Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - A-HÍD OSC 13:9 (vége)

kedd 12.05.2015, 19:15 • Szolnoki Vízilabda Aréna • E.ON Férfi OB I

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP: NAGY , (Decker A.)- Gocics, Madaras, Vámos 1, Hangay 1, Mezei, ALEKSZICS 3, Tóth M. 1, Varga Dániel 2 ,Varga Dénes 1, Kis, MITROVICS 3, Jansik D. 1.

A-HÍD OSC Újbuda: Bisztritsányi, (Varga)- Decker Á., Bátori 2, KAYES 2, Juhász 1, Kovács G. 1, Hegedűs, Graham 1, Salamon 1, Gór-Nagy 1, Bundschuh, Szentesi Á., Brguljan

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – A-HÍD OSC 13:9

Köszönöm a figyelmet! (20:50:25)

Remek hangulatú mérkőzésen győzött a Szolnok a döntő első mérkőzésén az OSC ellen magabiztosan.
    Az első negyed nagyon szoros volt , felváltva vezettek a csapatok, utána azonban Alekszics vezetésével rákapcsolt az Szolnok és a második negyedben állva hagyta az OSC-t. A második félidőben valódi izgalmak már nem voltak, hiszen a Szolnok nem engedte három gólon belülre az OSC-t, így a vártnál simább sikert aratott.
    Parázs csata volt, ezt jelzi az is, hogy Madarast és Juhászt is végleg cserével kiállították, mert összeakaszkodtak.

31
    Alekszics lőtt rosszkéz oldalról hat méterről a rövidre, kapufa lett.

31
    SALAMON FERENC lőtt középről kapufás gólt Graham passza után. 12:8

30
    VARGA DÉNES úszott le emberéről és kapott remek passzt Gocicstól, majd kihasználta a nagy helyzetet. 12:7

30
    Lejárt a támadóidő, későn lőtt Graham.

29
    JOSEPH KAYES kapott remek passzt, meglógott emberétől és kihasználta a ziccert. 11:7

29
    SZTEFAN MITROVICS ejtett káprázatos gólt a bal szélről, miután elsüllyedt a lóbák után Bisztritsányi. 11:6

29
    Bátori kiállítása után hazai időkérés.

28
    Előbb Gocics ért bele egy passzba hátrányban, majd Nagy védte Brguljan lövését.

28
    Varga Dániel kiállítása után vendég időkérés.

28
    Kis ellen ismét az ítélet.

27
    Kayes ellen az ítélet, mert eltolta emberét mielőtt labdát kapott.

27
    Kis csavart fölé centerből.

26
    Gocics és Varga Dániel együtt szerelte a centerezni igyekvő Kayest

26
    Salamon távoli lövését blokkolta a közben backelő Varga Dániel.

25
    Kis ellen a kontrafault.

25
    Gocics nagyszerűen úszott, elhozta a labdát az "úszóbajnok" Graham elől, ismét. Elkezdődött a negyedik negyed.

Továbbra is remek színvonalú a döntő, amelyet kézben tart a Szolnok. Az emberelőnyös helyzeteket nagyon jól használja ki a Szolnok, ennek köszönhetően lőtt három negyed alatt tíz gólt.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Brguljan már a negyed lezárulta után lőtt kapura.

22
    Bundschuh kipontozódott, emberelőnyben TÓTH MÁRTON pattintott a rövid felsőbe a bal szélről. 10:5

22
    Mirtovics kiállítása után előnyben KOVÁCS GÁBOR jól meglóbálta a labdát és kilőtte a hosszú felsőt kissé balról. 9:5

21
    Kovács szabaddobásból pattintott, Nagy tolta szögletre.

21
    Lejárt a szolnoki támadóidő.

21
    Decker Á. bejátszása nem jó Kayes felé, Varga Dénes szerzett labdát.

20
    Kayes kiállítása után SZTEFAN MITROVICS két lóba után lőtt a rövidbe a bal szélről 9:4

20
    Hegedűs kiállítása után, szolnoki időkérés.

19
    Bátori lövését védte Nagy, de a kipattanó az OSC-é lett, GÓR-NAGY MIKLÓS lőtt középről, öt méterről a léc alá. 8:4

19
    Mezei kiállítása után vendég időkérés.

18
    Kayes csavart a kapu mellé.

18
    JANSIK DÁVID kapott remek passzt két méteren és kapura fordulhatott , majd gólt szerzett. 8:3

18
    Emberfórban a jobbszélről a rövid kapufára lőtt Mezei.

17
    Páros kiállítás: Bundschuh és Kis is kiáll.

17
    Jansik védekezett jól a centerező Decker Á. ellen.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, egyszerre ért a labdára Graham és Gocics, így játékvezető is labdával folytatódott a meccs, ami után a Szolnok ütötte el a labdát.

Parádés második negyedet produkált a Szolnok, 3:0-ra nyerte meg ezt a nyolc percet a Dózsa. Elsősorban Milan Alekszicsnek köszönhetően, aki két nagyszerű gólt lőtt és így már három találatnál jár. Nagy is elkapta a fonalat a kapuban a második negyedre.

16
    Mitrovics szabaddobásból lőtt, Bisztritsányi védett.

16
    nagy védte a fórban leadott OSC-lövést.

16
    MILAN ALEKSZICS úszott le Kayesről és lőtt óriási gólt. Ezután összeakaszkodott Juhásszal, majd Alekszics elment onnan Madaras szólalkozott össze Juhásszal és a játékvezetők végleg cserével kiállították Madarast és Juhászt is. 7:3
    ALEKSZICS már háromgólos.

15
    Rosszkéz hátsó pozícióból pattintott fölé Gór-Nagy.

15
    Madaras lövése is középre ment, ezt is fogta Bisztritsányi

14
    Gór-Nagy kiállítása után Madaras keresztpassza után Mitrovics lőtt kapásból a bal szélről, de középre, így védett Bisztritsányi

14
    Graham lövésének védése sem okozott gondot Nagynak.

14
    Varga Dénes suhintott fölé.

14
    Gocics szerelte a Deckert Á.-t.

13
    Bundschuh fölé pattintott, de Nagy beleért a játékvezetők szerint.

13
    Varga Dénes bejátszása után Tóth csavart, de nem eléd nagy erővel.

12
    Bundschuh lőtt hét méterről középről, középre, Nagynak ez nem okozott gondot.

12
    Decker kiállítása után, előnyből VÁMOS MÁRTON pattintott a bal alsóba. 6:3

11
    Madaras kiállítása után, Vámos blokkolta Decker közeli lövését.

10
    Varga Dániel úszott le Kayesről, de a kapufát lőtt.

10
    Bátori lőtt hét méterről, középről a jobb alsó felé, de védett Nagy.

9
    Vámos keresztpassza után a bal szélről kapásból lőtt középre MILAN ALEKSZICS, Bisztritsányi nem tudta kitolni a labdát. 5:3

9
    Brguljan lövését blokkolta Varga Dániel.

9
    Elkezdődött a második negyed, az OSC hozta el a labdát.

Fantasztikus első negyeden vagyunk túl. Már ez a játékrész is komoly fordulatokban bővelkedett, hiszen először az OSC, majd a Szolnok fordított. Varga Dániel káprázatos gólt szerzett csavarból.

8
    Vége az első negyednek.

8
    Varga Dániel a félpályáról Varga Dénesnek játszotta be a labdát, de elnyomták.

8
    Hazai időkérés.

8
    Jansik kiállítása után, emberelőnyben a bal szélről BÁTORI BENCE lőtte ki óriási erővel a hosszú felsőt. 4:3

8
    Nagy tolta fölé Gór-Nagy távoli löketét.

8
    VARGA DÁNIEL csavart szabaddobásból fantasztikus gólt hat méterről a rövidbe. 4:2

7
    Kapásból lőtt a rövid alsó felé bal szélről Bátori, Nagy odaért és védett.

7
    Madaras ejtett a jobb oldaról a felső lécre a kipattanóra érkezett MILAN ALEKSZICS és a kapu kotorta a labdát. 3:2

6
    Nagy védte kétszer is Kovács két lövését.

6
    Mitrovics kiállítása után OSC-időkérés.

6
    Mezei ellen kontra fault.

5
    Brguljan rosszkéz oldalról jól megnézte a hosszút, de a kapufát találta el.

5
    Szentesi kiállítása után emberfórban VARGA DÁNIEL öt méterről lőtt a léc alá. 2:2

4
    Szabaddobásból pattintott a bal felsőbe JOSEPH KAYES öt méterről. Fordított az OSC. 1:2

4
    Jansik vágta fölé hat méterről a labdát.

3
    Varga Dénes lőtt ki a hosszú kapufát balról.

3
    Jansik szerelt.

3
    Hegedűs blokkolta Vámos távoli lövését, Vámos ezúttal középen játszik.

2
    Nagy védte bravúrral Bátori lövését.

2
    A centerező Kis ellen az ítélet.

1
    JUHÁSZ ZSOLT pattintott a rövid felsőbe öt méterről, rosszkéz oldalról.

1
    Emberelőnyben Bundscuh kiállítása után SZTEFAN MITROVICS a bal szélről felkanyarodva pattintott a jobb felsőbe. 1:0

1
    Elkezdődött a mérkőzés a Szolnok hozta el a labdát.

Pillanatokon belül kezdődik a mérkőzés.

A férfi vízilabda OB I döntőjébe az alapszakasz győztese, a Szolnok és az OSC jutott be. Utóbbi együttes némi meglepetésre került a fináléba, hiszen a Bajnokok Ligájában a Final sixbe bejutó Egert búcsúztatta az elődöntőben 2:0-ás összesítéssel. A BL-ben a Szolnok is résztvevője lesz a hatos döntőnek az Egerhez hasonlóan.
    Ebben a szezonban ötször találkoztak már a felek egymással, ebből négyszer szolnoki siker született egy döntetlen mellett. Kétszer is nagyon kiélezett párharcban kerekedtek felül Vámosék, hiszen a BL playoff körében és a Magyar Kupa döntőjében.
    A Dózsa egy árnyalattal esélyesebbnek tűnik, az eddigi eredmények és a játékoskeretek alapján a három győzelemig tartó párharcban.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:15 - kor kezdődik.