepanov jó csel után balról, fonákkal húzza kapura a korongot, fogja Haugen.

26:20
    Bonsaksen áll ki ismét, előnyben a fehéroroszok. 2+2 a büntetés magas botért.

27:20
    Sikerül felállni a piros mezeseknek, de gyorsan ki is ütik a korongot a harmadból a norvégok.

28:20
    Életbe lép a második két perc is.

29:01
    Szergej Koszticin szlalomozik át a védelmen, balra teszi ki a korongot, DMITRIJ KOROBOV könnyedén lő a bal felsőbe, későn emeli a kezét Haugen. Assziszt: Szergej Koszticin, Alekszej Kaluzsnij
    KOROBOV - 0:2

29:01
    Ismét egy emberelőnyös gól a fehéroroszoktól.

30:20
    Tollefsen áll ki ezúttal, fogásért, újabb fehérorosz power play jön.

31:20
    Az első lövés Anderj Koszticiné, de jócskán mellé talál középről.

32:03
    Kaluzsnij tesz középre egy korongot, ANDREJ KOSZTICIN veszi át a kapunak háttal, befordul egy jó csellel, és felemeli a jobb felsőbe a pakkot! Assziszt: Alekszej Kaluzsnij, Andrej Sztepanov
    Andrej KOSZTICIN - 0:3

32:03
    Ezt ez emberelőnyt is kihasználja Fehéroroszország.

32:20
    Norvégia gólt szerzett!
    Mathis Olimb a kapu mögül tesz vissza egy korongot, PATRICK THORESEN jobbról, közelről helyez a bal sarokba. Assziszt: Mathis Olimb, Jonas Holos
    THORESEN - 1:3

32:20
    Szépítenek a norvégok, lesznek még itt izgalmak így.

32:45
    Bastiansen a kapu mögül nem tudja a hálóba húzni a korongot, jól zár Lalande.

33:30
    Nagy a nyomás most a fehéroroszokon.

35:10
    Változatos most a játék, sokat korcsolyáznak a csapatok, de a gólváltás után nem alakultak ki még helyzetek.

36:00
    Bastiansen viszi körbe a kapu mögött a korongot, Uszenko állítja, meg, de nem tudnak kijönni a fehéroroszok.

37:09
    Rosseli Olsen húzna kapura jobbról a palánk mellől, kiszorítják, nem jut lövéshez.

39:00
    A norvégok támadnak nagy erőkkel, de jól állja a sarat a fehérorosz védelem, nem jutnak lövőhelyzetig sem a fehér mezesek.

40:00

A második harmadban is kihasznált két emberelőnyt a fehérorosz csapat, ezzel már magabiztosan vezettek, de a norvégok gyorsan válaszolni tudta, és a hátralévő hét percben ők támadtak többet, de igazi lehetőségük már nem volt a gólszerzésre, ettől függetlenül izgalmas záró harmadra lehet számítani.

40:01

41:50
    Változatos játékkal indul a záró harmad, lövésig még nem jutottak a csapatok.

41:55
    Kitarjov húzza meg a bal oldalon, a körből bombáz kapura, Haugen fogja a korongot, nem jön ki róla, buli jön.

42:05
    Andrej Koszticin ül le, Tollefsent gáncsolta.

43:02
    Felállanak a norvégok, de Korobov ki tudja ütni a korongot.

43:25
    Jevenko blokkol egy közeli lövést, ez nagy mentés volt.

43:45
    Kitarjov indul meg a semleges harmadból, végigviszi a korongot, de a lövését ismét védi Haugen.

44:05
    Nem tudott élni az emberelőnnyel Norvégia csapata.

44:45
    Roest nem tud a hálóba lőni egy kapu mögül visszatett korongot, ez nagy helyzet volt!

45:09
    Norstebo távoli lövését védi Lalende.

45:13
    MATTIAS NORSTEBO balról, a palánk mellől ereszt meg egy óriási bombát, amely akadály nélkül, védhetetlenül vágódik a jobb felső sarokba! Assziszt: Mathis Olimb, Patrick Thoresen
    NORSTEBO - 2:3

46:50
    Nagy erőkkel küzd az egyenlítésért a norvég csapat, a fehéroroszoknak kell a pont a továbbjutáshoz a jelen állás szerint.

48:05
    Thoresen szép támadás végén tesz be középre egy korongot, Ask marad le róla a túloldalon.

48:30
    Lalande fog egy közeli lövést, kisebb verekedés kezdődik, a kereskedelmi szünet után kiderül, milyen "eredménnyel".

48:30
    Nincs büntetés a verekedés után, 5 az 5-ben a csapatok.

49:00
    Sztas marad a jégen, lemegy, ápolják a padon.

49:30
    Kitarjov fonákkal húz kapra egy korongot közelről, estében menne a kipattanóért, de nem ér oda.

50:10
    Ken Olimb elől tol ki oldalra egy korongot Lalande jó ütemben.

51:10
    Trettenes balról, a körből lő, blokkolják a védők.

51:36
    Norvég tilos.

52:20
    Most a fehéroroszok tartják meg a korongot a támadó harmadban, de nem jutnak lövéshez, Kaluzsnij próbálkozhatna, de visszafordul.

52:40
    Thoresen indul a kapu felé nagy lendülettel, Lalande jól mozdul ki a kapujából, övé a korong.

53:16
    Volkov áll ki gáncsolásért, előnyben a norvégok!

53:30
    Lelende véd egy távoli lövést, nincs érkező a kipattanóra középen.

54:10
    Martinsen áll ki durvaságért, 4 a 4-ben a csapatok.

55:02
    Kipattan a korong, buli a norvég kapu előtt..

55:16
    Most a fehéroroszok kerülnek emberelőnybe, mindhárom góljukat így lőtték...

55:58
    Sztepanov lő a körből, Tollefsenben akad el a korong.

56:10
    Megúszta most a hátrányt a norvég csapat.

57:00
    Három percük van az egyenlítésre a norvégoknak, támadnak is a kiállítás lejárta után.

57:45
    Sztpenaov lő a körből, könnyedén védi Haugen.

58:04
    Norvég időkérés.

58:15
    Holos kék vonalas lövése nem talál kaput, marad a korong a norvégoknál.

58:20
    Martinsen megy egy kipattanóért, begyűjti előle Lalande, buli jön.

58:33
    Lalande véd egy közeli lövést, Jevenko átlöki rajta Martinsent, nincs kiállítás.

59:05
    Óriási a nyomás a fehéroroszokon már, lehozott kapussal játszanak a norvégok.

59:45
    Holos kékvonalas lövése nem talál kaput, Lalande tenyerel a korongra, buli jön.

59:54
    Holos ismét tüzel távolról, Martinsen verekszik meg a kipattanóért, ismét buli jön.

59:58
    Mathis Olimb lő még éles szögből, kijön a kapusról, vége.

60:00

Egészen a végéig izgalmas volt a mérkőzés, de megérdemelten nyertek a fehéroroszok.

Változatos játék zajlott az első harmadban, a fehéroroszok az első emberelőnyüket ki tudták használni, ezzel vezettek is 20 percnyi játék után, ráadásul power play-jel kezdhették a második harmadot. Amely során lőttek is két emberelőnyös gólt, eldőlni látszott a mérkőzés a 33. percben.

Ám egy perc alatt szépítettek a norvégok, sőt a záró harmadban feljöttek egy gólra, és nagy erőket mozgósítva támadtak a hajrában, de nem tudtak már a hálóba találni.

Ezzel az eredménnyel a fehéroroszok továbbjutottak, Norvégia korábban már biztosította a bennmaradást. (14:37:57)

Gólok és gólpasszok: 33. Thoresen (Mathis Olimb, Holos), 46. Norstebo (Mathis Olimb, Thoresen) – 8. Kaluzsnij (Szergej Koszticin, Kaluzsnij), 30. Korobov (Szergej Koszticin, Alekszej Kaluzsnij), 33. Andrej Koszticin (Kaluzsnij, Sztepanov)

Norvégia: Haugen, Volden – Holos, Tollefsen, Stene, Roymark, Roest – Norstebo, Trygg, Ask, Thoresen, Mathis Olimb – Bonsaksen, Sorvik, Bastiansen, Ken Andre Olimb, Rosseli Olsen – Ödegaard, Trettenes, Martinsen, Forsberg, Dahlström

Szöv. kap.: Roy Johansen

Fehéroroszország: Lalande, Koval – Uszenko, Krobov, Kaluzsnij, Anderj Koszticin, Szergej Koszticin – Sztasenko, Jevenko, Drozd, Sztas, Gavrus – Sinkevics, Gorosko, Kulakov, Stepanov, Kovirisin – Liszovec, Damkov, Jefimanko, Kitarjov, Volkov

Szöv. kap.: Dave Lewis

Játékvezetők: Pavel Hodek, Marcus Winnerborg – Bevan Mills, Paul Carnathan