Kanada – Ausztria 10:1 (vége) | Norvégia – Fehéroroszország 2:3 (vége) | Lettország – Franciaország 2:3 (1:3 szétlövés után)
USA – Szlovákia 5:4 (hosszabbítás vége) | Csehország – Svájc 2:1 (2:1 szétlövés után) | Finnország – Oroszország 3:2 (1:0 szétlövés után)
hosszabbítás vége
USA
5:4 (2:0, 2:4, 0:0 - 1:0)
Szlovákia
kedd 12.05.2015, 16:15 • CEZ Arena, Ostrava • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Nagyon simán indult a mérkőzés, az amerikaiak magabiztos előnyre tettek szert az első harmadban (2-0), sőt, a középső periódus legelején már három volt közte, ám ekkor a szlovákok felszívták magukat! Olyannyira, hogy át is vették a vezetést (3-4), ám a második harmad legvégén a kék mezesek tudtak válaszolni (4-4). A záró harmad gól nélkül telt el, a hosszabbítás utolsó percében pedig Eichel eldöntött a mérkőzést!

Az USA ezzel megnyerte a csoportját, és a negyeddöntőben majd Svájc válogatottja ellen léphet jégre csütörtökön!

Tartsanak akkor is velünk! (18:45:04)

EICHEL - 5:4

64:34
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    GÓÓÓÓÓÓL! Már mindenki a szétlövést várja, erre megnyeri a mérkőzést és a csoportot az USA! JACK EICHEL fordul meg a palánknál, majd nemes egyszerűséggel a felső sarokba lő, Hudacek nem sokat láthatott mindebből! 5-4!

Gólpassz: assziszt nélküli találat.

64:17
    Lesre korcsolyáznak az amerikaiak.

64:05
    Belül vagyunk a hosszabbítás utolsó percén.

63:21
    Egyik csapat sem kockáztat most túl sokat.

62:26
    Kicsit beszorulnak az amerikaiak, de Eichel átmenetileg levegőhöz juttatja a kék mezeseket.

61:20
    Jones kiszorított helyzetből lőne a rövid felsőbe, Hudacek a helyén!

60:11
    Négy a négy ellen tehát a jégen az együttesek.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Egyik csapat sem tudja a maga javára fordítani a mérkőzést a záró harmadban. Ennek a legfontosabb vonatkozása, hogy az USA még mindig nem tudta bebiztosítani csoport elsőségét, ehhez mindenképpen kellene még egy pont, vagyis a hosszabbításos győzelem.

Amennyiben azonban a szlovákok nyernének, úgy az amerikaiak már csak extrém esetben – ha a Finnország – Oroszország meccs hosszabbításban dől el – végezhetnek az élen.

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:23
    A bedobás az USA kapuja elől jöhet.

58:01
    Megkezdődik a mérkőzés utolsó kettő perce.

56:59
    Hudacek teszi oldalra a távoli amerikai próbálkozást.

56:02
    Moses parádés módon veszi át a korongot, ezzel hirtelen ziccerbe kerül, de már közel Hudacek, nem tud mellette ellőni!

54:45
    Keettő az egyben lépnek ki a z amerikaiak, Coylehoz eljut a korong, a rövidet lőné félmagasan, Hudacek hárít!

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 3. Smith (Moore, Arcobello), 5. Jones (Eichel), 21. Lee (Faulk, Bonino), 40. Coyle (Redmond, Lee), 65. Eichel – 27. Gaborik (Dravecky, Mészáros), 31. Janosik (Gaborik, Sersen), 37. Dravecky (Daloga), 39. Bartovic (Granak)

USA: Hellebuyck (Cambell) – Faulk, Krug, Jones, Reilly, Murphy, Moore Jr., Redmond – Bonino, Coyle, Lee – Smith, Vesey, Arcobello – Eichel, Lewis, Nelson – Moses, Larkin, Hendricks "C" – Morin
    Szlovákia: Laco (J. Hudáček) – Meszároš, Graňák, Mikúš, Ďaloga, Sersen, Jurčina, Jánošík, Baranka – Gáborík, Surový, L. Hudáček – Miklík, Viedenský, Tatar – Bližňák, Bartovič, Lušňák – Dravecký, Pánik, Kopecký "C"

Játékvezetők: Wehrli (SUI), Piechaczek (GER) – Dahmen (SWE), Fluri (SUI)