Ipress Center-Vác – Mosonmagyaróvári KCSE 32:30 (vége) | MTK-Budapest – Szeged KKSE 43:28 (vége)
Ipress Center-Vác
32:30 (17:15)
Mosonmagyaróvári KCSE
szombat 23.05.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Öt gólról ugyan a végén feljött a Mosonmagyaróvár az előnyben, majd kettős előnyben levő Vác ellen a hazaiak érthetetlen asszisztálása mellett, de nem sikerülhetett már a fordítás, így a Vác megszerezte a kilencedik helyet, az Óvár pedig végül az éppen hogy bent maradást jelentő tizediket.

A hazaiak így sem lehetnek elégedettek a szezonnal, ahogy ezen a mérkőzésen is lehet hiányérzetük a szurkolóknak. A végjáték utolsó három perce pocsékul sikerült nekik még úgy is, hogy Kurucz Ivett érthetetlen (piros lapot érdemlő) bokszmeccsjelenetéből adódó kettős előnyt sem tudták kihasználni. Az egész szezonban gond volt a Vácnak az emberelőny, ma sem volt ez másképp.

Jól küzdött a Mosonmagyaróvár, hét gólos hátrányban sem adták fel. Feltűnő volt még a mai mérkőzésen, hogy egyik oldalon sem volt igazi kapusteljesítmény, Bíró Blanka a szezon leggyengébb teljesítményét hozta, de ma ez is elég volt a győzelemhez. A szezon korábbi részében nem egy mérkőzést nyert meg a Vác Bíró bravúrjainak köszönhetően. A túloldalon a Petróczi – Mistina duó sem alkotott maradandót a kapuban.

Gólszerzésben Tóth Eszter, Jovetic, Fülöp és Hornyák jártak az élen, a túloldalon Dajka, Frankovic és Tóth Gabriella is szépen termelt. Ezzel lezárult a magyar bajnokság, az MTK legyőzte a Szegedet, de így is 11., a Szeged 12.
    A Mosonmagyaróvár 10., a Vác pedig kilencedik a rájátszás végén.

Most bajnoki szünet következik, júliusban indul a felkészülés, addig kézilabda nélkül maradunk.

Köszönöm figyelmüket!
    ---- (19:24:55)

60
    Mérkőzés vége. (32:30)

60
    TAMÁS Krisztina a jobb szélen forog le és ismét kettős emberhátrányban is betalál. (32:30)

60
    Tóth passzívnál (!!!) lő fölé kettős előnyben. (32:29)

60
    Utolsó perc, a Vác egyelőre kettős előnyben sem kerül helyzetbe. (32:29)

59
    1,5 perc még. (32:29)

59
    HANCZVIKKEL tör be bal kettőben és kettős hátrányból is kozmetikázza az eredményt. (32:29)

59
    Kurucz Ivett szó szerint leütötte sípszó után Hámorit, megússza két perccel, ez klasszikus piros lap volt!! (32:28)

59
    Két perc hátra. (32:28)

58
    Frankovic kap két percet, csak az utolsó fél percre jöhet vissza. Lerántotta látványosan Hámorit. (32:28)

58
    Ami kapura megy, az gól, FRANKOVIC ismételten átlövésgólt szerez a jobb alsóba. (32:28)

57
    HÁMORI "TóthGabizta" be a labdát test mellől, becsúszott Petróczi alatt. (32:27)

57
    Jó ideje támad már a Vác. (31:27)

56
    Ismét TÓTH Gabi veszi hátára a csapatot, középen tör be sikerrel és lövi ki a kapu bal oldalát. (31:27)

56
    SZONDI szélsőbefutást követően középről eredményes beállóból! (31:26)

56
    Az utolsó öt perc, még mindig nyílt a meccs! (30:26)

55
    FRANKOVIC középről elküldi Bírót balra, a labdát pedig a jobb alsóba! (30:26)

55
    HORNYÁK Dóra futtából lövi ki 9 méterről, középről a jobb alsót. (30:25)

54
    Törölni kell ismét, szabaddobás a hazai csapatnak. (29:25)

54
    FRANKOVIC bal kettőből pattintja be a rövid alsóba szép mozdulattal, átlövésből. (29:25)

53
    JOVETIC a jobb szélről lövi ki a hosszú alsót. (29:24)

53
    Időt kér a Vác is. Jó ideje megállt a hazai csapat. 9 perc alatt mindössze egyetlen gólt lőttek. (28:24)

53
    Bíró védi Frankovic lövését, már nagyon a bal szélre sodródva kellett tüzelnie. (28:24)

52
    Jelentősen nőttek a vendégek esélyei, a hétből pillanatok alatt csak négy maradt. Ismét kontra a Vác ellen. (28:24)

52
    DOMBI összeszedte beállóban a labdát és átemeli Bírót. (28:24)

51
    Eladja a Vác a jobb oldalon, nagyon megálltak a hazaiak, így még izgalmas lesz a vége. (28:23)

51
    A létező legrosszabbul jött ki a Vác, Farkas még ki is áll két percre. (28:23)

51
    TÓTH Gabriella gyors támadás végén eredményes és még kiállítás is lesz. (28:23)

51
    Frankovic óriásit lök Fülöpön, de a síp néma marad. (28:22)

51
    Továbbra is hat gól a különbség a Vác javára, az utolsó 10 perc indult el a szezonból. (28:22)

50
    Bíró ugyan rajta volt DAJKA jobb oldali lövésén, de kissé bevédte. (28:22)

49
    JOVETIC a jobb szélről talál be pattintott lövéssel. (28:21)

49
    Továbbra is erősen nyitott védekezés a vendégeknél. (27:21)

49
    Kétszer indult Tóth Gabi, de utána még ki is dobta a játéktérről. (27:21)

48
    Passzívnál Hornyák középre lőtt, nem gond Petróczi számára. (27:21)

48
    Hornyákon taszajtanak egyet, törlés miatt áll a játék, de már passzívgyanús. (27:21)

48
    Támad a Vác, de érzésem szerint kicsit megállt a tudomány támadásban. (27:21)

47
    Szép bejátszás után Dombi a bal kapufát lőtte telibe. (27:21)

47
    Szondinál történt belemenés, támadhat az Óvár. Még mindig nem dőlt el. (27:21)

46
    Jovetic újabb hibája most jobb szélről, Petróczi lábbal védett. A túloldalon Bíró most fogta először Tóth Gabi alsó lövését. (27:21)

46
    Kétszer indult Frankovic, majd nem adta vissza a labdát, határon volt a két perc itt is. (27:21)

45
    Jovetic a jobb szélről Petróczit találja el, szép védés a vendég kapustól. (27:21)

45
    FRANKOVIC kiváló testcsel után tör be jobb kettőben és a rövid alsót választotta. (27:21)

44
    FARKAS így is megtalálja az utat a betöréshez és betalál. (27:20)

44
    Technikai hiba a vendégeknél, akár hétre is felmehet a Vác. Teljes pályás letámadás kettős emberfogással a vendégeknél. (26:20)

44
    JOVETIC a jobb szélről büntet, húzott lövéssel növeli hatra a hazai előnyt. Fantasztikus a váci jobbszélső lövőrepertoárja. (26:20)

43
    Bíró két elképesztő bravúrja! Hajtai és Dombi ziccerét is fogja! (25:20)

43
    Hornyák blokkolja Frankovicot, de sarokdobás. (25:20)

42
    Jobb kettőben tör be HÁMORI és nehéz szögből is bepattintja Petróczi alatt. (25:20)

42
    Tóth test melletti lövését ezúttal blokkolják. (24:20)

42
    Ismét Tamás a jobb szélen a vendégeknél, a többi helyen nincs csere. (24:20)

42
    Időt kér a Mosonmagyaróvár. (24:20)

41
    Jobb szélről JOVETIC bombáz a rövidbe, kihasználva az előnyt. (24:20)

41
    TÓTH Gabriella sokadik test melletti lapos átlövésgólja. Még rá is készült, ennek ellenére a hálóban köt ki. (23:20)

40
    Hornyák Dóra átlövését Petróczi hárítja, fölé tornászva a labdát. (23:19)

40
    Mázlija van a Vácnak, emberhátrányban is hatalmas helyzetben Hajtai tört be a bal oldalon, de kapufát lőtt. (23:19)

40
    Várható volt, Gyimesi az iménti lerántásért két percet kapott. (23:19)

40
    HÁMORI tör be jobb kettőben és egy lerántás ellenére is betalál a hosszú alsóba. (23:19)

40
    Törlés miatt áll a játék, a Vác a négyért támad nem először. (22:19)

39
    Fülöpöt zárják ki, a túloldalon pedig Bíró védi Hajtai nagy helyzetét. (22:19)

39
    Kiss nem tudja megfogni a labdát a jobb szélen, kiperdül a vonalon túlra. (22:19)

38
    Jovetic hiába bombáz a hálóba, előtte vonalra lépett. (22:19)

38
    Fülöp szerez labdát hátul. (22:19)

38
    HORNYÁK Dóra óriási átlövésgólt ragaszt a jobb felsőbe. (22:19)

37
    DAJKA ezt a hetest is értékesíti, most a bal alsóba Balog ellen. (21:19)

37
    Hetest harcol ki Dombi, kissé véleményesnek tűnt, mert innen úgy nézett ki, a vonalon állt a beálló. (21:18)

36
    Frankovic lövését védi Bíró, Jovetic a túloldalon ziccerben kapja a gyors indítást, Petróczi azonban kirúgja a ziccert. (21:18)

36
    Súlypontáthelyezés után TÓTH Eszter törhetett be ziccerben a jobb oldalon, nem is hibázta el. (21:18)

35
    DAJKA Bettina a jobb alsóba lövi a hetest. (20:18)

35
    Dombi fordul be, hetest harcol ki. (20:17)

35
    TÓTH Eszter hálószaggató bombája a jobb felsőben! (20:17)

34
    FRANKOVIC váltja gólra az emberelőnyt, bal kettőből lő bombagólt test mellől. (19:17)

34
    HORNYÁK Dóra emberhátrányból is betalál betörés nyomán. (19:16)

33
    Az indulás végén HAJTAI talál be rendezetlen védelem ellen. (18:16)

33
    Háborog a hazai publikum, Joveticet ziccerben lökik, nincs ítélet, de indul belőle az MKC. (18:15)

33
    Továbbra is emberhátrányban ugye a Vác. (18:15)

32
    Kissnek még nem megy, a jobb szélről lőhetett jó helyzetből, de fölé durrantott. (18:15)

32
    Ott nem, itt igen, Szondi kap két percet visszahúzásért. (18:15)

32
    FARKAS Vera tört be jobb kettőben emberhátrányban. A vendégek meg is úsztak egy két percet, mert óriásit löktek rajta ziccerben. (18:15)

32
    Váci emberhátrány, mert a vendégek kiegészültek. (17:15)

31
    Kiss Kitti a jobb szélről a felső lécet találja el. (17:15)

31
    Ezt a félidőt az Óvár kezdte, egyelőre öt az öt ellen. (17:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (17:15)

Rengeteg a gól a sok pontatlanság és hiba ellenére is, nem véletlen, hogy mindkét oldalon volt már kapuscsere, sem Bíró Blanka, sem Petróczi Viktória nem véd eddig élete formájában, de Mistina sem váltotta meg a világot. A kőkemény óvári védekezést idővel a Vác is átvette, ez viszont azt eredményezi, hogy ugyan sok a gól, de nem látunk szép kézilabdát.

A mérkőzés egyáltalán nem dőlt még el, a Vác már öttel is ment, de egyre zárkózott a Mosonmagyaróvár, végül kettő lett a szünetre a hazai előny. A második félidei kapusteljesítmény is eldöntheti az összecsapás sorsát, illetve, hogy az átlövők elkezdenek-e jobban termelni. Ha a vendégek győznek, kilencedikek, döntetlen, vagy hazai győzelem esetén a Vác lesz a kilencedik.

Vác – Mosonmagyaróvár: 17-15, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (17:15)

30
    Balog fogja Filipovic lövését, majd Hajtai nem engedi indítani őt egy szabálytalanság árán, így viszont leperegnek a másodpercek. (17:15)

30
    Tóth Eszter is kimegy pihenni két percre. Volt némi színészkedés is benne, de a lökés ténye vitathatatlan. (17:15)

30
    Balog védte Filipovic átlövését, de oldalt megy ki. (17:15)

30
    A félidő utolsó perce kezdődött meg. (17:15)

29
    FARKAS lövi a kapu jobb oldalába a hetest. (17:15)

29
    Gyimesi is nyakra ment, az ő jutalma is két perc. Ez is sok lesz egy idő után a vendégeknek. Hetes is. (16:15)

29
    TAMÁS Krisztina jobb szélről talál be. Bírónak eddig nem megy ma a kapuban. (16:15)

28
    Jovetic szerzett labdát, de utána jobb kettőben határozatlan és ellépi. (16:14)

28
    TÓTH Gabriella használja ki, hogy Farkas elől ragadt az imént és betalál jobb kettőből. (16:14)

27
    Jovetic szerez labdát, a túloldalon pedig Farkas ellen fújnak. (16:13)

27
    Jó ideje támad már a Mosonmagyaróvár. (16:13)

27
    Hámori kap pontatlan passzt, aztán örülhet, hogy nem állítják ki egy kis mezrántás miatt. (16:13)

26
    Időt kér a Vác. Háromra jöttek fel ötről a vendégek. Érdekes, hogy 1,5 éve problémát jelent a Vácnak az emberelőny a különböző edzők keze alatt is. (16:13)

26
    DOMBI Luca beállóból eredményes. Ezt az emberhátrányt az Óvár nemhogy megúszta, de még pluszosan is jöttek ki belőle. (16:13)

26
    HORNYÁK Dóra hatalmas átlövésgólja középről, majd némi ápolásra szorul. (16:12)

25
    A Vácot sokkal inkább zavarja az előny, HAJTAI egy szerzett labdát váltott gólra gyors indítást követően. (15:12)

25
    TÓTH Gabriellát nem zavarja az emberhátrány, test mellől felhúzva a léc alá lőtt. (15:11)

24
    Hámori bejátszása és FÜLÖP bebombázott beállós gólja is szép volt. (15:10)

24
    Váci támadással folytatódik a mérkőzés rövid ápolás után. (14:10)

24
    Frankovic belemenése, Fülöp helyezkedett jól. (14:10)

23
    FARKAS Vera értékesítette a büntetőt, a bal alsót választotta. (14:10)

23
    Kurucz az első esetben még megúszta a visszarántást, másodikra már nem. Kiállítás és hetes. (13:10)

23
    HAJTAI használja ki a pillanatnyi emberfórt, bal szélről eredményes. (13:10)

22
    Fülöp szerzett labdát, de ráborított labdavezetés közben. (13:9)

22
    TÓTH Eszter bal kettőből lőtt át a rövid felsőbe. (13:9)

21
    TÓTH Gabriella az idei szezonban négyszázadszor is eladja a test mellett bepattintott lapos átlövésgólját. (12:9)

20
    Hámori tört be ziccerben, de túl erősen pattintotta földre a labdát, a felső léc fölé szállt. (12:8)

20
    Hajtai kapta a sárga lapot, így nincs tovább passzív. (12:8)

20
    Emberfogás Farkas Veronikán már három támadás óta. (12:8)

19
    Szép keresztpasszt követően TAMÁS Krisztina a jobb szélről ziccerből lőhetett sikerrel. (12:8)

19
    FÜLÖP Andrea egy biztos pont, beállóból eredményes szép bejátszás nyomán. (12:7)

19
    DAJKA Bettina hetesébe Bíró beleért lábbal, de így is bepattant a jobb alsóba. (11:7)

18
    Frankovic tör be bal kettőben, Bíró hárít, de hétméteres. (11:6)

18
    Dijana JOVETIC a jobb szélről Mistinának is belövi. (11:6)

17
    Hámori góljába belefújnak, marad a Vácnál. (10:6)

17
    Dajka tüzelt középről, a jobb kapufa mellé. (10:6)

17
    Frankovicot rendesen osztja a Vác, itt is érik a kiállítás. (10:6)

17
    Kapuscsere a vendégeknél, Mistina Kitti a kapuban innentől. (10:6)

16
    Időt kér a Mosonmagyaróvár. (10:6)

16
    FÜLÖP Andrea válaszol a túloldalon beállóból. (10:6)

15
    Emberelőnyben is súlyos védekezési hiba hazai részről, FRANKOVIC előtt ajtó-ablak helyzet nyílt középen, nem is hibázta el. (9:6)

15
    HORNYÁK Dóra jobb kettőbe sodródva is betalál pattintott átlövésből. (9:5)

14
    Belül állt Hajtai, de megússza a vendég együttes egy szabaddobással. (8:5)

14
    Ez már érett, Tóth Gabriella kapott kettő perces kiállítást, bár inkább Kopecz tűnt úgy, hogy lerántást követett el. (8:5)

14
    Tamás Krisztina is besárgul, Hornyákot rántotta le. (8:5)

13
    TÓTH Gabriella test mellől eredményes. Szeptemberben is góljai nagy többségét így szerezte, a Vác egyelőre képtelen ezt levédekezni. (8:5)

13
    Ami késik, nem múlik, Kurucz megkapta a sárgáját. (8:4)

13
    JOVETIC a jobb szélről, lehetetlen helyről is húzott lövéssel betalál. (8:4)

12
    Kurucz kőkemény, de itt még nincs sárga. (7:4)

12
    Tóth Gabriella a kapu fölé pattintja a büntetőt. (7:4)

11
    Farkas kapott sárgát, az Óvár pedig hetest. (7:4)

11
    HORNYÁK Dóra középről lőtt át, Petróczi ugyan beleért, de bepattant róla a labda. (7:4)

11
    Frankovicnak peche van, bivalyerős átlövése a kapufáról pattan ki. (6:4)

11
    Vége a hosszú váci góltalanságnak, TÓTH Eszter villámgyors mozdulattal lőtte a léc alá. (6:4)

10
    Hornyák még meg is lökte Dombit, sárga lap. (5:4)

10
    DOMBI Luca gyorsította fel lépteit, így törhetett be jobb kettőben nagyon szép mozdulattal. (5:4)

10
    Ápolás miatt áll a játék, Tóth Gabriella fájlalja a derekát. (5:3)

10
    A földön marad a túloldalon a vendégek egyik játékosa. Az elején inkább csak az MKC védekezett kőkeményen, most már a Vácra is igaz ez. (5:3)

9
    Hornyák tüzelt lendületből bal kettőből, Petróczi könnyedén ütötte fölé. (5:3)

9
    Belemenés Tóth Gabinál, jöhet előre a Vác. (5:3)

8
    Farkas is test mellől lő, ám Petróczi bravúrral hárított. (5:3)

7
    TÓTH Gabriella villan, átlövésből eredményes test mellől. (5:3)

7
    Dijana JOVETIC szerez labdát hátul, a falból kirobbanva, végül sikerrel fejezi be a lerohanást is. (5:2)

6
    A túloldalon TÓTH Eszter rendezetlen védelem ellen tör be jobb kettőben. (4:2)

6
    Frankovic lő fölé, elég faultgyanúsnak tűnt az eset. (3:2)

5
    JOVETIC a jobb szélről lövi ki a hosszút, már a Vác vezet. (3:2)

5
    Fülöp csent labdát hátul, Tóth G. nem figyelt. (2:2)

5
    Kiváló bejátszás Hornyáktól, FÜLÖP Andrea pedig beállóból nem hibáz. (2:2)

4
    DAJKA Bettina egy testcsellel elküldött két védőt, majd középen az üres területre betörve könnyedén lőtt a bal alsóba. (1:2)

4
    FARKAS futtából középről, 9 méterről lövi ki a bal felsőt. (1:1)

3
    Kőkemény az óvári védekezés, egy idő után sárga lapokra számíthatunk. (0:1)

3
    Passzívnál FRANKOVIC talál be átlövésből, középről. (0:1)

2
    Az Óvár is jó ideje támad. (0:0)

2
    Petróczi védi Hornyák kényszerlövését. (0:0)

2
    Passzív a Vácnál. (0:0)

1
    Hornyákot lökték, hazai szabaddobás. (0:0)

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést. Egyébként mindkét szurkolótábor nagyon aktív, óriási a hangulat. (0:0)

1

Megtörtént a csapatok bemutatása, azonnal kezdünk.

Piros mezben a váci együttes, fehérben a vendég Mosonmagyaróvár, hamarosan kezdünk! Érdekesség, hogy a Vác az Óvár ellen kezdte meg az idei szezont és ellenük is fejezi be.

Ipress Center-Vác: Balog J., Bíró – Tóth E., Hámori, Farkas, Bató, Pelczéder, Hansághy, Ertl, Jovetic, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Szondi, Hornyák D., Helembai

Mosonmagyaróvári KCSE: Petróczi, Mistina – Hajtai, Kiss K., Kurucz, Dombi, Filipovic, Dajka, Frankovic, Gyimesi, Tóth G., Tamás K., Élő, Bardi, Kopecz, Hanczvikkel

Játékvezetők: Heim Attila – Kiss Olivér.

Az utolsó mozzanatához érkezett a 2014-2015-ös női kézilabda szezon. Minden lényeges kérdés eldőlt már az elmúlt hetekben hazai és nemzetközi fronton egyaránt, klubszinten. Az egyetlen nyitott kérdésre kapunk ma választ, miszerint az alsóházi rájátszásban a házigazda Vác, vagy a vendég Mosonmagyaróvár szerzi-e meg a kilencedik helyet. Mivel komoly pontelőnyük van a 11. helyezett MTK-val szemben, így a kiesés réme egyik együttest sem fenyegeti. Ha győz a Mosonmagyaróvár idegenben, megkaparintja a kilencedik helyet, ha a Vác nyer, vagy döntetlent harcol ki, akkor megtartja a kilencedik pozíciót és "nyeri" az alsóházi rájátszást.

Mivel idegenben diadalmaskodott a Vác néhány héttel ezelőtt Óváron, hazai pályán is feltétlenül esélyesebbek a Dunakanyar lányai, de ebben az évben produkáltak már meglepő vereségeket. Igaz, az utóbbi hetekben kimondottan ment a szekér, leszámítva az egyetlen – némileg érthetetlen – MTK elleni idegenbeli vereséget, sorra jöttek a győzelmek tétmeccsen és felkészüléskor is. A váciak összességében így sem lehetnek elégedettek a szezonnal, ugyanis a 4-8. helyes eredeti célkitűzésüket jelentősen alulmúlták, a felsőházról egy pillanatig sem lehetett szó, már szeptemberben sem.

Hazai pályán szinte kötelező lenne győzelemmel búcsúztatniuk a szezont, majd nyáron egy jelentősen átalakuló csapattal (nagy a mozgás a kulcsjátékosok terén, de a távozók helyére hasonlóan jó kaliberű, néhány poszton még jobb játékosok érkeznek, bár vannak fájó veszteségek, mint Fülöp, vagy Hornyák) kezdhetik meg a felkészülést a következő szezonra. Ne feledjük, a Vác immáron 1998 óta megszakítás nélkül az első osztályban szerepel, ez jövőre sem változik.

Szóval, az utolsó nyitott kérdésre szombaton 18 órától kapjuk meg a választ, tartsanak velünk!