OTP Bank - PICK Szeged
29:31 (10:17)
Telekom Veszprém
kedd 19.05.2015, 18:00 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • Férfi kézilabda NB1

Az onlajnok.com munkatársai nevében ezúton gratulálunk az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabda-csapatának bajnoki címéhez, egyben hosszú közvetítéssorozatunk is véget ért ma este a magyar bajnokság 2014/15-ös idényéről, így minden munkatársunk nevében köszönöm meg ezúttal megtisztelő, s az egész szezon során tanúsított figyelmüket! (19:43:36)

Az MKB-MVM Veszprém játékosai is átvehetik bajnoki aranyérmeiket.

A veszprémi tábor kezdi el hangosan számolni a bajnoki címeiket, 23-ig jutnak.

A szövetség képviselői átadják az ezüstérmeket a MOL-Pick Szeged játékosainak.

A bajnoki döntő második meccsén nem sokáig fenyegette veszély a Veszprém győzelmét, egyben bajnoki címét Szegeden. A szombati első meccs ennél sokkal kiélezettebb volt. Bár a mérkőzés elején még vezettek is a hazaiak, a 14. és 24. perc közti gólcsendjük döntőnek bizonyult, az első játékrész hajrájában gólképtelen Pick ellen végzetesen elhúzott a Veszprém, a második félidőben pedig már nem fenyegette komoly veszély a sikerüket.

Vadkerti Attila búcsúzik a hazai közönségtől a hangosbeszélőn keresztül is.

A döntőt 2:0-ára nyerve magyar bajnok a 2014/15-ös szezonban az MKB-MVM Veszprém csapata!

60
    Mérkőzés vége. (29:31)

60
    Roppant sportszerű jelenet: Nagy László adja oda a labdát a búcsúzó VADKERTI-nek, aki az utolsó másodpercben betalál az álló Mikler mellett. (29:31)

60
    Elrontott kínai után lerohanás, PARRONDO talál be ziccerben. (28:31)

59
    BOMBAC a jobb alsó sarokba lövi a büntetőt. (27:31)

59
    Robledo középen betörve harcol ki hetest. (26:31)

59
    LÉKAI remek csellel tört be középen, s félmagasan lőtt a bal sarokba. (26:31)

59
    Lékai bejátszását követően Schuch harcol ki szabaddobást a falban. (26:30)

58
    BALOGH jobb kettőben szép csellel betörve lő a léc alá. (26:30)

58
    Lékai passzából ILIC most alulról lő a kapu közepébe. (25:30)

57
    Bombac labdáját a bal kettőben betörő ROBLEDO lövi a hosszú sarokba. (25:29)

57
    Gulyás passzát ILIC bombázza középről a bal alsó sarokba. (24:29)

56
    Bombac labdáját a jobbról betörő Robledo lövi Miklerbe. (24:28)

56
    Nilssonnak ez volt a harmadik két perce, piros lappal búcsúzunk tőle. (24:28)

56
    Páros kiállítás a hazai támadás közben, Nilsson és Vranjes mehet le két-két percre. (24:28)

55
    A jobb kettőben betörő Zeitz lő kapufát, a hazaiaké a labda. (24:28)

55
    Vendég időkérés. (24:28)

55
    ANCSIN pattint középről a kapu közepén a léc alá. (24:28)

54
    Ilic passzát a középen betörő LÉKAI lövi félmagasan a bal sarokba. (23:28)

54
    Zeitz bejátszása után Nilsson harcol ki szabaddobást középen. (23:27)

53
    BOMBAC a kapu közepén a léc alá lövi a büntetőt. (23:27)

53
    Bombac bejátszása után Vranjes harcol ki beállóban újabb hetest. (22:27)

52
    ILIC emelkedik újra bal kettőben, s nagy gólt lő a léc alá. (22:27)

52
    Balogh büntetőjét védte Mikler, de a kipattanót PARRONDO jobbról a léc alá lőtte. (22:26)

51
    Belülvédekezés Vranjessel szemben beállóban, hazai hetes. (21:26)

51
    Ilic bejátszása után Sierra védi Nilsson lövését beállóból. (21:26)

50
    Ancsin átlövése a jobb kapufán csattan, a kipattanó a vendégeké. (21:26)

50
    Ilic passzából a középen beinduló LÉKAI eredményes ismét. (21:26)

49
    A közben szabálytalan Terzic is kétperces kiállítást kap. (21:25)

49
    ROBLEDO is nagy csellel megy be középen, s a jobb sarokba lő. (21:25)

49
    LÉKAI tör be szép csellel középen, s a kapu közepébe lő. (20:25)

48
    Chema Rodríguez kap nagyot középen, újra elszabadulnak az indulatok, Vranjes mehet ki két percre. (20:24)

47
    Zeitz mehet is ki még két percre. (20:24)

47
    Bombac bejátszását VRANJES hatalmas befordulás végén talál be beállóból. (20:24)

47
    Hazai időkérés. (19:24)

46
    ILIC kanyarodik be bal kettőben, s irgalmatlan nagy gólt lő a bal felső sarokba. Momir Ilic egyszerűen tarthatatlan. (19:24)

45
    Bombac eladott labdája után visszaszerzik a játékszert a szegediek a saját térfelükön, de végül Parrondo ziccerben a bal kapufát találja telibe. (19:23)

45
    A gyors támadás végén IVÁNCSIK lövi be a bal szélről Ilic passzát. (19:23)

44
    Ancsin jobbról betörve pörget a rövid sarok mellé. (19:22)

44
    Iváncsik a bal szélről a felső kapufát találja el, a hazaiaké a kipattanó. (19:22)

43
    Ilic elcsúszott, labdavesztése után a megiramodó PRODANOVIC talál be ziccerben. (19:22)

43
    Lépéshiba Robledónál, a vendégek támadhatnak. (18:22)

42
    ILIC emelkedik újra középen, s a kapu közepébe lő. (18:22)

41
    Bombac remek labdáját KÄLLMAN lövi a bal szélről a rövid sarokba. (18:21)

41
    Bombac kerül a földre Nagy László mellett, de most nincs kiállítás. (17:21)

41
    Chema Rodríguez passzát IVÁNCSIK pörgeti be ziccerben a bal szélről. (17:21)

40
    BALOGH a most beállt Alilovic mellett lövi a büntetőt a bal sarokba. (17:20)

40
    Zeitz ráadásul mehet is ki két percre. (16:20)

40
    Zubai harcol ki hetest beállóban. (16:20)

40
    Zubai ziccerét Mikler, a lerohanás végén Lékaiét Wyszomirski védi. (16:20)

39
    Lékai eladott labdája után újra a Pick támadhat. (16:20)

39
    Ancsin bejátszását KÄLLMAN most beállóból pattintja a kapuba. (16:20)

38
    Nagy átlövése kapufa, de rossz az indítás Prodanovic felé, végül Wyszomirski védi Iváncsik ziccerét a bal szélről. (15:20)

37
    BALOGH kapufás gólt lő a büntetőből a bal sarokba. (15:20)

37
    Robledo bejátszása után Zubai harcol ki hetest beállóban. (14:20)

36
    Ilic balra kitett labdáját IVÁNCSIK vágja a hosszú sarokba a szélről. (14:20)

36
    ANCSIN emelkedik középen, s nagy gólt lő a kapu közepébe. (14:19)

35
    ILIC azonban gyorsan válaszol átlövésből. (13:19)

35
    A gyors hazai támadás végén újra KÄLLMAN eredményes. (13:18)

35
    Chema Rodríguez közbelövését védte Wyszomirski. (12:18)

34
    Páros kiállítás, Zubai és Nilsson mehet le két-két percre. (12:18)

34
    Bombac bejátszását a szintén bal szélről befutó KÄLLMAN váltja gólra. (12:18)

33
    Chema Rodríguez bejátszását a balról befutó IVÁNCSIK lövi be ziccerben. (11:18)

33
    Nagy lövését védi Wyszomirski, de továbbra is a Veszprém támadhat. (11:17)

33
    Ancsin találja el a jobb kapufát, a vendégeké a kipattanó. (11:17)

32
    Ilic eladott labdája után ismét a Pick támadhat. (11:17)

31
    ANCSIN középről lő nagy gólt, a jobb kapufáról pattan a labda a hálóba. (11:17)

31
    Vadkerti is pályára lép a hazaiaknál. (10:17)

31
    Elkezdődött a második félidő. (10:17)

Ancsin Gábor kap díjat az idény legszebb szegedi találatáért, melyet a Veszprém ellen lőtt a rájátszásban, egészpályás gól volt.

A MOL-Pick Szeged kezdi majd a második játékrészt.

Izgalmasan indult a bajnoki döntő második felvonásának eleje, de aztán leült a darab, javarészt a kisebb művészi válságban lévő hazai főszereplő miatt. Egy-egy góllal még vezetett a Szeged az elején, de a 14. és a 24. perc között képtelenek voltak betalálni a Pick játékosai, s ekkor már öt góllal is elhúzott a Veszprém. A félidőben hét a különbség, ami nagyon sok, az Ilic által tolt veszprémi szekér halad a bajnoki cím felé...

30
    Befejeződött az első félidő. (10:17)

30
    Balogh passzát Prodanovic már dudaszó után lövi be, így persze hiába. (10:17)

30
    Robledo, majd Balogh lövését is védte Mikler, de Schuchhal szemben labdát szerez a védekező hazai csapat. (10:17)

30
    "Sose lesztek bajnokok, éjjáéjjáó" – énekli a félidő hajrájában Szegeden a veszprémi tábor. (10:17)

29
    ILIC nem zavartatta magát, biztos kézzel belőtte a büntetőt. (10:17)

29
    Zubai lövését védte Mikler, a kontra végén Bombac birkózza le a jobb szélen Lékait, kétperces kiállítás, s újra elszabadulnak kissé az indulatok. (10:16)

29
    ILIC fenomenális, balról bekanyarodva lő átlövésgólt. (10:16)

28
    Gyors hazai támadás végén KÄLLMAN talál be balról. (10:15)

28
    ILIC emelkedik újra bal kettőben, s ismét betalál: ő ma egyelőre megoldhatatlan feladat a hazaiaknak. (9:15)

27
    Belemenés Lékainál, a hazaiaké a labda, de Ancsin ellépi. (9:14)

27
    Vendég időkérés. (9:14)

26
    Rossz passz Robledo felé, de Gulyás ajtó-ablak ziccerét Wyszomirski kivédi! (9:14)

26
    Ancsin bejátszását Nilsson lábbal hatástalanítja, kétperces kiállítás. (9:14)

25
    ILIC átlövése a jobb kapufáról pattan Wyszomirski hátára, onnan pedig a jobb alsó sarokba. (9:14)

25
    Ancsin lő középről, de Mikler hárítja az átlövését. (9:13)

24
    Ilic labdáját Ugalde nem tudja átvenni a bal szélen, a hazaiak támadhatnak. (9:13)

24
    ROBLEDO emelkedik középen, s megtöri a hosszú szegedi gólcsendet. (9:13)

23
    Ilyés sáncolt lövése után a hazaiaké marad a labda. (8:13)

23
    ILIC a jobb sarokba lövi a büntetőt. (8:13)

23
    Ilic bejátszása után Nilsson harcol ki hetest beállóban, Bombac mehet ki két percre. (8:12)

22
    Bombac közbelövését bravúrral üti fölé Mikler. (8:12)

21
    Belemenés Baloghnál, a túloldalon pedig lépéshiba Schuchnál, a Pick támadhat. (8:12)

21
    Wyszomirski váltja Sierrát a hazai kapuban. (8:12)

21
    Ugalde labdáját ILIC vágja a kapu közepébe bal kettőből. (8:12)

20
    Vranjes szabálytalan a bal oldalon, így hiába talál be, a vendégek indulhatnak. (8:11)

20
    Bombac lő alulról, Mikler véd, de a hazaiaké marad a labda. (8:11)

19
    Hazai időkérés. (8:11)

19
    A gyors veszprémi támadás végén UGALDE a bal szélről lő a rövid felső sarokba. (8:11)

19
    Ilyés közbelövése suhan el a jobb alsó sarok mellett. (8:10)

18
    Nagy bejátszás Chema Rodrígueztől, NILSSON eredményes beállóból. (8:10)

18
    Hazai labdavesztés, a veszprémiek támadhatnak, Blazevic kapja meg második kétperces kiállítását. (8:9)

17
    Rosszul működött az eredményjelző, mi számoltunk jól, azaz még csak nyolc gólnál tart a hazai csapat! (8:9)

16
    ILIC a kapu közepébe lövi a büntetőt. (9:9)

16
    Balogh a rossz passza után szabálytalan a meginduló Ugaldével szemben, kétperces kiállítás és hetes. (9:8)

15
    Ugalde ejtését is fogja Sierra, a hazaiak támadhatnak. (9:8)

14
    Källman rontott ziccert a bal szélről, labdaszerzés után, a vendégek támadhatnak. (9:8)

14
    Gulyás kapufát lő a jobb szélről, ILYÉS pedig az üres kapuba lő a saját térfeléről. (9:8)

13
    BALOGH a kapu közepébe lövi a büntetőt. (7:8)

13
    Ilicet újra ki is küldik még két percre. (6:8)

13
    Zubai harcol ki beállóban újabb hetest. (6:8)

12
    Ilic átlövését bravúrral védi Sierra, a hazaiaké a labda. (6:8)

11
    Parrondo büntetőjét kivédi Mikler! (6:8)

11
    Ilyés harcol ki középen hétméterest. (6:8)

11
    Schuch kap a vendégektől kétperces kiállítást. (6:8)

10
    Bombacot kell ápolni, áll a játék. (6:8)

10
    Nagy labdaszerzése után lerohanás, UGALDE talál be ziccerben. (6:8)

10
    NAGY lő középről hatalmas átlövésgólt. (6:7)

10
    Prodanovic pörgetését védi a jobb szélről Mikler. (6:6)

9
    ILIC a kapu közepébe ejt a büntetőből Wyszomirski fölött. (6:6)

9
    Lékai középen betörve harcol ki hetest. (6:5)

8
    Bombac passzát PRODANOVIC már belövi a jobb szélről. (6:5)

8
    Belemenés Zeitznél, a szegediek támadhatnak. (5:5)

7
    Három mezőnyjátékos a vendégeknél, el is veszítik a labdát, de Prodanovic ziccerét a jobb szélről védi Mikler! (5:5)

7
    Blazevic szabálytalansága után egymásnak esnek a játékosok a pályán, Blazevic, Ilic és Chema Rodríguez mehet ki két percre, de még a padoknál is folytatódik a balhé. (5:5)

6
    Ancsin labdáját BOMBAC középről, alulról lövi a jobb sarokba. (5:5)

6
    Nagy Lászlót küldik ki két percre Zubain védekezve. (4:5)

5
    Eladott hazai labda után lerohanás, UGALDE talál ziccerben a jobb felső sarokba. (4:5)

5
    ILIC emelkedik bal kettőben, s a hosszú alsó sarokba lő. (4:4)

4
    Bombac hatalmas passzát ILYÉS most a bal szélről vágja be. (4:3)

4
    Nagy passzát UGALDE lövi be a bal szélről Sierra mellett. (3:3)

3
    ILYÉS balátlövőből lő nagy gólt a hosszú sarokba. (3:2)

3
    Ilic nagy bejátszását NILSSON lövi be beállóból. (2:2)

3
    Zeitz kapott még egy sárga lapot is. (2:1)

3
    Gyors hazai támadás végén KÄLLMAN eredményes balról. (2:1)

2
    NAGY megpattanó lövése köt ki a jobb felső sarokban. (1:1)

2
    ILYÉS emelkedik balátlövőben, s a kapu közepébe lő. (1:0)

2
    Nagy bejátszása rossz középre, a hazaiaké a labda. (0:0)

1
    Zubai sárga lapjával nyitunk. (0:0)

1

A veszprémiek kezdik a meccset, ünnepélyes kezdődobást követően.

A hazaiak tiszta kék, a vendégek tiszta piros szerelésben lépnek pályára.

Emocionális pillanatok ezek, a csapatkapitány Vadkerti Attilát búcsúztatják a hazaiak, 16 szegedi év után...

A hazaiak minden játékosa és stábtagja hetes számú, Vadkerti-feliratú pólóban, melyre a "Köszönjük, Körte!" feliratot nyomtatták. A szegediek csapatkapitánya ma lép pályára utoljára Pick-mezben az újszegedi sportcsarnokban.

Megkezdődik a csapatok bemutatása.

Javában zajlik már a bemelegítés a csarnokban, gyülekezik a publikum is, bő húsz perc múlva kezdünk!

MOL-Pick Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 7 Vadkerti, 8 Källman, 9 Robledo, 15 Fekete, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 23 Hegedűs, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

MKB-MVM Veszprém: 16 Mikler, 32 Alilovic – 3 Gulyás, 4 Iváncsik, 5 Schuch, 13 Ilic, 18 Nilsson, 19 Nagy, 20 Zeitz, 21 Jamali, 23 Ugalde, 24 Marguc, 25 Chema Rodríguez, 30 Terzic, 33 Sulic, 66 Lékai. Edző: Carlos Ortega

Játékvezetők: Herczeg Péter, Südi Péter.

Kedd délután már a férfi kézilabda-bajnokság döntőjének második mérkőzésére kerül sor Szegeden a Pick és a Veszprém csapatai között. A szombati első meccset a bakonyiak nyerték odahaza, így 1:0-ás előnyre tettek szert az egyik fél második győzelméig tartó döntőben. A szegediek azonban 42 percen át remekül tartották magukat Veszprémben, az első félidő hajrájában négygólos is volt az előnyük. A Picknek mindenképpen nyernie kell ahhoz, hogy kiharcolja a vasárnapi harmadik, újra csak veszprémi meccset. Ha az MKB nyerni tud kedden Szegeden, abban az esetben megnyerte az idei magyar bajnoki címet.

Vasárnap robbant a bomba, hogy – egyéves, még élő szerződése dacára – Juan Carlos Pastor, a szegediek edzője nem számol a jövőben a csapatkapitány Vadkerti Attila további szolgálataira. Ezzel nyilvánvalóvá vált, hogy a közel két évtizede a szegediek szolgálatában álló balszélső kedden utolsó hazai mérkőzését vívja a Pick színeiben. Emocionális meccs elé nézünk tehát, melyen a Pick részéről mindenki abban bízik, hogy a Löwen és a Kiel után újra egy sztárcsapat skalpját gyűjtheti majd be a dél-alföldi gárda az újszegedi sportcsarnokban.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Attila Varsányi

OTP Bank - PICK Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 7 Vadkerti, 8 Källman, 9 Robledo, 15 Fekete, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 23 Hegedűs, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor
    Telekom Veszprém: 16 Mikler, 32 Alilovic – 3 Gulyás, 4 Iváncsik, 5 Schuch, 13 Ilic, 18 Nilsson, 19 Nagy, 20 Zeitz, 21 Jamali, 23 Ugalde, 24 Marguc, 25 Chema Rodríguez, 30 Terzic, 33 Sulic, 66 Lékai. Edző: Carlos Ortega

Játékvezetők: Herczeg Péter, Südi Péter