Kanada – Ausztria 10:1 (vége) | Norvégia – Fehéroroszország 2:3 (vége) | Lettország – Franciaország 2:3 (1:3 szétlövés után)
USA – Szlovákia 5:4 (hosszabbítás vége) | Csehország – Svájc 2:1 (2:1 szétlövés után) | Finnország – Oroszország 3:2 (1:0 szétlövés után)
Norvégia
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Fehéroroszország
kedd 12.05.2015, 12:15 • CEZ Arena • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Egészen a végéig izgalmas volt a mérkőzés, de megérdemelten nyertek a fehéroroszok.

Változatos játék zajlott az első harmadban, a fehéroroszok az első emberelőnyüket ki tudták használni, ezzel vezettek is 20 percnyi játék után, ráadásul power play-jel kezdhették a második harmadot. Amely során lőttek is két emberelőnyös gólt, eldőlni látszott a mérkőzés a 33. percben.

Ám egy perc alatt szépítettek a norvégok, sőt a záró harmadban feljöttek egy gólra, és nagy erőket mozgósítva támadtak a hajrában, de nem tudtak már a hálóba találni.

Ezzel az eredménnyel a fehéroroszok továbbjutottak, Norvégia korábban már biztosította a bennmaradást. (14:37:57)

60:00

59:58
    Mathis Olimb lő még éles szögből, kijön a kapusról, vége.

59:54
    Holos ismét tüzel távolról, Martinsen verekszik meg a kipattanóért, ismét buli jön.

59:45
    Holos kékvonalas lövése nem talál kaput, Lalande tenyerel a korongra, buli jön.

59:05
    Óriási a nyomás a fehéroroszokon már, lehozott kapussal játszanak a norvégok.

58:33
    Lalande véd egy közeli lövést, Jevenko átlöki rajta Martinsent, nincs kiállítás.

58:20
    Martinsen megy egy kipattanóért, begyűjti előle Lalande, buli jön.

58:15
    Holos kék vonalas lövése nem talál kaput, marad a korong a norvégoknál.

58:04
    Norvég időkérés.

57:45
    Sztpenaov lő a körből, könnyedén védi Haugen.

57:00
    Három percük van az egyenlítésre a norvégoknak, támadnak is a kiállítás lejárta után.

56:10
    Megúszta most a hátrányt a norvég csapat.

55:58
    Sztepanov lő a körből, Tollefsenben akad el a korong.

55:16
    Most a fehéroroszok kerülnek emberelőnybe, mindhárom góljukat így lőtték...

55:02
    Kipattan a korong, buli a norvég kapu előtt..

54:10
    Martinsen áll ki durvaságért, 4 a 4-ben a csapatok.

53:30
    Lelende véd egy távoli lövést, nincs érkező a kipattanóra középen.

53:16
    Volkov áll ki gáncsolásért, előnyben a norvégok!

Gólok és gólpasszok: 33. Thoresen (Mathis Olimb, Holos), 46. Norstebo (Mathis Olimb, Thoresen) – 8. Kaluzsnij (Szergej Koszticin, Kaluzsnij), 30. Korobov (Szergej Koszticin, Alekszej Kaluzsnij), 33. Andrej Koszticin (Kaluzsnij, Sztepanov)

Norvégia: Haugen, Volden – Holos, Tollefsen, Stene, Roymark, Roest – Norstebo, Trygg, Ask, Thoresen, Mathis Olimb – Bonsaksen, Sorvik, Bastiansen, Ken Andre Olimb, Rosseli Olsen – Ödegaard, Trettenes, Martinsen, Forsberg, Dahlström

Szöv. kap.: Roy Johansen

Fehéroroszország: Lalande, Koval – Uszenko, Krobov, Kaluzsnij, Anderj Koszticin, Szergej Koszticin – Sztasenko, Jevenko, Drozd, Sztas, Gavrus – Sinkevics, Gorosko, Kulakov, Stepanov, Kovirisin – Liszovec, Damkov, Jefimanko, Kitarjov, Volkov

Szöv. kap.: Dave Lewis

Játékvezetők: Pavel Hodek, Marcus Winnerborg – Bevan Mills, Paul Carnathan