Csehország – USA 0:3 (vége) | Kanada – Oroszország 6:1 (vége)
Kanada
6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Oroszország
vasárnap 17.05.2015, 20:45 • O2 Aréna, Prága • A csoportos Világbajnokság • Döntő

A záró harmadot – csak úgy, mint az előző kettő húsz percet – is megnyeri a juharleveles alakulat, ezzel a piros mezesek pontot tesznek az egész VB-n nyújtott csodálatos teljesítményükre!
    Kanada száz százalékos produkciót mutatott be a csehországi viadalon, így kétség sem férhet ahhoz, hogy Crosbyék megérdemelten emelhetik a magasba a trófeát! (23:02:28)

Vége, Kanada 2007 után ismét megnyeri a Világbajnokságot!

60:00

58:52
    Belov lövését Smith szedi le, gyorsan kipasszolná, de már közbefújnak a játékvezetők.

58:05
    Megkezdődik a világbajnokság utolsó kettő perce!

57:29
    Smith is jó kapus, ezt most bizonyítja is, Belov lő kapásból, a kanadai hálóőr leér a rövid alsóhoz!

56:56
    Tilosra ütik a korongot a kanadaiak.

56:15
    Bobrovski védés! Spezza korcsolyázik a kapu elé, az orosz bekkek sehol sincsenek, a korong a lepkésben!

55:38
    Egymást zavarják az oroszok a lövésnél, ebben sokkal több volt.
    Yevgeni MALKIN - 6:1

52:46
    Oroszország gólt szerzett!
    GÓÓÓÓÓÓL! Szépítenek az oroszok! Mozyakin lő a kék elől laposan, a korong a mamutok között talál utat a kanadai hálóba, YEVGENI MALKIN még beleért! 6-1!

Gólpassz: Sergei Mozyakin és Dmitri Kulikov.

51:30
    Ovechkin lövésébe Shirokov teszi bele az ütőjét, úgy látszik, a fehér mezeseknek ma semmi sem sikerül.
    Nathan MACKINNON - 6:0

49:49
    Kanada gólt szerzett!
    GÓÓÓÓÓÓL! Lassan már kiütés! NATHAN MACKINNON lő a palánk mellől, meg is pattan, de ebben benne van az orosz kapus is! 6-0!

Gólpassz: David Savard.
    Claude GIROUX - 5:0

48:57
    GÓÓÓÓÓL! Kihasználja emberelőnyét a juharleveles válogatott! Eldől a Világbajnokság! Crosby passzát CLAUDE GIROUX vágja kegyetlenül a korongot a felső sarokba! 5-0!

Gólpassz: Sidney Crosby és Ryan O'Reilly.

48:19
    Tikhonov (RUS) áll ki kettő percre a játék késleltetése miatt!

47:42
    Kicsúszik a kanadai harmadból a pakk.

46:43
    Bobrovski ismét a helyén, beszorulnak most a fehér mezesek.

46:38
    Bobrovski nyeli be a pakkot, a bedobás az orosz kapu elől jöhet.

45:49
    Folyamatosan zajlik a játék, ám az oroszok nem tudnak nyomást gyakorolni a kanadai kapura.

43:55
    Malkin passzát Chudinov lövi laposan mellé.

43:30
    Toffoli rövid kezelés után tüzel, a kapuvas menti meg az oroszokat!

42:59
    Couturier (CAN) magas bottal való játék miatt, Belov (RUS) bottal akasztás miatt áll ki kettő percre!

42:52
    Kapura lövési arány: 31-6.

42:05
    Kovalchuk tüzel, de közben már fújnak a játékvezetők, kis les.

40:26
    Okos meglátás orosz részről, de a lövés nem sikerül jól.

40:01

Kanada lerohanja Oroszországot a második harmadban, ezzel nagyon közel kerül a VB győzelemhez! Nagyon nagy változásnak kellene beállnia ahhoz, hogy az oroszok visszajöjjenek a mérkőzésbe.

40:00

39:23
    Kiegészül Oroszország együttese.

39:01
    Megkezdődik a második harmad utolsó perce.

37:44
    Hall kerül ziccerbe, de felpattan előtte a pakk, így jócskán fölé durrant.

37:23
    Túl sok játékos a jégen (RUS)!

37:03
    Malkin passza nem jó Mozyakin számára, Seguin védekezett jól.

35:30
    Dadonov laposan a rövid sarok felé, Smith a bottal hárít.

34:34
    Kiegészülnek az oroszok is.

34:05
    Kiegészülnek a kanadaiak, így emberelőnyben a piros mezesek.

34:00
    Seguin bombáz a kapuvasra, Bobrovski már verve volt!

32:32
    Yakovlev (RUS) megy ki két percre fogásért! Négy a négy ellen a csapatok a jégen!

32:01
    Emberelőnyben az oroszok!

32:01
    Kulyomin botja törik el, a játékvezetők a kanadaiakkal tanácskoznak.

31:01
    Kiegészül Oroszország válogatottja.

31:00
    Burns lövése kipattan, de nem lesz belőle gól.

30:24
    Átmenetileg felszabadítanak az oroszok.

30:08
    Giroux lő jócskán fölé.

29:40
    Eddig nem sikerül felállniuk a kanadaiaknak.

29:01
    Az első kiállítás a mérkőzésen: Malkin (RUS) megy ki kettő percre bottal ütésért!
    Tyler SEGUIN - 4:0

28:05
    GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Potyognak a kanadai gólok! Giroux parádés módon teszi maga mögé a pakkot, ami egyenesen a kapu elé csúszik, érkezik TYLER SEGUIN, aki az üres kapuba lő! Az eddigi legszebb találat ma! 4-0!

Gólpassz: Claude Giroux és Tyson Barrie.
    Sidney CROSBY - 3:0

27:21
    GÓÓÓÓÓL! Növelik előnyüket a juharlevelesek! Kapu mögül visszatett korong, érkezik SIDNEY CROSBY, aki a kör aljáról Bobrovski feje mellett lő a hálóba! 3-0!

Gólpassz: Jordan Eberle és Dan Hamhuis.

27:04
    A bedobás a kanadai kapu előterében lesz.

26:40
    Ugyanez a másik oldalon, Seguin sem passzol, ez sincs bent!

26:30
    Kettő az egyben lépnek ki az oroszok, Malkin nem passzol, a rövid felső mellé megy!

25:41
    Barrie készül nagyon rá, betérdelnek elé, mellé megy a kísérlet.

25:00
    Tarasenko passza után Kovalchuk lő laposan mellé.

23:08
    Mozyakin szépíthetne, de nagy erejű kapáslövése kijön Smithről!
    Tyler ENNIS - 2:0

21:55
    GÓÓÓÓÓL! Növelik előnyüket a piros mezesek! TYLER ENNIS kerüli meg az oroszok kapuját, majd behúzza a pakkot a bal alsóba, Bobrovski korcsolyája későn zárt! 2-0!

Gólpassz: Cody Eakin és Sean Couturier.

21:39
    Tüzelnek most rendesen Bobrovski kapujára.

20:56
    Hall kap bele remekül a korongba, Bobrovski szépen hárít!

20:01

Nagyon gyors játékot, és sok helyzetet láthattunk az első harmadban, ahol azért a kanadaiak többet veszélyeztettek. A vezető találatra egészen a 19. perc elejéig kellett várni, ezzel a szerencsés góllal a juharleveles válogatott várhatja kedvezőbb helyzetből a folytatást.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:48
    Yakovlev lövése elkerüli a kanadai kaput.

19:36
    Tilosra ütik a pakkot a kanadaiak.

19:01
    Megkezdődik az első harmad utolsó perce!
    ENNIS - 1:0

ENNIS - 1:0

18:09
    GÓÓÓÓÓL! Vezetnek a juharlevelesek! Tyler Ennis szerez korongot a támadó harmadban, majd a kapu elé passzol fordulásból, a korong egy korcsolyáról a kapuba kerül! CODY EAKIN hivatalosan a gólszerző! 1-0!

Gólpassz: Tyler Ennis és Jake Muzzin.

16:59
    Kovalchuk nem tudja bevinni a pakkot a kapu elé, elakad a korong a bekkben.

16:32
    Most a kanadai kapu kerül nyomás alá.

14:51
    Ovechkin megy lendületben, megint elhúzza a bekk mellett a pakkot, már bent látják sokan, de ez is kimarad!

14:16
    Burns kínálja meg az orosz kapust, aki a mamuttal véd.

13:23
    Mi marad ki! Bobrovskit tesztelik ismét a kanadaiak, a kapus a hátán fekve is hárítani tud, az utolsó ismétlés pedig fölé megy a kapuvasról!

13:05
    Bobrovski védése után a kipattanó az oroszoké lesz!

12:28
    Mozyakin tolja el a pakkot Hamhuis mellett, majd lő, Smith benyeli a korongot!

12:10
    Crosby passzát Eberle lövi a hosszúról, de nem talál kaput!

10:55
    Couturier áll a kapu torkában, jön is a passz, Bobrovski nagyot véd!

10:10
    Duchene teszi vissza lövésre a pakkot, de kicsit pontatlan az átadás.

08:51
    Tihonovnál fújnak kis lest.

07:29
    Bobrovski zárja a szöget, Duchene próbálta meglepni az orosz hálóőrt.

06:31
    Lesre korcsolyáznak az oroszok.

06:01
    Bobrovski tolja oldalra a mamuttal a kanadai lövést.

05:33
    Átköltöznek a csapatok az orosz harmadba.

05:00
    A bedobás a kanadai kapu elől jöhet.

03:25
    Ovechkin szerez korongot, majd lő a bedobó kör közepéről, Smith benyeli a pakkot.

01:40
    A bedobás a semleges harmadban lesz.

00:30
    Kanada piros-fekete, míg az oroszok fehér-piros szerelésben lépnek ma jégre.

00:01

Kanada: Smith (Jones) – Hamhuis, Burns, Muzzin, Barrie, Ekblad, Savard, Wiercioch – Giroux, O´Reilly, Seguin – Hall, Eberle, Crosby – Duchene, MacKinnon, Spezza – Couturier, Eakin, Ennis – Toffoli

Oroszország: Bobrovskij (Chudobin) – Jakovlev, Bělov, Kulikov, Antipin, Čudinov, Mironov – Ovečkin, Tichonov, Plotnikov – Mozjakin, Malkin, Kuljomin – Panarin, Dadonov, Šchipačjov – Anisimov, Širokov, Kovalčuk – Tarasenko

Játékvezetők: Wehrli (Švýc.), Šindler (ČR) – Carnathan (USA), Lhotský (ČR).

Összejött az álomdöntő a VB-n: Kanada Oroszországgal néz farkasszemet Prágában!

A juharlevelesek 21 pontot gyűjtve, száz százalékos teljesítménnyel nyerték meg az "A" csoportot, majd a negyeddöntőben kiütötték a fehéroroszokat (9-0, az elődöntőben pedig a házigazda cseheket (2-0) fektették két vállra!

Oroszország 15 ponttal, a 3. helyen zárta a "B" jelű nyolcast, a negyeddöntőben a svédeket (5-3), majd az elődöntőben az USA válogatottját (4-0) győzte le a címvédő.

Május elsején megkezdődött az A csoportos férfi jégkorong világbajnokság, idén Csehország rendezi a rangos viadalt.

A torna a csoportküzdelmekkel indul, a csapatok két nyolcas csoportban kaptak helyet:

A tavalyi érmesek: 1. Oroszország, 2. Finnország, 3. Svédország

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 19. Eakin (Ennis, Muzzin), 22. Ennis (Eakin, Couturier), 28. Crosby (Eberle, Hamhuis), 29. Seguin (Giroux, Barrie), 49. Giroux (Crosby, O'Reilly), 50. Mackinnon (Savard) – 53. Malkin (Mozyakin, Kulikov)

Játékvezetők: Wehrli (Švýc.), Šindler (ČR) – Carnathan (USA), Lhotský (ČR)