ZF-Eger - Jug Dubrovnik 8:10 (vége) | Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - CNA Barceloneta 9:10 (vége)
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - CNA Barceloneta

9:10

(1:2, 1:2, 1:2, 3:0)

csütörtök 28.05.2015, 19:30 • Barcelona • Vízilabda BL • Negyeddöntő

Szolnoki Dózsa-Közgép: NAGY, Decker A.,– Gocics , MADARAS 3 , VÁMOS 2, Jansik, Mezei, Alekszics 1 , Tóth, Varga Dániel, Varga Dénes, Kis, Mitrovics.

CNA Barceloneta: LOPEZ, Linares Torras, – Szirányi, Rocha Perrone 1, Oneto, Espanol, Minguell 1, Roca Barcelo 1, Echenique 1, UBOVICS 1, Fernandez, Lopez Escribano, TAHULL COMPTE1.

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – CNA Barceloneta 6-6 a rendes játékidőben, büntetők után: 9-10

Köszönöm a figyelmet! (21:11:15)

Nagyon rosszul kezdett a Szolnok és három negyed után 6:3-as vesztésre állt. A távoli lövések rendre a kapufán csattantak. Tökéletesen kidolgozott helyzetet keveset alakított ki a Dózsa. Az utolsó negyedet nagyon megnyomta a Szolnok és egyenlített. A spanyolok elfáradtak a meccs végére. Mivel 6:6 lett a találkozó végeredménye, ezért ötméteresek következtek.

Először Alekszics hibázott, majd a másik oldalon Nagy védte Espanol kísérletét. Az utolsó, ötödik lövők jöttek. Ekkor Madaras rontott , Perrone viszont nem, így a Barceloneta győzött és jutott az elődöntőbe és játszhat a Pro Recco ellen. A Szolnok az 5. helyért az Egerrel meccsel holnap 16:30-tól, tartsanak akkor is velünk.

Vége a találkozónak, a Barceloneta jutott az elődöntőbe.

MINGUELL sem hibázott, a léc alá lőtt. 1:1

Ötméterese jönnek. VARGA DÉNES a jobb felsőbe vágta az ötméterest, 1:0 a Szolnoknak

32
    Vége a rendes játékidőnek, ötméteres jönnek.

32
    Döntetlen lett. Ötméteresek jönnek.

32
    Varga Dénes húzta kapura a labdát, védett Lopez

32
    Szerelték a centerbe beúszó játékost a mieink.

32
    Hazai időkérés.

31
    MADARAS NORBERT használta ki az emberfórt, a jobb szélről kilőtte a jobb felsőt. 6-6

30
    Alekszicset kiküldték Szirányiról pedig kint volt a két kezet. Espanol lövését védte Nagy.

30
    MADARAS NORBERT lőtt nyolc méterről egyenesbe, a bal felsőbe, fantasztikus gól volt. 5:6

29
    Nagy védte Espanol lövését.

29
    Varga Dániel lőtte el a fórt, a kapus a felső lécre tolta a labdát.

28
    Espanol lövését védte bravúrral Nagy.

28
    Kis nem kapott ítéletet.

27
    Nagy Viktort állították ki, de kapufára lőtték a spanyolok, majd megint a kapufát találták el, Varga Dániel állt be a kapuba. Fantasztikus védekezett a Szolnok.

26
    Madaras passza után egy labdavesztés, pedig nagy helyzet lett volna

26
    Blokkolták a spanyolok lövését.

26
    Felúszás közben kontra fault a Szolnok ellen.

26
    Perrone lőtt távolról a kapufára.

25
    Roca kiállítása után VÁMOS MÁRTON lőtt gólt két lóba után a bal felsőbe. 4-6

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, Varga Dániel hozta el a labdát.

Egyre nagyobb gondban a Szolnok, hiszen nyolc perccel a vége előtt 6:3-ra vezet a hazai együttes. Mindhárom negyedet megnyerte a Barceloneta. A távoli lövései a Szolnoknak rendre a kapufán csattannak, a centerek pedig nem tudnak elég emberelőnyt kiharcolni.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Varga Dénes lőtt hét méterről kapufát

23
    Echenique ellőtte a szabaddobást, pedig fórba kerültek Mitrovics kiállítása miatt. Mitrovics kipontozódott ezzel.

23
    Varga Dániel lövését védte Lopez.

22
    A kapufánál nem tudták megjátszani a Onetót.

20
    ROGER TAHULL COMPTE vitte be centerbe Varga Dénest majd befordult és öt méterről lőtt gólt. 3-6

20
    Oneto kiállítása után Mitrovics jó passza után MILAN ALEKSZICS lőtt a bal szélről a léc alá. 3-5

19
    Madaras kiállítása után MARC ROCA BARCELO lőtt négy méterről rosszkéz oldalról gólt a bal alsóba. 2-5

18
    Varga Dénes lőtt szabaddobásból kapufát, hat méterről.

18
    Roca lövése erőtlen volt.

18
    Varga Dániel lövése középre ment, ezután Mezei ellen fújtak.

17
    Ubovics lövése sikertelen.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, Mitrovics nem indult el időben a ráúszásra, így jöhetnek a spanyolok.

Egyelőre a Barceloneta akarat érvényesül, megnyerte mindkét negyedet. Emberelőnyeit jól használja ki a CNA. A Szolnok játékába pedig a szokottnál több hiba csúszik ezen a meccsen.

15
    Escibanót küldték ki, Vámos azonban emberfórban eladta a labdát.

15
    Támadóhibát fújtak Szirányi ellen.

14
    Echenique lőtt öt méterről, Nagy védett hatalmasat jobb kézzel.

13
    Nem jó a szolnoki lövés.

13
    Nagy jött ki remekül a kapuból és szerelte Szirányit

12
    Tahull kiállítása után MADARAS NORBERT lőtt kétszer és a második becsorgott a bal alsóba. 2-4

11
    Szolnoki időkérés.

11
    NEMANJA UBOVICS kapta meg üresen a labdát, mert róla állították ki labda nélkül Alekszicset. Ez szabály szerint nem érvényes, de a játékvezetők megadták. 1-4

11
    Oneto kiállítása után nem jó a lövés, Tóth visszaszerzi, de Varga Dániel eladta a labdát.

11
    FELIPE ROCHA PERRONE leúszott Madarasról és egy az egyben vitte Nagyra a labdát és a bal sarokba pattintott. 1-3

10
    Mitrovics visszaúszás közben szabálytalan, ezért küldték ki. Nagy védett.

10
    Gococs lőtt öt méterről, védett Lopez.

9
    Roca lövését védte Nagy.

9
    Elkezdődött a második negyed, Gocics hozta el, de mégsem kért időt Cseh Sándor, így elúszott az emberelőnyünk, amiből nyolc másodperc lett volna.

Váratlanul gyors egymásutánban berámolt két gólt a Barceloneta, ezt követően állt helyre a Szolnok játéka és onnantól dominált.A szolnoki gólt Vámos szerezte.

8
    Vége az első negyednek.

8
    Kiküldték Szirányit, ezután Alekszics lőtt a bal felső felé, védett Lopez bravúrral.

8
    Szirányi ellen védekezett jól a Dózsa.

7
    Spanyol időkérés.

7
    Nem volt jó a bejátszás a centerező Tóth felé.

7
    Nagy védett egy ziccert, ami lefordulás után adódott Espanol előtt.

6
    Vámos lőtt hét méterről, de most fölé pattant a labda.

6
    Lejárt a spanyolok támadóideje.

6
    Mitrovics bejátszása centerbe pontatlan volt.

5
    Echenique ejtett jócskán fölé.

5
    VÁMOS MÁRTON lőtt szabaddobásból, hét méterről hatalmas gólt a bal felsőbe. 1:2

4

4
    Mezei kiállítása után már egyenlő létszámnál GONZALO OSCAR ECHENIQUE lőtt nagy gólt a jobb felsőbe. 0-2

3
    Alekszics lőtt hét méterről felső lécet.

3
    Szirányiról küldték ki Varga Dánielt. MARC MINGUELL rosszkéz szélről lőtt gólt a rövid alsóba. 0-1

3
    Madaras passza nem volt pontos, Minguell szerzett labdát.

2
    Minguall lőtt hat méterről, Varga Dénes blokkolt.

2
    Kisnek ment a bejátszás, de nem tudott lőni.

1
    Sikertelen szolnoki akció után Mitrovics kiállítását követően a blokkba halt el a hazaiak lövése.

1
    Elkezdődött a találkozó, a Szolnok hozta el a labdát.

A Szolnok kapujában Nagy a hazaiakéban Lopez kezd.

A férfi vízilabda Bajnokok Ligája hatos döntőjének második negyeddöntőjében a magyar bajnok Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP a hazai medencében szereplő címvédő Barcelonetával találkozik.

Ebben a szezonban nyújtott teljesítmény és a játékoskeretek minősége alapján is a Dózsa az esélyes. A Szolnok csak rosszabb gólkülönbsége miatt nem lett csoportelső a B jelű sextettben.

A Barceloneta csoportbeli helyezése alapján nem lehetne tagja ennek a mezőnynek, hiszen csak negyedik lett az A-csoportban és helyette az Olympiakosznak kellene itt szerepelni. Azonban a Barceloneta megvásárolta korábban a rendezés jogát, ezzel pedig a részvételt is, így lehet most itt a negyeddöntőben. Egerben az utolsó körben nagyon sima vereséget szenvedett, hatalmas formajavulásra van szükségük ahhoz, hogy szorossá tegyék ezt a meccset. A spanyol bajnokságot viszont megnyerte a CNA, ennyi sikerélményük van eddig tavasszal, reméljük nem is lesz több.
    A spanyolok legjobbjai között Espanolt, a szerb Ubovicsot, Perronét és Szirányi Balázst említhetjük. Szirányi a nevéből is adódóan magyar származású és hazánkban töltötte gyermekkorát, ezután távozott Spanyolországba és már spanyol válogatott.

A Szolnok idén megnyerte a Magyar kupát és a magyar bajnokságot. A csapat célja az lehet, hogy a bajnoki döntőben mutatott jó formát átmentsék a final sixre. Az a Barceloneta ellen biztosan sikert eredményezne, viszont a Pro Recco elleni esetleges elődöntőben még lehet, hogy annál is több kell.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:30 - kor kezdődik.