Siófok – Fehérvár 24:22 (vége)
Siófok KC
24:22 (11:13)
Fehérvár KC
csütörtök 21.05.2015, 18:00 • Beszédes József Általános Iskola tornacsarnoka • Női kézilabda NB1

Nem volt éppen hagyományos lefolyású a találkozó, különösen a sok csere miatt volt hullámzó mindkét együttes teljesítménye. Az első félidőben két gólos előnyt épített ki a sokat cserélgető Siófok, ám ezt nem tudta megtartani, a szünetben két gólos vendég fórral mehettek pihenőre.

A fordulás után négy gólra növelte előnyét a Fehérvár, semmi jel nem mutatott a fordításra, amikor egy csapásra beindult a gépezet, különösen Erdősi Ildikó gyors találataival néhány perc alatt már a Sió vezetett két góllal. Ebből később négy, majd a végjáték kezdetekor öt lett. Úgy tűnt, eldőlt minden, de a hajrá még izgalmas lett egy hazai kiállítás miatt. Gyorsan három, majd két gólra zárkózott az FKC, de a végén nem sikerült már több gólt szerezniük a vendégeknek.

A hazai győzelem összességében megérdemelt, a kevesebbet hibázó csapat győzött, elsősorban Pastrovics, Szekerczés és Erdősi nyújtott átlagon felülit, de Wörz is elég jól irányított és védekezett. A vendégeknél Kiss Évát lehet kiemelni, valamint helyenként Mayert és Hajduchot, aki ma meglepően gólerős volt. Herrnek is akadtak be lövései.

Ezzel lezárult a Siófok és a Fehérvár idei szezonja, 2014-15-ben a Siófok az ötödik, a Fehérvár a hatodik helyen végzett, de ez már eldőlt a múlt héten.

Siófok – Fehérvár: 24-22!
    ---- (19:35:32)

60
    Mérkőzés vége. (24:22)

60
    Nem kapta meg Erdősi ütemre a kínai figurát, de indítani már nincs idő. (24:22)

60
    Időt kér a Siófok, taktikai jellegű lehet már csak. Innen nemigen lehet már elbukni a győzelmet, ugyanis alig 15 másodperc hátra a meccsből. (24:22)

60
    Fél perc még hátra, nem tudott gyors gólt szerezni az FKC. Emberovicsot blokkolják, Pastrovics kezében a labda. Eldőlt. (24:22)

60
    Az idény utolsó perce kezdődött meg, 50 mp hátra, labdát szerez a Fehérvár. (24:22)

59
    Szekerczés lövését védi Savko, de a kipattanó a Siófoké, ez nekik a lehető legjobb volt most. (24:22)

59
    1,5 perc még hátra, a hazaiak támadnak. Egy gól még lehet, hogy kelleni fog nekik. Passzív. (24:22)

59
    Eladja a labdát a Siófok, de Nina Wörz kezébe vissza is dobják azonnal. (24:22)

58
    Utólagos kiállítás a Siófoknál, így nagyon izgalmas lesz a végjáték! Két percig emberelőnyben a vendégek. (24:22)

58
    HERR Anita átlövésből veszi be a kapu jobb alsó sarkát. (24:22)

58
    Megint törlés, már három perc sincs hátra a meccsből, de még kis reménye maradt a Fehérvárnak. (24:21)

58
    Szekerczés dobja ki oldalra, nem dőlt még el ez a meccs bizony! (24:21)

57
    MÁJER Krisztina rendezetlen védelem ellen ejti át Pastrovicsot, gyors gól! (24:21)

57
    Kizárták Kaposvárit, nem érhette el Wörz bejátszását. (24:20)

57
    BOGOSAVLJEVIC nem sokat teketóriázott, lendületből, talpról veszi be a kapu bal oldalát. (24:20)

56
    SZALAI Babett 4,5 perccel a vége előtt tör be jobb kettőben és bepattintja a labdát, alighanem eldőlt. (24:19)

56
    Újra pályán a fiatal Kaposvári beállóban. (23:19)

55
    Rossz a passz, Májer nem érhette el a labdát. Ha ezt a támadást góllal fejezi be a Sió, akkor alighanem eldől a találkozó. (23:19)

55
    SZEKERCZÉS Luca bombagólja jobb oldali átlövésből a hosszú felsőbe hajszálpontosan. (23:19)

55
    EMBEROVICSOT nem vették igazán komolyan, bal kettőben ment rá a falra és lőtt át gyönyörűen a hosszú alsóba. (22:19)

54
    SZABADFI kitűnően szakadt el emberétől, beállóból nem is hibázta el a ziccert. (22:18)

54
    Megint törlés miatt áll a játék, ez ma eléggé széttördeli sajnos a játékot. (21:18)

53
    Kiss Éva véd, a túloldalon pedig Horváth ziccerét hárítja Pastrovics. (21:18)

53
    Nyolc perc hátra az idei kézilabda szezonból, ami ezt a két csapatot illeti. (21:18)

53
    Időt kér a Siófok öt perc góltalanság után. (21:18)

53
    Pastrovics óriási bravúrral fogja ki Csáki ziccerét a jobb szélről. (21:18)

53
    Kiss Éva könnyedén véd egy távoli, 12 méteres lövést. (21:18)

52
    Wörzöt blokkolják, megint passzív már. (21:18)

52
    Megint heten támadnak a hazaiak. (21:18)

52
    HAJDUCH jó előkészítés után lőhetett át középről, a léc alá. (21:18)

51
    Szekerczés tüzelt középről, Kiss Éva tolta ki oldalra. (21:17)

51
    Passzív a Siónál. (21:17)

51
    Ismét hét mezőnyjátékossal támadhat a Siófok. Éppen beléptünk a záró 10 percbe. (21:17)

50
    Hét támadó mezőnyjátékossal kísérletezhet a Siófok. Elsőre nem sikerül, de Bogosavljevic lövése mellé száll a saját térfeléről. (21:17)

50
    Furcsa kimondani a félidő elejéhez képest, de öt góllal megléphet a Sió. (21:17)

49
    Hajduch passzívnál lőtt, a bal alsóból szedi ki Pastrovics. (21:17)

49
    Deáki rövid ápolás után szerencsére tudja folytatni. (21:17)

49
    Passzívnál Bogosavljevic tüzelt, blokkolják, de Németh lábához ér a labda. Lent is marad egy hazai játékos, ápolás miatt áll a játék. (21:17)

48
    Ki más, mint ERDŐSI Ildikó iramodott meg, most középen fejezi be góllal a lerohanást. (21:17)

48
    Horváth lábához ért a labda beállóban. (20:17)

48
    47:08-nál időt is kér a Fehérvár, háromra hízott a hazai előny. (20:17)

47
    Mayer nem tudta összeszedni a labdát, az ERDŐSI Expressz pedig indult a bal szélen, nagyon szépen emelte át végül Kiss Évát. (20:17)

47
    ERDŐSI a bal szélről szintén nehéz szögből kísérletezett, ő viszont kilövi a hosszú egy csavart lövéssel. (19:17)

46
    Májer nehéz szögből is elvállalta a jobb szélről, Pastrovics azonban hárított. (18:17)

46
    SZALAI Babett középről zúdít nagy bombagólt a léc alá. (18:17)

45
    Jó ideje támad már a Sió. (17:17)

45
    Nem kis nehézségek árán, de eljutott a labda MAYER Szabinához, balra sodródva igen nagy bravúrral ejtette át Pastrovicsot. (17:17)

44
    Bogosavljevic is kiejti, de Németh lábához ér a vendégek szerencséjére. (17:16)

44
    Kiejti Such a jobb szélen. (17:16)

44
    Such kezéből veszi ki Májer a labdát, de a Sió visszakapja, nem volt ez így szabályos. (17:16)

43
    Gyors indítás végén NÉMETH Csilla eredményes lerohanásból, bravúros mozdulattal fordult le majd továbbította a labdát egy félfordulat után a hálóba. (17:16)

43
    Bogosavljevic lábához ér a labda. (16:16)

42
    Ezt sérelmezi Dalmose, sárga lapot kap a hazai tréner. (16:16)

42
    Szalai belemenése, igaz, Hajduchnak se kellett kétszer mondani, hogy kicsit rájátsszon. (16:16)

42
    Jó ideje támad már a hazai együttes. (16:16)

42
    Teljes létszámban az FKC. (16:16)

41
    Deáki lövése a kapufáról kijött, Erdősi azonban megkaparintja a kipattanót. (16:16)

41
    Such szerez labdát hátul. (16:16)

41
    Kiváló figura végén SZEKERCZÉS tör be teljesen üresen jobb kettőben. Kiss hozzáért a lövéshez, de bepattant róla. (16:16)

40
    Szabálytalan zárás, támad a Sió. (15:16)

40
    Szalai a bal szélre sodródva lőtt a rövid oldalra, de a kapufa segít a vendégeken. (15:16)

40
    Bogosavljevic meznél fogva húzta vissza Wörzöt, az éles szemű bírók kiszúrták, Bogosavljevicet pedig kiszórták két percre. (15:16)

39
    MAYER igen lazán fordult le középen, beállóból és ki is lövi a jobb alsót. (15:16)

39
    Németh Csilla szabálytalan Mayerrel szemben. Rezgett a léc a kettő perchez, de csak szabaddobás a törlés után. (15:15)

38
    Óriási fordulat, ERDŐSI Ildikó lerohanás végén ejti át Kisst. Egyenlít a Sió! (15:15)

38
    Mayer ugyan kiejti, de Májer visszaszerzi a labdát. Herr bejátszása végül nem jó. (14:15)

37
    Időt kér a Fehérvár 36:44-nél. A négy gólból pillanatok alatt egy maradt. (14:15)

37
    Herr eladott labdájából ERDŐSI iramodott meg a bal oldalon, ez is gól lerohanásból! (14:15)

37
    ERDŐSI rendezetlen védelem ellen éles szögből lőhetett a bal szélről, de így is betalál a rövidbe! (13:15)

37
    Herr passza pontatlan Csákinak. (12:15)

36
    Labdaszerzés után gyors hazai gól lerohanásból, ERDŐSI Ildikó. (12:15)

36
    Nincs még gólja a hazaiaknak a fordulás óta. (11:15)

35
    Orbán harmadik szándékból lőtte el a hetest, de Kiss Éva így is kirúgja! (11:15)

35
    Hetest harcol ki a Siófok. (11:15)

35
    EMBEROVICS Míra talál be bal kettőben betörve, néggyel mennek a vendégek. (11:15)

35
    Wörz tüzelt középről, a jobb kapufa menti meg a Fehérvárt. (11:14)

34
    Törlés után folytatódik a játék siófoki szabaddobással. (11:14)

34
    Shteriova zúgó bombája most sem talál kaput, mellé. (11:14)

34
    Az FKC az eddigi legnagyobb különbségért támadhat. (11:14)

33
    Szabálytalan zárás középen, a Fehérvár támadhat. (11:14)

33
    BOGOSAVLJEVIC kihasznál egy védelmi hibát, jobb kettőben tör be és talál a rövid alsóba. (11:14)

32
    Orbán átlövése kevéssel mellé pattan. (11:13)

32
    Bogosavljevic átlövését Pastrovics könnyedén védi. (11:13)

31
    Szekerczés átlövése mellé-fölé száll. (11:13)

31
    A Siófok kezdte ezt a játékrészt. (11:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (11:13)

Érdekes lefolyású eddig a találkozó, de ez nagyrészt a sok cserének is köszönhető. A 17. percben 9:7 arányban vezetett a Siófok, innentől viszont több, mint tizenhárom percen át mindössze két gólt szereztek a hazaiak, ám kaptak közben hatot, így lett a két gólos vezetésből két gólos hátrány.

A mérkőzés nem különösebben izgalmas, az iram is lehetne jobb, de idény végi a forma és a tétnélküliség rányomja bélyegét a meccsre. A második félidőben vélhetően azért megpróbál erősíteni a Siófok, talán kevesebb cserével megoldva az időt, hogy 100%-kal búcsúzhasson közönségétől.

Siófok – Fehérvár: 11-13, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (11:13)

30
    Fauszt nem oda várta a passzt. A túloldalon Shteriova lő az utolsó másodpercben mellé. (11:13)

30
    Shteriova ütemtelen átlövését Pastrovics oldalra üti, a hazaiak jöhetnek. (11:13)

30
    A félidő utolsó perce kezdődött meg. (11:13)

29
    Jó ideje adogat a Fehérvár. (11:13)

29
    WÖRZ emelkedett az egekbe középen, átlövése pedig a jobb alsóban köt ki. (11:13)

28
    TANABE lerohanásból eredményes, hárommal vezet a Fehérvár! (10:13)

28
    Pastrovics véd, majd a Fehérvár blokkol a túloldalon. (10:12)

27
    Wörz játszotta be a befutó Fausztnak, Kiss azonban újabb bravúrt mutat be. (10:12)

27
    Szép figura végén bal kettőből lőhetett remek helyzetből BOGOSAVLJEVIC a hosszú alsóba. (10:12)

26
    Szekerczés átlövését Kiss tolja fölé. (10:11)

26
    Vezet az FKC, nemrég még kettő volt a hazai előny. (10:11)

26
    HERR Anita Kumpel mellett is belövi a hetest, kicsit hozzá is ért a kapus. (10:11)

26
    Egy kipattanót Bogosavljevic szedett össze, Wörz elé állt, hetes. (10:10)

25
    Passzívnál kér időt a Fehérvár. 24:47-nél. (10:10)

25
    Ez is igen lassú támadás. (10:10)

25
    Vezetést szerezhet az FKC. (10:10)

24
    Eladta a Siófok, nagyon sok a technikai hiba. (10:10)

24
    HERR Anita komoly erejű lövése a bal alsóban köt ki. (10:10)

24
    Mayer helyett Horváth Bernadett a beállós pozícióban. (10:9)

23
    Orbán átlövését bravúrral hárítja Kiss Éva. (10:9)

23
    Jó ideje támad a Sió. (10:9)

22
    Shteriova tisztára játszotta magát, de középről mellé trafál átlövésből. (10:9)

22
    Herr Anita is jobbátlövőben a vendégeknél. (10:9)

22
    A Fehérvár is cserél, érkezett Májer és Tanabe. (10:9)

21
    FAUSZT a bal szélről a bal alsóba tüzelt. (10:9)

21
    Fauszt Éva is a pályán bal szélen. (9:9)

21
    Szalai átlövése középre ment, nem gond Kiss Évának. Hajduch lövését ugyanígy hárítja Pastrovics. (9:9)

20
    Időt kér a Siófok 19:53-nál. (9:9)

20
    Szekerczést blokkolják, sarokdobás lesz. (9:9)

20
    Kiegészült a Siófok. (9:9)

20
    KISS Éva a saját kapujából szerez gólt, nem érhetett vissza Pastrovics. (9:9)

19
    Szalai bejátszása nem jó. (9:8)

19
    Megszerezték a labdát a fehérváriak, csak vészkapus volt a hazaiaknál, cserélni nem lehetett, Becséri viszont a kapufára lőtte a félig üres kapura. (9:8)

19
    Vészkapussal támad a Sió, már szokás szerint a rájátszásban. (9:8)

18
    HAJDUCH újabb átlövésgólja a jobb oldalról a hosszú sarokban. (9:8)

18
    Mayer befordult, két perces kiállítás Németh Csillának. (9:7)

17
    DEÁKI Dóra lendületből érkezett és hatalmas bombagólt lőtt a kapu jobb oldalába. (9:7)

17
    Kínait próbáltak a fehérváriak, Shteriova a kapufára tolja. (8:7)

17
    Törlés miatt áll a játék, még mindig passzívon a kéz. (8:7)

16
    Shteriovát blokkolják, de még mindig a vendégeké. (8:7)

16
    Passzív a vendégeknél. (8:7)

15
    SZEKERCZÉS Luca bombagólja a jobb felsőben átlövésből. (8:7)

15
    MAYER Szabina szokásos beállós gólja rendezetlen védelem ellen. (7:7)

15
    Wörz passza pontatlan. (7:6)

14
    Szabadfi helyén a fiatal Kaposvári Eszter a pályán beállóban. (7:6)

14
    Csáki felé nem jó az átadás. (7:6)

14
    SUCH Nelly bombázza a hosszú oldalra a jobb szélről a labdát. (7:6)

13
    HERR Anita pattintott lövése a bal felsőben köt ki a hetesnél. (6:6)

13
    Mayer harcol ki hetest, előtte Shteriova bejátszása zseniális volt. (6:5)

13
    SZEKERCZÉS Luca blokkon megpattanó átlövése a kapu jobb oldalában köt ki. (6:5)

12
    HAJDUCH Csenge jobb kettőből, átlövésből pókhálózza ki a jobb felsőt. (5:5)

12
    ORBÁN átlövésgólja a jobb felsőben landol, vezet újra a hazai együttes. (5:4)

11
    Shteriova technikai hibája után megint a Siófok támadhat. Jó ideje befagyott az eredmény. (4:4)

11
    Szekerczés kétszer is lábhoz kapja, de megmentette. Orbán lövését védi Kiss. (4:4)

10
    Shteriova lőtt középről, a felpattanó labda a felső lécről jön ki. (4:4)

10
    Mayer kap utólagos sárga lapot, de a labda a Fehérváré Németh lövését követően. (4:4)

9
    Shteriova óriási bombája a felső lécen csattant. (4:4)

9
    Nincs meg a labda Orbánnak, Hajduchhal és Mayerrel harcoltak a játékszerért. (4:4)

9
    Such Nellyt szereli szabályosan Shteriova, előtte viszont még a támadás elején visszarántotta, utólagos sárga lap. (4:4)

9
    Orbán átlövését Kiss Éva védi lábbal. (4:4)

8
    MAYER, ha megkapja a bejátszást, ott már nincs mit tenni. Most is így történt. (4:4)

8
    Orbán lő kapufát a túloldalon. (4:3)

8
    BOGOSAVLJEVIC kiváló átlövést ereszt meg a jobb alsóba. (4:3)

7
    Emberovics kapott utólag sárga lapot. (4:2)

7
    Wörznek remekül zártak, de fölé durrantott. (4:2)

7
    BOGOSAVLJEVIC középről átlövésből eredményes. (4:2)

6
    Hiába szerzett labdát a Fehérvár, el is adták a labdát azonnal, Nina WÖRZ pedig talpról, futtából suhintotta a kapuba középről. (4:1)

6
    Mayer hiába fordult be, szabálytalan volt a zárás. (3:1)

6
    Orbán Annamária kapta a sárga lapot. (3:1)

5
    Technikai hiba után indulhatott a Balaton-parti együttes, ORBÁN pedig tisztán kapta elől, nem hibázott ziccerben. (3:1)

5
    ORBÁN Annamária a bal alsóba lőtte a hetest Kiss Éva mellett. (2:1)

5
    Hetes a Siófoknak belülvédekezés miatt. (1:1)

4
    MAYER Szabina kapott remek bejátszást, nem is hibázta el. (1:1)

4
    Kétszer indulás, Wörz nem tudott kinek passzolni. (1:0)

4
    A Sió is jó ideje támad. (1:0)

3
    Mayer fogja meg Szabadfit, szabaddobás. (1:0)

3
    Hajduch messze fölé bombázza a labdát a jobb oldalról. (1:0)

3
    Hosszú lefolyású fehérvári támadás. Passzív. (1:0)

2
    Gyors lerohanás a Siófoktól, ERDŐSI Ildikó góllal fejezi be! (1:0)

2
    Bogosavljevicet blokkolják. (0:0)

2
    Szabadfi gyors támadás végén balra sodródva lő mellé beállóból. (0:0)

2
    Hajduch Csenge durrantott fölé jobb kettőből. (0:0)

1
    Megkezdődött a középház utolsó mérkőzése, a Fehérvár kezdett. (0:0)

1

Fehérben a Fehérvár, feketében a Siófok, hamarosan kezdünk!

Siófok KC-Galerius Fürdő: Pastrovics, Kumpel – Scheffer, Schneider, Farkas, Wörz, Szabadfi, Szekerczés, Németh, Szalai, Orbán Annamária, Deáki, Such, Erdősi, Fauszt, Kaposvári

Fehérvár KC: Kiss É., Savko, Szendrey – Májer, Boldizsár, Tanabe, Csáki, Tilinger, Horváth B., Bogosavljevics, Becséri, Hajduch, Herr A., Mayer, Emberovics, Shteriova

Játékvezetők: Bócz László – Wiedemann Viktor.

Célegyenesébe érkezett az idei női kézilabda NB I. A bronzérem és az aranyérem is eldőlt a múlt héten, mindkét esetben a pályaelőnnyel rendelkező csapat veszített. Az Érd kettős győzelemmel (drámai, hetespárbajban) szerezte meg a bronzot a Dunaújváros előtt, míg a Ferencváros némi meglepetésre a több sebből vérző Győrt verte szintén kettős győzelemmel. Ebből a győri mérkőzés volt meglepően sima, gyakorlatilag végig az FTC vezetett és lett megérdemelten bajnok 2007 óta első ízben.

Az egyetlen kérdés az idei bajnokságban az alsóházban maradt csak, hogy a Vác, vagy a Mosonmagyaróvár szerzi meg a kilencedik helyet, de kieséstől már egyiküknek sem kell félniük. A középházban szintén eldőltek a fontos kérdések, már a múlt héten eldőlt, hogy Siófok – Fehérvár – Debrecen – Békéscsaba sorrend lesz az 5-8. hely között. Így ez a mai találkozó teljesen tét nélküli, mert a Sió biztosan ötödik, a Fehérvár biztosan hatodik lesz, bármi is a végeredmény.

Azért egy jó mérkőzés kisülhet belőle, ahogy a múlt heti, szintén tét nélküli Siófok-Békéscsaba is egy jó kis derbi lett. Felszabadultan, a játékot élvezve játszhatnak a felek. A Balaton-partiak számára annyi tétje azért van, hogy hazai közönség előtt illik győzelemmel búcsúzni és akkor 100%-os mérleggel zárhatnák a hazaiak a rájátszást. A Fehérvár teljesítette a kötelezőt, megtartotta a hatodik pozíciót a rájátszásban.

A találkozó csütörtökön 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!