Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - ZF-Eger 7:8 (vége)

péntek 29.05.2015, 16:30 • Barcelona • Vízilabda BL

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP: (Nagy), Decker A.(46%),– Gocics , Madaras , Vámos 1, Jansik 1, Mezei, Alekszics , Tóth, Varga Dániel 1, VARGA DÉNES 4, Kis, Sz.Mitrovics.

ZF-Eger: B.MITROVICS(53%), (Csoma) – Angyal 1, Biros 1, Csucskovics, HOSNYÁNSZKY 2, Lőrincz, Csuk, SZÍVÓS 2, Erdélyi, VAPENSZKI 2, Bedő, Hárai

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – ZF-Eger 7:8

Nyáron válogatott mérkőzések, mégpedig a Világliga-döntő, barátságos találkozók, majd a világbajnokság következik vízilabdában, akkor is tartsanak velünk.

Köszönöm a figyelmet! (17:47:46)

Jól kezdett az Eger, már 3:0-ra vezetett, de onnan visszajött a Nagy Viktort nélkülöző Szolnok és a nagyszünetben 4:4 volt az állás. Ezt követően megint az Eger dominált, a Szolnokot Varga Dénes tartotta meccsben. Az utolsó negyedben sokáig 7:7 volt az állás, ekkor Hosnyánszky távoli lövésével előnybe került az Eger és ezt megtartotta, így győzött és ötödik helyen végzett, büszke lehet a teljesítményére. A Szolnok a hatodik helyen zárt, ami csalódás számára.

32
    Vége a mérkőzésnek.

32
    Megtartotta a labdát az Eger és nyert, így 5.

32
    Decker szögletre tolta Szívós kilenc méteres lövését, ezzel végig járathatja a labdát az Eger és megnyeri a meccset, mert csak 22 sec. van hátra.

32
    Hosnyánszky kiállítása után Sz. Mitrovics lőtt a bal szélről, közelről és B. Mitrovics bravúrral védett.

31
    Sz.Mitrovics lövését B. Mitrovics védte.

31
    HOSNYÁNSZKY NORBERT lőtt hét méterről kapufás gólt középről. 7-8

31
    Vámos lőtt három lóba után hét méterről, B.Mitrovics jobb kézzel védett.

30
    Szolnoki időkérés.

30
    Vapenszki lőtt rá egy szabaddobást, de öt méteren belül, ezért jöhet a Szolnok.

30
    Kist szerelte Hosnyánszky

29
    Erdélyi bíbelődött sokat a labdával lejárt a támadóideje az Egernek.

28
    Varga Dénes lőtt felső lécet emberfórból.

28
    Petrovai Mártont, az egri másodedzőt állították ki piros lappal

28
    Kis harcolt ki emberfórt, Angyalt küldték ki, ez neki a harmadik hibája így kipontozódott.

28
    Varga Dénes nézte ki a jobb alsót, de B. Mitrovics védett. Nem lett meg az ötödik gólja.

27
    Gocics szerzett labdát, de a bírók visszaadták az Egernek a labdát.

27
    Csucskovicsot küldték ki, Varga Dániel lőtt öt méterről, középről B. Mitrovics védett bal kézzel. Csucskovics kipontozódott.

26
    Szívós rontott helyzetben

26
    VARGA DÉNES a kapus feje fölé vágta az ötméterest. 7-7

26
    Hosnyánszky ellen ötméteres, Kis harcolta ki.

26
    Varga Dénes lőtt kapufát.

25
    Hárai kapott labdát, de nem tudott előnyt kiharcolni.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, Gocics szabálytalanul indult a labdára, ezért az Eger jöhet.

A harmadik negyedet három kettőre nyerte az Eger. Mindkét oldalon nagyon szép támadás-variációkat láthattunk. Kiélezett mérkőzés zajlik.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Hosnyánszky lőtt előnyből rosszkézre a rövidre, Decker fogta.

24
    Egri időkérés, mert Varga Dánielt kiállították.

23
    VARGA DÁNIEL lőtt középről, hat méterrőlkapufás gólt akkor, amikor már kiegészült az Eger. 6-7

23
    Csucskovicsot küldték ki, szolnoki időkérés.

23
    Csucskovics lőtt a blokkba messziről.

22
    Angyal kiállítása után Sz. Mitrovics adta el a labdát.

22
    HOSNYÁNSZKY NORBERT nyolc méterről lőtt rosszkéz oldalról a hosszú felsőbe. 5-7

21
    Jansik nem kapott jó labdát.

21
    Alekszics kiállítása után Biros nagyon rossz helyről, rosszkézről lőtt, Sz. Mitrovics blokkolt.

20
    SZÍVÓS MÁRTON hagyta ott Varga Dánielt és Vámos sem ért oda,így Szívós két méterről behúzta a labdát. 5-6

19
    VARGA DÉNES vált le ismét emberéről, ezúttal Birosról, majd közelről a léc alá zúdította labdát. 5-5

19
    Madarast küldték ki, muszáj volt szabálytalankodnia. Előnyben SZÍVÓS MÁRTON maradt üresen, pedig már kiegészült a Szolnok, a bal felsőben kötött ki a labda. 4-5

18
    Alekszics távoli lövését védte jobb kézzel B.Mitrovics.

18
    Alekszics bekkelt tökéletesen.

18
    Kontra fault Kis ellen.

17
    Hárai fordult be, de Alekszics mégis szerelte Sz.Mitrovics segítségével.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, az Eger hozta el a labdát.

Az első negyed az Egerről, a második a Szolnokról és Varga Dénesről szólt. Jól kezdett az Eger vezetett 3:0-ra, amit kapura lőttek az mind bement az elején. Utána feljavult a Szolnok és a második negyed végégre egyenlíteni tudott.

16
    Mezei ellen kontra fault.

16
    Szívós blokkolta Vámost.

15
    Erdélyi lőtt előnyben középről négy méterről középre, Decker védett.

15
    Jansikot állították ki Hárairól, egri időkérés.

15
    Birost küldték ki Kisről, fórban Vámos tette fel JANSIK DÁVIDhoz a labdát, aki a kapufánál állva helyezett a jobb alsóba. 4-4

14
    Lőrincz kiállítása után Sz. Mitrovics kapáslövését blokkolta Szívós.

14
    Kontra fault Bedő ellen.

13
    VARGA DÉNES vált le Vapenszkiről és lőtt három méterről könnyedén gólt. 3-4

13
    Lőrincz lőtt hat méterről, nem volt erős, Decker védett.

13
    Madaras lőtt emberfórból a jobb szélről, Biros blokkolt.

12
    Angyal kiállítása után szolnoki időkérés.

12
    Varga Dénes lőtt hat méterről, középről, B.Mitrovics kitenyerelte a labdát.

12
    Mezei kiállítása után BORISZ VAPENSZKI pattintott a jobb szélről a hosszú felsőbe. 2-4

11
    Hárai kiállítása után Tóth lőtt négy méterről, blokkolták a lövését

11
    Vapenszki kezéből kicsúszott a labda.

10
    VARGA DÉNES vágta be a bal szélről a rövid felsőbe a labdát, lemaradt a védője. 2-3

10
    Elvették a labdát az egriektől.

9
    B. Mitrovics jól jött ki a kapuból.

9
    Elkezdődött a második negyed, Szolnok hozta el a labdát.

8
    Vége az első negyednek.

8
    Erdélyi lőtt emberelőnyben három méterről, Decker védett.

8
    Lőrincz kiállítása után, VÁMOS MÁRTON a jobb szélről pattintott a hosszúba. 1-3

7
    Lőrincz tisztán kísérletezhetett, mellé ment a labda.

7
    Gocics pattintott a kapufára hat méterről.

7
    Madaras bekkelt remekül Hárain.

6
    Újabb szolnoki akció, amely nem jutott el lövésig.

6
    ANGYAL DÁNIEL húzta be emberelőnyben a labdát két méterről a jobb alsóba. 0-3

6
    Varga Dánielt küldték ki Bedőről, egri időkérés.

3
    Kontra fault úszás közben Lőrincz ellen.

3
    Vámos durrantott fölé.

3
    B.Mitrovics jól jött ki a kapuból és szerelte Mezeit.

2
    BORISZ VAPENSZKI ment be centerbe és forgatta be Varga Dénest, majd kilőtte a jobb felsőt. 0-2

2
    A fehér sapkás Eger került előnybe, BIROS PÉTER a bal szélről pattintott a rövid oldalra. 0:1

1
    Cucskovics kiállítása után Madaras lőtt, de nem sikerült a lövés.

1
    Elkezdődött a mérkőzés, a Szolnok hozta el a labdát.

A szolnoki kapuban Decker, az egrieknél B. Mitrovics a kezdő.

Szolnok-Eger mérkőzést rendeznek a barcelonai final sixben, de csak az ötödik helyért küzdhetnek a felek.
    Tegnap az Eger kétgólos vereséget szenvedett a Jug Dubrovnik ellen úgy, hogy szinte végig vezettek a horvátok. Ez a vereség kalkulálható volt, viszont a Szolnok Barceloneta elleni kiesése korántsem. A Dózsa abszolút esélyes volt, mégis "elvérzett" a spanyolokkal szemben büntetőlövéseket követően. Az Eger mellett szól az,hogy ők nem lehetnek olyan csalódottak, mint a Szolnok. A játékerő viszont Vámosék sikerét jövendöli, ahogyan az a bajnokságban igazolódott is.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 16:30 - kor kezdődik.