Győri Audi ETO KC
25:27 (11:15)
FTC Rail Cargo Hungaria
csütörtök 14.05.2015, 18:00 • Audi Aréna, Győr • Női kézilabda NB1

Sokaknak meglepő lehet a Ferencváros győzelme, de a játék képe alapján megérdemelten lettek bajnokok. Ezen a mérkőzésen végig vezettek, a hajrában hiába jöttek fel a győriek egy-két gólra, egyenlíteniük nem sikerült.

Az első mérkőzésen Szucsánszki remekelt a Fradiban, ezen a mérkőzésen Pena, Tomasevics és Tomori tette oda magát nagyon, míg a győrieknél igazán jó teljesítmény nem is akadt, talán Lundét lehet dicsérni, hogy ilyen hosszú kihagyás után meccsben tudta tartani egy-két bravúrral csapatát.

Jellemző a győriek támadójátékára, hogy 14 percig voltak emberelőnyben – meg kell jegyezni, ezeket nem ajándékba kapták – de ezzel sem igazán tudtak élni, a végén már Heidi Lökének kellett lőni a heteseket, ilyenre nem volt még példa a hazaiaknál.

A Ferencváros tehát élt azzal esélyével, hogy a szezon végére kicsit megrogyott a Győr, de ez nem von le semmit a fővárosiak érdemeiből, ott kellett lenni, meg kellett nyerni két meccset, megtették, gratuláció jár nekik ezért! (19:42:52)

60
    Mérkőzés vége. (25:27)

60
    Az utolsó másodpercben KOVACSICZ talál be, ezzel az FTC Rail Cargo Hungaria a bajnok! (25:27)

60
    Vendég időkérés, 20 másodperc a végégig. (25:26)

60
    BÓDI szépít beálló pozícióból. (25:26)

60
    SZAMORÁNSKY beállóból értékesíti Tomori passzát. (24:26)

59
    Másfél perc van hátra, támad a Fradi. (24:25)

59
    HORNYÁK megkülönböztető mezben is betalál, egy a különbség ismét. (24:25)

58
    PENA hűti le a kedélyeket betörésből. (23:25)

58
    Lehozott kapussal támad a Győr, BÓDI betalál a szélről a hosszú sarokba. (23:24)

57
    3 perc 33 másodperc van hátra a bajnoki döntő második mérkőzéséből, három gólt kell lőnie a Győrnek a harmadik meccshez. (22:24)

57
    Szucsánszki lövését blokkolják, időt kér a hazaiak mestere. (22:24)

56
    Szen ejti ki a labdát, támad az FTC. (22:24)

55
    TOMORI átlövése a hálóban. (22:24)

55
    SZEN hozza fel egy gólra csapatát. (22:23)

54
    Tomasevics kivédi Kovacsics közbelövését, d eladja a labdát a Fradi a túloldalon. (21:23)

53
    Még emberhátrányban támad a Győr. (21:23)

53
    Herr kivédi Szucsánszki hetesét, visszakapja az esélyt a hazai csapat, de Tomasevics újabb bravúrja után a Fradi támad, Pena lövése nem talál kaput. (21:23)

52
    Milanovic Litre löki Penát, hetes és kiállítás. (21:23)

51
    Korsós ziccerét védi Tomasevics, elhúzhat a Fradi ismét. (21:23)

51
    PENA lő fontos gólt egy jó elzárás után. (21:23)

50
    Hornyák fordulásból eladja a labdát, Korsósó nem érhette el a szélen. (21:22)

50
    Szucsánszki lövését is lábbal védi Lunde, jöhet a Győr. (21:22)

49
    Lunde kitolja Pena lövését, marad a labda a Fradinál. (21:22)

49
    LÖKE bedobja az előző szabálytalanság után járó hetest. (21:22)

49
    Mészáros löki két kézzel Aguilart, kiáll. (20:22)

48
    SZUCCSÁNSZKI betörésből pattint Lunde kapujába. (20:22)

47
    Vendég időkérés. (20:21)

47
    Szucsánszki lő csúnyán fölé, jöhet a Győr, HORNYÁK beállóból talál be, egy gól a hazaiak hátránya. (20:21)

46
    Korsóssal szemben védekezik belül Kovacsicz, hetes jön, ezt már LÖKE dobja, betalál! (19:21)

45
    Tomori lövését védi passzív alatt Lunde, eladja a labdát a Győr, most Pena kísérletét tolja ki a norvég. (19:21)

44
    LÖKE meg is bünteti Tomori könnyelműségét a túloldalon, (19:21)

44
    Tomori egy kézzel veszi át a labdát, egyből fölé suhintja. (17:21)

43
    Kndelikova kétszer is megkapja a szélen a labdát, másodszor elvállalja a lövést, de mellé talál. (17:21)

42
    11:59-nél időt is kér Ambros Martín, ha most nem tudnak felzárkózni, elmegy a mérkőzés a számukra. (17:21)

42
    TOMORI betörésből eredményes ezúttal, nincs igazából védekezés a győrieknél. (17:21)

42
    Pena kapja kínai figurára a labdát Tomoritól, Lunde védi a ziccert, Tomasevics is bemutat egy remek védést a túloldalon. (17:20)

41
    KNEDLIKOVA egy nem túl jól sikerült leindítás végén is betalál. (17:20)

40
    TOMORI előtt nyílik szét a fal, emberhátrányból is betalál, AGUILAR válaszol a túloldalon. (16:20)

39
    Tomasevics talpon, marad a kapuban. (15:19)

39
    Knedlikova kap pontatlan labdát a szélen, Tomasevics lábbal véd, de alá kerül a labda, hanyatt esik, ápolni kell őt is. (15:19)

39
    PENA talpról bombáz a léc alá Kovacsics szorításában. (15:19)

38
    KNEDLIKOVA talál be a szélről, Szarka ki is áll róla. (15:18)

38
    Knedklikova védekezik belül PENÁVAL szemben, hetes jön, értékesíti a sértett. (14:18)

37
    Löke ütközik Szarkával, lenn marad a beálló, ápolás jön. (14:17)

36
    KNEDLIKOVA váltja gólra Kovacsics remek passzát a szélről. (14:17)

35
    Belül védekeznek a hazaiak, hetes jön, Pena bepattintja Lunde mellett. (13:17)

35
    Cifra lökte a gólszerzőt, kiáll, másodszor a meccsen. (13:16)

35
    SZEN betörésből eredményes. (13:16)

35
    SZARKA a szélről talál be. (12:16)

34
    Aguilar ziccerét védi Tomasevics, marad a labda a Győrnél, Löke ellen fújnak támadó faultot. (12:15)

33
    Pena, majd Löke is elront egy lövést, Lunde véd bravúrral végül, támad a Győr. (12:15)

32
    LÖKE beállóból talál be. (12:15)

31
    26 másodpercig még emberhátrányban a Fradi, ők kezdik a játékot, de Lunde védi az első lövést. (11:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (11:15)

Négy gólos előnyben a Ferencváros tehát a bajnoki döntő második mérkőzésén, ha ebből csak hármat tud ledolgozni a Győr, akkor a vendégek 2007 után újra bajnoki címet ünnepelhetnek.

Jobban kezdett a Fradi, idegesen a Győr, a pontosabban dobó és a támadásaikat végig is játszó vendégek az első negyedóra végére öt gólos előnyt szereztek, három gólra tudott csak felzárkózni a Győr, pedig 10 percig játszhattak eddig emberelőnyben, ráadásul kihagytak két hetest is.

Nagyot kell javulnia játékban és összepontosításban a hazaiaknak, ha harmadik mérkőzést szeretnének játszani a bajnoki döntőben.

30
    Befejeződött az első félidő. (11:15)

30
    Szen kihagyja az időn túli hetest. (11:15)

30
    Az utolsó másodpercben Szen lő a felső lécre, de belülvédekezésért hetes jön. (11:15)

30
    Kovacsicz lép a vonalra, fél perce van a Győrnek a támadásra emberelőnyben.. (11:15)

29
    KNEDLIKOVA lő a szélről a léc alá. (11:15)

29
    Vérten birkózza le Hornyákot, kiáll ő is. (10:15)

28
    Passzív alatt dobhat szabadot a Fradi, nem tudnak kapura lőni, elveszik tőlük a labdát. (10:15)

28
    Kovacsics közbelövését blokkolja Kovacsicz, jöhet a Fradi támadása. (10:15)

26
    4-2-őt védekezik a Győr emberelőnyben, Szucsánszki harcol ki hetest Korsóssal szemben. (10:14)

25
    Vendég időkérés pontosan 25:00-nál. (10:14)

25
    KOVACSICS használja ki azonnal az emberlőnyt. (10:14)

25
    Cifra áll ki két percre az FTC-ből. (9:14)

25
    PENA átlövésgólja a bal sarokban, ismét öttel megy a Fradi. (9:14)

24
    Belemenés az ETO-nál, jöhet a Fradi, már kiegészültek közben. (9:13)

24
    PENA közbelövést Hornyák és Kovacsics között, kapufás gól. (9:13)

23
    Tomori átlövését védi Lunde, Szen adja el a labdát a túloldalon. (9:12)

22
    Kovacsics a kapufára dobja a hetest, jöhet a Fradi, már csak szimpla az emberhátrányuk. (9:12)

22
    Lukács is kiáll, Hornyákkal szabálytalankodott, és hetes is jön. (9:12)

21
    KOVACSICS átlövésgóljára, TOMORI válaszol a túloldalon. (9:12)

20
    Kovacsicz áll ki két percre, előnyben a Győr. (8:11)

20
    Lunde mutatja be az első bravúrját, zárkózhat a hazai gárda. (8:11)

19
    Vértent szereli Knedlikova, jöhet a Győr, KORSÓS húzza a a rövid alsóba a labdát a szélről. (8:11)

19
    HORNYÁK közbelövése a hálóban. (7:11)

18
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Tomori (FTC Rail Cargo Hungaria). (6:11)

18
    SZAMORÁNSKY fordul be Hornyák mellett, betalál. (6:11)

17
    AGUILAR találja meg a rést a védelmen, közelről eredményes. (6:10)

16
    Belemenés Penánál, jöhet a Győr. (5:10)

15
    Technikai hibák voltak sajnos a helyszínen, 5:10-ről folytatjuk a közvetítést. (5:10)

12
    Tomori és Szen küzd egy labdáért, a Fradié, SZUCSÁNSZKI talál be a leindításból. (4:7)

11
    Támadó hiba itt is, ott, ebből a Fradi jön ki jobban, KOVACSICZ leindításból talál be. (4:6)

10
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Milanovic Litre (Győri Audi ETO KC). (4:5)

10
    SZEPESI most bepörgeti a labdát Tomasevics fölött. (4:5)

9
    TOMORI a blokk fölött talál a jobb alsóba. (3:5)

9
    Szepesi ziccerét védi ismét Tomasevics, jöhet a Fradi. (3:4)

8
    SZAMORÁNSKY értékesíti Szucsánszki bejátszását beállóból. (3:4)

7
    Szen lövését blokkolják, sarokdobás, utána ismét SZEN próbálkozik, ez benn van. (3:3)

6
    PENA betörésból eredményes. (2:3)

6
    Tomori ziccerét védi Herr, Bódi lép a vonalra a túloldlaon. (2:2)

5
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szamoransky (FTC Rail Cargo Hungaria). (2:2)

5
    KOVACSICS kapufás átlövésgólja. (2:2)

4
    Kovacsics lövését blokkolják, de jöhet a Fradi sarokdobás helyett, belemenést fújnak náluk a túloldalon, (1:2)

3
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kovacsicz (FTC Rail Cargo Hungaria). (1:2)

3
    Mészáros szerez labdát, Vérten ront ziccerben. (1:2)

2
    TOMORI a bal alsóba lő a szaggatottról. (1:2)

2
    SZEN egyenlít átlövésból. (1:1)

1
    Szepesi ziccerét védi Tomasevics, a túloldalon Szamoránsky betalál beállóból. (0:1)

1
    A Győr kezdi a játékot. (0:0)

1

A női kézilabda NBI döntőjében járunk, ahol az itt már megszokott páros, a Győri Audi ETO és az FTC Rail Cargo Hungaria néz farkasszemet egymással.

A két nyert mérkőzésig tartó párharc első összecsapásán hihetetlen izgalmas végjátékban egyenlíteni tudott a félidőben még magabiztosan vezető FTC, és a hetes párbajt a hatodik kör után végül megnyerték, az egész meccsen remeklő Szucsánszki Zita büntetőjével.

Tehát a Ferencváros 1:0-ra vezet, most a Győrön a sor, hogy hazai pályán visszavágjon, ha ez sikerül nekik, akkor – a győriek pályaelőnye miatt szintén az Audi Arénában rendezendő – harmadik mérkőzésen szerezhetik meg zsinórban a nyolcadik bajnoki címüket. Azzal összesítésben megelőznék mai vetélytársukat, hiszen történetük során a tizenkettedik alkalommal végeznének az első helyen.

Van is erre esélyük, de azért ne feledjük, ha az FTC nyer ma, akkor ők a bajnokok, és ez az első mérkőzés alapján egyáltalán nem elképzelhetetlen. Bár, az alapszakaszban is sikerült nyerniük odahaza, de Győrben ez még akkor sem sikerült, amikor 2007-ben ők ünnepelhettek a bajnokság végén.

Ettől függetlenül jogos a gondolat, hogy most mégis "most vagy soha" alapon véghezvihetik a bravúrt, hiszen az utóbbi évekhez képest a Győr meggyengült, hiszen olyan klasszisok, mint Görbicz Anita és Eduarda Amorim hiányoznak a soraikból, míg Katrine Lunde a szülése után harmadszor léphet pályára. Ugyanakkor Susann Müller már távozott a csapattól, és többeknek (Ana Szen, Hornyák Ágnes, Vesna Milanovic Litre) ez a bajnoki döntő jelenti az utolsó fellépésüket a Győr csapatában, ami ki tudja, hogy segíti-e a címvédőt, avagy visszaveti.

Kiderül ma este, nem akármilyen meglepetés volna, ha az FTC élne a halvány esélyével és hét év után Győrben ünnepelhetné az újabb bajnoki címét.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Győri Audi ETO KC: Lunde, Herr, Grimsbö, Csapó – Knedlikova, Löke, De Araujo, Sen, Korsós, Kovacsics, Aguilar, Planéta, Szepesi, Litre, Boczkó-Hornyák, Bognár-Bódi

Vezetőedző: Ambros Martín

FTC Rail Cargo Hungaria: Szikora, Tomasevic – Cifra, Szarka, Vérten, Tóth M., Szucsánszki, Mészáros, Kovacsicz, Lukács, Tomori, Pena, Kocsis, Háfra, Faluvégi, Szamoránsky

Vezetőedző: Elek Gábor

Játékvezetők: Andorka Miklós – Hikker Róbert