Siófok – Fehérvár 24:22 (vége)
Siófok KC
24:22 (11:13)
Fehérvár KC
csütörtök 21.05.2015, 18:00 • Beszédes József Általános Iskola tornacsarnoka • Női kézilabda NB1

Nem volt éppen hagyományos lefolyású a találkozó, különösen a sok csere miatt volt hullámzó mindkét együttes teljesítménye. Az első félidőben két gólos előnyt épített ki a sokat cserélgető Siófok, ám ezt nem tudta megtartani, a szünetben két gólos vendég fórral mehettek pihenőre.

A fordulás után négy gólra növelte előnyét a Fehérvár, semmi jel nem mutatott a fordításra, amikor egy csapásra beindult a gépezet, különösen Erdősi Ildikó gyors találataival néhány perc alatt már a Sió vezetett két góllal. Ebből később négy, majd a végjáték kezdetekor öt lett. Úgy tűnt, eldőlt minden, de a hajrá még izgalmas lett egy hazai kiállítás miatt. Gyorsan három, majd két gólra zárkózott az FKC, de a végén nem sikerült már több gólt szerezniük a vendégeknek.

A hazai győzelem összességében megérdemelt, a kevesebbet hibázó csapat győzött, elsősorban Pastrovics, Szekerczés és Erdősi nyújtott átlagon felülit, de Wörz is elég jól irányított és védekezett. A vendégeknél Kiss Évát lehet kiemelni, valamint helyenként Mayert és Hajduchot, aki ma meglepően gólerős volt. Herrnek is akadtak be lövései.

Ezzel lezárult a Siófok és a Fehérvár idei szezonja, 2014-15-ben a Siófok az ötödik, a Fehérvár a hatodik helyen végzett, de ez már eldőlt a múlt héten.

Siófok – Fehérvár: 24-22!
    ---- (19:35:32)

60
    Mérkőzés vége. (24:22)

60
    Nem kapta meg Erdősi ütemre a kínai figurát, de indítani már nincs idő. (24:22)

60
    Időt kér a Siófok, taktikai jellegű lehet már csak. Innen nemigen lehet már elbukni a győzelmet, ugyanis alig 15 másodperc hátra a meccsből. (24:22)

60
    Fél perc még hátra, nem tudott gyors gólt szerezni az FKC. Emberovicsot blokkolják, Pastrovics kezében a labda. Eldőlt. (24:22)

60
    Az idény utolsó perce kezdődött meg, 50 mp hátra, labdát szerez a Fehérvár. (24:22)

59
    Szekerczés lövését védi Savko, de a kipattanó a Siófoké, ez nekik a lehető legjobb volt most. (24:22)

59
    1,5 perc még hátra, a hazaiak támadnak. Egy gól még lehet, hogy kelleni fog nekik. Passzív. (24:22)

59
    Eladja a labdát a Siófok, de Nina Wörz kezébe vissza is dobják azonnal. (24:22)

58
    Utólagos kiállítás a Siófoknál, így nagyon izgalmas lesz a végjáték! Két percig emberelőnyben a vendégek. (24:22)

58
    HERR Anita átlövésből veszi be a kapu jobb alsó sarkát. (24:22)

58
    Megint törlés, már három perc sincs hátra a meccsből, de még kis reménye maradt a Fehérvárnak. (24:21)

58
    Szekerczés dobja ki oldalra, nem dőlt még el ez a meccs bizony! (24:21)

57
    MÁJER Krisztina rendezetlen védelem ellen ejti át Pastrovicsot, gyors gól! (24:21)

57
    Kizárták Kaposvárit, nem érhette el Wörz bejátszását. (24:20)

57
    BOGOSAVLJEVIC nem sokat teketóriázott, lendületből, talpról veszi be a kapu bal oldalát. (24:20)

56
    SZALAI Babett 4,5 perccel a vége előtt tör be jobb kettőben és bepattintja a labdát, alighanem eldőlt. (24:19)

56
    Újra pályán a fiatal Kaposvári beállóban. (23:19)

55
    Rossz a passz, Májer nem érhette el a labdát. Ha ezt a támadást góllal fejezi be a Sió, akkor alighanem eldől a találkozó. (23:19)

Siófok KC: Pastrovics, Kumpel – Scheffer, Schneider, Farkas, Wörz, Szabadfi, Szekerczés, Németh, Szalai, Orbán Annamária, Deáki, Such, Erdősi, Fauszt, Kaposvári
    Fehérvár KC: Kiss É., Savko, Szendrey – Májer, Boldizsár, Tanabe, Csáki, Tilinger, Horváth B., Bogosavljevics, Becséri, Hajduch, Herr A., Mayer, Emberovics, Shteriova

Játékvezetők: Bócz László – Wiedemann Viktor